Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Nápověda

Zajímá vás naše služba, ale potřebujete vědět více informací? Vše důležité naleznete zde.

Chci přenocovat

+- Pro koho je služba určena?
Pro všechny cestovatele. Ať už máte malý stan, nebo velký karavan, obytný vůz. U každého pozemku je jasně uvedeno, jaký typ ubytování nabízí.
+- Proč mám platit za stání v přírodě? Vždyť příroda patří všem
Každý pozemek někomu patří a kempovat na cizím pozemku bez souhlasu majitele je nelegální. Přestože se to nezdá, každé kempování pozemek do jisté míry "opotřebovává" a poškozuje a po každé návštěvě hrozí, že z nedbalosti či nedopatřením po odjezdu zůstanou nějaké stopy, odpadky či jiný nepořádek. Kdyby si najednou všichni koupili obytný vůz či karavan, začali jezdit po celé zemi a zastavovali, kde by se jim v přírodě zachtělo zdarma a bez omezení, příroda by rychle uvadala. Z toho důvodu je nutné si uvědomit, že stání, byť i jen na odlehlé louce, má svou hodnotu a není dostupné zdarma pro všechny.

Nejcenější je kus země, přírody. Naše služba není primárně o ušetření peněz za každou cenu. Služba je určena pro lidi, co naopak nestojí o to se mačkat často v narvaných kempech. Ano dá se “kempovat” možná zdarma na parkovišti u Kauflandu nebo někde jinde víceméně načerno bez možnosti grilovat, vytáhnout si markýzu a ještě se bát kdo vás vyhodí. Ale být na krásném místě skoro nebo úplně sám. A ještě mít možnost popovídat s majitelem, třeba místním vinařem, který vám dá ochutnat. A tím že mu zaplatíte důstojnou cenu ho i podpořite a motivujete vše pro vás vylepšovat. Podle našeho názoru k nezaplacení. Většina pozemků má také jen omezenou kapacitu (záměrně), takže některá místa jsou a budou velmi exkluzivní a nejsou určena pro masovou turistiku. Nechceme je ničit! I cena toto musí hrdě ukazovat a je jasné ze služba bezKempu nebude pro každého a to ani nechceme.
+- Kolik služba bezKempu stojí?
Platíte podobně, jako jste zvyklí u různých “booking” služeb hotelů atd. U každého pozemku je uvedena cena za noc. Cena je závislá dle typu, tzn. že jinou cenu zaplatíte za stan a jinou za karavan. A dále dle počtu osob. Majitelé si sami určují složení ceny; někteří účtují pouze fixní částku. Vše je u každé nabídky zobrazeno. Ale nebojte, ve většině případů zaplatíte o dost méně než v kempech.
+- Jak za službu zaplatím a identifikuji se majiteli pozemku?
Za vaši rezervaci zaplatíte on-line platební kartou v zabezpečeném šifrovaném režimu (platební brána GoPay nebo PayPal). Po zaplacení vám na e-mail přijdou instrukce. Majitel také obdrží notifikaci. Dále vám bude vygenerován unikátní kód rezervace. Pokud máte karavan, či obytný vůz, v rezervaci jste uvedli SPZ. To stačí, majitel tak podle SPZ si vás může kdykoliv ověřit. Pokud máte pouze stan, je pro vás identifikátorem kód rezervace. Vygenerovaný kód můžete napsat jednoduše na kus papíru a ten umístit viditelně na stan. Majitel podle kódu může kdykoliv ověřit vaši rezervaci. Geniální, že?
+- Můžu svůj pobyt stornovat a za jakých podmínek?
Jak uvádíme v našem příběhu, službu jsme vytvořili hlavně pro sebe :-) Sami nemáme rádi, když při rezervaci v hotelu či kempu přijdeme většinou o celou částku. Na bezKempu je to podstatně příjemnější. Vaši rezervaci můžete kdykoliv den před příjezdem zrušit se storno poplatkem 20 %. Pouze v den příjezdu již zrušit nejde a je Vám účtovaná celá výše.

Proč storno poplatek 20%: Hlavním důvodem je, že chceme aby byla služba dostupná pro všechny a byla seriozní. Představte si situaci, kdyby neexistoval žádný storno poplatek a někdo před Vámi by v extrémním případě zarezervoval všechny pozemky na celou dobu. To by se vám asi nelíbilo. Navíc i když svůj pobyt zrušíte, máme s Vaší objednávkou určité náklady. Přesto věříme, že např. 20 % z nájmu ve výši 300 Kč, tzn. 60 Kč nebude pro Vás příliš bolestivé.
+- Jak poznám že je pozemek pro mě vhodný?
Majitelé při své registraci pečlivě vyplňují každý detail. Následně sami pozemky navštívíme, vyfotíme a přespíme na nich. U každého pozemku tak najdete detailní informace a tak se rozhodnete, zda je pro Vás vhodný.
+- Jak je to s WC a vodou?
U každého pozemku je uvedeno, zda je nebo není k dispozici WC či voda. Pokud cestujete svým karavanem, předpokládáme, že toto pro Vás není důležitá otázka a Váš karavan je vybaven chemickým WC a zásobníkem vody. Před příjezdem si tedy připravte toaletu i dostatečnou kapacitu vody. Je samozřejmě zakázáno cokoliv vylévat na pozemek.

Pokud cestujete pouze se stanem a místo není vybaveno záchodem, což v přírodě bude asi častá situace, postupujte tedy následovně:

1. Snažte se potřebu vykonat cestou, tzn. využijte restaurace, benzinové pumpy apod.

2. Pokud to na Vás přijde při pobytu na pozemku a nikde není k dispozici toaleta, dodržujte prosím zásady zdravého rozumu i odpovědnost k přírodě a ostatním lidem, tzn. nevykonávejte potřebu na pozemku ani v okolí ostatních obydlí, ale běžte dál do přírody, snažte se vykopat malou díru (při turistice doporučujeme mít lopatku), nebo alespoň odhrnout část země. V zemi žije mnoho užitečných organismů, které se o vše efektivně postarají. Víte o tom, že toto je ekologičtější forma WC než pohodlné, pitnou vodou splachující toalety a drahé čistírny odpadních vod? Při pobytu v přírodě se tak člověk chtě nechtě stane tak trochu ekologem.

Nezanechávejte prosím nikde v okolí tzv. "podpapírníky", ani nevyhazujte různé vlhčené ubrousky, tampony, nedejbože kondomy :-) apod. Vemte si s sebou igelitový sáček, myslete na ostatní, přírodu. Majitelé pozemku Vás budou po pobytu hodnotit, takže pokud se budete chovat jako "čuňátka", je velká pravděpodobnost, že toto byl Váš poslední pobyt.

Neočekávejte stejných služeb jako v kempu. Na druhou stranu, proto právě cestujete bez kempu, že?

Více o přístupu Leave No Trace:
https://en.wikipedia.org/wiki/Leave_No_Trace
https://lnt.org/learn/principle-3
+- Jak funguje platební brána GoPay?
Po kliknutí na Rezervovat budete přesměrováni na platební bránu GoPay, což je nejrozšířenější a bezpečná česká platební brána. Zde zadáte údaje o své kartě a tak dokončíte Vaší rezervaci. Údaje o Vaší kartě zadáváte v zabezpečeném šifrovaném režimu, navíc k nim my nezískáme přístup. Nemusíte se tak obávat o bezpečnost.
+- Mohu na pozemku grilovat, vytáhnout předstan, markýzu?
V tom je právě ta výhoda oproti “černému kempování” na divoko, kde si musíte dávat velký pozor, aby o Vás nikdo nevěděl (doporučujeme přijet v noci, odjet ještě před svítáním, vojenské maskování, šeptat, nevytahovat schůdky atd.). Se službou bezKempu.cz o Vás majitel ví, takže můžete být absolutně v klidu a nerušeně si užívat svoji dovolenou. Můžete si vytáhnout Váš předstan, či markýzu i gril apod. Poznámka: V případě grilů majitelé toto povolení nastavují ve svém profilu. Někdy se stane, že omylem zvolí volbu gril nepovolen přestože s grilem nemají žádný problém. Pokud se tato volba zobrazí, doporučujeme se jich na místě pro jistotu optat.
+- Proč jsou ceny podobné jako v kempech, když některé pozemky nemají ani sociální zázemí?
Místo v přírodě, kde jste sami nebo jen v omezeném menším množství lidí, daleko od narvaných a hlučných kempů, to je ta největší hodnota. To je exkluzivní zážitek a naopak vnímáme kemp jako lowcost. Kempy mohou být i levnější, protože se snaží na pozemek narvat co nejvíce lidí. Ale stojí Vám to za to? Navíc některé naše pozemky mají srovnatelné zázemí (ale jen pro Vás).
+- Jsem zvyklý/á na kemp - na divoko se bojím
Nebojte se a zkuste vystoupit ze své “komfortní zóny”. Uvidíte, že kempování mimo kemp je zcela nesrovnatelný zážitek a jakmile ho jednou zkusíte nebudete chtít nic jiného. Navíc s naší službou bezKempu odpadá většina nevýhod kempování na divoko, viz: https://www.bezkempu.cz/nebud-sardinka
+- Musím dopředu rezervovat? Jsem zvyklý/á se totiž rozhodovat až na místě.
Platit a rezervovat dopředu není nutné, klidně můžete provést rezervaci online (např. z mobilu) až v okamžiku příjezdu poblíž vybraného místa, popř. v den odjezdu. Problém je, že některá místa vyžadují buď schválení majitelem (např. jestli místo momentálně nevyužívá ke svým účelům) či je nutné, aby vás majitel na místo vpustil (např. skrz bránu) a nemusí být tedy možné na pozemek vjet bez předchozí domluvy na konkrétním čase příjezdu (aby byl majitel v ten čas k dispozici). Toto je u každého pozemku uvedeno v základních parametrech. U těchto pozemků doporučujeme rezervaci alespoň den předem. Náš cíl je, abychom měli dostatečně širokou síť míst, u kterých je možné udělat okamžitou rezervaci bez nutnosti schválení majitelem a bez nutnosti, aby Vás majitel na místo musel vpustit. Do budoucna ať už pojedete kamkoliv, kdykoliv budete chtít zastavit, podíváte se do mapy na nejbližší místo bezKempu a rovnou si jej přes mobil zamluvíte pro sebe a na místo rovnou přijedete. Na druhou stranu včasná rezervace Vám dává garanci, že místo bude pro Vás volné. Nabídky místa na pozemku jsou totiž omezené - není to kemp a často majitel nabízí jen 2–3 místa, někde dokonce pouze jedno.
+- Můžu na vybraný pozemek přijet kdykoliv?
U každého pozemku je uvedeno, zda je na pozemek volný přístup, či zda je nutné se s majitelem domluvit na čase příjezdu.

V případě volného přístupu záleží čistě na Vás, kdy dorazíte, stačí mít na daný den vytvořenou rezervaci. Pokud však přijedete dříve, než je uvedeno v kolonce "Příjezd nejdříve", může se stát, že na místě budou ještě předchozí hosté a v případě menšího pozemku tak pro vás nemusí být dostatek místa, dokud neodjedou (místo by mělo být uvolněno nejpozději v čase uvedeném v kolonce "Odjezd nejpozději", pokud je tato kolonka uvedena). Současně, pokud je uvedena kolonka "odjezd nejpozději" a vy chcete odjet později, nesmíte překážet případným novým návštěvníkům, což platí obzvlášť u malých pozemků, kde jsou možné pouze 1-2 samostatné rezervace.

V případě, že je nutné se na čase příjezdu domluvit s majitelem, jedná se nejčastěji o oplocený pozemek s bránou, ke které Vám majitel musí dát klíče, případně Vám osobně ukázat pozemek a uvést Vás na místo ke kempování. Zde je možná individuální domluva i nad rámec časů uvedených v kolonkách "Příjezd nejdříve" a "Odjezd nejpozději" (pokud jsou kolonky uvedeny), záleží pouze na aktuálních možnostech majitele. Stále je však nutné brát ohled na další návštěvníky, kteří ještě z místa neodjeli či na místo teprve přijíždějí - stejně jako v případě volného přístupu na pozemek viz výše.
+- Jak funguje schvalování rezervací?
U každého pozemku je uvedeno, zda musí majitel schválit rezervaci, či je rezervace potvrzena okamžitě po zaplacení.

V případě schvalování rezervace majitelem je po provedení platby částka na vašem účtu pouze zablokována, dokud majitel nepotvrdí, že skutečně můžete v požadovaný termín přijet (např. potřebuje ověřit, zda nebude pozemek sám potřebovat). Až v případě potvrzení rezervace je platba z vašeho účtu stržena a vy můžete s jistotou počítat, že můžete na pozemek v požadovaný termín dorazit. V případě neschválení je částka na vašem účtu odblokována. Pozor - majitel má na schválení čas až 48 hodin, pokud tedy rezervujete pozemek na poslední chvíli, nemusí Vám majitel včas rezervaci potvrdit.

Naopak jednodušší situace je v případě potvrzení rezervace ihned po zaplacení. Zde máte ihned jistotu, že na pozemek můžete přijet, stačí v kalendáři vybrat volný termín a provést platbu.
+- Kde je uvedena přesná adresa a souřadnice pozemku?
Abychom chránili majitele pozemků před nájezdy lidí, kteří nechtějí platit a doufají, že si jich nikdo na pozemku nevšimne, zpřístupňujeme přesnou adresu, GPS souřadnice a popis příjezdové cesty pouze vážným zájemcům o kempování, kteří si již rezervovali svůj termín (a případně majitel schválil rezervaci, pokud schvalování vyžaduje). Přesto majitel může na pozemku ubytované zkontrolovat. Všechny nezbytné údaje jsou zaslány emailem a dále jsou k vidění v profilu cestovatele ihned po schválení rezervace. Jak asi víte, přestože jsme sami vášniví cestovatelé a vytvořili jsme službu bezKempu.cz i pro své potřeby, do služby neustále investujeme velké množství energie i finančních prostředků. Abychom mohli pro vás tuto službu provozovat, udržovat a vylepšovat kvalitu, je služba zpoplatněná. Financujeme ji částečně z drobných provizí z Vašeho ubytování od majitele. Pokud by tedy došlo k obcházení naší služby tzn. kontaktování majitelů přímo, nejen že by to bylo nemorální, ale došlo by i k zablokování účtu cestovatele, popř. i účtu majitele. Věříme tedy, že tyto důvody chápete a naopak svoji rezervací přispějete k provozování této kvalitní služby, o kterou se tolik snažíme a děláme ji pro Vás s láskou.
+- Budu na pozemku kempovat sám?
U každého pozemku je uvedeno, jaký je maximální počet stanovišť / samostatných rezervací. To znamená, kolik se na pozemek vejde dohromady stanů, obytných vozidel a karavanů. Pokud si rezervujete tolik stanů + vozidel + karavanů, jako je kapacita pozemku, znamená to, že budete ve vybraný termín na pozemku sami. Naopak, pokud bude kapacita pozemku např. 4 stanoviště a Vy si rezervujete 1 stan a 1 obytné auto, může se stát, že si někdo další rezervuje místo na stejný termín jako Vy a bude s Vámi pozemek sdílet. Avšak na většině pozemcích mimo turisticky exponované dny (např. svátky a prodloužené víkendy) je dost pravděpodobné, že budete na pozemku skutečně sami.

Pokud však chcete mít jistotu, že budete na pozemku opravdu sami a žádný další cestovatel na pozemku nerozbalí svůj stan či nezaparkuje karavan, můžete využít funkci exkluzivní rezervace - stačí stisknout tlačítko "Chceme být na pozemku sami" v detailu rezervace a následně v kalendáři dostanete na výběr termíny, kde ještě nikdo není a které si můžete rezervovat celé pro sebe. Tato možnost je však zpoplatněna a odvíjí se od velikosti a kapacity pozemku - samozřejmě čím větší je pozemek, který chcete mít jen pro sebe, tím je větší i příplatek.
+- Kde je kontakt na majitele?
Všechny důležité informace jsou vždy uvedené na stránce detailu konkrétního pozemku. Celý proces rezervace je jednoduchý a intuitivní, systém také vyřídí všechny záležitosti ohledně zpracování platby za pozemek, a tedy není nutné majitele kontaktovat ohledně zájmu o pronájem pozemku. Aby majitel nebyl každodenně zahlcen telefonáty s dotazy na základní informace ohledně pozemku, kontakt zveřejňujeme až po dokončení rezervace pro případ, že by host měl problém např. s příjezdem na místo či byla nutná další domluva. Pokud přecejen potřebujete doplňující informace, které nejsou uvedeny v detailu nabídky, můžete využít kontaktní formulář dostupný po stisknutí tlačítka "Chci se zeptat!" umístěného na stránce detailu pozemku. Na základě těchto dotazů pak i majitel doplňuje dodatečné informace k nabídce.
+- Jak zjistím, zda-li je mnou požadovaný termín volný a kolik zaplatím?
Pro ověření dostupnosti termínu není nutné se ptát majitele, stačí si termín vybrat v kolonce Příjezd a Odjezd na stránce detailu pozemku před provedením rezervace. V kalendáři je možné vybrat pouze termíny, které jsou dostupné pro rezervaci, takže rovnou vidíte, kdy můžete přijet a jak dlouho můžete na místě pobývat. Konečná cena je pak automaticky vypočítána a ihned zobrazena na základě toho, jakou formu přenocování zvolíte, kolik osob na pozemku bude pobývat a podobně.

Co znamenají červené a zelené šipečky v kalendáři?
Při výběru termínu příjezdu a odjezdu v kalendáři můžete někdy spatřit dny zvýrazněné červenou nebo zelenou barvou. Tyto dny mají odlišnou sazbu za pronájem pozemku, než jak je uvedeno u pozemku. V případě červené barvy je cena vyšší, např. pokud majitel zvýší cenu během turisticky exponovaného období, např. kolem státních svátků, kdy je vyšší zájem ze strany hostů. Zelená barva znamená naopak nižší cenu, než je u pozemku uvedeno. Konečnou cenu za pronájem se vždy dozvíte po výběru formy přenocování, počtu osob a termínu příjezdu a odjezdu.
+- Kdy je možné platit převodem a kolik mám času na platbu?
Před příjezdem na pozemek je vždy nutné, aby byla rezervace řádně zaplacena a případně schválena majitelem. Nejjednodušší situace je s placením kreditní kartou, kdy ihned po provedení platby máme potvrzení od banky, že platba byla provedena. Složitější situace je s bankovním převodem, u kterého může někdy trvat až 2 pracovní dny, než je částka připsána na náš účet (tedy je jisté, že platba byla provedena). Z tohoto důvodu je platba převodem možná pouze u rezervací, které začínají nejdříve 3. následující pracovní den od okamžiku provedení rezervace.

Příklad: pokud Váš pobyt začíná v pátek, musíte rezervaci provést nejpozději 3 dny předem - tedy v úterý.

Současně však neotálejte s platbou a proveďte ji co nejdříve - platba musí být připsána na náš účet nejpozději 2. následující pracovní den od okamžiku rezervace, případně nejpozději v 18:00 v den předcházející začátku pobytu (např. pokud rezervaci uděláte v pátek, platba musí přijít nejpozději následující úterý). Pokud platba není připsána včas dle těchto podmínek, rezervace je automaticky zrušena a blokovaná místa jsou uvolněna pro další zájemce.
+- Proč jet na místo, kde není k dispozici voda?
Pokud cestujete pouze se stanem a na pozemku není k dispozici vodovod s neomezeným množstvím vody, je to samozřejmě komplikace, jelikož jsme zvyklí spotřebovávat každodenně desítky litrů perfektně čisté, pitné vody. Pokud však krátkodobě oželíme ranní sprchu či ji nahradíme koupelí v řece, vystačíme si s pouhými 2–3 litry vody na osobu na den, které si bez problému můžeme na kratší pobyty vzít sebou a získáme tím možnost dobrodružného nocování na samotě v nedotčené přírodě. Záleží tak jen na Vás, jak moc jste ochotní se vzdát pohodlí civilizace a do jakého dobrodružství se pustíte :-)
+- Mohu si na pozemku pořádat oslavu - grilovačku s přáteli?
Ne, toto je uvedeno i v našem tzv. etickém desateru - kodexu bezkempaře. Chápeme sice, že se chcete bavit slušně a užít si přírodu s přáteli, ale mějte prosím pochopení, že celá služba bezKempu je postavena na základech absolutního respektu ke klidu a přírodě. Všichni dobře víme, že i poklidný rozhovor několika málo přátel se velmi snadno změní v bouřlivou a hlasitou diskuzi (tím spíš s přispěním alkoholu), slyšitelnou široko daleko, aniž by si to dotyční uvědomovali. Klid je základní gen - DNA - bezKempu. Chceme zachovat kvalitu služby pro všechny. Na pozemku můžou být i ostatní bezkempaři, kteří si i přes den chtějí třeba v klidu přečíst knihu, prospat se či jinak relaxovat v přírodě. A vaše aktivita (třebaže se budete snažit být sebevíc ohleduplní) je může obtěžovat. Dále jsou tu sousedé, i pro ně může být návštěva oslavujících bezkempařů obtěžující. Vám by se to také nelíbilo, kdyby váš soused pořádal každý den oslavy. Děkujeme, že to chápete a užijete si i vy klidu a přírody.

Za jistých okolností lze udělit vyjímku:
1. Budete o záměru oslavy informovat předem majitele viz funkce Chci se zeptat
2. Majitel toto musí odsouhlasit (ale musí informovat a mít souhlas sousedů)
3. Pozemek si pronajmete pouze pro sebe (zaškrtnete v rezervaci a uhradíte) popř. individuální cenu kterou vám majitel přes systém určí
4. I přes tento souhlas ale platí dále ostatní ustanovení kodexu bezkempaře (ochrana přírody atd.) a samozřejmě zákony i místní vyhlášky

Poklidné opékání buřtů na ohni je samozřejmě v pořádku :-)
+- Můžu se s majitelem domluvit napřímo a vyhnout se tak poplatku za využití služby Bezkempu?
Obcházení se nevyplácí
Do projektu BezKempu vkládáme ohromné množství času, úsilí a energie a vytváříme pro vás unikátní službu, díky které se můžete podívat na krásná místa, užívat si přírodu v klidu, pohodě a bez davů. Každý, kdo se snaží obcházet náš systém, nám tak vlastně sděluje, že si neváží naší práce. Pokusy o obcházení tak bereme velmi osobně.

Co vám naše služba mimo jiné přináší za výhody:

 • krásné pozemky pro kempování v přírodě na jednom místě, které byste na internetu a všemožných facebook skupinách těžko a dlouze hledali
 • jistota místa pro přespání - pro provedení rezervace máte místo pouze pro sebe. Nemůže se vám stát, že po dlouhé cestě přijedete a bude plno, vaše místo na vás čeká. Žádné další zoufalé hledání místa pro přespání uprostřed noci. Žádná další nervózní noc, že vás někdo přijde vyhodit
 • klid a pohoda - aktivně bráníme hostům, kvůli kterým utíkáte z běžných kempů, hostům, kteří hlučí a dělají nepořádek, aby využívali našich služeb
 • žádné davy a jistota klidu - na každý pozemek pustíme pouze velmi omezený počet lidí i přesto, že by se jich tam vešlo mnohem víc.
 • zajištění plateb - nemusíte se s majitelem dohadovat o ceně, vše víte hned a přehledně
 • vytváříme velkou komunitu bezkempařů, jsme všichni na jedné lodi.

V případě zjištění obcházení naší služby jsme nuceni účet hosta ( popř. i majitele ) zablokovat a znemožnit tak další využívání služeb Bezkempu v budoucnosti.
+- Pejsci - pravidla chování
Chcete si s sebou vzít vašeho pejska či mazlíčka? Skvělé! Bude vám vděčný, že ho neberete do přeplněného a hlučného kempu. ( Na začátku si prosím ověřte, zda majitel na daném pozemku povoluje vzít si s sebou pejska či mazlíčka. Pokud ano, nezapomeňte při vytváření rezervace nastavit, že si s sebou pejska berete ). Jako vždy je nutné dodržovat běžná pravidla chování s pejskem a hlavně brát ohled na ostatní bezkempaře, zejména pokud máte větší plemeno. Prosíme o dodržování zejména těchto pravidel:

 • pokud majitel a pozemek dovolí mít pejska na volno, mějte jej vždy přesto na očích. Vždy musíte o pejskovi vědět a pejsek musí poslechnout na přivolání. Pozor pozemky jsou často na farmě, kde jsou další zvířata.
 • víme, že je to pro vás samozřejmost, ale vždy po pejskovi uklízejte exkrementy. Nenechávejte očůrávat vybavení pozemku či karavany ostatních bezkempařů.
 • mějte ohled na ostatní BezKempaře. Oni neví, že vás pejsek je ten nejhodnější na světě :) o vašem pejskovi nic neví a může je pobíhání zejména velkého psa kolem jejich dětí stresovat. Ideálně jim sami dojděte pejska představit a pokud s tím nebudou mít problém a s pejskem se seznámí, teprve pusťte pejska na volno.
 • pokud nemá váš pejsek rád další společnost či další pejsky, hodně štěká či se jedná o tzv. bojové plemeno, prosíme, rezervujte si celý pozemek pro sebe. Váš pejsek nesmí omezovat další bezkempaře. Je třeba brát ohledy na ostatní hosty a ti se bohužel těchto pejsků bojí i přesto, že jsou perfektně vycvičeni a jsou hodní.
+- Kde můžu vylít tzv. šedou vodu a chemické WC?
V případě, že jezdíte s karavanem či obytným autem, pravděpodobně řešíte problém, kam vylévat odpadní vodu či chemické WC. Pokud u pozemku není výslovně uvedeno, že je zde možné vylít tzv. šedou vodu (voda po sprchování, mytí nádobí atd.) či chemické WC, je vylévání obojího přísně zakázáno a je nutné využívat jiné možnosti likvidace odpadu mimo daný pozemek, např. šedou vodu je možné vylít do kanálu, chemické WC např. do WC na benzince.

Pozor, vylévat vodu mimo kanalizaci či jiné svody odpadních vod (např. na kompost) je možné pouze pokud používate mycí prostředky (šampony, jary apod.) šetrné k životnímu prostředí, proto doporučujeme v karavanech a obytných autech používat výhradně tyto prostředky. Osobně používáme prostředky zakoupené např. v obchodě www.biooo.cz (po výběru těch nejvíce šetrných k přírodě). Podobně pro chem. WC doporučujeme používat výhradně tzv. zelenou chemii, která je více šetrná k životnímu prostředí a na rozdíl od modré chemie je možné takovéto WC vylít do běžných septiků a v případě nutnosti je možné i na odlehlém místě vykopat díru, WC vylít a obsah následně zahrabat, aniž by hrozila újma životnímu prostředí.
+- Jak můžeme na místě přenocovat?
Stan / osobní auto
- stan běžné velikosti pro cca 4 lidi. V případě větších stanů si prosím rezervujte více míst. Např. pro 8 lidí 2 stany apod.
- ke každému stanu se počítá i jedno osobní auto. Pozor na některých pozemcích není možné parkovat auto hned u stanu, pozorně pročítejte popis a prohledněte si fotografie pozemku. Pokud chcete osobních více aut, udělejte si prosím více rezervací na stan. Vyjímkou jsou pozemky, které dovolují pouze jeden stan, přesto majitele předem informujte, pokud by přijelo více automobilů.
- variantu stan si vybírejte v případě, že chcete přespat v osobním autě a stan nemáte. V případě dodávek ( VW transporter apod. ) je nutné vybrat již formu přenocování jako obytné auto.

Obytné auto / přívěs
- jako obytné auto se počítají i dodávky typu VW transporter apod.
- s přívěsem se předpokládá samozřejmě i parkování osobního vozu. Je možné, že na některých pozemcích, bude nutné po zaparkování obytného přívěsu, ponechat vůz na jiném místě, vyhrazeném pro parkování osobních vozů
- pokud si chcete u obytného vozu či přívěsu ještě postavit stan, je nutné pro tento stan udělat také rezervaci. Stejně tak pokud s vámi přijedou např. přátelé dalším osobním vozidlem, je nutné udělat další rezervaci pro stan ( pokud to pozemek umožňuje ), popř. se domluvit předem s majitelem

Chci nabídnout pozemek

+- Platím něco za zápis do vašeho systému? Jaký je finanční model vaší služby?
Neplatíte vůbec nic. Žádné zápisné, žádné skryté poplatky apod. Váš pozemek budeme prezentovat zcela zdarma. Pouze v případě, že se na něm ubytuje platící zákazník - Váš klient, budeme si z určené částky inkasovat 20% provizi. Peníze tak máte jisté.
+- Jak je vaše služba bezpečná, jaké je pro mě riziko?
Nemusíte se ničeho bát. Na rozdíl od pronajímání domů a bytů zůstane Váš pozemek stále stejný. Maximálně to odnese přeležená pampeliška. Nemusíte se bát, že by se na Váš pozemek dostali pochybní lidé. Klienti naší služby jsou slušní lidé, často karavanisti, což jsou již psychicky vyzrálé osoby (karavaning není levný koníček) a tak si z Vašeho pozemku neudělají základnu pro technoparty. Naopak utíkají od ruchu kempů do klidu. Samozřejmě, lidé jsou různí, a proto, pokud máte pozemek, u kterého se bojíte případných negativních vlivů, vždy máte možnost osobně naše klienty poznat a jejich ubytování na Vašem pozemku odmítnout. Navíc připravujeme hodnocení pronajímatelů i zákazníků a tak bude možné ještě více eliminovat případné problémy.
+- Kolik si mohu vydělat?
Záleží, jak populární a kvalitní vaše nabídka bude. Cenu si totiž určujete sami. Také záleží na kapacitě vašeho pozemku (nesmíte z něho dělat kemp). Jeden karavan vám může vynést částku např. 200–500 Kč (u exkluzivních míst klidně i podstatně více). Výdělek také ovlivní sezóna, počasí, prázdniny, víkendy apod. Je ideální, pokud jsou v okolí vašeho pozemku pro vaše klienty možnosti aktivit (cyklistika, turistika, hrady, zámky, lyžování, koupání, aktivity pro děti apod.). Snažte se být ke svým klientům přátelští, nápomocní. Oplatí vám to spokojeností, delším pobytem, budou se vracet a doporučovat vás dál svým přátelům. Navíc na našich stránkách bude u každé nabídky i hodnocení. A vaše výdělky půjdou nahoru. Naše skvělá služba tak může být zajímavý přivýdělek, ale i třeba hlavní zdroj příjmů.
+- Kolik mám klientům - turistům - účtovat poplatek za nocleh na mém pozemku?
Podobně jako u předchozí otázky záleží na mnoha faktorech - exkluzivitě vašeho místa, místní konkurenci (i v podobě kempů), kvalitě Vašeho pozemku, možností turistického vyžití, zázemí i Vaší pohostinnosti a předchozích referencích. Doporučujeme ze začátku začínat na nižší částce a poté podle obsazenosti můžete částku zvýšit. V registraci máte volbu samostatného účtování za stan, karavan a dále za počet osob. U každé položky je i naše doporučení. Obvykle doporučujeme základní částku kolem 100–200 Kč + poplatky za osoby (např. 25 Kč).
+- Jak je vaše služba aktivní a navštěvovaná?
Naše služba je nová (startujeme až na začátku léta), na letošní sezonu 2018 tedy počítejte spíše s rozjezdem a společným “vylaďováním” much za provozu. Nicméně služba je v České republice unikátní a tak, pokud budete mezi prvními ve Vaší lokalitě, máte právě větší šanci získat reference a postavení, než ti co se registrují později. Jak navíc sami můžete na vlastní oči vidět, naše služba je velmi profesionálně připravená a neustále ji vylepšujeme. Máme zázemí i finanční prostředky pro silnou marketingovou podporu. Neváhejte proto ani minutu!
+- Jaké jsou požadavky na pozemek pro klienty?
Pečlivě vybíráme a zvažujeme, které pozemky v naší službě klientům nabídneme. Při registraci máte možnost přesně definovat Váš pozemek i jeho využití. Je rozdíl, zda na Vašem pozemku povolíte stan, nebo karavan. Každý má jiné nároky. V případě karavanu je nutné, aby na pozemek vedla příjezdová cesta, kterou zvládne běžný osobní automobil, a také možnost se na pozemku otáčet (souprava karavan+auto). Dále je nutné, aby na pozemku byla část zpevněné rovné plochy. V okolí pozemku by neměl být žádný větší zdroj hluku či jiné obtěžování. Je dobré na pozemku jasně vyhradit místo pro naše klienty. Čím lépe bude Váš pozemek připraven, tím více populární bude a tím více si můžete účtovat, např. pokud je na pozemku k dispozici voda, elektřina atd.
+- Musím poskytnout klientům WC?
Bylo by to samozřejmě skvělé a můžete tak účtovat za Vaše místo větší částku. Pokud ovšem tato možnost na vašem pozemku není, nevadí, i to lze řešit více způsoby:

1. Karavany a obytné vozy mají uvnitř své chemické WC, nepotřebují tedy vůbec nic. Tzv. kazeta uvnitř vydrží dle intenzity používání cca 3–5 dní. Většinou déle na Vašem pozemku stejně nebudou. Pokud ano, musí tuto kazetu vyprázdnit. Je samozřejmě zakázáno vyprázdnit ji na Vašem pozemku. Karavanisti ví, jak postupovat, tzn. většinou využijí např. benzinovou pumpu.

2. Pokud povolíte na Vašem pozemku i ubytování ve stanu, bylo by žádoucí, abyste poučili hosty (a toto i uvedli v popisu), jak postupovat. Možností je více. Příklady:
- domluvit se s nedalekou restaurací (zcela jistě vám vyjdou vstříc, zvlášť když mohou získat zákazníka)
- domluvit se se sousedy
- zamyslet se nad instalací levných a jednoduchých ekologických WC, které nepotřebují žádné připojení
https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99enosn%C3%A1_toaleta
https://www.qrshop.cz/prenosne-toalety/
Ano, jsou to sice starosti a práce navíc, ale pokud toto hostům poskytnete, můžete si to nechat zaplatit.
+- Musím mít souhlas sousedů?
Nemusíte. Máte právo Váš pozemek používat i pronajímat. Samozřejmě v rámci zachování dobrých sousedských vztahů doporučujeme toto sousedům oznámit a ubezpečit je, že se nemusí obávat negativních vlivů. Rozhodně ale nedělejte z Vašeho pozemku kemp! Naše služba je určena k občasnému přivýdělku. Všichni chtějí klid, sousedi, turisti i Vy, takže je v zájmu všech, aby na pozemku bylo denně jen omezené množství lidí. Před cestou je každý turista informován o tom, jak se má chovat, co smí a nesmí. Navíc každý uživatel našeho systému je po skončení pobytu hodnocen. Takže i díky tomu je většina lidí velmi slušných a klidných. Proto také vyhledávají naši službu, aby utekli od hluku a chaosu kempů. V podmínkách si také sami můžete nastavit omezení (např. pes ano/ne, zákaz rozdělávání ohně, hodinu odjezdu i příjezdu apod.). Vždy je vše o lidech a o vzájemném respektu a slušnosti.
+- Musím mít živnostenské oprávění na ubytovací služby?
Nemusíte. Pronájem nemovitostí, bytů, pozemků a nebytových prostor není dle živnostenského zákona živností. Aby se jednalo o poskytování ubytování, tak se má za to, že pronajímatel musí nájemci poskytovat různé další služby, a to například úklid, možnost stravování nebo třeba výměnu povlečení.
+- Místní poplatky - poplatek za lázeňský a rekreační pobyt
Tento poplatek platí všechny osoby, které přechodně a za úplatu pobývají v lázeňských místech a v místech soustředěného turistického ruchu za účelem léčení nebo rekreace, pokud tyto osoby neprokáží jiný důvod svého pobytu. Poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt ve stanovené výši vybere a obci odvede ubytovatel, který přechodné ubytování poskytl. Zde je nutné upozornit, že ne každá obec tento poplatek za lázeňský a rekreační pobyt musí vybírat. Ubytovatel je povinen vést v písemné podobě evidenční knihu, do které zapisuje dobu ubytování, účel pobytu, jméno, příjmení, adresu místa trvalého pobytu nebo místa trvalého bydliště v zahraničí a číslo občanského průkazu nebo cestovního dokladu fyzické osoby, které ubytování poskytl. Zápisy do evidenční knihy musí být vedeny přehledně a srozumitelně.
+- Místní poplatky - poplatek z ubytovací kapacity
Na pronájem pozemků nebude pro účely dočasného ubytování lidí ve stanech nebo v obytných vozech dopadat povinnost platit poplatek z ubytovací kapacity, neboť ten se vztahuje pouze na zařízení určená k přechodnému ubytování za úplatu. Tento poplatek platí ubytovatel z každého lůžka. V případě ubytování ve stanech nebo v obytném voze platit za lůžka není možné.
+- Musím odvádět daně z přijmu?
Většina příjmů je předmětem daně. Pokud jste nepodnikatel, tak každý rok podáváte daňové přiznání (popř. to za Vás dělá Váš zaměstnavatel). Zde se uvádí všechny příjmy. Záleží tedy jaké jsou vaše celkové příjmy. Toto prosím konzultujte s Vaší účetní nebo s osobou, která Vám zpracovává daňové přiznání. Je možné, že po započtení zákonných slev na daních, bude Vaše daňová povinnost nulová.
+- Musím vydávat účtenku?
Nemusíte, vše probíhá on-line při rezervaci. Dokladem pro turistu je smlouva o pronájmu, kterou obdrží automaticky ihned po potvrzení rezervace.
+- Co je to tzv. šedá voda a jak správně toto nastavit?
Šedá voda je tvořena podobně jako v každé domácnosti např. sprchou nebo mytím rukou či nádobí. Tzv. šedá voda je tedy většinou neškodná voda, kterou vypouští karavan ve spodní části do zásobníku na tuto vodu. Některé karavany mají integrovaný zásobník (takže to nepoznáte), jiné mají přenosnou nádobu, někdo si dá pod karavan jen kýbl. Každopádně by nemělo z karavanu nic na váš pozemek vytékat. Většina slušných karavanistů toto ví a nedovolí si to. Nicméně zásobník se velmi brzy naplní vodou a kam s ním? Toto řeší každý karavanista a aby si vybral zrovna váš pozemek, je potřeba mu v tomto pomoci. Nejlepším řešením je, pokud máte na pozemku kanál, či odpad. Pokud toto není možné, můžete buď vylévání šedé vody na vašem pozemku a okolí zakázat a nebo za určitých podmínek povolit.

Většinou nikdo nepoužívá v karavanu žádné agresivní chemické prostředky, ale naopak tzv. eko prostředky, je šedá voda pro přírodu i váš pozemek neškodná. Jaký je rozdíl, zda se člověk umyje zahradní hadicí venku a nebo v karavanu ve sprše? Je to stejná voda. Můžete tedy povolit, že šedou vodu mohou vypustit někde na kraji pozemku např. ke keři atd. Vždy je ale nutné karavanisty jasně informovat, že nesmí používat žádné chemické prostředky, ale pouze eko mycí prostředky.

Pokud nemáte možnost odpadu a nechcete vylévání na vašem pozemku povolit, je dobré ale informovat karavanistu, kde v okolí je možné tuto vodu vylévat (např. nejbližší kanál atd) popř. si ji karavanista musí odvézt s sebou (pokud jede jen na cca 2 dny, většinou mu zásobník vystačí).

Takže v nastavení vašeho pozemku u položky šedá voda prosím popište textově, jak tuto problematiku na vašem pozemku řešíte, např.
 • odpad na šedou vodu zajištěn na pozemku ( + popis, kde na pozemku nalézt místo pro vylití odpadu)
 • po dohodě je možné vylévat na pozemku (pouze v případě používání eko prostředků)
 • odpad není, vylévání zakázáno - nutno odvézt s sebou
 • nejbližší kanál vzdálen xx metrů atd.

Znovu opakujeme, čím lépe váš pozemek popíšete, tím lépe se budou vaši hosté cítit a budou motivováni k vám jezdit. Proto nazepomeňte volbu Šedá voda vyplnit.
+- Jak řešit vylévání chemického WC z karavanu?
Každý karavan je vybaven chemickým záchodem. Díky tomuto komfortu jsou karavanisté velmi nezávislí a nepotřebují žádný záchod na Vašem pozemku a tím přispívají k dodržování čistoty. Chemická toaleta je vybavena tzv. vyjímatelnou kazetou, ve které je chemie, která pomáhá rozkládat obsah a zároveň zabraňuje zápachu. Dle intenzity používání, počtu osob i velikosti této kazety pak závisí frekvence nutnosti tuto kazetu vyprazdňovat. Někomu vystačí 2 dny, někomu až týden. Takový průměr je kolem 3 dnů. Pokud chcete získat více zákazníků, je skvělé, pokud i v tomto karavanistům pomůžete. Nejlepší je, pokud máte na pozemku či v okolí domu tzv. výlevku. U výlevky je dobré aby byl i zdroj vody s hadicí. A tak bylo možno po vylití WC tuto kazetu vodou ještě vypláchnout.

Žádný karavanista si nedovolí WC vylévat na pozemek! To udělá jen největší prase a ne pravý karavanista. Abychom situaci ještě více objasnili, teoreticky je možné v nouzových případech při tzv. kempování nadivoko vylít obsah WC do vyhloubené jámy v zemi. Karavanista má totiž možnost používat buď modrou chemii, která velmi dobře funguje, ale je přísně zakázáno je vylévat do přírody či do čistíren odpadních vod atd. A nebo pokud jezdí často tzv. nadivoko může použít zelenou chemii, která sice méně funguje, ale je k přírodě šetrná. Snažíme se naše tzv. bezkempaře motivovat k tomu, aby pokud jedou na neznámá místa či místa bez výlevky, používali pro jistotu zelenou chemii.

Každopádně je velmi důležité, aby karavanista předem věděl, co s chemickým WC u vás může a nesmí. Díky tomu, že mu tuto informaci dáte, může se na to dopředu připravit.

Takže v nastavení: Chemické WC řešení uveďte tyto možnosti:
 • k dispozici výlevka na chemické WC (popř. uveďte který typ wc chemie povolujete)
 • chemické wc možno vylít na WC v domě
 • není k dispozici možnost vylít chemické WC
 • možnosti vylití WC v okolí (velmi doporučujeme dejte si tu práci a zkuste v okolí najít možnosti vylití WC např. benzinové pumpy atd. a toto popište, velmi tím vašim zákazníkům pomůžete)
+- Co jsou nezávazné dotazy od zájemců?
Zájemci mají možnost zaslat majitelům doplňující dotazy k pozemkům. Pokud se jedná pouze o dotaz na informaci, která chybí v popisu pozemku, stačí pouze odeslat zájemci zprávu s požadovanou informací, případně můžete dále tuto informaci doplnit do popisu pozemku.

Pokud se však zájemce ptá na možnost využívání pozemku či služeb nad rámec běžné nabídky (např. chce zájemce přijet ve vyšším počtu, než je kapacita pozemku) máte možnost upravit cenu tak, aby pokrývala požadavky zájemce. Je pouze na Vás, zda požadavek odsouhlasíte, či nikoliv.

Cenu je možné nejen zvyšovat, ale i snižovat, např. pokud by měl host zájem o dlouhodobější pronájem s výhodnější cenou.

Připomínáme, že v souladu s obchodními podmínkami veškeré platby za pronájem pozemku je nutné provádět přes portál bezkempu.cz, není možné se domlouvat na platbě v hotovosti na místě při příjezdu. Děkujeme za pochopení.
+- Jak danit příjmy z pronájmu pozemků?
Vážení majitelé pozemků,
většina příjmů v České republice podléhá zdanění, proto i váš příjem z pronájmu pozemků musíte zdanit. Připravili jsme pro vás ve zjednodušené podobě návod jak na to. Není to vůbec nic složitého.

Podnikatel-OSVČ uplatňující paušál:
Jelikož uplatňujete tzv. výdajový paušál, naše faktury na provizi můžete ignorovat. Příjem pro výpočet daně z příjmu je souhrn celkové částky za pronájem, která zahrnuje i naši zprostředkovatelskou provizi. Nákladem pro vás tedy není naše vydaná faktura, ale výdajový paušál.

Podnikatel účtující skutečné výdaje:
Od celkového příjmu za pronájem odečtete naši provizi. Nákladem jsou tedy pro vás námi vydané faktury. Daníte tedy tu částku, která vám přišla na účet.

Podnikatel plátce DPH:
Stejné jako výše uvedené. Pokud jde o DPH. Jde o nájem pozemků fyzickým osobám, který je od daně z přidané hodnoty osvobozen bez nároku na odpočet a bude uveden na řádku 50 daňového přiznání k dani z přidané hodnoty.

Nepodnikatel, fyzická osoba:
Pro účely daně z příjmů se počítá vždy celá částka nájmu, tj. částka připsaná na účet + provize. Jedná se o příjem podle §9 zákona o daních z příjmů. Zde může být příjem osvobozen: a) Pokud máte nějaké další příjmy, bude příjem z pronájmu (bez odpočtu naší provize) osvobozen do výše 6.000 Kč ročně b) Pokud máte celkové příjmy za rok nižší než 15.000 Kč, nebude povinen podat daňové přiznání.
+- Můžu se s hostem domluvit napřímo a vyhnout se tak poplatku za využití služby Bezkempu?
Obcházení se nevyplácí
Máme už první pokusy tzv. obcházení naší služby hlavně ze strany zákazníků. Naštěstí vy majitelé jste slušní a féroví lidé a tyto pokusy nám hlásíte resp. odkazujete zákazníky na nutnosti využití naší platformy k rezervaci. Ceníme si toho. Myslíme si, že naše provize totiž není tak vysoká, aby to stálo za to. Navíc komfort celé služby a hlavně marketing které všem poskytujeme je nenahraditelný. Investujeme velké množství energie, času a finančních prostředků na zajištění celé služby a propagaci vašeho pozemku. Díky službě Bezkempu totiž budete mít (a někteří již teď máte) zajištěn trvalý přísun kvalitních platících zákazníků. Co vám naše služba mimo jiné přináší za výhody:

 • perfektní marketing (získáte trvalý přísun zákazníků, které byste jinak obtížně sami získávali)
 • zajišťění plateb (nemusíte se starat o zprocesování plateb kartou ani převodem)
 • nemusíte řešit EET (pokud byste si nechali platit hotově, museli byste používat EET)
 • přístup k příjemnému a přehlednému ovládání rezervací (máte přehled o termínech i zákaznících, nemusíte tak řešit složitou administrativu.
 • pravidelně inzerujeme celou službu i váš pozemek v médiích
 • vytváříme velkou komunitu bezkempařů, jsme všichni na jedné lodi.

V případě zjištění obcházení naší služby jsme nuceni účet majitele pozemku ( popř.i hosta ) zablokovat a znemožnit tak další využívání služeb Bezkempu v budoucnosti.