Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

nemačkejte se v kempech jako
SARDINKY

Revoluční služba bezKempu vám umožní konečně svobodné cestování

Pojďte si přečíst náš krátký příběh, naši vlastní cestu, která nás dovedla až sem. K unikátní on-line službě, která nám všem cestovatelům umožní konečně svobodně cestovat. To, co bylo před pár lety samozřejmé, stává se dnes velkou vzácností. Všude je přelidněno a najít alespoň kousek místa jen pro sebe, je čím dál těžší. My jsme ho pro vás našli.

Naše sny a realita

Jsme parta lidí milující cestování. Svobodné cestování. Představa masového zájezdu s cestovkou nám nahání husí kůži. A proč si tuto kůži navíc nechat spálit opékáním na pláži? Brr. Místo toho raději poznáváme krásy naší planety. S batohem na zádech, ale i v našem oblíbeném karavanu. Ano, pořídili jsme si i vysněný karavan. To je přesně ono! To bude vyhovovat naší svobodné duši.
Konečně můžeme jezdit kam chceme - proč si kupovat chatu, když můžeme chatu vozit s sebou? Můžeme vyrazit na poslední chvíli a nemusíme se obávat, že kvůli změně počasí nebo nemoci dětí přijdeme o zaplacené ubytování v hotelu.
Konečně můžeme, jak se to přece ve filmu či reklamě ukazuje, kempovat v divočině, s výhledem na hory a v objetí partnera zabalení do flanelové deky popíjet lahodnou kávu. Miluji tě! Dokonalý život plný romantiky. Tak a teď tu o Karkulce…

Ukazuje se, že tento naivní "sen" jsme neměli jen my, ale i tisíce, miliony dalších lidí na světě. Logicky. Realita je často na hony vzdálená naší romantické představě o svobodném cestování. Rostoucí počet turistů, kteří díky internetu, sociálním sítím apod. velmi rychle sdílí informace (často zkreslené a upravené fotky) zapříčinil, že si v žádné divočině legálně svoji kávičku s partnerem jen tak nevychutnáme. Turistů a karavanistů je totiž tolik, že úřady toto divoké “kempování” zakazují, nehledě na to, že každý pozemek někomu patří. Nemáme klidné spaní při představě, že nás kdokoliv může v noci vzbudit a vykázat, nebo dokonce můžeme dostat i pokutu. Na betonovém parkovišti u supermarketu nebo u dálnice to grilování také není to pravé ořechové. Tak šup do kempu...

Kempování v českém kempu :-)

Tady dostává naše svobodomyslné srdce pořádně na frak. V sezóně, o víkendech nebo na velmi oblíbených místech musíme provádět rezervace stejně jako v hotelu (takže riziko ztráty peněz je stejné). Zjišťujeme, že karavaning je nějak v módě a nájezdy karavanů do kempů jsou mohutné. Z romantického místa se tak rázem stává uprchlický tábor. Při pohledu na sprchy občas i koncentrační tábor. Znovu brr. Žádné soukromí a žádný klid. Levnější kempy lákají často i partičky lidí s nutnou potřebou neustálých “pařbiček” až do rána. Probouzíme se nevyspalí a modlíme se, aby příští noc (nebo jiný kemp) byla odlišná. Občas narazíme na hezké a klidné místo, ale tuto loterii již nechceme podstupovat. A tak jsme pro sebe i pro vás vymysleli BezKempu.cz.

Michal, Petr, Pavel
a naše partnerky, děti (Editka, Janička) a psi (Bad a Ruby)

Místo v přírodě rezervované pro vás

Služba bezKempu je jednoduchá. Najdete si lokalitu, kam chcete cestovat, a zobrazíme vám krásné pozemky, na kterých můžete se souhlasem jejich majitelů “kempovat”. A podobně jako u běžných ”booking služeb“ si toto místo pro váš pobyt rezervujete. Zaplatíte on-line. A můžete vyrazit.

Žádné obavy z pokut

za nelegální divoké kempování bez souhlasu majitele.

Klidné spaní

Už vás nevzbudí stres, že vám někdo bude klepat na okno,
ani vás nebude rušit obtěžující hudba a hluk kempů. Za kohouta ale neručíme.

Objevíte unikátní místa

Zažijete nefalšovanou ztracenou romantiku v přírodě. Bez narvaných kempů.

Poznáte místní lidi a jejich zvyky

Možná navážete nová přátelství, ochutnáte lokální
zemědělské produkty a tak zažijete “farmářské trhy” přímo u zdroje :-)

Ušetříte

Kromě nervů můžete ušetřit i nějakou tu kačku. Většina majitelů pozemků vám totiž bude účtovat podstatně méně než kempy.

Časté otázky

+- Pro koho je služba určena?
Pro všechny cestovatele. Ať už máte malý stan, nebo velký karavan, obytný vůz. U každého pozemku je jasně uvedeno, jaký typ ubytování nabízí.
+- Proč mám platit za stání v přírodě? Vždyť příroda patří všem
Každý pozemek někomu patří a kempovat na cizím pozemku bez souhlasu majitele je nelegální. Přestože se to nezdá, každé kempování pozemek do jisté míry "opotřebovává" a poškozuje a po každé návštěvě hrozí, že z nedbalosti či nedopatřením po odjezdu zůstanou nějaké stopy, odpadky či jiný nepořádek. Kdyby si najednou všichni koupili obytný vůz či karavan, začali jezdit po celé zemi a zastavovali, kde by se jim v přírodě zachtělo zdarma a bez omezení, příroda by rychle uvadala. Z toho důvodu je nutné si uvědomit, že stání, byť i jen na odlehlé louce, má svou hodnotu a není dostupné zdarma pro všechny.

Nejcenější je kus země, přírody. Naše služba není primárně o ušetření peněz za každou cenu. Služba je určena pro lidi, co naopak nestojí o to se mačkat často v narvaných kempech. Ano dá se “kempovat” možná zdarma na parkovišti u Kauflandu nebo někde jinde víceméně načerno bez možnosti grilovat, vytáhnout si markýzu a ještě se bát kdo vás vyhodí. Ale být na krásném místě skoro nebo úplně sám. A ještě mít možnost popovídat s majitelem, třeba místním vinařem, který vám dá ochutnat. A tím že mu zaplatíte důstojnou cenu ho i podpořite a motivujete vše pro vás vylepšovat. Podle našeho názoru k nezaplacení. Většina pozemků má také jen omezenou kapacitu (záměrně), takže některá místa jsou a budou velmi exkluzivní a nejsou určena pro masovou turistiku. Nechceme je ničit! I cena toto musí hrdě ukazovat a je jasné ze služba bezKempu nebude pro každého a to ani nechceme.
+- Kolik služba bezKempu stojí?
Platíte podobně, jako jste zvyklí u různých “booking” služeb hotelů atd. U každého pozemku je uvedena cena za noc. Cena je závislá dle typu, tzn. že jinou cenu zaplatíte za stan a jinou za karavan. A dále dle počtu osob. Majitelé si sami určují složení ceny; někteří účtují pouze fixní částku. Vše je u každé nabídky zobrazeno. Ale nebojte, ve většině případů zaplatíte o dost méně než v kempech.
+- Jak za službu zaplatím a identifikuji se majiteli pozemku?
Za vaši rezervaci zaplatíte on-line platební kartou v zabezpečeném šifrovaném režimu (platební brána GoPay nebo PayPal). Po zaplacení vám na e-mail přijdou instrukce. Majitel také obdrží notifikaci. Dále vám bude vygenerován unikátní kód rezervace. Pokud máte karavan, či obytný vůz, v rezervaci jste uvedli SPZ. To stačí, majitel tak podle SPZ si vás může kdykoliv ověřit. Pokud máte pouze stan, je pro vás identifikátorem kód rezervace. Vygenerovaný kód můžete napsat jednoduše na kus papíru a ten umístit viditelně na stan. Majitel podle kódu může kdykoliv ověřit vaši rezervaci. Geniální, že?
+- Můžu svůj pobyt stornovat a za jakých podmínek?
Jak uvádíme v našem příběhu, službu jsme vytvořili hlavně pro sebe :-) Sami nemáme rádi, když při rezervaci v hotelu či kempu přijdeme většinou o celou částku. Na bezKempu je to podstatně příjemnější. Vaši rezervaci můžete kdykoliv den před příjezdem zrušit se storno poplatkem 20 %. Pouze v den příjezdu již zrušit nejde a je Vám účtovaná celá výše.

Proč storno poplatek 20%: Hlavním důvodem je, že chceme aby byla služba dostupná pro všechny a byla seriozní. Představte si situaci, kdyby neexistoval žádný storno poplatek a někdo před Vámi by v extrémním případě zarezervoval všechny pozemky na celou dobu. To by se vám asi nelíbilo. Navíc i když svůj pobyt zrušíte, máme s Vaší objednávkou určité náklady. Přesto věříme, že např. 20 % z nájmu ve výši 300 Kč, tzn. 60 Kč nebude pro Vás příliš bolestivé.
+- Jak poznám že je pozemek pro mě vhodný?
Majitelé při své registraci pečlivě vyplňují každý detail. Následně sami pozemky navštívíme, vyfotíme a přespíme na nich. U každého pozemku tak najdete detailní informace a tak se rozhodnete, zda je pro Vás vhodný.
+- Jak je to s WC a vodou?
U každého pozemku je uvedeno, zda je nebo není k dispozici WC či voda. Pokud cestujete svým karavanem, předpokládáme, že toto pro Vás není důležitá otázka a Váš karavan je vybaven chemickým WC a zásobníkem vody. Před příjezdem si tedy připravte toaletu i dostatečnou kapacitu vody. Je samozřejmě zakázáno cokoliv vylévat na pozemek.

Pokud cestujete pouze se stanem a místo není vybaveno záchodem, což v přírodě bude asi častá situace, postupujte tedy následovně:

1. Snažte se potřebu vykonat cestou, tzn. využijte restaurace, benzinové pumpy apod.

2. Pokud to na Vás přijde při pobytu na pozemku a nikde není k dispozici toaleta, dodržujte prosím zásady zdravého rozumu i odpovědnost k přírodě a ostatním lidem, tzn. nevykonávejte potřebu na pozemku ani v okolí ostatních obydlí, ale běžte dál do přírody, snažte se vykopat malou díru (při turistice doporučujeme mít lopatku), nebo alespoň odhrnout část země. V zemi žije mnoho užitečných organismů, které se o vše efektivně postarají. Víte o tom, že toto je ekologičtější forma WC než pohodlné, pitnou vodou splachující toalety a drahé čistírny odpadních vod? Při pobytu v přírodě se tak člověk chtě nechtě stane tak trochu ekologem.

Nezanechávejte prosím nikde v okolí tzv. "podpapírníky", ani nevyhazujte různé vlhčené ubrousky, tampony, nedejbože kondomy :-) apod. Vemte si s sebou igelitový sáček, myslete na ostatní, přírodu. Majitelé pozemku Vás budou po pobytu hodnotit, takže pokud se budete chovat jako "čuňátka", je velká pravděpodobnost, že toto byl Váš poslední pobyt.

Neočekávejte stejných služeb jako v kempu. Na druhou stranu, proto právě cestujete bez kempu, že?

Více o přístupu Leave No Trace:
https://en.wikipedia.org/wiki/Leave_No_Trace
https://lnt.org/learn/principle-3
+- Jak funguje platební brána GoPay?
Po kliknutí na Rezervovat budete přesměrováni na platební bránu GoPay, což je nejrozšířenější a bezpečná česká platební brána. Zde zadáte údaje o své kartě a tak dokončíte Vaší rezervaci. Údaje o Vaší kartě zadáváte v zabezpečeném šifrovaném režimu, navíc k nim my nezískáme přístup. Nemusíte se tak obávat o bezpečnost.
+- Mohu na pozemku grilovat, vytáhnout předstan, markýzu?
V tom je právě ta výhoda oproti “černému kempování” na divoko, kde si musíte dávat velký pozor, aby o Vás nikdo nevěděl (doporučujeme přijet v noci, odjet ještě před svítáním, vojenské maskování, šeptat, nevytahovat schůdky atd.). Se službou bezKempu.cz o Vás majitel ví, takže můžete být absolutně v klidu a nerušeně si užívat svoji dovolenou. Můžete si vytáhnout Váš předstan, či markýzu i gril apod. Poznámka: V případě grilů majitelé toto povolení nastavují ve svém profilu. Někdy se stane, že omylem zvolí volbu gril nepovolen přestože s grilem nemají žádný problém. Pokud se tato volba zobrazí, doporučujeme se jich na místě pro jistotu optat.
+- Proč jsou ceny podobné jako v kempech, když některé pozemky nemají ani sociální zázemí?
Místo v přírodě, kde jste sami nebo jen v omezeném menším množství lidí, daleko od narvaných a hlučných kempů, to je ta největší hodnota. To je exkluzivní zážitek a naopak vnímáme kemp jako lowcost. Kempy mohou být i levnější, protože se snaží na pozemek narvat co nejvíce lidí. Ale stojí Vám to za to? Navíc některé naše pozemky mají srovnatelné zázemí (ale jen pro Vás).
+- Jsem zvyklý/á na kemp - na divoko se bojím
Nebojte se a zkuste vystoupit ze své “komfortní zóny”. Uvidíte, že kempování mimo kemp je zcela nesrovnatelný zážitek a jakmile ho jednou zkusíte nebudete chtít nic jiného. Navíc s naší službou bezKempu odpadá většina nevýhod kempování na divoko, viz: https://www.bezkempu.cz/nebud-sardinka
+- Musím dopředu rezervovat? Jsem zvyklý/á se totiž rozhodovat až na místě.
Platit a rezervovat dopředu není nutné, klidně můžete provést rezervaci online (např. z mobilu) až v okamžiku příjezdu poblíž vybraného místa, popř. v den odjezdu. Problém je, že některá místa vyžadují buď schválení majitelem (např. jestli místo momentálně nevyužívá ke svým účelům) či je nutné, aby vás majitel na místo vpustil (např. skrz bránu) a nemusí být tedy možné na pozemek vjet bez předchozí domluvy na konkrétním čase příjezdu (aby byl majitel v ten čas k dispozici). Toto je u každého pozemku uvedeno v základních parametrech. U těchto pozemků doporučujeme rezervaci alespoň den předem. Náš cíl je, abychom měli dostatečně širokou síť míst, u kterých je možné udělat okamžitou rezervaci bez nutnosti schválení majitelem a bez nutnosti, aby Vás majitel na místo musel vpustit. Do budoucna ať už pojedete kamkoliv, kdykoliv budete chtít zastavit, podíváte se do mapy na nejbližší místo bezKempu a rovnou si jej přes mobil zamluvíte pro sebe a na místo rovnou přijedete. Na druhou stranu včasná rezervace Vám dává garanci, že místo bude pro Vás volné. Nabídky místa na pozemku jsou totiž omezené - není to kemp a často majitel nabízí jen 2–3 místa, někde dokonce pouze jedno.
+- Můžu na vybraný pozemek přijet kdykoliv?
U každého pozemku je uvedeno, zda je na pozemek volný přístup, či zda je nutné se s majitelem domluvit na čase příjezdu.

V případě volného přístupu záleží čistě na Vás, kdy dorazíte, stačí mít na daný den vytvořenou rezervaci. Pokud však přijedete dříve, než je uvedeno v kolonce "Příjezd nejdříve", může se stát, že na místě budou ještě předchozí hosté a v případě menšího pozemku tak pro vás nemusí být dostatek místa, dokud neodjedou (místo by mělo být uvolněno nejpozději v čase uvedeném v kolonce "Odjezd nejpozději", pokud je tato kolonka uvedena). Současně, pokud je uvedena kolonka "odjezd nejpozději" a vy chcete odjet později, nesmíte překážet případným novým návštěvníkům, což platí obzvlášť u malých pozemků, kde jsou možné pouze 1-2 samostatné rezervace.

V případě, že je nutné se na čase příjezdu domluvit s majitelem, jedná se nejčastěji o oplocený pozemek s bránou, ke které Vám majitel musí dát klíče, případně Vám osobně ukázat pozemek a uvést Vás na místo ke kempování. Zde je možná individuální domluva i nad rámec časů uvedených v kolonkách "Příjezd nejdříve" a "Odjezd nejpozději" (pokud jsou kolonky uvedeny), záleží pouze na aktuálních možnostech majitele. Stále je však nutné brát ohled na další návštěvníky, kteří ještě z místa neodjeli či na místo teprve přijíždějí - stejně jako v případě volného přístupu na pozemek viz výše.
+- Jak funguje schvalování rezervací?
U každého pozemku je uvedeno, zda musí majitel schválit rezervaci, či je rezervace potvrzena okamžitě po zaplacení.

V případě schvalování rezervace majitelem je po provedení platby částka na vašem účtu pouze zablokována, dokud majitel nepotvrdí, že skutečně můžete v požadovaný termín přijet (např. potřebuje ověřit, zda nebude pozemek sám potřebovat). Až v případě potvrzení rezervace je platba z vašeho účtu stržena a vy můžete s jistotou počítat, že můžete na pozemek v požadovaný termín dorazit. V případě neschválení je částka na vašem účtu odblokována. Pozor - majitel má na schválení čas až 48 hodin, pokud tedy rezervujete pozemek na poslední chvíli, nemusí Vám majitel včas rezervaci potvrdit.

Naopak jednodušší situace je v případě potvrzení rezervace ihned po zaplacení. Zde máte ihned jistotu, že na pozemek můžete přijet, stačí v kalendáři vybrat volný termín a provést platbu.
+- Kde je uvedena přesná adresa a souřadnice pozemku?
Abychom chránili majitele pozemků před nájezdy lidí, kteří nechtějí platit a doufají, že si jich nikdo na pozemku nevšimne, zpřístupňujeme přesnou adresu, GPS souřadnice a popis příjezdové cesty pouze vážným zájemcům o kempování, kteří si již rezervovali svůj termín (a případně majitel schválil rezervaci, pokud schvalování vyžaduje). Přesto majitel může na pozemku ubytované zkontrolovat. Všechny nezbytné údaje jsou zaslány emailem a dále jsou k vidění v profilu cestovatele ihned po schválení rezervace. Jak asi víte, přestože jsme sami vášniví cestovatelé a vytvořili jsme službu bezKempu.cz i pro své potřeby, do služby neustále investujeme velké množství energie i finančních prostředků. Abychom mohli pro vás tuto službu provozovat, udržovat a vylepšovat kvalitu, je služba zpoplatněná. Financujeme ji částečně z drobných provizí z Vašeho ubytování od majitele. Pokud by tedy došlo k obcházení naší služby tzn. kontaktování majitelů přímo, nejen že by to bylo nemorální, ale došlo by i k zablokování účtu cestovatele, popř. i účtu majitele. Věříme tedy, že tyto důvody chápete a naopak svoji rezervací přispějete k provozování této kvalitní služby, o kterou se tolik snažíme a děláme ji pro Vás s láskou.
+- Budu na pozemku kempovat sám?
U každého pozemku je uvedeno, jaký je maximální počet stanovišť / samostatných rezervací. To znamená, kolik se na pozemek vejde dohromady stanů, obytných vozidel a karavanů. Pokud si rezervujete tolik stanů + vozidel + karavanů, jako je kapacita pozemku, znamená to, že budete ve vybraný termín na pozemku sami. Naopak, pokud bude kapacita pozemku např. 4 stanoviště a Vy si rezervujete 1 stan a 1 obytné auto, může se stát, že si někdo další rezervuje místo na stejný termín jako Vy a bude s Vámi pozemek sdílet. Avšak na většině pozemcích mimo turisticky exponované dny (např. svátky a prodloužené víkendy) je dost pravděpodobné, že budete na pozemku skutečně sami.

Pokud však chcete mít jistotu, že budete na pozemku opravdu sami a žádný další cestovatel na pozemku nerozbalí svůj stan či nezaparkuje karavan, můžete využít funkci exkluzivní rezervace - stačí stisknout tlačítko "Chceme být na pozemku sami" v detailu rezervace a následně v kalendáři dostanete na výběr termíny, kde ještě nikdo není a které si můžete rezervovat celé pro sebe. Tato možnost je však zpoplatněna a odvíjí se od velikosti a kapacity pozemku - samozřejmě čím větší je pozemek, který chcete mít jen pro sebe, tím je větší i příplatek.

Přečtěte si prosím pečlivě popis pozemku. U některých pozemků se nabízí zvlášť přístřešek či karavan, které jsou vedené jako samostatná nabídka. Tyto hosté tak na pozemku mohou být stále s vámi. Exkluzivní rezervace se vztahuje pouze na místa určená pro kempování. Dále u některých pozemků ( např. farmy ) mohou být přítomni další hosté farmy apod.
+- Kde je kontakt na majitele?
Všechny důležité informace jsou vždy uvedené na stránce detailu konkrétního pozemku. Celý proces rezervace je jednoduchý a intuitivní, systém také vyřídí všechny záležitosti ohledně zpracování platby za pozemek, a tedy není nutné majitele kontaktovat ohledně zájmu o pronájem pozemku. Pozor, platba v hotovosti na místě a mimo rezervační systém Bezkempu není možná (více info zde)! Aby majitel nebyl každodenně zahlcen telefonáty s dotazy na základní informace ohledně pozemku, kontakt zveřejňujeme až po dokončení rezervace pro případ, že by host měl problém např. s příjezdem na místo či byla nutná další domluva. Pokud přecejen potřebujete doplňující informace, které nejsou uvedeny v detailu nabídky, můžete využít kontaktní formulář dostupný po stisknutí tlačítka "Chci se zeptat!" umístěného na stránce detailu pozemku. Na základě těchto dotazů pak i majitel doplňuje dodatečné informace k nabídce.
+- Jak zjistím, zda-li je mnou požadovaný termín volný a kolik zaplatím?
Pro ověření dostupnosti termínu není nutné se ptát majitele, stačí si termín vybrat v kolonce Příjezd a Odjezd na stránce detailu pozemku před provedením rezervace. V kalendáři je možné vybrat pouze termíny, které jsou dostupné pro rezervaci, takže rovnou vidíte, kdy můžete přijet a jak dlouho můžete na místě pobývat. Konečná cena je pak automaticky vypočítána a ihned zobrazena na základě toho, jakou formu přenocování zvolíte, kolik osob na pozemku bude pobývat a podobně.

Co znamenají červené a zelené šipečky v kalendáři?
Při výběru termínu příjezdu a odjezdu v kalendáři můžete někdy spatřit dny zvýrazněné červenou nebo zelenou barvou. Tyto dny mají odlišnou sazbu za pronájem pozemku, než jak je uvedeno u pozemku. V případě červené barvy je cena vyšší, např. pokud majitel zvýší cenu během turisticky exponovaného období, např. kolem státních svátků, kdy je vyšší zájem ze strany hostů. Zelená barva znamená naopak nižší cenu, než je u pozemku uvedeno. Konečnou cenu za pronájem se vždy dozvíte po výběru formy přenocování, počtu osob a termínu příjezdu a odjezdu.
+- Kdy je možné platit převodem a kolik mám času na platbu?
Před příjezdem na pozemek je vždy nutné, aby byla rezervace řádně zaplacena a případně schválena majitelem. Nejjednodušší situace je s placením kreditní kartou, kdy ihned po provedení platby máme potvrzení od banky, že platba byla provedena. Složitější situace je s bankovním převodem, u kterého může někdy trvat až 2 pracovní dny, než je částka připsána na náš účet (tedy je jisté, že platba byla provedena). Z tohoto důvodu je platba převodem možná pouze u rezervací, které začínají nejdříve 3. následující pracovní den od okamžiku provedení rezervace.

Příklad: pokud Váš pobyt začíná v pátek, musíte rezervaci provést nejpozději 3 dny předem - tedy v úterý.

Současně však neotálejte s platbou a proveďte ji co nejdříve - platba musí být připsána na náš účet nejpozději 2. následující pracovní den od okamžiku rezervace, případně nejpozději v 18:00 v den předcházející začátku pobytu (např. pokud rezervaci uděláte v pátek, platba musí přijít nejpozději následující úterý). Pokud platba není připsána včas dle těchto podmínek, rezervace je automaticky zrušena a blokovaná místa jsou uvolněna pro další zájemce.
+- Proč jet na místo, kde není k dispozici voda?
Pokud cestujete pouze se stanem a na pozemku není k dispozici vodovod s neomezeným množstvím vody, je to samozřejmě komplikace, jelikož jsme zvyklí spotřebovávat každodenně desítky litrů perfektně čisté, pitné vody. Pokud však krátkodobě oželíme ranní sprchu či ji nahradíme koupelí v řece, vystačíme si s pouhými 2–3 litry vody na osobu na den, které si bez problému můžeme na kratší pobyty vzít sebou a získáme tím možnost dobrodružného nocování na samotě v nedotčené přírodě. Záleží tak jen na Vás, jak moc jste ochotní se vzdát pohodlí civilizace a do jakého dobrodružství se pustíte :-)
+- Mohu si na pozemku pořádat oslavu - grilovačku s přáteli?
Ne, toto je uvedeno i v našem tzv. etickém desateru - kodexu bezkempaře. Chápeme sice, že se chcete bavit slušně a užít si přírodu s přáteli, ale mějte prosím pochopení, že celá služba bezKempu je postavena na základech absolutního respektu ke klidu a přírodě. Všichni dobře víme, že i poklidný rozhovor několika málo přátel se velmi snadno změní v bouřlivou a hlasitou diskuzi (tím spíš s přispěním alkoholu), slyšitelnou široko daleko, aniž by si to dotyční uvědomovali. Klid je základní gen - DNA - bezKempu. Chceme zachovat kvalitu služby pro všechny. Na pozemku můžou být i ostatní bezkempaři, kteří si i přes den chtějí třeba v klidu přečíst knihu, prospat se či jinak relaxovat v přírodě. A vaše aktivita (třebaže se budete snažit být sebevíc ohleduplní) je může obtěžovat. Dále jsou tu sousedé, i pro ně může být návštěva oslavujících bezkempařů obtěžující. Vám by se to také nelíbilo, kdyby váš soused pořádal každý den oslavy. Děkujeme, že to chápete a užijete si i vy klidu a přírody.

Za jistých okolností lze udělit vyjímku:
1. Budete o záměru oslavy informovat předem majitele viz funkce Chci se zeptat
2. Majitel toto musí odsouhlasit (ale musí informovat a mít souhlas sousedů)
3. Pozemek si pronajmete pouze pro sebe (zaškrtnete v rezervaci a uhradíte) popř. individuální cenu kterou vám majitel přes systém určí
4. I přes tento souhlas ale platí dále ostatní ustanovení kodexu bezkempaře (ochrana přírody atd.) a samozřejmě zákony i místní vyhlášky

Poklidné opékání buřtů na ohni je samozřejmě v pořádku :-)
+- Můžu se s majitelem domluvit napřímo a vyhnout se tak poplatku za využití služby Bezkempu?
Obcházení se nevyplácí
Do projektu BezKempu vkládáme ohromné množství času, úsilí a energie a vytváříme pro vás unikátní službu, díky které se můžete podívat na krásná místa, užívat si přírodu v klidu, pohodě a bez davů. Každý, kdo se snaží obcházet náš systém, nám tak vlastně sděluje, že si neváží naší práce. Pokusy o obcházení tak bereme velmi osobně.

Co vám naše služba mimo jiné přináší za výhody:

 • krásné pozemky pro kempování v přírodě na jednom místě, které byste na internetu a všemožných facebook skupinách těžko a dlouze hledali
 • jistota místa pro přespání - pro provedení rezervace máte místo pouze pro sebe. Nemůže se vám stát, že po dlouhé cestě přijedete a bude plno, vaše místo na vás čeká. Žádné další zoufalé hledání místa pro přespání uprostřed noci. Žádná další nervózní noc, že vás někdo přijde vyhodit
 • klid a pohoda - aktivně bráníme hostům, kvůli kterým utíkáte z běžných kempů, hostům, kteří hlučí a dělají nepořádek, aby využívali našich služeb
 • žádné davy a jistota klidu - na každý pozemek pustíme pouze velmi omezený počet lidí i přesto, že by se jich tam vešlo mnohem víc.
 • zajištění plateb - nemusíte se s majitelem dohadovat o ceně, vše víte hned a přehledně
 • vytváříme velkou komunitu bezkempařů, jsme všichni na jedné lodi.

V případě zjištění obcházení naší služby jsme nuceni účet hosta ( popř. i majitele ) zablokovat a znemožnit tak další využívání služeb Bezkempu v budoucnosti.
+- Pejsci - pravidla chování
Chcete si s sebou vzít vašeho pejska či mazlíčka? Skvělé! Bude vám vděčný, že ho neberete do přeplněného a hlučného kempu. ( Na začátku si prosím ověřte, zda majitel na daném pozemku povoluje vzít si s sebou pejska či mazlíčka. Pokud ano, nezapomeňte při vytváření rezervace nastavit, že si s sebou pejska berete ). Jako vždy je nutné dodržovat běžná pravidla chování s pejskem a hlavně brát ohled na ostatní bezkempaře, zejména pokud máte větší plemeno. Prosíme o dodržování zejména těchto pravidel:

 • pokud majitel a pozemek dovolí mít pejska na volno, mějte jej vždy přesto na očích. Vždy musíte o pejskovi vědět a pejsek musí poslechnout na přivolání. Pozor pozemky jsou často na farmě, kde jsou další zvířata.
 • víme, že je to pro vás samozřejmost, ale vždy po pejskovi uklízejte exkrementy. Nenechávejte očůrávat vybavení pozemku či karavany ostatních bezkempařů.
 • mějte ohled na ostatní BezKempaře. Oni neví, že vás pejsek je ten nejhodnější na světě :) o vašem pejskovi nic neví a může je pobíhání zejména velkého psa kolem jejich dětí stresovat. Ideálně jim sami dojděte pejska představit a pokud s tím nebudou mít problém a s pejskem se seznámí, teprve pusťte pejska na volno.
 • pokud nemá váš pejsek rád další společnost či další pejsky, hodně štěká či se jedná o tzv. bojové plemeno, prosíme, rezervujte si celý pozemek pro sebe. Váš pejsek nesmí omezovat další bezkempaře. Je třeba brát ohledy na ostatní hosty a ti se bohužel těchto pejsků bojí i přesto, že jsou perfektně vycvičeni a jsou hodní.
+- Kde můžu vylít tzv. šedou vodu a chemické WC?
V případě, že jezdíte s karavanem či obytným autem, pravděpodobně řešíte problém, kam vylévat odpadní vodu či chemické WC. Pokud u pozemku není výslovně uvedeno, že je zde možné vylít tzv. šedou vodu (voda po sprchování, mytí nádobí atd.) či chemické WC, je vylévání obojího přísně zakázáno a je nutné využívat jiné možnosti likvidace odpadu mimo daný pozemek, např. šedou vodu je možné vylít do kanálu, chemické WC např. do WC na benzince.

Pozor, vylévat vodu mimo kanalizaci či jiné svody odpadních vod (např. na kompost) je možné pouze pokud používate mycí prostředky (šampony, jary apod.) šetrné k životnímu prostředí, proto doporučujeme v karavanech a obytných autech používat výhradně tyto prostředky. Osobně používáme prostředky zakoupené např. v obchodě www.biooo.cz (po výběru těch nejvíce šetrných k přírodě). Podobně pro chem. WC doporučujeme používat výhradně tzv. zelenou chemii, která je více šetrná k životnímu prostředí a na rozdíl od modré chemie je možné takovéto WC vylít do běžných septiků a v případě nutnosti je možné i na odlehlém místě vykopat díru, WC vylít a obsah následně zahrabat, aniž by hrozila újma životnímu prostředí.
+- Jak můžeme na místě přenocovat?
K výpočtu férové ceny za využití pozemku je nutné správně zvolit váš způsob přenocování. Způsobů přenocování a pobytu na pozemku existuje spoustu, takže není vždy zcela jasné, kterou variantu ze 3 nabízených (stan, karavan, obytné auto) vybrat. Zde tedy popisujeme, v jakých situacích vybrat jednotlivé možnosti:

Stan
 • Tuto formu vyberte za každou posádku složenou z vozidla a stanu.
 • Stan předpokládáme běžné velikosti pro cca 4 lidi. V případě větších stanů si prosím rezervujte více míst. Např. pro 8 lidí 2 stany apod.
 • Pozor, na některých pozemcích nemusí být možné parkovat vozidlo hned u stanu. Věnujte prosím pozornost popisu a pravidlům pozemků.
 • Pokud máte v plánu přespat v běžném osobním autě (sedan, kombi, SUV apod.) a nevybalovat stan (případně spát pod širákem, v hamace apod.), taktéž je tato forma považována za "stan". Obdobně, pokud se na pozemek dostavíte bez vozidla a budete spát ve stanu či pod širákem, opět se jedná o variantu "stan".
 • Výjimku však tvoří větší osobní auta typu Transporter, Tranzit apod., zde už je nutné zvolit formu přenocování "obytné auto". V případě, že na místo přijedete vozidlem typu Transporter a tedy zvolíte typ přenocování "obytné auto", avšak vozidlo nebude upraveno ani určeno k přenocování, můžete si v ceně obytného auta postavit i jeden stan, aniž byste ho museli přidávat do rezervace.
Karavan / obytný přívěs
 • Do rezervace uveďte tolik karavanů, kolik jich ve vaší skupině přijede (nepočítejte tedy tažná vozidla).
 • Pozor, je možné, že na některých pozemcích bude nutné tažné vozidlo nechat jinde, než kde bude zaparkován karavan. Toto však bude uvedeno v popisu pozemku či v pravidlech.
 • Pokud by jako tažné vozidlo u některého karavanu bylo Obytné auto, je nutné toto vozidlo (narozdíl od běžných osobních vozidel) zvlášť přidat do rezervace. Stejně tak, pokud si chcete ke karavanu postavit ještě stan, je taktéž nutné přidat jej do rezervace.
Obytné auto
 • Do rezervace prosím uveďte tolik obytných aut (či osobních vozů typu Transporter, Tranzit), kolik jich má přijet ve vaší skupině.
 • V případě, že vyberete volbu "obytné auto" k vozu typu Transporter, aniž by tento vůz byl určen či upraven k přenocování, je možné si k tomuto vozu postavit i jeden běžný stan (pro cca 4 osoby), aniž by musel být extra přidán do rezervace.
Spaní v chatce, teepee či jiném přístřešku umístěném na pozemku
Pozemky, které nabízejí takovouto speciální formu přenocování, mají vždy zvlášť v popisu uvedeno, jakým způsobem vybrat formu přenocování, přečtěte si tedy důkladně popis pozemku a pravidla, kde bude vše vysvětleno.
+- Co znamená zákaz obcházení?
Věříme, že většina lidí je slušných a můžeme je hrdě nazvat bezkempaři, bohužel se ale také setkáváme s lidmi, kteří se snaží za každou cenu obcházet náš systém, jen aby ušetřili nějakou tu korunku. Tito lidé poškožují celý koncept naší služby i ostatní slušné bezkempaře. Je potřeba si uvědomit, že přestože náš servisní poplatek je velmi nízký a v některých případech až symbolický, jen díky tomuto poplatku můžeme pro vás tuto službu, která přinesla úžasné zážitky už tisícům z vás, provozovat a vylepšovat. Pokud se tedy najde někdo, kdo toto odmítá platit, je to stejné jako krádež v obchodě. Tuto aktivitu tedy přísně postihujeme. Je tedy zakázáno:

 • domlouvání se s majitelem napřímo včetně platby za pobyt hotovosti
 • prodlužování pobytu na místě mimo náš systém
 • zvaní si kamarádů, kteří nemají rezervaci

Takovéto chování znemožňuje fungování služby a současně i poškozuje ostatní bezkempaře, jelikož celá služba je založna na absolutním klidu a omezeném počtu posádek na pozemku. Lidé bez rezervace tam nemají co dělat. Pokud tedy zjistíme obcházení služby (máme na to postupy), budeme nuceni dotyčným zamezit v dalším využívání této služby (dokážeme rozpoznat identitu i podle několika údajů včetně telefonních čísel, emailových adres, čísla karet či účtu, IP adres atd. nestačí si tedy založit nový účet). Pokud se této činnosti dopustí i majitel, bude také jeho nabídka na Bezkempu.cz pozastavena či zrušena.

Děkujeme, že toto chápete. Cílem tohoto textu není vás strašit, pouze se snažíme poukázat na to, co je nezbytně nutné, aby tato služba mohla vůbec fungovat.