REGISTRACE úvod o vás lokalita pozemek nabídka podrobnosti ceny foto pravidla dokončení dokončeno

Nyní vás provedeme krok za krokem registrací vašeho pozemku.
Nebojte se, nebude to bolet. Dejte si k tomu třeba dobrou kávu.

Pokud si u některého údaje nebudete vědět rady,
stačí kliknout na a ukáže se vám doplňující vysvětlení.

Osobní údaje

Uveďte prosím Vaše kontaktní údaje (adresu pozemku uvedete až v dalším kroku)Kontaktní adresa:

Prosíme, neuvádějte své kontaktní údaje do žádné další kolonky. Host vždy obrží vaše kontaktní údaje po zaplacení rezervace.


Nabízená lokalita

Uveďte prosím, kde se nachází Vámi nabízený pozemek k pronájmu:


Česká Republika
Slovensko

Najděte prosím na mapě co nejpřesněji umístění vjezdu na pozemek:

Informace o pozemku


Typ pozemku

Louka
Zahrada
Parkovací místo
Les

Upřesnění nabídky

Pozemek je vhodný pro:

Počet míst k pronájmu:

-
+

Na pozemku je k dispozici:

Vybavení na pozemku
(vaše vybavení k dispozici pro hosty)

Vhodné aktivity na pozemku a v okolí

Ceny a možnosti rezervace

Cena za noc

Za osobu:
Za dítě do 12 let:
Za obytný vůz:
Za karavan:
Za stan:
Příplatek za elektřinu:
Naše provize činí 20% z Vámi nastavené ceny

Vložte prosím fotografie vašeho pozemku a okolí

Doporučujeme alespoň 3 fotografie, ale více je lépe.
- fotografie pozemku (přesně místo které nabízíte, kde bude karavan, či stan)
- fotografie okolí
- fotografie příjezdové cesty (hlavně pro karavany a obytné vozy je toto důležité, aby hosté viděli, zda se na pozemek bezpečně dostanou)
- Popište fotografie tak, aby bylo zcela jasné, kde může host kempovat


Klikněte nebo přetáhněte fotografii

A to je vše!

Potvrďte odeslání zadaných údajů a registrace bude dokončena. Děkujeme za Váš zájem.Doplňující pravidla pro použití pozemku


Další pravidla pobytu na pozemku:


Příjezd nejdříve: Odjezd nejpozději:

Registrace dokončena

Děkujeme za vyplnění údajů. Vaší nabídku osobně prohlédneme a následně vás budeme informovat.

nechte svůj pozemek či zahradu
VYDĚLÁVAT

Pronajměte svůj pozemek slušným turistům a karavanistům

Proč nechat pozemek či zahradu ladem? Nechte zde krátkodobě přespat slušné turisty, kteří vám za to zaplatí! Nemusíte mít žádné obavy. Vy nic neplatíte, my platíme vám. O nic se nemusíte starat, vše zařídíme. Je to zcela bez rizika, maximálně to odnese přeležená pampeliška.

Revoluční služba bezKempu spojuje cestovatelské duše

Klienti naší služby jsou “obyčejní” lidé s cestovatelskou duší. Rádi poznávají krásy země, ale nechtějí se mačkat v přecpaných a hlučných kempech. Na druhou stranu jsou ale slušní a nechtějí spát se svým karavanem nebo stanem nelegálně na něčím pozemku. Rádi za tento klid zaplatí. Vám - majitelům vašeho krásného pozemku.

Jak to funguje?

Jednoduše. Turista, což je většinou majitel karavanu, obytného auta, nebo stanu, si přes naše stránky vyhledá, kam chce jet. Následně se mu zobrazí váš pozemek s nabídkou možností legálního přenocování. Vybere si termín a objedná si ubytování, stejně jako je tomu u hotelu či jiných “booking” služeb. Vám i turistovi přijde potvrzení na e-mail. Jakmile se pobyt zrealizuje, turistovi se odečte z platební karty příslušná částka, kterou Vám následně pošleme na zvolený bankovní účet, pouze si strhneme z částky 20% poplatek na provoz služby. Máte také on-line přístup do našeho systému a tak o všem přehled a vše pod kontrolou.

Jak začít

Zaregistrujete se v našem systému. Je to velmi jednoduché a vše je během vyplňování vysvětleno. Je nutné, abyste vyplnili základní informace o vašem pozemku a hlavně vložili fotografie. Poté vás budeme kontaktovat, domluvíme další kroky, popř. návštěvu na vašem pozemku, který ve spolupráci s vámi popíšeme a nafotíme. Také během této první “aktivační návštěvy” přespíme s naším testovacím karavanem, abychom váš pozemek pro naše zákazníky co nejlépe poznali a mohli doporučovat.
REGISTROVAT POZEMEK

Časté otázky

+- Platím něco za zápis do vašeho systému? Jaký je finanční model vaší služby?
Neplatíte vůbec nic. Žádné zápisné, žádné skryté poplatky apod. Váš pozemek budeme prezentovat zcela zdarma. Pouze v případě, že se na něm ubytuje platící zákazník - Váš klient, budeme si z určené částky inkasovat 20% provizi. Peníze tak máte jisté.
+- Jak je vaše služba bezpečná, jaké je pro mě riziko?
Nemusíte se ničeho bát. Na rozdíl od pronajímání domů a bytů zůstane Váš pozemek stále stejný. Maximálně to odnese přeležená pampeliška. Nemusíte se bát, že by se na Váš pozemek dostali pochybní lidé. Klienti naší služby jsou slušní lidé, často karavanisti, což jsou již psychicky vyzrálé osoby (karavaning není levný koníček) a tak si z Vašeho pozemku neudělají základnu pro technoparty. Naopak utíkají od ruchu kempů do klidu. Samozřejmě, lidé jsou různí, a proto, pokud máte pozemek, u kterého se bojíte případných negativních vlivů, vždy máte možnost osobně naše klienty poznat a jejich ubytování na Vašem pozemku odmítnout. Navíc připravujeme hodnocení pronajímatelů i zákazníků a tak bude možné ještě více eliminovat případné problémy.
+- Kolik si mohu vydělat?
Záleží, jak populární a kvalitní vaše nabídka bude. Cenu si totiž určujete sami. Také záleží na kapacitě vašeho pozemku (nesmíte z něho dělat kemp). Jeden karavan vám může vynést částku např. 200–500 Kč (u exkluzivních míst klidně i podstatně více). Výdělek také ovlivní sezóna, počasí, prázdniny, víkendy apod. Je ideální, pokud jsou v okolí vašeho pozemku pro vaše klienty možnosti aktivit (cyklistika, turistika, hrady, zámky, lyžování, koupání, aktivity pro děti apod.). Snažte se být ke svým klientům přátelští, nápomocní. Oplatí vám to spokojeností, delším pobytem, budou se vracet a doporučovat vás dál svým přátelům. Navíc na našich stránkách bude u každé nabídky i hodnocení. A vaše výdělky půjdou nahoru. Naše skvělá služba tak může být zajímavý přivýdělek, ale i třeba hlavní zdroj příjmů.
+- Kolik mám klientům - turistům - účtovat poplatek za nocleh na mém pozemku?
Podobně jako u předchozí otázky záleží na mnoha faktorech - exkluzivitě vašeho místa, místní konkurenci (i v podobě kempů), kvalitě Vašeho pozemku, možností turistického vyžití, zázemí i Vaší pohostinnosti a předchozích referencích. Doporučujeme ze začátku začínat na nižší částce a poté podle obsazenosti můžete částku zvýšit. V registraci máte volbu samostatného účtování za stan, karavan a dále za počet osob. U každé položky je i naše doporučení. Obvykle doporučujeme základní částku kolem 100–200 Kč + poplatky za osoby (např. 25 Kč).
+- Jak je vaše služba aktivní a navštěvovaná?
Naše služba je nová (startujeme až na začátku léta), na letošní sezonu 2018 tedy počítejte spíše s rozjezdem a společným “vylaďováním” much za provozu. Nicméně služba je v České republice unikátní a tak, pokud budete mezi prvními ve Vaší lokalitě, máte právě větší šanci získat reference a postavení, než ti co se registrují později. Jak navíc sami můžete na vlastní oči vidět, naše služba je velmi profesionálně připravená a neustále ji vylepšujeme. Máme zázemí i finanční prostředky pro silnou marketingovou podporu. Neváhejte proto ani minutu!
+- Jaké jsou požadavky na pozemek pro klienty?
Pečlivě vybíráme a zvažujeme, které pozemky v naší službě klientům nabídneme. Při registraci máte možnost přesně definovat Váš pozemek i jeho využití. Je rozdíl, zda na Vašem pozemku povolíte stan, nebo karavan. Každý má jiné nároky. V případě karavanu je nutné, aby na pozemek vedla příjezdová cesta, kterou zvládne běžný osobní automobil, a také možnost se na pozemku otáčet (souprava karavan+auto). Dále je nutné, aby na pozemku byla část zpevněné rovné plochy. V okolí pozemku by neměl být žádný větší zdroj hluku či jiné obtěžování. Je dobré na pozemku jasně vyhradit místo pro naše klienty. Čím lépe bude Váš pozemek připraven, tím více populární bude a tím více si můžete účtovat, např. pokud je na pozemku k dispozici voda, elektřina atd.
+- Musím poskytnout klientům WC?
Bylo by to samozřejmě skvělé a můžete tak účtovat za Vaše místo větší částku. Pokud ovšem tato možnost na vašem pozemku není, nevadí, i to lze řešit více způsoby:

1. Karavany a obytné vozy mají uvnitř své chemické WC, nepotřebují tedy vůbec nic. Tzv. kazeta uvnitř vydrží dle intenzity používání cca 3–5 dní. Většinou déle na Vašem pozemku stejně nebudou. Pokud ano, musí tuto kazetu vyprázdnit. Je samozřejmě zakázáno vyprázdnit ji na Vašem pozemku. Karavanisti ví, jak postupovat, tzn. většinou využijí např. benzinovou pumpu.

2. Pokud povolíte na Vašem pozemku i ubytování ve stanu, bylo by žádoucí, abyste poučili hosty (a toto i uvedli v popisu), jak postupovat. Možností je více. Příklady:
- domluvit se s nedalekou restaurací (zcela jistě vám vyjdou vstříc, zvlášť když mohou získat zákazníka)
- domluvit se se sousedy
- zamyslet se nad instalací levných a jednoduchých ekologických WC, které nepotřebují žádné připojení
https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99enosn%C3%A1_toaleta
https://www.qrshop.cz/prenosne-toalety/
Ano, jsou to sice starosti a práce navíc, ale pokud toto hostům poskytnete, můžete si to nechat zaplatit.
+- Musím mít souhlas sousedů?
Nemusíte. Máte právo Váš pozemek používat i pronajímat. Samozřejmě v rámci zachování dobrých sousedských vztahů doporučujeme toto sousedům oznámit a ubezpečit je, že se nemusí obávat negativních vlivů. Rozhodně ale nedělejte z Vašeho pozemku kemp! Naše služba je určena k občasnému přivýdělku. Všichni chtějí klid, sousedi, turisti i Vy, takže je v zájmu všech, aby na pozemku bylo denně jen omezené množství lidí. Před cestou je každý turista informován o tom, jak se má chovat, co smí a nesmí. Navíc každý uživatel našeho systému je po skončení pobytu hodnocen. Takže i díky tomu je většina lidí velmi slušných a klidných. Proto také vyhledávají naši službu, aby utekli od hluku a chaosu kempů. V podmínkách si také sami můžete nastavit omezení (např. pes ano/ne, zákaz rozdělávání ohně, hodinu odjezdu i příjezdu apod.). Vždy je vše o lidech a o vzájemném respektu a slušnosti.
+- Musím mít živnostenské oprávění na ubytovací služby?
Nemusíte. Pronájem nemovitostí, bytů, pozemků a nebytových prostor není dle živnostenského zákona živností. Aby se jednalo o poskytování ubytování, tak se má za to, že pronajímatel musí nájemci poskytovat různé další služby, a to například úklid, možnost stravování nebo třeba výměnu povlečení.
+- Místní poplatky - poplatek za lázeňský a rekreační pobyt
Tento poplatek platí všechny osoby, které přechodně a za úplatu pobývají v lázeňských místech a v místech soustředěného turistického ruchu za účelem léčení nebo rekreace, pokud tyto osoby neprokáží jiný důvod svého pobytu. Poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt ve stanovené výši vybere a obci odvede ubytovatel, který přechodné ubytování poskytl. Zde je nutné upozornit, že ne každá obec tento poplatek za lázeňský a rekreační pobyt musí vybírat. Ubytovatel je povinen vést v písemné podobě evidenční knihu, do které zapisuje dobu ubytování, účel pobytu, jméno, příjmení, adresu místa trvalého pobytu nebo místa trvalého bydliště v zahraničí a číslo občanského průkazu nebo cestovního dokladu fyzické osoby, které ubytování poskytl. Zápisy do evidenční knihy musí být vedeny přehledně a srozumitelně.
+- Místní poplatky - poplatek z ubytovací kapacity
Na pronájem pozemků nebude pro účely dočasného ubytování lidí ve stanech nebo v obytných vozech dopadat povinnost platit poplatek z ubytovací kapacity, neboť ten se vztahuje pouze na zařízení určená k přechodnému ubytování za úplatu. Tento poplatek platí ubytovatel z každého lůžka. V případě ubytování ve stanech nebo v obytném voze platit za lůžka není možné.
+- Musím odvádět daně z přijmu?
Většina příjmů je předmětem daně. Pokud jste nepodnikatel, tak každý rok podáváte daňové přiznání (popř. to za Vás dělá Váš zaměstnavatel). Zde se uvádí všechny příjmy. Záleží tedy jaké jsou vaše celkové příjmy. Toto prosím konzultujte s Vaší účetní nebo s osobou, která Vám zpracovává daňové přiznání. Je možné, že po započtení zákonných slev na daních, bude Vaše daňová povinnost nulová.
+- Musím vydávat účtenku?
Nemusíte, vše probíhá on-line při rezervaci. Dokladem pro turistu je smlouva o pronájmu, kterou obdrží automaticky ihned po potvrzení rezervace.