Pronajměte svůj pozemek slušným turistům a karavanistům

Proč nechat pozemek či zahradu ladem? Nechte zde krátkodobě přespat slušné turisty, kteří vám za to zaplatí! Nemusíte mít žádné obavy. Vy nic neplatíte, my platíme vám. O nic se nemusíte starat, vše zařídíme. Je to zcela bez rizika, maximálně to odnese přeležená pampeliška.

Revoluční služba bezKempu spojuje cestovatelské duše

Revoluční služba BezKempu spojuje cestovatelské duše

Klienti naší služby jsou “obyčejní” lidé s cestovatelskou duší. Rádi poznávají krásy země, ale nechtějí se mačkat v přecpaných a hlučných kempech. Na druhou stranu jsou ale slušní a nechtějí spát se svým karavanem nebo stanem nelegálně na něčím pozemku. Rádi za tento klid zaplatí. Vám - majitelům vašeho krásného pozemku.

Jak to funguje?

Jednoduše. Turista, což je většinou majitel karavanu, obytného auta, nebo stanu, si přes naše stránky vyhledá, kam chce jet. Následně se mu zobrazí váš pozemek s nabídkou možností legálního přenocování. Vybere si termín a objedná si ubytování, stejně jako je tomu u hotelu či jiných “booking” služeb. Vám i turistovi přijde potvrzení na e-mail. Jakmile se pobyt zrealizuje, turistovi se odečte z platební karty příslušná částka, kterou Vám následně pošleme na zvolený bankovní účet, pouze si strhneme z částky 20% poplatek na provoz služby. Máte také on-line přístup do našeho systému a tak o všem přehled a vše pod kontrolou.

Co získám registrací na BezKempu

 • technologicky propracovaný rezervační systém (který vám mimo jiné ušetří spoustu starostí a nervů)
 • nový příjem (přivedeme vám platící zákazníky)
 • skvělý marketing (BezKempu je všude vidět)
 • slušné hosty (bezkempaři jsou komunita, která není anonymní)
 • nemusíte řešit EET (zprocesováváme platby online)
 • zaplatíme bankovní poplatky Visa, Mastercard
 • kontakt s lidmi (pokud budete mít chuť a náladu, poznáte nové lidi a nebudete sami)
 • motivace se o pozemek starat (nevyužitý pozemek konečně získá smysl)

Jak začít

Zaregistrujete se v našem systému. Je to velmi jednoduché a vše je během vyplňování vysvětleno. Je nutné, abyste vyplnili základní informace o vašem pozemku a hlavně vložili fotografie. Poté provedeme kontrolu vašeho profilu a nabízeného pozemku a v případě, že bude potřeba něco doladit, tak se s vámi spojíme a profil pozemku vám pomůžeme dokončit. Pokud bude vše v pořádku, pozemek následně schválíme do veřejné nabídky na našich stránkách a můžete očekávat své první hosty.

Co získám registrací na Bezkempu

Časté otázky

bezKempu je unikátní služba na trhu. Spojuje komplexní propracovaný systém rezervací spolu s příjemným a jednoduchým ovládáním a aktivní komunitou zákazníků - tzv. bezkempařů. Výhody pro vás:

 • získáte jistý výnos z vašich pozemků či pronájmů služeb a věcí
 • nemusíte se starat o žádný složitý systém, vše je pod kontrolou
 • vysoká transparentnost a jednoduchost
 • žádné časové ani finanční závazky (můžete spolupráci ukončit kdykoliv)
 • rezervací přes nás si ušetříte hodně problémů i nervů (např. nemusíte mít EET)
 • získáváte pouze kvalitní, prověřené a hlavně platící zákazníky (lidé jsou hodnocení a platí předem)
 • výborný marketing (investujeme do marketingu za vás)
 • podpora platebních karet VISA, Mastercard (poplatky platíme za vás)
 • podpora a neustálé inovace
 • vysoká návštěvnost stránek i známost

Zkrátka se vám hodně vyplatí být součástí sítě bezKempu.cz Naše provize jsou velmi mírné (pozemky 20%, ostatní věci 10-25%) a myslíme si, že kdybyste si chtěli realizovat toto sami, zaplatíte jen za marketing mnohem více peněz.

Pokud již teď máte svoje klienty, vyplatí se vám bezKempu.cz také, i za cenu naší provize, jelikož vám totiž náš systém výrazně ulehčí starosti.

Je to možné, pouze pokud máte nastaven příslušný režim spolupráce ( např. jste-li majitelem stellplatzu či penzionu ). Není dovoleno obejít systém Bezkempu, pokud host zjevně našel váš pozemek na BezKempu či vás dokonce nejdříve kontaktoval nezávazným dotazem, s tím, že zaplatí na místě. V těchto případech je nutné vždy hosty odkázat k provedení rezervace na BezKempu.cz.

Vysvětlíme vám to na příkladu: Přijede k vám váš klient a vy mu poskytnete pronájem mimo náš systém. Mezitím na stránkách bezkempu.cz si náš zákazník realizuje rezervaci na stejný den. Takto to může udělat i více zákazníků. Náš systém se snaží zachovávat komfort a klid na pozemcích a proto je počet rezervací velmi omezen. A když tedy náš zákazník přijede na váš pozemek, kde očekává podle našeho systému volno a realita bude odlišná (jelikož tam máte “svého” klienta), bude náš zákazník logicky naštvaný a celá služba nebude fungovat. Musíte mít tedy nastaven takový režim spolupráce, aby host předem počítal s tím, že na vašem pozemku mohou být hosté mimo systém bezkempu (což je logicky může také odradit, ale je nutné podat hostům pravdivé informace o pozemku ) - tedy na pozemku může být více hostů než je na pozemcích bezkempu běžné a popř. i hosté, kteří nevyznávají filozofii bezkempu a neodsouhlasili přísný kodex chování bezkempaře ohledně chování a nočního klidu.
Pokud již teď máte svoje klienty, zvažte pro vás vhodný režim spolupráce s BezKempu, každý má své výhody a nevýhody.

Samozřejmě vás nechceme vázat a pokud máte např. nějakou větší soukromou akci na pozemku, můžete si nastavit na toto období nedostupnost pozemku a tím toto elegantně vyřešíte. Na toto období vám tak nebudou od nás chodit rezervace.

V případě zjištění obcházení naší služby jsme nuceni účet majitele pozemku ( popř. i hosta ) zablokovat a znemožnit tak další využívání služeb Bezkempu v budoucnosti. Děkujeme za pochopení i férové jednání. Kromě výhod celého systému, vám to oplácíme láskyplnou péči a podporou.

Neplatíte vůbec nic. Žádné zápisné, žádné skryté poplatky apod. Váš pozemek budeme prezentovat zcela zdarma. Pouze v případě, že se na něm ubytuje platící host - Váš klient, budeme si z určené částky inkasovat 20% provizi. Peníze tak máte jisté.

Klienti naší služby jsou obecně slušní lidé, často karavanisti, což jsou již psychicky vyzrálé osoby (karavaning není levný koníček) a tak je nepravděpodobné, že z Vašeho pozemku udělají základnu pro technoparty. Naopak utíkají od ruchu kempů do klidu. Samozřejmě, lidé jsou různí, a proto pokud máte pozemek, u kterého se bojíte případných negativních vlivů, tak vždy doporučujeme využít možnosti osobně naše klienty poznat, prověřit si je, a v případě pochybností jejich ubytování na Vašem pozemku odmítnout. Navíc máme systém hodnocení pronajímatelů i zákazníků, aby pro Vás bylo jednodušší ještě více eliminovat případné problémy.

Záleží, jak populární a kvalitní vaše nabídka bude. Cenu si totiž určujete sami. Také záleží na kapacitě vašeho pozemku (nesmíte z něho dělat kemp). Jeden karavan vám může vynést částku např. 200–500 Kč (u exkluzivních míst klidně i podstatně více). Výdělek také ovlivní sezóna, počasí, prázdniny, víkendy apod. Je ideální, pokud jsou v okolí vašeho pozemku pro vaše klienty možnosti aktivit (cyklistika, turistika, hrady, zámky, lyžování, koupání, aktivity pro děti apod.). Snažte se být ke svým klientům přátelští, nápomocní. Oplatí vám to spokojeností, delším pobytem, budou se vracet a doporučovat vás dál svým přátelům. Navíc na našich stránkách bude u každé nabídky i hodnocení. A vaše výdělky půjdou nahoru. Naše skvělá služba tak může být zajímavý přivýdělek, ale i třeba hlavní zdroj příjmů.

Podobně jako u předchozí otázky záleží na mnoha faktorech - exkluzivitě vašeho místa, místní konkurenci (i v podobě kempů), kvalitě Vašeho pozemku, možností turistického vyžití, zázemí i Vaší pohostinnosti a předchozích referencích. Doporučujeme ze začátku začínat na nižší částce a poté podle obsazenosti můžete částku zvýšit. V registraci máte volbu samostatného účtování za stan, karavan a dále za počet osob. U každé položky je i naše doporučení. Obvykle doporučujeme základní částku kolem 100–200 Kč + poplatky za osoby (např. 25 Kč).

Pečlivě vybíráme a zvažujeme, které pozemky v naší službě klientům nabídneme. Při registraci máte možnost přesně definovat Váš pozemek i jeho využití. Je rozdíl, zda na Vašem pozemku povolíte stan, nebo karavan. Každý má jiné nároky. V případě karavanu je nutné, aby na pozemek vedla příjezdová cesta, kterou zvládne běžný osobní automobil, a také možnost se na pozemku otáčet (souprava karavan+auto). Dále je nutné, aby na pozemku byla část zpevněné rovné plochy. V okolí pozemku by neměl být žádný větší zdroj hluku či jiné obtěžování. Je dobré na pozemku jasně vyhradit místo pro naše klienty. Čím lépe bude Váš pozemek připraven, tím více populární bude a tím více si můžete účtovat, např. pokud je na pozemku k dispozici voda, elektřina atd.

Bylo by to samozřejmě skvělé a můžete tak účtovat za Vaše místo větší částku. Pokud ovšem tato možnost na vašem pozemku není, nevadí, i to lze řešit více způsoby:

1. Karavany a obytné vozy mají uvnitř své chemické WC, nepotřebují tedy vůbec nic. Tzv. kazeta uvnitř vydrží dle intenzity používání cca 3–5 dní. Většinou déle na Vašem pozemku stejně nebudou. Pokud ano, musí tuto kazetu vyprázdnit. Je samozřejmě zakázáno vyprázdnit ji na Vašem pozemku. Karavanisti ví, jak postupovat, tzn. většinou využijí např. benzinovou pumpu.

2. Pokud povolíte na Vašem pozemku i ubytování ve stanu, bylo by žádoucí, abyste poučili hosty (a toto i uvedli v popisu), jak postupovat. Možností je více. Příklady:
- domluvit se s nedalekou restaurací (zcela jistě vám vyjdou vstříc, zvlášť když mohou získat zákazníka)
- domluvit se se sousedy
- zamyslet se nad instalací levných a jednoduchých ekologických WC, které nepotřebují žádné připojení
https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99enosn%C3%A1_toaleta
https://www.qrshop.cz/prenosne-toalety/
Ano, jsou to sice starosti a práce navíc, ale pokud toto hostům poskytnete, můžete si to nechat zaplatit.

Nemusíte. Máte právo Váš pozemek používat i pronajímat. Samozřejmě v rámci zachování dobrých sousedských vztahů doporučujeme toto sousedům oznámit a ubezpečit je, že se nemusí obávat negativních vlivů. Rozhodně ale nedělejte z Vašeho pozemku kemp! Naše služba je určena k občasnému přivýdělku. Všichni chtějí klid, sousedi, turisti i Vy, takže je v zájmu všech, aby na pozemku bylo denně jen omezené množství lidí. Před cestou je každý turista informován o tom, jak se má chovat, co smí a nesmí. Navíc každý uživatel našeho systému je po skončení pobytu hodnocen. Takže i díky tomu je většina lidí velmi slušných a klidných. Proto také vyhledávají naši službu, aby utekli od hluku a chaosu kempů. V podmínkách si také sami můžete nastavit omezení (např. pes ano/ne, zákaz rozdělávání ohně, hodinu odjezdu i příjezdu apod.). Vždy je vše o lidech a o vzájemném respektu a slušnosti.

Posouzení otázky, zda musíte mít k přenechání pozemku k dočasnému užívání živnostenské oprávnění záleží na konkrétních okolnostech a na posouzení příslušného správního orgánu. Obecně platí, že rozlišovacím znakem mezi nájmem (na který není potřeba živnostenské oprávnění) a ubytováním, resp. ubytovací službou (na které je třeba živnostenské oprávnění), je mimo jiné to, zda dochází k poskytování dalších služeb, jako je např. úklid, možnost stravování, výměna povlečení apod. Otázku, zda potřebujete k přenechání pozemku k dočasnému užívání však doporučujeme vždy konzultovat s příslušným živnostenským úřadem. Pokud pronajímáte rekreační objekt jako je chata, chalupa, apartmán, glamping nebo třeba karavan k ubytování, z pohledu zákona jste podnikatel a je potřeba mít živnostenské oprávnění.

Obecně platí, že tento poplatek platí osoby, které nejsou v obci přihlášené a které za úplatu pobývají v této obci nejvýše 60 po sobě jdoucích kalendářních dnů u jednotlivého poskytovatele pobytu. Základem poplatku z pobytu je počet započatých dnů pobytu, s výjimkou dne počátku pobytu. Sazba poplatku z pobytu činí nejvýše 50 Kč. Konkrétní výši poplatku doporučujeme ověřit u příslušné obce. Plátcem poplatku z pobytu je poskytovatel úplatného pobytu (ubytovatel), který je povinen vybrat poplatek od poplatníka – ubytované osoby. Ubytovatel je dále povinen vést v listinné nebo elektronické podobě evidenční knihu, do které zapisuje den počátku a den konce pobytu, jméno, popřípadě jména a příjmení ubytovávaného a jeho a adresu místa přihlášení nebo obdobného místa v zahraničí, datum narození, číslo a druh průkazu totožnosti ubytovávaného, a výši vybraného poplatku, nebo důvod osvobození od poplatku. Zápisy do evidenční knihy musí být vedeny správně, úplně, průkazně, přehledně, srozumitelně, způsobem zaručujícím trvalost zápisů a musí být uspořádány postupně z časového hlediska. Vznik povinnosti platit místní poplatky vždy doporučujeme ověřit u příslušného obecního úřadu či u jiného příslušného orgánu místní samosprávy.

Většina příjmů je předmětem daně. Pokud jste nepodnikatel, tak každý rok podáváte daňové přiznání (popř. to za Vás dělá Váš zaměstnavatel). Zde se uvádí všechny příjmy. Záleží tedy jaké jsou vaše celkové příjmy. Toto prosím konzultujte s Vaší účetní nebo s osobou, která Vám zpracovává daňové přiznání. Je možné, že po započtení zákonných slev na daních, bude Vaše daňová povinnost nulová. V roce 2023 vstoupil v platnost také nový zákon č. 164/2013 Sb .(tzv. DAC7). Tento zákon upravuje daňové povinnosti provozovatelů a ze strany bezKempu.cz poskytování informací o výdělcích správci daně.

Nemusíte, vše probíhá on-line při rezervaci. Dokladem pro turistu je smlouva o pronájmu, kterou obdrží automaticky ihned po potvrzení rezervace. V případě, že je potřeba vydat daň. doklad. Můžete jako majitel vystavit doklad o příjmu, pokud je pozemek veden na IČ můžete vystavit tzv. 0,-fakturu (platba hrazena převodem).

Šedá voda je tvořena podobně jako v každé domácnosti např. sprchou nebo mytím rukou či nádobí. Tzv. šedá voda je tedy většinou neškodná voda, kterou vypouští karavan ve spodní části do zásobníku na tuto vodu. Některé karavany mají integrovaný zásobník (takže to nepoznáte), jiné mají přenosnou nádobu, někdo si dá pod karavan jen kýbl. Každopádně by nemělo z karavanu nic na váš pozemek vytékat. Většina slušných karavanistů toto ví a nedovolí si to. Nicméně zásobník se velmi brzy naplní vodou a kam s ním? Toto řeší každý karavanista a aby si vybral zrovna váš pozemek, je potřeba mu v tomto pomoci. Nejlepším řešením je, pokud máte na pozemku kanál, či odpad. Pokud toto není možné, můžete buď vylévání šedé vody na vašem pozemku a okolí zakázat a nebo za určitých podmínek povolit.

Většinou nikdo nepoužívá v karavanu žádné agresivní chemické prostředky, ale naopak tzv. eko prostředky, je šedá voda pro přírodu i váš pozemek neškodná. Jaký je rozdíl, zda se člověk umyje zahradní hadicí venku a nebo v karavanu ve sprše? Je to stejná voda. Můžete tedy povolit, že šedou vodu mohou vypustit někde na kraji pozemku např. ke keři atd. Vždy je ale nutné karavanisty jasně informovat, že nesmí používat žádné chemické prostředky, ale pouze eko mycí prostředky.

Pokud nemáte možnost odpadu a nechcete vylévání na vašem pozemku povolit, je dobré ale informovat karavanistu, kde v okolí je možné tuto vodu vylévat (např. nejbližší kanál atd) popř. si ji karavanista musí odvézt s sebou (pokud jede jen na cca 2 dny, většinou mu zásobník vystačí).

Takže v nastavení vašeho pozemku u položky šedá voda prosím popište textově, jak tuto problematiku na vašem pozemku řešíte, např.
 • odpad na šedou vodu zajištěn na pozemku ( + popis, kde na pozemku nalézt místo pro vylití odpadu)
 • po dohodě je možné vylévat na pozemku (pouze v případě používání eko prostředků)
 • odpad není, vylévání zakázáno - nutno odvézt s sebou
 • nejbližší kanál vzdálen xx metrů atd.

Znovu opakujeme, čím lépe váš pozemek popíšete, tím lépe se budou vaši hosté cítit a budou motivováni k vám jezdit. Proto nezapomeňte volbu Šedá voda vyplnit.

Každý karavan je vybaven chemickým záchodem. Díky tomuto komfortu jsou karavanisté velmi nezávislí a nepotřebují žádný záchod na Vašem pozemku a tím přispívají k dodržování čistoty. Chemická toaleta je vybavena tzv. vyjímatelnou kazetou, ve které je chemie, která pomáhá rozkládat obsah a zároveň zabraňuje zápachu. Dle intenzity používání, počtu osob i velikosti této kazety pak závisí frekvence nutnosti tuto kazetu vyprazdňovat. Někomu vystačí 2 dny, někomu až týden. Takový průměr je kolem 3 dnů. Pokud chcete získat více zákazníků, je skvělé, pokud i v tomto karavanistům pomůžete. Nejlepší je, pokud máte na pozemku či v okolí domu tzv. výlevku. U výlevky je dobré aby byl i zdroj vody s hadicí. A tak bylo možno po vylití WC tuto kazetu vodou ještě vypláchnout.

Žádný karavanista si nedovolí WC vylévat na pozemek! To udělá jen největší prase a ne pravý karavanista. Abychom situaci ještě více objasnili, teoreticky je možné v nouzových případech při tzv. kempování nadivoko vylít obsah WC do vyhloubené jámy v zemi. Karavanista má totiž možnost používat buď modrou chemii, která velmi dobře funguje, ale je přísně zakázáno je vylévat do přírody či do čistíren odpadních vod atd. A nebo pokud jezdí často tzv. nadivoko může použít zelenou chemii, která sice méně funguje, ale je k přírodě šetrná. Snažíme se naše tzv. bezkempaře motivovat k tomu, aby pokud jedou na neznámá místa či místa bez výlevky, používali pro jistotu zelenou chemii.

Každopádně je velmi důležité, aby karavanista předem věděl, co s chemickým WC u vás může a nesmí. Díky tomu, že mu tuto informaci dáte, může se na to dopředu připravit.

Takže v nastavení: Chemické WC řešení uveďte tyto možnosti:
 • k dispozici výlevka na chemické WC (popř. uveďte který typ wc chemie povolujete)
 • chemické wc možno vylít na WC v domě
 • není k dispozici možnost vylít chemické WC
 • možnosti vylití WC v okolí (velmi doporučujeme, dejte si tu práci a zkuste v okolí najít možnosti vylití WC např. benzinové pumpy atd. a toto popište, velmi tím vašim hostům pomůžete)

Zájemci mají možnost zaslat majitelům doplňující dotazy k pozemkům. Pokud se jedná pouze o dotaz na informaci, která chybí v popisu pozemku, stačí pouze odeslat zájemci zprávu s požadovanou informací, případně můžete dále tuto informaci doplnit do popisu pozemku. Rovněž z nezávazného dotazu můžete zájemci vytvořit individuální cenovou nabídku.

Pokud se však zájemce ptá na možnost využívání pozemku či služeb nad rámec běžné nabídky (např. chce zájemce přijet ve vyšším počtu, než je kapacita pozemku) máte možnost upravit cenu tak, aby pokrývala požadavky zájemce. Je pouze na Vás, zda požadavek odsouhlasíte, či nikoliv.

Cenu je možné nejen zvyšovat, ale i snižovat, např. pokud by měl host zájem o dlouhodobější pronájem s výhodnější cenou.

Připomínáme, že v souladu s obchodními podmínkami veškeré platby za pronájem pozemku je nutné provádět přes portál bezkempu.cz, není možné se domlouvat na platbě v hotovosti na místě při příjezdu. Děkujeme za pochopení.

Vážení majitelé pozemků,
většina příjmů v České republice podléhá zdanění, proto i váš příjem z pronájmu pozemků musíte zdanit. Připravili jsme pro vás ve zjednodušené podobě návod jak na to. Není to vůbec nic složitého.

Podnikatel-OSVČ uplatňující paušál:
Jelikož uplatňujete tzv. výdajový paušál, naše faktury na provizi můžete ignorovat. Příjem pro výpočet daně z příjmu je souhrn celkové částky za pronájem, která zahrnuje i naši zprostředkovatelskou provizi. Nákladem pro vás tedy není naše vydaná faktura, ale výdajový paušál.

Podnikatel účtující skutečné výdaje:
Od celkového příjmu za pronájem odečtete naši provizi. Nákladem jsou tedy pro vás námi vydané faktury. Daníte tedy tu částku, která vám přišla na účet.

Podnikatel plátce DPH:
Stejné jako výše uvedené. Pokud jde o DPH. Jde o nájem pozemků fyzickým osobám, který je od daně z přidané hodnoty osvobozen bez nároku na odpočet a bude uveden na řádku 50 daňového přiznání k dani z přidané hodnoty.

Nepodnikatel, fyzická osoba:
Pro účely daně z příjmů se počítá vždy celá částka nájmu, tj. částka připsaná na účet + provize. Jedná se o příjem podle §9 zákona o daních z příjmů. Zde může být příjem osvobozen: a) Pokud máte nějaké další příjmy, bude příjem z pronájmu (bez odpočtu naší provize) osvobozen do výše 6.000 Kč ročně b) Pokud máte celkové příjmy za rok nižší než 15.000 Kč, nebude povinen podat daňové přiznání.

Obcházení se nevyplácí
Občas se objeví pokusy tzv. obcházení naší služby hlavně ze strany zákazníků. Naštěstí vy majitelé jste slušní a féroví lidé a tyto pokusy nám hlásíte resp. odkazujete zákazníky na nutnosti využití naší platformy k rezervaci. Ceníme si toho. Myslíme si, že naše provize totiž není tak vysoká, aby to stálo za to. Navíc komfort celé služby a hlavně marketing které všem poskytujeme je nenahraditelný. Investujeme velké množství energie, času a finančních prostředků na zajištění celé služby a propagaci vašeho pozemku. Díky službě Bezkempu totiž budete mít (a někteří již teď máte) zajištěn trvalý přísun kvalitních platících zákazníků.

Zde musíme zdůraznit, že pokud máte nastaven příslušný režim spolupráce, je možné příjímat hosty mimo systém BezKempu (např. jste-li majitelem stellplatzu a chcete nabízet část kapacity na BezKempu). Není dovoleno obejít systém Bezkempu, pokud host zjevně našel váš pozemek na BezKempu či vás dokonce nejdříve kontaktoval nezávazným dotazem, s tím, že zaplatí na místě. V těchto případech je nutné vždy hosty odkázat k provedení rezervace na BezKempu.cz.

V případě zjištění obcházení naší služby jsme nuceni účet majitele pozemku ( popř.i hosta ) zablokovat a znemožnit tak další využívání služeb Bezkempu v budoucnosti.

Co vám naše služba mimo jiné přináší za výhody:

 • perfektní marketing (získáte trvalý přísun zákazníků, které byste jinak obtížně sami získávali)
 • zajišťění plateb (nemusíte se starat o zprocesování plateb kartou ani převodem)
 • nemusíte řešit EET (pokud byste si nechali platit hotově, museli byste používat EET)
 • přístup k příjemnému a přehlednému ovládání rezervací (máte přehled o termínech i zákaznících, nemusíte tak řešit složitou administrativu.
 • pravidelně inzerujeme celou službu i váš pozemek v médiích
 • vytváříme velkou komunitu bezkempařů, jsme všichni na jedné lodi.

Aby se u vás hosté cítili spokojeně a vyvarovali jste se případných problémů, doporučujeme kromě dobrého popsání vašeho pozemku a fotografií také přípravu a udržování pozemku

Navigace
V nastavení pozemku dobře popište cestu aby hosté nebloudili. Pokud to zvládnete, nastavte i dobře GPS, aby hosté mohli zajet k vám podle navigace. Abychom vám to ulehčili, při nastavení vašeho pozemku stačí vybrat přesně bod na mapě a GPS se přenese automaticky.

Prořezávání větví
Nezapomínejte na vašem pozemku popř. i příjezdu na něj udržovat průjezdnost pro karavany, obytná auta. Jde o různé větve či jiné překážky. Mějte na paměti, že takový karavan může mít šířku i 2,5 m (a to se potřebuje i někde vytočit) a obytná auta mohou mít výšku i 3,2 m (doporučujeme raději stříhat větve na výšku 3.5 m).

Rovná plocha
Karavnisté preferují umístění karavanu na rovnou plochu. Pokud tedy máte na vašem pozemku možnost tuto plochu vytvořit, bude to skvělé.

Sjízdnost
Změna počasí dokáže zkomplikovat situaci při příjezdu i odjezdu. Doporučujeme místa kde se pohybuje karavan zdrsnit např. štěrkem či jiným materiálem. Pozor také na různé nájezdy, výmoly atd.

Sekání trávy
Pokud víte, že k vám pojedou hosté, prosíme udržujte místo popř. část míst s posekanou trávou. Takto doporučujeme i fotit pozemek.

Informovanost
Informute také hosty o dalších pro ně důležitých informacích. Kde např. mohou nabrat vodu, vylít tzv. šedou vodu či obsah WC, kde vynést odpadky. Pokud máte tyto možnosti na vašem pozemku, hosté budou ješte spokojenější a můžete si účtovat vyšší ceny.

Škoda způsobená hostem na pozemku
Hosté mají obecně povinnost předat zpět pozemek ve stavu, v jakém jej převzali. Pokud host poškodí pozemek či jeho vybavení, tak obecně odpovídá za způsobenou škodu. Odpovědnost za škodu však může být v některých případech kryta sjednaným pojištěním. Pokud by např. host způsobil škodu svým vozidlem, bylo by obecně možné uplatnit pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzv. povinné ručení). Poměrně časté je také pojištění z odpovědnosti v občanském životě (tzv. pojištění „na blbost“). Toto pojištění často bývá součástí balíčku v rámci jiného sjednaného pojištění, jako je např. pojištění domácnosti, či úrazové pojištění. Pojištění z odpovědnosti v občanském životě je obecně možné použít v případě škody způsobené při běžných činnostech, a to včetně rekreace – tedy např. i v případě poškození pronajatého pozemku. Hostům tedy doporučujeme zvážit možnost sjednání příslušného pojištění. Upozorňujeme, že podmínky konkrétních pojistných produktů se mohou lišit.

Škoda vzniklá na majetku hosta
Pokud majitel dostatečným způsobem nezajistil odpovídající stav svého pozemku, a z tohoto důvodu (např. zřízení stromu apod.) vznikla škoda na majetku či zdraví hosta či jiné osoby, tak pronajímatel obecně může odpovídat za vzniklou škodu. V této souvislosti je však třeba zdůraznit, že majitel odpovídá za stav svého pozemku vždy – tedy bez ohledu na to, zda pozemek pronajal či nikoli. Zároveň vždy bude záležet na konkrétních okolnostech, přičemž v některých případech se majitel může odpovědnosti za škodu zprostit. Obecně zejména platí, že pokud by např. strom spadl sám od sebe, tak se majitel pozemku zprostí odpovědnosti v případě, že prokáže, že nezanedbal náležitý dohled nad pozemkem (tedy že pozemek řádně kontroloval a že např. včas pokácel nemocné stromy apod.).

Příplatky k rezervacím slouží k jednoduchému vyřízení doplácení peněz hostem za domluvené změny rezervace, například více osob, využívání elektřiny či jiné požadavky, které si mezi sebou domluvíte, ne však pro změny termínu či změny počtu zabrazných stanovišť!

Upozornění - Nepoužívejte příplatky k rezervacím v těchto případech:
 • Pokud chce host prodloužit pobyt
 • Pokud chce host navýšit počet stanů/karavanů/obytných vozidel

V těchto případech si host musí vytvořit novou rezervaci, aby se v kalendáři zablokovali odpovídající místa.

Jak fungují doplatky
Uveďte částku, kterou chcete po hostovi doplatit. Cena rezervace se tím navýší a host dostane instrukce k provedení platby. V případě, že by host částku neuhradil, budeme vás kontaktovat.

Pokud si host přeje přesunutí termínu, kontaktuje nás a v systému rezervaci upravíme. V případě změny termínu vždy vyžadujeme souhlas majitele pozemku, pokud se vám tedy zdá, že host vyžaduje změnu například až na poslední chvíli, máte plné právo přesunutí odmítnout.

Nyní vás provedeme krok za krokem registrací vašeho pozemku.
Nebojte se, nebude to bolet. Dejte si k tomu třeba dobrou kávu.

Pokud si u některého údaje nebudete vědět rady,
stačí kliknout na a ukáže se vám doplňující vysvětlení.

Nabízená lokalita

Uveďte prosím, kde se nachází Vámi nabízený pozemek k pronájmu:

Najděte prosím na mapě co nejpřesněji umístění vjezdu na pozemek:

Informace o pozemku

Typ pozemku

Upřesnění nabídky

Pozemek je vhodný pro:
Počet míst k pronájmu:
-
+
Na pozemku je k dispozici:

Vybavení na pozemku

(vaše vybavení k dispozici pro hosty)

Vhodné aktivity na pozemku a v okolí

Ceny a možnosti rezervace

Cena za noc

Vložte prosím fotografie vašeho pozemku a okolí

Doporučujeme alespoň 3 fotografie, ale více je lépe.

 • fotografie pozemku (přesně místo které nabízíte, kde bude karavan, či stan)
 • fotografie okolí
 • fotografie příjezdové cesty (hlavně pro karavany a obytné vozy je toto důležité, aby hosté viděli, zda se na pozemek bezpečně dostanou)
 • Popište fotografie tak, aby bylo zcela jasné, kde může host kempovat

Klikněte nebo přetáhněte fotografii

Doplňující pravidla pro použití pozemku

Už jen krůček!

Nyní bude následovat ověření správnosti zadané e-mailové adresy.
Po stisku tlačítka níže Vám zašleme ověřovací e-mail, ve kterém se dozvíte další postup.

Ověřovací e-mail odeslán

Děkujeme za vyplnění údajů o Vašem pozemku.
Nyní prosíme zkontrolujte Vaší e-mailovou schránku, zda Vám již dorazil ověřovací e-mail. Najdete v něm i další instrukce.

Děkujeme za registraci pozemku

Na email jsme vám zaslali instrukce k podrobnějšímu nastavení pozemku.</br> Na Bezkempu již máte účet, stačí se přihlásit.


Přihlásit
Cookies. Vy víte, co máte dělat, aby vám tato lišta nepřekážela.
Tyto webové stránky využívají soubory cookie. Váš souhlas s využíváním všech souborů cookie potvrďte tlačítkem "Souhlasím". Pokud chcete upravit nastavení, klikněte na tlačítko "Uložit nastavení". Více informací o využívání souborů cookie naleznete zde.
Bezkempu využívá 4 druhy kategorií cookies:
1. Technické cookie
Technické cookies pro zajištění fungování webu. Bez nich to prostě nejde. Bez nich si neuděláte rezervaci a tedy nikam neutečete.
2. Analytické cookie
Analytické cookies nám pomáhají sbírat anonymní informace o návštěvnosti a interakci s obsahem na webových stránkách, abychom mohli zlepšovat uživatelské prostředí.
3. Personalizované cookie
Personalizované cookies umožňují webovým stránkám zapamatovat si vaše preference a poskytovat vám relevantní obsah a nabídky.
4. Reklamní cookie
Reklamní cookies slouží k sledování vašich online aktivit a přizpůsobování reklam tak, aby byly relevantní a zajímavé pro vás.