Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
REGISTRACE úvod o vás lokalita pozemek nabídka podrobnosti ceny foto pravidla dokončení dokončeno

Nyní vás provedeme krok za krokem registrací vašeho pozemku.
Nebojte se, nebude to bolet. Dejte si k tomu třeba dobrou kávu.

Pokud si u některého údaje nebudete vědět rady,
stačí kliknout na a ukáže se vám doplňující vysvětlení.

Osobní údaje

Uveďte prosím Vaše kontaktní údaje (adresu pozemku uvedete až v dalším kroku)Kontaktní adresa:

Prosíme, neuvádějte své kontaktní údaje do žádné další kolonky. Host vždy obrží vaše kontaktní údaje po zaplacení rezervace.


Nabízená lokalita

Uveďte prosím, kde se nachází Vámi nabízený pozemek k pronájmu:


Česká Republika
Slovensko

Najděte prosím na mapě co nejpřesněji umístění vjezdu na pozemek:

Informace o pozemku


Typ pozemku

Louka
Zahrada
Parkovací místo
Les

Upřesnění nabídky

Pozemek je vhodný pro:

Počet míst k pronájmu:

-
+

Na pozemku je k dispozici:

Vybavení na pozemku
(vaše vybavení k dispozici pro hosty)

Vhodné aktivity na pozemku a v okolí

Ceny a možnosti rezervace

Cena za noc

Za osobu:
Za dítě do 12 let:
Za obytný vůz:
Za karavan:
Za stan:
Příplatek za elektřinu:
Naše provize činí 20% z Vámi nastavené ceny

Vložte prosím fotografie vašeho pozemku a okolí

Doporučujeme alespoň 3 fotografie, ale více je lépe.
- fotografie pozemku (přesně místo které nabízíte, kde bude karavan, či stan)
- fotografie okolí
- fotografie příjezdové cesty (hlavně pro karavany a obytné vozy je toto důležité, aby hosté viděli, zda se na pozemek bezpečně dostanou)
- Popište fotografie tak, aby bylo zcela jasné, kde může host kempovat


Klikněte nebo přetáhněte fotografii

Už jen krůček!

Nyní bude následovat ověření správnosti zadané e-mailové adresy.
Po stisku tlačítka níže Vám zašleme ověřovací e-mail, ve kterém se dozvíte další postup.Doplňující pravidla pro použití pozemku


Další pravidla pobytu na pozemku:


Příjezd nejdříve: Odjezd nejpozději:

Ověřovací e-mail odeslán

Děkujeme za vyplnění údajů o Vašem pozemku.
Nyní prosíme zkontrolujte Vaší e-mailovou schránku, zda Vám již dorazil ověřovací e-mail. Najdete v něm i další instrukce.

nechte svůj pozemek či zahradu
VYDĚLÁVAT

Pronajměte svůj pozemek slušným turistům a karavanistům

Proč nechat pozemek či zahradu ladem? Nechte zde krátkodobě přespat slušné turisty, kteří vám za to zaplatí! Nemusíte mít žádné obavy. Vy nic neplatíte, my platíme vám. O nic se nemusíte starat, vše zařídíme. Je to zcela bez rizika, maximálně to odnese přeležená pampeliška.

Revoluční služba bezKempu spojuje cestovatelské duše

Klienti naší služby jsou “obyčejní” lidé s cestovatelskou duší. Rádi poznávají krásy země, ale nechtějí se mačkat v přecpaných a hlučných kempech. Na druhou stranu jsou ale slušní a nechtějí spát se svým karavanem nebo stanem nelegálně na něčím pozemku. Rádi za tento klid zaplatí. Vám - majitelům vašeho krásného pozemku.

Jak to funguje?

Jednoduše. Turista, což je většinou majitel karavanu, obytného auta, nebo stanu, si přes naše stránky vyhledá, kam chce jet. Následně se mu zobrazí váš pozemek s nabídkou možností legálního přenocování. Vybere si termín a objedná si ubytování, stejně jako je tomu u hotelu či jiných “booking” služeb. Vám i turistovi přijde potvrzení na e-mail. Jakmile se pobyt zrealizuje, turistovi se odečte z platební karty příslušná částka, kterou Vám následně pošleme na zvolený bankovní účet, pouze si strhneme z částky 20% poplatek na provoz služby. Máte také on-line přístup do našeho systému a tak o všem přehled a vše pod kontrolou.

Co získám registrací na Bezkempu

 • technologicky propracovaný rezervační systém (který vám mimo jiné ušetří spoustu starostí a nervů)
 • nový příjem (přivedeme vám platící zákazníky)
 • skvělý marketing (bezkempu je všude vidět)
 • slušné hosty (bezkempaři jsou komunita, která není anonymní)
 • nemusíte řešit EET (zprocesováváme platby online)
 • zaplatíme bankovní poplatky Visa, Mastercard
 • kontakt s lidmi (pokud budete mít chuť a náladu, poznáte nové lidi a nebudete sami)
 • motivace se o pozemek starat (nevyužitý pozemek konečně získá smysl)

Jak začít

Zaregistrujete se v našem systému. Je to velmi jednoduché a vše je během vyplňování vysvětleno. Je nutné, abyste vyplnili základní informace o vašem pozemku a hlavně vložili fotografie. Poté vás budeme kontaktovat, domluvíme další kroky, popř. návštěvu na vašem pozemku, který ve spolupráci s vámi popíšeme a nafotíme. Také během této první “aktivační návštěvy” přespíme s naším testovacím karavanem, abychom váš pozemek pro naše zákazníky co nejlépe poznali a mohli doporučovat.
REGISTROVAT POZEMEK

Časté otázky

+- Proč pronájem pozemku, či služby realizovat přes bezKempu.cz?
bezKempu je unikátní služba na trhu. Spojuje komplexní propracovaný systém rezervací spolu s příjemným a jednoduchým ovládáním a aktivní komunitou zákazníků - tzv. bezkempařů. Výhody pro vás:

 • získáte jistý výnos z vašich pozemků či pronájmů služeb a věcí
 • nemusíte se starat o žádný složitý systém, vše je pod kontrolou
 • vysoká transparentnost a jednoduchost
 • žádné časové ani finanční závazky (můžete spolupráci ukončit kdykoliv)
 • rezervací přes nás si ušetříte hodně problémů i nervů (např. nemusíte mít EET)
 • získáváte pouze kvalitní, prověřené a hlavně platící zákazníky (lidé jsou hodnocení a platí předem)
 • výborný marketing (investujeme do marketingu za vás)
 • podpora platebních karet VISA, Mastercard (poplatky platíme za vás)
 • podpora a neustálé inovace
 • vysoká návštěvnost stránek i známost

Zkrátka se vám hodně vyplatí být součástí sítě bezKempu.cz Naše provize jsou velmi mírné (pozemky 20%, ostatní věci 10-25%) a myslíme si, že kdybyste si chtěli realizovat toto sami, zaplatíte jen za marketing mnohem více peněz.

Pokud již teď máte svoje klienty, vyplatí se vám bezKempu.cz také, i za cenu naší provize, jelikož vám totiž náš systém výrazně ulehčí starosti.
+- Mám občas i své stávající klienty, můžu je realizovat mimo váš systém?
Bohužel to možné není a je nutné veškeré pronájmy realizovat přes náš systém. Hlavním důvodem není naše touha po provizích z vašich stávajících klientů, ale snaha o udržení funkčnosti celého systému.

Vysvětlíme vám to na příkladu: Přijede k vám váš klient a vy mu poskytnete pronájem mimo náš systém. Mezitím na stránkách bezkempu.cz si náš zákazník realizuje rezervaci na stejný den. Takto to může udělat i více zákazníků. Náš systém se snaží zachovávat komfort a klid na pozemcích a proto je počet rezervací velmi omezen. A když tedy náš zákazník přijede na váš pozemek, kde očekává podle našeho systému volno a realita bude odlišná (jelikož tam máte “svého” klienta), bude náš zákazník logicky naštvaný a celá služba nebude fungovat. Pokud již teď máte svoje klienty, vyplatí se vám bezKempu.cz také, i za cenu naší provize, jelikož vám totiž náš systém výrazně ulehčí starosti. (viz bod Proč pronajmout přes Bezkempu.cz)

Samozřejmě vás nechceme vázat a pokud máte např. nějakou větší soukromou akci na pozemku, můžete si nastavit na toto období nedostupnost pozemku a tím toto elegantně vyřešíte. Na toto období vám tak nebudou od nás chodit rezervace.

Upozornění: Je zakázáno obcházet náš systém a domlouvat se zákazníky tzv. “napřímo” např. i na platbě hotovosti atd. Riskujete tím vyřazení z našeho systému. Děkujeme za pochopení i férové jednání. Kromě výhod celého systému, vám to oplácíme láskyplnou péči a podporou.
+- Platím něco za zápis do vašeho systému? Jaký je finanční model vaší služby?
Neplatíte vůbec nic. Žádné zápisné, žádné skryté poplatky apod. Váš pozemek budeme prezentovat zcela zdarma. Pouze v případě, že se na něm ubytuje platící zákazník - Váš klient, budeme si z určené částky inkasovat 20% provizi. Peníze tak máte jisté.
+- Jak je vaše služba bezpečná, jaké je pro mě riziko?
Nemusíte se ničeho bát. Na rozdíl od pronajímání domů a bytů zůstane Váš pozemek stále stejný. Maximálně to odnese přeležená pampeliška. Nemusíte se bát, že by se na Váš pozemek dostali pochybní lidé. Klienti naší služby jsou slušní lidé, často karavanisti, což jsou již psychicky vyzrálé osoby (karavaning není levný koníček) a tak si z Vašeho pozemku neudělají základnu pro technoparty. Naopak utíkají od ruchu kempů do klidu. Samozřejmě, lidé jsou různí, a proto, pokud máte pozemek, u kterého se bojíte případných negativních vlivů, vždy máte možnost osobně naše klienty poznat a jejich ubytování na Vašem pozemku odmítnout. Navíc připravujeme hodnocení pronajímatelů i zákazníků a tak bude možné ještě více eliminovat případné problémy.
+- Kolik si mohu vydělat?
Záleží, jak populární a kvalitní vaše nabídka bude. Cenu si totiž určujete sami. Také záleží na kapacitě vašeho pozemku (nesmíte z něho dělat kemp). Jeden karavan vám může vynést částku např. 200–500 Kč (u exkluzivních míst klidně i podstatně více). Výdělek také ovlivní sezóna, počasí, prázdniny, víkendy apod. Je ideální, pokud jsou v okolí vašeho pozemku pro vaše klienty možnosti aktivit (cyklistika, turistika, hrady, zámky, lyžování, koupání, aktivity pro děti apod.). Snažte se být ke svým klientům přátelští, nápomocní. Oplatí vám to spokojeností, delším pobytem, budou se vracet a doporučovat vás dál svým přátelům. Navíc na našich stránkách bude u každé nabídky i hodnocení. A vaše výdělky půjdou nahoru. Naše skvělá služba tak může být zajímavý přivýdělek, ale i třeba hlavní zdroj příjmů.
+- Kolik mám klientům - turistům - účtovat poplatek za nocleh na mém pozemku?
Podobně jako u předchozí otázky záleží na mnoha faktorech - exkluzivitě vašeho místa, místní konkurenci (i v podobě kempů), kvalitě Vašeho pozemku, možností turistického vyžití, zázemí i Vaší pohostinnosti a předchozích referencích. Doporučujeme ze začátku začínat na nižší částce a poté podle obsazenosti můžete částku zvýšit. V registraci máte volbu samostatného účtování za stan, karavan a dále za počet osob. U každé položky je i naše doporučení. Obvykle doporučujeme základní částku kolem 100–200 Kč + poplatky za osoby (např. 25 Kč).
+- Jaké jsou požadavky na pozemek pro klienty?
Pečlivě vybíráme a zvažujeme, které pozemky v naší službě klientům nabídneme. Při registraci máte možnost přesně definovat Váš pozemek i jeho využití. Je rozdíl, zda na Vašem pozemku povolíte stan, nebo karavan. Každý má jiné nároky. V případě karavanu je nutné, aby na pozemek vedla příjezdová cesta, kterou zvládne běžný osobní automobil, a také možnost se na pozemku otáčet (souprava karavan+auto). Dále je nutné, aby na pozemku byla část zpevněné rovné plochy. V okolí pozemku by neměl být žádný větší zdroj hluku či jiné obtěžování. Je dobré na pozemku jasně vyhradit místo pro naše klienty. Čím lépe bude Váš pozemek připraven, tím více populární bude a tím více si můžete účtovat, např. pokud je na pozemku k dispozici voda, elektřina atd.
+- Musím poskytnout klientům WC?
Bylo by to samozřejmě skvělé a můžete tak účtovat za Vaše místo větší částku. Pokud ovšem tato možnost na vašem pozemku není, nevadí, i to lze řešit více způsoby:

1. Karavany a obytné vozy mají uvnitř své chemické WC, nepotřebují tedy vůbec nic. Tzv. kazeta uvnitř vydrží dle intenzity používání cca 3–5 dní. Většinou déle na Vašem pozemku stejně nebudou. Pokud ano, musí tuto kazetu vyprázdnit. Je samozřejmě zakázáno vyprázdnit ji na Vašem pozemku. Karavanisti ví, jak postupovat, tzn. většinou využijí např. benzinovou pumpu.

2. Pokud povolíte na Vašem pozemku i ubytování ve stanu, bylo by žádoucí, abyste poučili hosty (a toto i uvedli v popisu), jak postupovat. Možností je více. Příklady:
- domluvit se s nedalekou restaurací (zcela jistě vám vyjdou vstříc, zvlášť když mohou získat zákazníka)
- domluvit se se sousedy
- zamyslet se nad instalací levných a jednoduchých ekologických WC, které nepotřebují žádné připojení
https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99enosn%C3%A1_toaleta
https://www.qrshop.cz/prenosne-toalety/
Ano, jsou to sice starosti a práce navíc, ale pokud toto hostům poskytnete, můžete si to nechat zaplatit.
+- Musím mít souhlas sousedů?
Nemusíte. Máte právo Váš pozemek používat i pronajímat. Samozřejmě v rámci zachování dobrých sousedských vztahů doporučujeme toto sousedům oznámit a ubezpečit je, že se nemusí obávat negativních vlivů. Rozhodně ale nedělejte z Vašeho pozemku kemp! Naše služba je určena k občasnému přivýdělku. Všichni chtějí klid, sousedi, turisti i Vy, takže je v zájmu všech, aby na pozemku bylo denně jen omezené množství lidí. Před cestou je každý turista informován o tom, jak se má chovat, co smí a nesmí. Navíc každý uživatel našeho systému je po skončení pobytu hodnocen. Takže i díky tomu je většina lidí velmi slušných a klidných. Proto také vyhledávají naši službu, aby utekli od hluku a chaosu kempů. V podmínkách si také sami můžete nastavit omezení (např. pes ano/ne, zákaz rozdělávání ohně, hodinu odjezdu i příjezdu apod.). Vždy je vše o lidech a o vzájemném respektu a slušnosti.
+- Musím mít živnostenské oprávnění na ubytovací služby?
Nemusíte. Pronájem nemovitostí, bytů, pozemků a nebytových prostor není dle živnostenského zákona živností. Aby se jednalo o poskytování ubytování, tak se má za to, že pronajímatel musí nájemci poskytovat různé další služby, a to například úklid, možnost stravování nebo třeba výměnu povlečení.
+- Místní poplatky - poplatek za lázeňský a rekreační pobyt
Tento poplatek platí všechny osoby, které přechodně a za úplatu pobývají v lázeňských místech a v místech soustředěného turistického ruchu za účelem léčení nebo rekreace, pokud tyto osoby neprokáží jiný důvod svého pobytu. Poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt ve stanovené výši vybere a obci odvede ubytovatel, který přechodné ubytování poskytl. Zde je nutné upozornit, že ne každá obec tento poplatek za lázeňský a rekreační pobyt musí vybírat. Ubytovatel je povinen vést v písemné podobě evidenční knihu, do které zapisuje dobu ubytování, účel pobytu, jméno, příjmení, adresu místa trvalého pobytu nebo místa trvalého bydliště v zahraničí a číslo občanského průkazu nebo cestovního dokladu fyzické osoby, které ubytování poskytl. Zápisy do evidenční knihy musí být vedeny přehledně a srozumitelně.
+- Místní poplatky - poplatek z ubytovací kapacity
Na pronájem pozemků nebude pro účely dočasného ubytování lidí ve stanech nebo v obytných vozech dopadat povinnost platit poplatek z ubytovací kapacity, neboť ten se vztahuje pouze na zařízení určená k přechodnému ubytování za úplatu. Tento poplatek platí ubytovatel z každého lůžka. V případě ubytování ve stanech nebo v obytném voze platit za lůžka není možné.
+- Musím odvádět daně z přijmu?
Většina příjmů je předmětem daně. Pokud jste nepodnikatel, tak každý rok podáváte daňové přiznání (popř. to za Vás dělá Váš zaměstnavatel). Zde se uvádí všechny příjmy. Záleží tedy jaké jsou vaše celkové příjmy. Toto prosím konzultujte s Vaší účetní nebo s osobou, která Vám zpracovává daňové přiznání. Je možné, že po započtení zákonných slev na daních, bude Vaše daňová povinnost nulová.
+- Musím vydávat účtenku?
Nemusíte, vše probíhá on-line při rezervaci. Dokladem pro turistu je smlouva o pronájmu, kterou obdrží automaticky ihned po potvrzení rezervace.
+- Co je to tzv. šedá voda a jak správně toto nastavit?
Šedá voda je tvořena podobně jako v každé domácnosti např. sprchou nebo mytím rukou či nádobí. Tzv. šedá voda je tedy většinou neškodná voda, kterou vypouští karavan ve spodní části do zásobníku na tuto vodu. Některé karavany mají integrovaný zásobník (takže to nepoznáte), jiné mají přenosnou nádobu, někdo si dá pod karavan jen kýbl. Každopádně by nemělo z karavanu nic na váš pozemek vytékat. Většina slušných karavanistů toto ví a nedovolí si to. Nicméně zásobník se velmi brzy naplní vodou a kam s ním? Toto řeší každý karavanista a aby si vybral zrovna váš pozemek, je potřeba mu v tomto pomoci. Nejlepším řešením je, pokud máte na pozemku kanál, či odpad. Pokud toto není možné, můžete buď vylévání šedé vody na vašem pozemku a okolí zakázat a nebo za určitých podmínek povolit.

Většinou nikdo nepoužívá v karavanu žádné agresivní chemické prostředky, ale naopak tzv. eko prostředky, je šedá voda pro přírodu i váš pozemek neškodná. Jaký je rozdíl, zda se člověk umyje zahradní hadicí venku a nebo v karavanu ve sprše? Je to stejná voda. Můžete tedy povolit, že šedou vodu mohou vypustit někde na kraji pozemku např. ke keři atd. Vždy je ale nutné karavanisty jasně informovat, že nesmí používat žádné chemické prostředky, ale pouze eko mycí prostředky.

Pokud nemáte možnost odpadu a nechcete vylévání na vašem pozemku povolit, je dobré ale informovat karavanistu, kde v okolí je možné tuto vodu vylévat (např. nejbližší kanál atd) popř. si ji karavanista musí odvézt s sebou (pokud jede jen na cca 2 dny, většinou mu zásobník vystačí).

Takže v nastavení vašeho pozemku u položky šedá voda prosím popište textově, jak tuto problematiku na vašem pozemku řešíte, např.
 • odpad na šedou vodu zajištěn na pozemku ( + popis, kde na pozemku nalézt místo pro vylití odpadu)
 • po dohodě je možné vylévat na pozemku (pouze v případě používání eko prostředků)
 • odpad není, vylévání zakázáno - nutno odvézt s sebou
 • nejbližší kanál vzdálen xx metrů atd.

Znovu opakujeme, čím lépe váš pozemek popíšete, tím lépe se budou vaši hosté cítit a budou motivováni k vám jezdit. Proto nazepomeňte volbu Šedá voda vyplnit.
+- Jak řešit vylévání chemického WC z karavanu?
Každý karavan je vybaven chemickým záchodem. Díky tomuto komfortu jsou karavanisté velmi nezávislí a nepotřebují žádný záchod na Vašem pozemku a tím přispívají k dodržování čistoty. Chemická toaleta je vybavena tzv. vyjímatelnou kazetou, ve které je chemie, která pomáhá rozkládat obsah a zároveň zabraňuje zápachu. Dle intenzity používání, počtu osob i velikosti této kazety pak závisí frekvence nutnosti tuto kazetu vyprazdňovat. Někomu vystačí 2 dny, někomu až týden. Takový průměr je kolem 3 dnů. Pokud chcete získat více zákazníků, je skvělé, pokud i v tomto karavanistům pomůžete. Nejlepší je, pokud máte na pozemku či v okolí domu tzv. výlevku. U výlevky je dobré aby byl i zdroj vody s hadicí. A tak bylo možno po vylití WC tuto kazetu vodou ještě vypláchnout.

Žádný karavanista si nedovolí WC vylévat na pozemek! To udělá jen největší prase a ne pravý karavanista. Abychom situaci ještě více objasnili, teoreticky je možné v nouzových případech při tzv. kempování nadivoko vylít obsah WC do vyhloubené jámy v zemi. Karavanista má totiž možnost používat buď modrou chemii, která velmi dobře funguje, ale je přísně zakázáno je vylévat do přírody či do čistíren odpadních vod atd. A nebo pokud jezdí často tzv. nadivoko může použít zelenou chemii, která sice méně funguje, ale je k přírodě šetrná. Snažíme se naše tzv. bezkempaře motivovat k tomu, aby pokud jedou na neznámá místa či místa bez výlevky, používali pro jistotu zelenou chemii.

Každopádně je velmi důležité, aby karavanista předem věděl, co s chemickým WC u vás může a nesmí. Díky tomu, že mu tuto informaci dáte, může se na to dopředu připravit.

Takže v nastavení: Chemické WC řešení uveďte tyto možnosti:
 • k dispozici výlevka na chemické WC (popř. uveďte který typ wc chemie povolujete)
 • chemické wc možno vylít na WC v domě
 • není k dispozici možnost vylít chemické WC
 • možnosti vylití WC v okolí (velmi doporučujeme dejte si tu práci a zkuste v okolí najít možnosti vylití WC např. benzinové pumpy atd. a toto popište, velmi tím vašim zákazníkům pomůžete)
+- Co jsou nezávazné dotazy od zájemců?
Zájemci mají možnost zaslat majitelům doplňující dotazy k pozemkům. Pokud se jedná pouze o dotaz na informaci, která chybí v popisu pozemku, stačí pouze odeslat zájemci zprávu s požadovanou informací, případně můžete dále tuto informaci doplnit do popisu pozemku.

Pokud se však zájemce ptá na možnost využívání pozemku či služeb nad rámec běžné nabídky (např. chce zájemce přijet ve vyšším počtu, než je kapacita pozemku) máte možnost upravit cenu tak, aby pokrývala požadavky zájemce. Je pouze na Vás, zda požadavek odsouhlasíte, či nikoliv.

Cenu je možné nejen zvyšovat, ale i snižovat, např. pokud by měl host zájem o dlouhodobější pronájem s výhodnější cenou.

Připomínáme, že v souladu s obchodními podmínkami veškeré platby za pronájem pozemku je nutné provádět přes portál bezkempu.cz, není možné se domlouvat na platbě v hotovosti na místě při příjezdu. Děkujeme za pochopení.
+- Jak danit příjmy z pronájmu pozemků?
Vážení majitelé pozemků,
většina příjmů v České republice podléhá zdanění, proto i váš příjem z pronájmu pozemků musíte zdanit. Připravili jsme pro vás ve zjednodušené podobě návod jak na to. Není to vůbec nic složitého.

Podnikatel-OSVČ uplatňující paušál:
Jelikož uplatňujete tzv. výdajový paušál, naše faktury na provizi můžete ignorovat. Příjem pro výpočet daně z příjmu je souhrn celkové částky za pronájem, která zahrnuje i naši zprostředkovatelskou provizi. Nákladem pro vás tedy není naše vydaná faktura, ale výdajový paušál.

Podnikatel účtující skutečné výdaje:
Od celkového příjmu za pronájem odečtete naši provizi. Nákladem jsou tedy pro vás námi vydané faktury. Daníte tedy tu částku, která vám přišla na účet.

Podnikatel plátce DPH:
Stejné jako výše uvedené. Pokud jde o DPH. Jde o nájem pozemků fyzickým osobám, který je od daně z přidané hodnoty osvobozen bez nároku na odpočet a bude uveden na řádku 50 daňového přiznání k dani z přidané hodnoty.

Nepodnikatel, fyzická osoba:
Pro účely daně z příjmů se počítá vždy celá částka nájmu, tj. částka připsaná na účet + provize. Jedná se o příjem podle §9 zákona o daních z příjmů. Zde může být příjem osvobozen: a) Pokud máte nějaké další příjmy, bude příjem z pronájmu (bez odpočtu naší provize) osvobozen do výše 6.000 Kč ročně b) Pokud máte celkové příjmy za rok nižší než 15.000 Kč, nebude povinen podat daňové přiznání.
+- Můžu se s hostem domluvit napřímo a vyhnout se tak poplatku za využití služby Bezkempu?
Obcházení se nevyplácí
Máme už první pokusy tzv. obcházení naší služby hlavně ze strany zákazníků. Naštěstí vy majitelé jste slušní a féroví lidé a tyto pokusy nám hlásíte resp. odkazujete zákazníky na nutnosti využití naší platformy k rezervaci. Ceníme si toho. Myslíme si, že naše provize totiž není tak vysoká, aby to stálo za to. Navíc komfort celé služby a hlavně marketing které všem poskytujeme je nenahraditelný. Investujeme velké množství energie, času a finančních prostředků na zajištění celé služby a propagaci vašeho pozemku. Díky službě Bezkempu totiž budete mít (a někteří již teď máte) zajištěn trvalý přísun kvalitních platících zákazníků. Co vám naše služba mimo jiné přináší za výhody:

 • perfektní marketing (získáte trvalý přísun zákazníků, které byste jinak obtížně sami získávali)
 • zajišťění plateb (nemusíte se starat o zprocesování plateb kartou ani převodem)
 • nemusíte řešit EET (pokud byste si nechali platit hotově, museli byste používat EET)
 • přístup k příjemnému a přehlednému ovládání rezervací (máte přehled o termínech i zákaznících, nemusíte tak řešit složitou administrativu.
 • pravidelně inzerujeme celou službu i váš pozemek v médiích
 • vytváříme velkou komunitu bezkempařů, jsme všichni na jedné lodi.

V případě zjištění obcházení naší služby jsme nuceni účet majitele pozemku ( popř.i hosta ) zablokovat a znemožnit tak další využívání služeb Bezkempu v budoucnosti.