Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Lom Smrčiny- karavany
 100 % (46 hodnocení)
Přidat mezi oblíbené

Stanoviště 1 | Stanoviště 2

880 Kč

880 Kč

120 Kč

0 Kč
Až vyrazíte hledat klid, utečte až tam, kde leží Aš.
Patříte-li k těm, kteří své obytné miláčky na kolech neukládáte k zimnímu spánku, můžete vyrazit k zapomenutému lomu s křišťálovou vodou či ledem a poslouchat padající sněhové vločky.
Lom si hoví na rozmezí lesa a pastvin v neobjeveném Přírodním parku Smrčiny, při vstupu do Ašského výběžku (7 km od Františkových Lázní). Zima zde bývá pohádková, můžete se procházet po lesích přírodního parku nebo vyrazit na běžkách či sněžnicích po cyklostezce vedoucí hned vedle lomu. Nedaleko lze také jezdit i na sjezdovkách v lyžařském středisku na kopci Háj u Aše.
V okolí se nachází velké množství turistických cílů: Františkovy Lázně (7 km), Památková zóna Cheb (14km), hrad Vildštejn (12km), hrad Seeberg (5km), rozhledna Háj u Aše (14km), český Yellowstone – Geologický park Soos (14km) a také místa, která s láskou navštěvoval J.W.Goethe - sopka Komorní hůrka (12km) nebo nedaleké Goethovy skály (5km).
Plánujete-li útěk do klidu s předstihem, tak vás v létě čeká příjemné koupání v průzračné vodě s možností se potápět a hledat utopený formanský kočár.
Coby kamenem dohodil se nachází ekofarma v Polné, kde můžete splynout s životem na venkově, nebo poznat okolí z koňského sedla. Pokud se kamarádíte s golfovou holí, čeká na vás nedaleké 18ti jamkové hřiště v Hazlově (4km).
Navštivte nejzápadnější místo útěků v Čechách s hustou sítí cyklostezek.
Letní večery v tomto lomu jsou opravdu kouzelné / v samoobslužném baru naleznete chlazené nápoje.

BONUS:
Zdarma můžete využít vybavení na grilování, paddelboard nebo hamaku.

základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
V poslední době potvrzeno 96% rezervací. Průměrná doba do odpovědi je 24 minut.
Na pozemku je prostor pro 3 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

3 - 4 noci: 8%

5 - 9 nocí: 12%

10 a více nocí: 18%

vybavení
toaleta - suchý záchod na pozemku
na pozemku není pitná voda Co s tím?
elektřina - Připojení do zásuvky u el. pílíře. Možnost dobít elektroniku nebo elektrokola.
piknikový stůl
gril
ohniště
Vylévání odpadu
Chemické WC - Obdržíte instrukce.
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

I v zimních měsících dojedete až k lomu/ cesta je pluhována. Stání číslo dvě má příjezd mírně z kopce a mohl by být poblém s výjezdem. Stání 1 a 3 jsou v úrovni příjezdové cesty a zde je vjezd bez problémů.

aktivity
cyklistika

Přímo kolem lomu vede jedna z 11 cyklotras Ašska. Tato oblast disponuje nejhustší sítí cykloturistických tras v Karlovarském kraji. Projeďte PP Smrčiny mezi Chebem a Aší, nebo vyjedťe za hranice do německého Naturparku Fichtelgrbirge.

lezení

Goethovy skály (6km) jsou nejzápadnější lezeckou lokalitou v ČR. Leze se tu po čistém křemenu. Některé ze 113-ti cest, jsou opatřeny fixním jištěním

zimní sporty

Výlety na běžkách nebo sněžnicích bílým tichem jsou zde kouzelné. V Háji u Aše je veřejná sjezdovka. Na zamrzlé hladině se dá za vhodných podmínek v lomu bruslit. Pozor na díry v ledu - lom navštěvují otužilci! předem důkladně prověřte kvalitu ledu!

vodní sporty

Koupání je možné přímo v čisté vodě lomu. Pod střechou se vykoupete v Aquaforum Františkovy lázně (9km) nebo v městských lázních v Bad Brambachu (14km) či Bad Elstru (24km).

pěší turistika

Putujte za místy, na která rád chodíval J.W.Goethe (Goethova skála, Komorní hůrka). Okružní trasa u Vernéřova vás provede historií kraje. Na německé straně vede Bad Brambachem turisty ceněná Vogtland Panorama Weg.

koně

Ekofarma Polná

sauna/wellness

Máte zde možnost zavítat do několika nedalekých wellness center. např.
na Komorní hůrce (https://komornihurka.eu/spa-a-wellness/) nebo saunová vesnice v Bad Brambachu. Další typy viz. kapitola koupání.

Další aktivity

Potápění do 9-ti metrové hloubky v lomu. Možnost doplnění lahví u potápěčů v Chebu.
Golf 18-ti jamkové hřiště v Hazlově (4km). https://www.gr-fl.cz/

pravidla

PRAVIDLA LOMU
Nepoškoďte
Pozemek se nachází v krásné přírodě, kterou je potřeba chránit. Chovejte se prosím ohleduplně k rostlinám, zvířatům i k celému okolí. Zacházejte šetrně s mobiliářem. Dodržujte prosím pravidla a řád místního Přírodního parku Smrčiny.

Nehlučte
Na celém pozemku a v jeho bezprostředním okolí je podmínkou udržovat klid po celou dobu vašeho pobytu, včetně nočního klidu. Je zakázáno pouštět hlasitou hudbu a tím rušit celé okolí.

Nerybařte
Zákaz rybolovu. Respektujte prosím život ryb, které v této „hladové vodě“ statečně žijí. Můžete je nakrmit a odměnou vám bude jejich tanec kolem vhozené potravy. Nevhazujte do lomu kameny, klacky ani jiné předměty.

Nepodpalte
Na pozemku je povoleno rozdělávat oheň pouze v ohništi k tomu určeném. Nekácejte živé stromy na otop. Oheň je nutné mít pod stálou kontrolou a po skončení oheň řádně uhasit. Sledujte aktuální situaci v této oblasti, není-li zákaz rozdělávání ohňů / extrémní sucho.

Neobtěžujte
Zákaz požití většího množství alkoholu a jiných návykových látek, které mohou následně způsobit nepříjemné obtěžování okolí. Takový návštěvník bude z tohoto pozemku vyloučen a to za přítomnosti policie ČR.

Slušnost a ohleduplnost
Respektujte prosím sousedy a ostatní návštěvníky. Kuřáci buďte ohleduplní a neodhazujte nedopalky.

Pořádek
Při odchodu nezapomeňte po sobě uklidit, tzn. odneste si veškeré odpadky s sebou, popř. je vyhodíte na místa k tomu určená.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
S koupáním
Odlehlé
27.10 - 30.10.2022 Martin říká:
Klidné a krásné místo, kde si člověk odpočine od ruchu města. K zapůjčení vybavení pro vaření na ohni.

Míchaná vajíčka a kotlíkový guláš s výhledem na lom chutnají výtečně!
27.10 - 28.10.2022 Valentin říká:
Krásné místo, kde je tma tmou a ticho tichem, které v noci narušuje maximálně jelení říje. Vše potřebné je na místě a kolem je krásná příroda k procházce. Zámek Libá a dále směr hrad Seeberg (příjemných 14km) V lesích taková hromada hub, že to nemá cenu ani sbírat. Voda v říjnu příjemně studená a osvěžující s možností následného ohřevu u ohně na místním ohništi.
Případný detail je na https://youtu.be/4Pg0-R9wGj0
27.10 - 28.10.2022 Patrik říká:
Skvěle vybavené a vybrané místo. Všechno je přesně tak, jak na fotkách:-). Klid, krásná příroda a pohoda všude kolem. Místa s dostatkem soukromí, majitel ochotný a vstřícný. Pecka!
7.10 - 9.10.2022 Stepan říká:
Parádní místo!
19.9 - 25.9.2022 Gabriele říká:
Schöner, gepflegter und ruhiger Platz mitten in der Natur. Viele schöne Wege zum Wandern und Radfahren. Es hat uns Spaß gemacht die Fische zu füttern. Wir freuen uns, dass unsere Hunde dabei sein durften. Wir kommen gerne wieder.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem