Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Lom Smrčiny- stanování
Přidat mezi oblíbené

Stanoviště 1 | Stanoviště 2

580 Kč

120 Kč

60 Kč
Až vyrazíte hledat klid, utečte tam, kde leží Aš.
Stanaři čtou dále a karavanisté přejdou na https://www.bezkempu.cz/3617
Zapomenutý lom s křišťálovou vodou vás nasytí tichem a krásou. Lom si hoví na rozmezí lesa a pastvin v neobjeveném Přírodním parku Smrčiny, při vstupu do Ašského výběžku 7km od Františkových Lázní.
Skalnaté břehy lomu a okolní příroda utváří romantickou atmosféru jak z filmů o pokladu a stříbrném jezeře.
Čeká vás příjemné koupání v průzračné vodě, s možností se potápět. Na večery u ohně s výhledem na lom nezapomenete. Můžete se procházet po lesích přírodního parku nebo vyrazit na kole objevovat kraj po cyklostezce vedoucí hned vedle lomu. I zima zde bývá pohádková. Je to místo, kde uslyšíte, jak se vločky snáší k zemi. Je-li pevný led, můžete si zabruslit.
V okolí se nachází velké množství turistických cílů jako jsou Františkovy Lázně (7km), Památková zóna Cheb (14km), hrad Vildštejn (12km), hrad Seeberg (5km), rozhledna Háj u Aše (14km), český Yellowstone – Geologický park Soos (14km) a také místa, která s láskou navštěvoval J.W.Goethe - sopka Komorní hůrka (12km) nebo nedaleké Goethovy skály (5km). Coby kamenem dohodil, naleznete ekofarmu v Polné, kde můžete splynout s životem na venkově, nebo vyjet poznat okolí i z koňského sedla. Pokud se kamarádíte s golfovou holí, čeká na Vás nedaleké 18ti jamkové hřiště v Hazlově (4km). Potápěči nezapomeňte své vybavení a pátrejte, kde je utopený formanský kočár. A nejen potápěči mohou pozorovat Slunečnici pestrou - Hádejte co to je? Kytka to není! Navštivte nejzápadnější místo útěků v Čechách, tam kde ještě lišky dávají dobrou noc.
Zdarma můžete využít vybavení na grilování, paddelboard nebo hamaku. V samoobslužném baru naleznete chlazené alko i nealko nápoje.
Míst pro stanování je více jak dvě, tudíž máte možnost si vybrat to, které vás zaujme nejvíce. Chcete-li navštívit lom jako větší skupina 3 a více stanů, je to určitě možné. Zašlete dotaz a rezervační systém upravíme tak, aby vyhovoval vašim požadavkům.
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
V poslední době potvrzeno 75% rezervací. Průměrná doba do odpovědi je 737 minut. Doporučujeme rezervovat s dostatečným předstihem.
Na pozemku je prostor pro 3 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

3 - 4 noci: 8%

5 - 9 nocí: 18%

10 a více nocí: 18%

vybavení
toaleta - suchý záchod na pozemku
na pozemku není pitná voda Co s tím?
elektřina - U el. pilíře je možno využít zásuvek
ohniště
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

aktivity
cyklistika

Přímo kolem lomu vede jedna z 11 cyklotras Ašska. Tato oblast disponuje nejhustší sítí cykloturistických tras v Karlovarském kraji. Projeďte PP Smrčiny mezi Chebem a Aší, nebo vyjeďte za hranice do německého Naturparku Fichtelgrbirge..

lezení

Goethovy skály (6km) jsou nejzápadnější lezeckou lokalitou v ČR. Leze se tu po čistém křemenu. Některé ze 113-ti cest, jsou opatřeny fixním jištěním.

zimní sporty

Na zamrzlé hladině se dá za vhodných podmínek v lomu bruslit. Pozor na díry v ledu - lom navštěvují otužilci! Výlety na běžkách nebo sněžnicích bílým tichem jsou zde kouzelné.

vodní sporty

Koupání je možné přímo v čisté vodě lomu. Pod střechou se vykoupete v Aquaforum Františkovy lázně (9km) nebo v městských lázních v Bad Brambachu (14km) či Bad Elstru (24km).

pěší turistika

Putujte za místy, na která rád chodíval J.W.Goethe (Goethova skála, Komorní hůrka). Okružní trasa u Vernéřova vás provede historií kraje. Na německé straně vede Bad Brambachem turisty ceněná Vogtland Panorama Weg

koně

Ekofarma Polná http://www.farmapolna.cz/agroturistika

sauna/wellness

Nedaleko najdete několik "wellnessů". Například spa & wellness Komorní hůrka https://komornihurka.eu/spa-a-wellness/ nebo saunová vesnice v Bad Brambachu.

Další aktivity

Potápění do 9-ti metrové hloubky v lomu. Možnost doplnění lahví u potápěčů v Chebu.
Golf 18-ti jamkové hřiště v Hazlově (4km). https://www.gr-fl.cz/

pravidla

PRAVIDLA LOMU
Nepoškoďte
Pozemek se nachází v krásné přírodě, kterou je potřeba chránit. Chovejte se prosím ohleduplně k rostlinám, zvířatům i k celému okolí. Zacházejte šetrně s mobiliářem. Dodržujte prosím pravidla a řád místního Přírodního parku Smrčiny.

Nehlučte
Na celém pozemku a v jeho bezprostředním okolí je podmínkou udržovat klid po celou dobu vašeho pobytu, včetně nočního klidu. Je zakázáno pouštět hlasitou hudbu a tím rušit celé okolí.

Nerybařte
Zákaz rybolovu. Respektujte prosím život ryb, které v této „hladové vodě“ statečně žijí. Můžete je nakrmit a odměnou vám bude jejich tanec kolem vhozené potravy. Nevhazujte do lomu kameny, klacky ani jiné předměty.

Nepodpalte
Na pozemku je povoleno rozdělávat oheň pouze v ohništi k tomu určeném. Nekácejte živé stromy na otop. Oheň je nutné mít pod stálou kontrolou a po skončení oheň řádně uhasit. Sledujte aktuální situaci v této oblasti, není-li zákaz rozdělávání ohňů / extrémní sucho.

Neobtěžujte
Zákaz požití většího množství alkoholu a jiných návykových látek, které mohou následně způsobit nepříjemné obtěžování okolí. Takový návštěvník bude z tohoto pozemku vyloučen a to za přítomnosti policie ČR.

Slušnost a ohleduplnost
Respektujte prosím sousedy a ostatní návštěvníky. Kuřáci buďte ohleduplní a neodhazujte nedopalky.

Pořádek
Při odchodu nezapomeňte po sobě uklidit, tzn. odneste si veškeré odpadky s sebou, popř. je vyhodíte na místa k tomu určená.

Lom je monitorován.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
S koupáním
Kouzelné stanování
28.10 - 29.10.2022 Libor říká:
Hezký den všem,
je to úplně úchvatné místo a lom po ranní koupeli i přes den je nepopsatelný a pro otrlé jedince samo sebou. Moc děkujeme za nádherný a skvělý pobyt jen pod širákem, velice rádi přijedeme opět.
Nádherný den všem Libor
26.8 - 28.8.2022 Tereza říká:
Naše hodnocení bude směřovat hlavně na majitele pozemku. Přes nepřízeň okolností, kdy nás těsně před odjezdem zastihla nemoc, jsme k lomu nemohli bohužel vycestovat. Napsala jsem tedy, že nepřijedeme. Tomáš, majitel pozemku, neváhal ani minutu a hned obratem zavolal, že celou situaci chápe a okamžitě navrhl několik alternativ na vyřešení. Celý rozhovor s Tomem byl velmi milý a vstřícný. Celá komunikace mezi námi byla příjemná a velmi přátelská. Už se těšíme až budeme moci lom navštívit v jiném termínu 😊
2.9 - 4.9.2022 Jan říká:
Úžasné místo, vše bylo v naprostém pořádku, děkujeme za krásný víkend v přírodě
21.8 - 24.8.2022 Pavel říká:
Skvělé místo! A velmi dobře vybavené. Asi nejlepší, co jsme kdy kde byli.
11.8 - 14.8.2022 Martina říká:
Velká spokojenost, klidné místo na relaxaci a soukromí.Radi se na toto místo vrátíme. Děkujeme a doporučujeme
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem