Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Údolí Zlatého potoka
 100 % (20 hodnocení)
Přidat mezi oblíbené


400 Kč

400 Kč

50 Kč

0 Kč
Pastvina na horním toku Zlatého potoka se nachází nedaleko Prachatic v nadmořské výšce 660 m.n.m. K pozemku vede pohodlná, nově zrekonstruovaná cesta z uválcovaného asfaltového recyklátu. Sjezd na louku i samotné parkovací místo jsou částečně zpevněny.

Na pozemku budete vždy sami. Tedy žádných až 5 rezervací a podobně. Nejbližší obydlené místo je naše kamenná chalupa (skrytá za stromy, vzdálená pár set metrů), nejbližší vesnička je vzdušnou čarou kilometr. Část roku jsou na pastvině ovce, většinu času však budete vídat a slýchat jen lesní zvěř a ptáky.

Pozemek je dobrým výchozím místech pro výlety na kole, pěší toulání v lesích směrem na Boletický prostor, Libín nebo kolem vrchu Klenovec. Stejně dobře může posloužit i jako základna pro autovýlety do Prachatic, Českého Krumlova nebo Holašovic. Někteří hosté však preferují dorazit na místo, vytáhnout stříšku, stolek, židličky a prostě se jen dívat do dáli. A užívat si ten parádní klid...
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

3 - 4 noci: 20%

vybavení
na pozemku není záchod. Dodržujte prosím pravidla!
pitná voda - Přímo přes pozemek teče užitková voda. Rádi poradíme, kde doplnit pitnou vodu.
elektřina - Pokud jsme sami přítomni a bylo by potřeba dobít mobil/fotoaparát, je to možné po domluvě v naší chalupě. Od července 2022 máme kromě původní malé FV elektrárny zavedenou i pevnou elektřinu! (pokrok dorazil i do údolí Zlatého potoka) Dále můžeme půjčit starší, ale nabitou 90Ah autobaterii s měničem na 230V a USB. Bez problémů přes noc nabijeme vaše powerbanky a záložní baterie. V případě nouze lze pro dobití baterie vašeho karavanu zapůjčit invertorovou elektrocentrálu a profesionální 12/24V nabíječku. (půjčení centrály a nabíječky už je za drobný poplatek). Pokud budete zrovna kvůli elektřině váhat, klidně se nezávazně přeptejte na aktuální možnosti. Rádi vyjdeme vstříc.
gril
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Pro mytí rukou vodou z potůčku je potřeba používat biologicky odbouratelné prostředky. (např. mýdlo s Jelenem). Nádobí hosté myjí v kuchyňkách přímo v karavanu/obytném voze.
Chemické WC - Platí přísný zákaz vylévání chemického WC kdekoliv na pozemku nebo v jeho okolí. Pozemek se nachází v ochranném pásmu budoucí NPR Zlatý potok. Jakýkoliv prohřešek v tomto směru bude postoupen inspekci ŽP a AOPK, která oblast pravidelně monitoruje.
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Nově zrekonstruovaná příjezdová cesta (12/2020) umožňuje bezproblémový příjezd od brzkého jara do pozdního podzimu. Samotné parkovací místo nachází na okraji louky. V nedávné době jsme s ohledem na letošní deštivé jaro pro jistotu zpevnili sjezd (přestože je velmi mírný) a samotné parkovací místo. Původní zemina v tloušťce 30 cm byla nahrazena plochými kameny a nosnou vrstvou štěrkodrtě 0/63. Na vrchu je pak jemnější posyp 4/8. Prostor budeme v případě potřeby a na základě dalších zkušeností dále upravovat. Pokud není sněhu víc než 10 cm, lze přijet i v zimě. To ale doporučujeme pouze expedičním autům s pořádnými pneumatikami nebo bezkempařům se zkušenostmi se zimní jízdou s řetězy. Obecně může být komplikací ledovka, protože příjezdová cesta není v zimě nijak udržována ani ošetřována.

aktivity
cyklistika

Po okolí je dostatek cílů pro kratší i delší a náročnější výlety na kolech (Libín 1093mnm/8km, Kleť 1084mnm/25km, Knížecí stolec 1236mnm /30km a v dosahu autem jsou středověká města Prachatice (10km), Český Krumlov (25km) nebo vesnička Holašovice(UNESCO, 20km). Ti, kteří nevyhledávají davy, dají možná přednost projížďkám na kole mezi třešňovými sady Lhenicka nebo rovinatou rybniční oblastí Netolicka, což lze chytře zkombinovat s vyvezením se vlakem zpět do Chrobol.

vodní sporty

Přes pozemek, pár metrů od místa vašeho noclehu, teče malý potůček s užitkovou vodou. Samotný Zlatý potok je sice také nedaleko, ale jeho bažinaté břehy jsou v těchto místech zarostlé hustým křovím. Teprve od Keplova Mlýna - nebo ještě lépe - od Frantol po proudu dolů - se z něj stává malá říčka, kde se může v letních vedrech osvěžit unavený cyklista. Na koupání/plavání doporučujeme volně přístupné koupaliště/požární nádrž Chroboly (2,5km), Ktišský rybník na okraji vojenského prostoru Boletice(10km autem, 8km na kole) nebo nejvýše položený rybník v ČR - Křišťaňák (13km).

pěší turistika

Osobně rádi navštěvujeme a znovuobjevujeme dnes již zarostlá místa po původních sudetských vesničkách, kterých se v pěší vzdálenosti nachází hned několik.

pravidla

Pokud jsou na pastvině ovečky, což bývá zejména přes letní měsíce od července do půlky října, hlídejte prosím svoje pejsky, aby nevběhli do ohrady. Případná hovínka z bezprostředního okolí karavanu likvidujte např. hozením do ohrady. (na trávě okolo si často hrají děti). Na hromadu štěrku prosíme nečůrat, i zde si hrávají děti hostů...
-
Zvažovali jsme instalaci kadibudky a tím i možnost "otevřít" pozemek pro stanování. Ale v tuto chvíli jsme rozhodnuti ponechat místo exkluzivně pouze pro obytná auta/karavany, kde předpokládáme využití vlastního WC. Pozemek, jeho blízké i vzdálené okolí tak zůstávají prakticky nedotčené a čisté.
-
Předem díky za spolupráci :)

Příjezd nejdříve: 10:00
Odjezd nejpozději: 15:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně zakázáno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
S výhledem
Odlehlé
Pro cyklisty
21.10 - 23.10.2022 Rostislav říká:
Místo dle popisu... Klidné prostředí, majitel super. Super krajina.
14.10 - 16.10.2022 Pavel říká:
Vše super jak bylo napsáno v popisu místa. Pozemek v pohodě s 6,5 metrovým karavanem.
12.8 - 14.8.2022 Eva & Tom říká:
Pěkný pozemek v krajině s krásným výhledem. Odpoledne přicházejí na pastvu ovečky, což je pěkné pokoukání při skleničce vína či dobrého čaje. V noci tma, kterou neruší krom měsíce žádné světlo a je klid. Ráno vám svěží rosa na trávě nabízí příjemné umytí nohou. Majitel ochotný, který rád poradí, kam a kudy na výlet na kole. Příjezdová cesta dobře sjízdná i s vlekem. Za nás úžasný pozemek, kde naleznete klid.
6.8 - 7.8.2022 Martin říká:
Všechno už bylo řečeno, klidné místo. Pěkný ranní výhled.
27.7 - 28.7.2022 Daniela říká:
S možností ubytování jsme byli naprosto spokojeni, informace o místě přesně odpovídají skutečnosti. Majitel velmi příjemný, komunikativní a ochotný. Místo na stání vzorně posekané a upravené, dostatečně velké pro jeden obytný vůz i s přístřeškem. Krásná krajina, klid a naprostá pohoda. Vřele doporučujeme.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem