Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Údolí Zlatého potoka
 Přidat mezi oblíbené


420 Kč

420 Kč

40 Kč

0 Kč
AKTUALITA:
Spuštění rezervací pro nadcházející sezónu máme naplánováno na 1.duben 2021.
---------------------
Místo vašeho noclehu, pastvina na horním toku Zlatého potoka, se nachází nedaleko Prachatic v nadmořské výšce 660 m.n.m. K pozemku obklopeném loukami a lesy vede pohodlná, nově zrekonstruovaná polní cesta z uválcovaného asfaltového recyklátu. Nejbližší obydlené místo je naše 200 let stará kamenná chalupa, do nejbližší vesničky je to vzdušnou čarou kilometr. Část roku vám brzy ráno a před západem slunce budou společnost budou dělat ovce. Většinu času však budete kromě všemožného ptactva včetně dravců vídat a slýchat jen lesní zvěř - srnce, divoká prasata a pokud budete mít štěstí, tak i lišky.

Dobrá dostupnost místa, ale zároveň i klid na nerušený spánek pod hvězdnatým nebem stranou od hluku měst - to je to hlavní, co může údolí Zlatého potoka nabídnout. A to je i to hlavní, o co jsme se po dlouhém rozvažování rozhodli s vámi podělit.

CÍLE/ATRAKCE
Po okolí je dostatek cílů pro nenáročné pěší procházky, kratší i delší a náročnější výlety na kolech (Libín 1093mnm/8km, Kleť 1084mnm/25km, Knížecí stolec 1236mnm /30km a v dosahu autem jsou středověká města Prachatice (10km), Český Krumlov (25km) nebo vesnička Holašovice(UNESCO, 20km). Ti, kteří nevyhledávají davy, dají možná přednost klidným projížďkám na kole mezi třešňovými sady Lhenicka nebo rovinatou rybniční oblastí Netolicka, což lze chytře zkombinovat s vyvezením se vlakem zpět do Chrobol. Osobně rádi navštěvujeme a znovuobjevujeme dnes již zarostlá místa po původních sudetských vesničkách, kterých se v pěší vzdálenosti nachází hned několik.

VODA/KOUPÁNÍ
Přes pozemek pár metrů od místa vašeho noclehu teče potůček s užitkovou vodou. Po dlouhém výletu se lze svlažit přímo ve Zlatém potoce, který má v těchto místech charakter malé říčky. Jeho voda je velmi studená i v horkém létě. Zaplavat zdarma si lze v oblíbeném koupališti Chroboly (2,5km), ve Ktišském rybníce na okraji vojenského prostoru Boletice(10km autem, 8km na kole) nebo nejvýše položeném rybníce v ČR - Křišťaňáku (13km).

OHEŇ
V rámci zkušebního provozu není možné přímo na louce rozdělávat oheň, je však k dispozici přenosný gril. Prvním pěti bezkempařům věnujeme krabici suchého dříví, třísek a březové kůry.

WC
Zatím také není k dispozici suché suché WC, jeho instalaci chystáme v průběhu jara 2021, pokud se osvědčí zkušební provoz provoz určený pro karavany/obytné vozy, u nichž předpokládáme využití vlastního WC.

ELEKTŘINA
Na požádání rádi zajistíme dobití mobilu/fotoaparátu apod. v naší chalupě, kde funguje ostrovní fotovoltatický systém. Stejně tak lze v případě nouze pro dobití baterie vašeho karavanu zapůjčit invertorovou elektrocentrálu a profesionální 12/24V nabíječku.

PŘÍSTUP
Nově zrekonstruovaná příjezdová cesta umožňuje bezproblémový příjezd od brzkého jara do pozdního podzimu. A pokud není sněhu víc než 10cm, lze přijet i v zimě.
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
na pozemku není záchod. Co s tím?
na pozemku není pitná voda Co s tím?
elektřina - Lze zajistit dobití mobilu/fotoaparátu, po dohodě lze za poplatek zapůjčit invertorovou elektrocentrálu a 12/24V profi nabíječku.
gril
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Pro mytí rukou a nádobí je potřeba používat biologicky odbouratelné prostředky. (mýdlo s Jelenem)
Chemické WC - Přísný zákaz vylévání chemického WC kdekoliv na pozemku nebo v jeho okolí. Pozemek se nachází v ochranném pásmu budoucí NPR Zlatý potok. Jakýkoliv prohřešek v tomto směru bude postoupen inspekci ŽP a AOPK, která oblast pravidelně monitoruje.
sjízdnost
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

aktivity
cyklistika

Po okolí je dostatek cílů pro kratší i delší a náročnější výlety na kolech (Libín 1093mnm/8km, Kleť 1084mnm/25km, Knížecí stolec 1236mnm /30km a v dosahu autem jsou středověká města Prachatice (10km), Český Krumlov (25km) nebo vesnička Holašovice(UNESCO, 20km). Ti, kteří nevyhledávají davy, dají možná přednost projížďkám na kole mezi třešňovými sady Lhenicka nebo rovinatou rybniční oblastí Netolicka, což lze chytře zkombinovat s vyvezením se vlakem zpět do Chrobol.

vodní sporty

Přes pozemek nedaleko místa vašeho noclehu teče potůček s užitkovou vodou. Po dlouhém výletu se lze svlažit přímo ve Zlatém potoce, který má v těchto místech charakter malé říčky. Jeho voda je velmi studená i v horkém létě. Zaplavat zdarma si lze v oblíbeném koupališti Chroboly (2,5km), ve Ktišském rybníce na okraji vojenského prostoru Boletice(10km autem, 8km na kole) nebo nejvýše položeném rybníce v ČR - Křišťaňáku (13km).

pěší turistika

Osobně rádi navštěvujeme a znovuobjevujeme dnes již zarostlá místa po původních sudetských vesničkách, kterých se v pěší vzdálenosti nachází hned několik.

pravidla

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci jsou zakázáni
rozdělávání ohně zakázáno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem