Roubená komůrka na Peciválkách
Přidat mezi oblíbené


600 Kč

0 Kč

0 Kč
Klidné a romantické přenocování ve stylové dřevostavbě vybudované na starém sklepě se studánkou. Roubená útulna starého střihu je vybavena nábytkem původem nejpozději z první republiky, tj. 30. let 20. století. Dubové postele jsou proto pouze 180 cm dlouhé!

Osvětlení je řešeno pomocí LED technologie napájené velkokapacitní baterií.

V zimě ani v jindy nelze chatku vytápět, nemá samostatný přívod elektřiny.

V roubené komůrka najdete základní vybavení (hrnky, sklenice, talíře, příbory..) a vybavení pro opékání a malé grilování.

Počet lůžek: 2x (délka postele 180 cm). Přistýlka možná (tj. lze spát, při potřebě uložit více lidí, i na vlastní karimatce na zemi), prostor v chatce je ale dosti omezený.

Ve staré chatce stojící hned vedle roubenky můžete zamknout kola či jiné objemnější věci.

Dne 25. 8. 2022 jsme pro Vaše vyšší pohodlí zprovoznili krytou solární sprchu napájenou 400 litry sluncem ohřívané vody! Sprcha stojí na sousedním pozemku asi 30 metrů od roubenky a je sdílená s naším druhým Bezkempu místem. Vodu doplňujeme zhruba dvakrát týdně, ale i tak je s ní potřeba šetřit.

Obchod je daleko, tak jsme pro naše návštěvníky zprovoznili přímo v chatce samoobslužný luční bar s alkem i nealkem:-)

Nově jsme pro vás připravili a dne 26.5.2023 otevřeli naučnou stezku, která vás provede krásami okolí z pohledu přírodovědce i historika. Dozvíte se i detaily o stěhování a rekonstrukci naší sušírny a o pomístních názvech a historii míst v okolí.

Doporučujeme návštěvníkům, aby si do mobilu nainstalovali offline mapy. Široko daleko není signál, mapy v mobilu Vám pomohou nejen při turistice.

1.6.2023
Aktuálně na pozemku
Solární sprcha napuštěná Solární sprcha napuštěná
Počasí již přeje solární sprše, tak jsme ji napustili a držíme palce, aby byla voda při použití co nejpříjemnější.
Zveme Vás na novou načnou stezku Zveme Vás na novou načnou stezku
Čerstvě (23.5.2023) jsme pro Vás instalovali na našich pozemcích naučnou stezku, která Vás provede krásami Peciválek - historickými i přírodními. A jako bonbónek se dočtete, jak jsme stěhovali roubenou sušárnu a proč se místům u nás říká tak, jak se říká.
více
základní parametry
S majitelem je nutné domluvit čas příjezdu, aby Vás uvedl na pozemek Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
V poslední době potvrzeno 100% rezervací. Průměrná doba do odpovědi je 14 minut.
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

3 - 4 noci: 5%

vybavení
toaleta - Suchý záchod na navazujícím pozemku u naší tradiční sušárny ovoce, cca 100 m.
pitná voda - Pitná voda je k dispozici u blízké chalupy čp. 351 (cca 250 metrů vzdálené).
elektřina - V roubence není elektřina 220 V přivedena. Dobití baterií drobnych spotřebičů ze sítě 220 V možné po domluvě u blízké chalupy čp 351, cca 300 metrů daleko. Mapka s přesným bodem připojení umístěném v uzamykatelném dřevěném vydlabaném klátu je na ceduli na pozemku. Poplatek je 100 Kč/den.
sprcha / umývárna - Čerstvě (20. 7. 2022) jsme pro Vaše vyšší pohodlí zprovoznili solární sprchu napájenou 450 litry sluncem ohřívané vody!
piknikový stůl
gril
ohniště
Wifi
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Příjezdová cesta je pravidelně udržovaná, parkovací místo pro auto je však při velké sněhové nadílce závislé na vlastní ručním výkonu - lopata je připravena.

aktivity
cyklistika

Z pozemku je dobře dostupná cyklotrasa 6270 (Ptáčnice-Tanečnice) na hřebeni vsetínských vrchů – vhodná pro horská kola. Po asfaltové, málo frekventované cestě ve vzdálenosti cca 5 km leží Cyklostezka Bečva.

zimní sporty

Sáňkování, bobování, běžecké lyžování.

vodní sporty

U řeky ve vzdálenosti cca 5 km (dostupné pěšky, na kole, bruslích), přírodní vodní plocha Balaton v Novém Hrozenkově ve vzdálenosti 9 km (dostupný po cyklostezce).

dětské aktivity

Po domluvě s pronajímateli možnost návštěvy nedaleké hospodářské usedlosti – chov ovcí, oslů a drůbeže.

pěší turistika

Východisko značečných turistických tras v centru obce Halenkov (5 km). Z pozemku dostupný hřeben Vsetínských vrchů, v příjemné pochozí vzdálenosti např. chata Vsacký Cáb (1,5 h pěší chůze) nebo vrch Soláň (4 h pěší chůze). K dispozici je návštěvníkům mapa s cca 45 minutovou okružní procházkou po okolí s hezkými výhledy a neporušenou přírodou.

koně

Ačkoli to není kůň, můžete posadit vaše děti, nebo pokud máte méně než 80 kg i sebe na naše oslíky a nechat se povozit. Pokud tedy osli budou chtít, Většinou jsou svéhlaví a nehneme je z místa. Pokud budete chtít, můžeme vám na pozemku osly i nechat volně. Utéct nemohou, pozemek je zaplocený.

Další aktivity

Houbaření, na pozemku stojí historická sušárna ovoce (v podzimních měsících je v provozu). Pozor, na pozemku není signál mobilních operátorů. Wi-Fi na chalupě pronajímatelů (cca 200 m). V bezprostředním okolí bohatá fauna a flora, zachovalá a pestrá živá valašská kulturní krajina (jalovcové pasínky, jedlobukové lesy, motýlí louky). Pronajímatelé na okolních pozemcích tradičně hospodaří (pastva ovcí, sušení sena, možnost odběru domácích vajíček, sezonně domácí králičí nebo jehněčí/skopové maso, sušené ovoce). Na podzim se můžete účastnit tradičního sušení ovoce v roubené sušárni ovoce staré přes 150 let.

pravidla

Návštěvníci útulny sdílejí s návštěvníky ubytování u valašské sušírny užívání suchého záchodu a sprchy (v přípravě, hotovo bude v červenci ). Postele jsou k dispozici bez přikrývek a povlečení – ty je možné doobjednat za 100,- Kč/postel.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
Odlehlé
Na hory
Psí ráj
27.5 - 28.5.2023 Kateřina říká:
Kouzelné malé místo na kraji lesa. Chatička je roztomilá, posezení na zahrádce super, samoobslužný bar je po celodenní túře třešnička na dortu. Navíc vše v soukromí a pan majitel je milý člověk. Moc rádi přijedeme znovu.
13.5 - 14.5.2023 Michaela říká:
Nádherné místo s atmosférou starých časů. Klid, krásná příroda, skvělí majitelé.
A to snad nej - žádný signál. :) Taky člověk opravdu vypne.
Na většinu míst se nevracíme, ale zde ještě někdy, věřím, přijdeme.
21.4 - 23.4.2023 Marcela říká:
Ideální místo, pokud chcete relaxovat v přírodě daleko od civilizace. Nádherná příroda, pohodlné ubytování a vstřícní majitelé. Můžeme jen doporučit :)
16.11 - 18.11.2022 richard říká:
Velmi příjemná chatička zařízená v retro stylu. Je vidět že majitelé to ní dali i srdce. Venku ohniště s posezením. Bezproblémový příjezd autem. Klidná lokalita , určitě doporučuji :)
29.10 - 30.10.2022 Aneta říká:
Chaloupka je v prijemnem udolicku. Ocenila jsem samoobslužný bar. V techto mesicich to uz bez dobreho spacaku nejde. Okoli super. Organizace a instrukce jasne. Clovek se ztraty signálu nemusi bat. Podle mapy to najde. Blizko i bus zastavka. Studanka daleko -chce to mit zásoby. Majitele bydli kousek-coz bylo fajn. (pro pripad pomoci) Pobyt se mi moc libil. Dekuji vam a at se dari!!
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


(+ 50 Kč/noc) pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem