Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Borek - STPL
Přidat mezi oblíbené


290 Kč

290 Kč

200 Kč

0 Kč

0 Kč
Magické místo v přírodním parku Trhoň, to je BOREK-STPL. Jedná se o oplocenou louku s krásným výhledem na panorama Rokycan a nedaleký, pověstmi opředený vrchol Žďár, kde se nachází pozůstatky kamenných valů bývalého hradiště z doby bronzové. Jedná se o přírodní rezervaci, která je součástí Přírodního parku Trhoň a nachází se na okraji severozápadní okrajové části Brd.

Přístupné celoročně, pokud není hodně sněhu :).
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Pozemek není exkluzivní bezkempu - negarantujeme dodržování pravidel Bezkempu Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 3 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

3 - 4 noci: 10%

5 - 9 nocí: 20%

10 a více nocí: 40%

vybavení
na pozemku není záchod. Dodržujte prosím pravidla!
pitná voda - Voda přímo na pozemku z vrtané studny.
elektřina - Přímo na pozemku je zdroj elektřiny - elektroměrný sloupek se zásuvkami 230V
ohniště
oplocení
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Šedou vodu je možné vylít v rohu pozemku. Prosíme, snažte se používat co nejméně chemie.
Chemické WC - Na pozemku není možné vylití chemického WC. V případě nutnosti je možné vylití domluvit s majitelem pozemku na tel. 602406511 (2 km od pozemku).
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Pozemek je sjízdný i za špatného počasí. U vjezdu zpevněná plocha.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Posledních cca 300 metrů je cesta trochu zarostlá, nicméně se snažíme jí pravidelně prořezávat a tudíž by měla být sjízdná i pro větší vozidla (bez problému i s naším integrovaným obytným autem Concorde - 8m dlouhý a 3.3m vysoký).

aktivity
cyklistika

Pozemek se nachází přímo na cyklostezce 2157, která vede např. k technické památce vodní hamr v Dobřívě, odkud je možné pokračovat např. k Padrťským rybníkům v Brdech nebo na další krásná místa v CHKO Brdy. Rádi osobně konkrétní cyklovýlet zpřesníme dle požadavků a schopností účastníků.

rybaření

Borecký rybník patří mezi lovecké revíry. Běžně se dá chytit kapr, cejn, lín, štika. Ale i candát nebo úhoř. V rybníce se nachází též Amur nebo Karas. Pozor, menší rybníky v blízkosti jsou chovné a lov ryb je na nich zakázán.

lezení

Buližníkové skály tohoto historicky významného lezeckého terénu se nacházejí v blízkosti vrcholu Žďár. Naleznete zde pěkné lezení v plotnách a kolmých stěnách jištěné převážně skobami.
Skálu lze rozdělit na 8 částí avšak pro lezení mají význam pouze tři sektory. Celý rozsáhlý vrchol je státní přírodní rezervací s pralesním porostem skalních buků a různými botanickými zvláštnostmi. Nedaleko se také nachází unikátní kamenné moře.
Více na http://www.lezec.cz/pruvodcx.php?key=32

zimní sporty

Při dostatku sněhu je v okolí Žďáru mnoho neupravených běžkařských tras. Mnoho tras též v Brdech.

vodní sporty

1.5 km od pozemku se nachází Borecký rybník, který byl nedávno vyčištěn a je vhodný ke koupání.

dětské aktivity

Geocaching. V okolí pozemku je velké množství geocaches, které Vás zavedou na zajímavá místa přírodního parku.

pěší turistika

Přírodní park Trhoň nabízí mnoho turistických cest a zajímavých míst. Určitě doporučujeme Arboretum Žďár nad hájovnou Bouchalka. To vysazením pětadvaceti druhů dřevin založil v sedmdesátých letech rokycanský lesník Ing. Kamil Matoušek. Dnes čítá tři desítky druhů, s kterými se v našich lesích setkáte nejčastěji. Z pozemku je vzdálené 2 km.

Po cestě na vrchol doporučujeme zastávku u Malého a Velkého Oltáře, které jsou vzdálené cca 2 km. Vlastní vrchol Žďár je z pozemku vzdálen 2.5 km.

Podle jedné z pověstí se na Žďáru nachází kámen, pod nímž je umístěn poklad. Podle jiné tam kdysi stával hrad. Mezi postavy a zjevení, které na Žďáru možná potkáte, patří černý pes, hvízdající had nebo vousatý mužík v zeleném oblečení. Současné návštěvníky určitě osloví místo, které vydává energii. Nachází se na samotném vrcholu, blízko skříňky, v níž je umístěna vrcholová kniha, do níž se můžete podepsat. Místo je označeno navrstvenými kameny kolem kmínku stromu. Stačí nad něj jen natáhnout ruce a vnímat energii.

Při procházce by vám nemělo uniknout deset obnovených průzračných studánek.

Vodní hamr v Dobřívě je vzdálen 7 km.

Další aktivity

Okolní lesy jsou vhodné pro houbaření. V Brdech, které jsou nejvyšší pahorkatinou ve středních Čechách, se nejvíce houbaří v období růstu hřibovitých hub od června do října, s výjimkou přestávek, kdy tyto houby nerostou.

Pro zdatnější cyklisty nebo mototuristy doporučujeme nedaleký zámek Kozel, zříceninu hradu Radyně, Pohádkový statek ve Vranovicích, nebo rozhlednu na Kotli.

pravidla

Před vjezdem na pozemek jsou hromady naskládaného dříví a klestí. Jeho použití je možné.
Zákazová značka u příjezdové cesty je doplněná dodatkovou tabulkou, která upřesňuje, že pro ubytované je vjezd povolen.
Jsme otevřeni jakékoliv diskusi a nápadům.

Příjezd nejdříve: 10:00
Odjezd nejpozději: 16:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
Odlehlé
S výhledem
4.3 - 5.3.2023 Martin říká:
Klidné místo s krásnými procházkami po okolí a pěkným výhledem. Doporučujeme a děkujeme.
6.1 - 8.1.2023 Jan říká:
Moc hezké místo, i srnky jsme viděli, naprostá samota, super relaxace. Dekuji
16.11 - 17.11.2022 Martina říká:
Na 1 noc pro nás OK. Upozorňujeme pejskaře, že pod bránou je mezera cca 20m (možná více), kterou se nám fenka - barzojka lehce protáhla ven, no a tomu nevysokému plotu z lesnického pletiva jsme moc nevěřili . V okolí bylo po celý den hodně zvěře - stáda srnek, takže jsme si naše psy netroufli za denního světla ani na pozemku navolno pustit a raději jsme jeli dále.
28.9 - 29.9.2022 Dávid říká:
Krásne a tiché miesto s nádherným výhľadom na západ slnka. Čarovne rana. Na pozemok sa v pohode dá dostať aj s veľkou dodávkou. Komunikácia s majiteľmi bola veľmi príjemná. Určite odporúčame!
4.9 - 5.9.2022 Kateřina říká:
Vše bylo fajn, v blízkosti je krásný les.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem