Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

U Elišky na statku
Přidat mezi oblíbené

Stanoviště 1 | Stanoviště 2

300 Kč

300 Kč

150 Kč

90 Kč

0 Kč
najdete nás na rozhraní Vysočiny a jižních Čech, nabízíme prostornou louku s rybníkem ke koupání. V okolí mnoho zajímavých a krásných míst ( Telč, Landštejn, Roštejn, Jindřichův Hradec, Červená Lhota....). Mazlíčci nejsou problém - pokud budou pod kontrolou. Kolem statku je spousty zvířátek. Pokud Vám tedy vadí ranní kokrhání kohouta, nejsme pro Vás tou správnou volbou. Pokud však uvítáte čerstvá vejce ke snídani či právě nadojené kozí mléko, nebo sladké čerstvé mléko rovnou od kraviček, určitě Vás rádi přivítáme.

Na základě podnětu bych ráda doplnila - vajíčka na snídani tu pro Vás mám opravdu připravené, pokud bych na někoho z Vás zapomněla, určitě se bez obav připomeňte. Kozí mléko je k dispozici pokud zrovna nejsou malá kůzlata a nespotřebují vše sami a pro to výborné kravské, čerstvě nadojené je možno každý den, včetně sobot a nedělí dojít v 17h k sousedům. Zde je však placené. Aktuální cena je 15,-Kč za litr plněplnotučného mlíčka na kterém ráno najdete vysokou smetanu. Pokud by jste měli zájem a Váš příjezd bude až po 17h, stačí napsat, pro mléko Vám dojdeme.

Nemáme ambice plně nahradit kemp, jako záchod slouží dřevěná kadibudka, jako možné zázemí dřevěná bouda klučičí vesnické party, voda v rybníku není voda v bazénu, louka je prostorná, nízce posekaná, čistá...prostě spaní v přírodě, bez většiny vymožeností, zato v klidu (až na ty kohouty po ránu). Vím, že rozhodně nejsme vhodní pro každého, ale pokud se dokážete na pár hodin či dní vrátit zpět v čase, vypnout, děti (ale často i dospělí) podívat, nakrmit, pochovat či pohladit dříve běžná vesnická zvířata, tak Vás u nás rádi uvítáme :-)základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
V poslední době potvrzeno 100% rezervací. Průměrná doba do odpovědi je 19 minut.
Na pozemku je prostor pro 4 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

3 - 4 noci: 5%

5 - 9 nocí: 15%

10 a více nocí: 25%

vybavení
toaleta - suchý záchod k dispozici na okraji louky.
pitná voda - pitná neomezeně k dispozici - volný přístup k hadici s kohoutkem napojenou přímo ke studni, možno natáhnout i ke vzdálenějším karavanům.
elektřina - Pokud se budete chtít připojit, vezměte s sebou, prosím prodlužku, nějakou také máme, ale bude to jistota. Prostor je opravdu veliký a připojení je možno v zázemí na okraji. Pokud však potřebujete pouze nabít telefon čí třeba tablet, elektřinu platit nemusíte :-)
ohniště
Wifi
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

V případě dlouhodobějších dešťů je lepší nechat auto na prostorném zpevněném prostoru před sjezdem k rybníku. Pokud chcete info ohledně aktuální situace určitě nám napište :-)

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

příjezd ohledně šířky absolutně bez problémů

aktivity
cyklistika

V dosahu cca 30 km spousty krásných cest. Přímo kolem pozemku se jezdí i jedna z etap RBB Tour (silniční etapový cyklozávod)

vodní sporty

přímo u louky je cca 1ha rybník vhodný ke koupání (hloubka až 2,5m), aktuálně jsme hlavně pro malé děti připravili soukromou písečnou pláž - viz foto a také přímo na louce nízký bazén. Případně možno navštívit v okolí cca 10km zatopené lomy

dětské aktivity

cca 400m od pozemku je vybavené dětské hřiště, aktuálně jsme hlavně pro malé prcky připravili soukromou písečnou pláž a přímo na louce (pod kontrolou rodičů) je přichystaný dětský bazének, 180x180cm, hloubka se udržuje kolem 20cm. Voda se dá napouštět čistá kdykoliv

pěší turistika

Přímo kolem louky vede modře značená turistická trasa. Ale není nutné se na ni vázat, nejbližší velké město je vzdáleno 25 km, takže prostoru na toulky přírodou je opravdu dost.

Další aktivity

Zvířátka, zvířátka a zase zvířátka :-). Tedy ta, co se na statku chovají - slepice, perličky, krůty, husy, kačenky, kozy, ovečky, aktuálně máme i malá prasátka, králíčeky morče. Na volno zde běhají kuřata, housata, kachňata. Všechna zvířátka děti mohou krmit, mláďata chovat. Mohou s nimi trávit libovolné množství času. V naší vesnici se ještě mohou děti podívat na telátka, na daňky, jeleny v oboře a samozřejmě na koníky...zvířátek je tu tedy opravdu dost:-)

pravidla

Na všem je možné se domluvit. Je nutno respektovat uzavření části louky, která je pronajímaná na sekání. I tak Vám zbyde ale opravdu dostatek prostoru.
Pro ty z Vás, co se chystají použít připravené ohniště máme připravenou opravdu velkou hromadu dřeva :-).
V zázemí máte k dispozici rychlovarnou konvici, mikrovlnku, malou lednici. Prosím NEČEKEJTE klasické zázemí jako v kempech, pokojská nám tu nechodí. Jedná se o starou, ale funkční dřevěnou boudu, která dříve sloužila pro klučičí partu od nás z vesnice. Sami si ji postavili, sami vyzdobili...z nostalgie je ponechána takřka v původním stavu, ale věřím, že za deště se může hodit :-). Berte to tak, že nejedete do super zařízeného, ale přeplněného kempu. U nás (asi jako u většiny míst v Bezkempu) se jedná hlavně o nabídku přespání na louce, nízce posekané, uklizené, prostě v přírodě. Bouda je možnost pro ty, kdo ji využít chtějí. Vždy je možnost zaplatit si připojení k elektrice a boudu úplně vynechat :-)

Příjezd nejdříve: 11:00
Odjezd nejpozději: 16:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Hosté říkají o pozemku:
Pro rodiny
Farmy
7.10 - 9.10.2022 David říká:
Skvělé místo, děti byly nadšené ze zvířat, voda v rybníčku osvěžující. Eliška se nám velmi hezky věnovala, děkujeme.
24.9 - 27.9.2022 Přemysl říká:
Vše bylo v naprostém pořádku. Paní domácí je moc hodná a vše nám ukázala. My prožili krásný víkend mezi zvířaty.
31.8 - 1.9.2022 Nora říká:
Pekny pozemok,vela miesta,vela zvieratiek,pani majitelka s nami komunikovala aj ked sme dosli za dazda a tmy,bola velmi napomocna.Stara budka na posedenie pre deti pred dazdom.Dakujeme.
27.8 - 30.8.2022 Jaroslava říká:
Parádně prožité 4 dny u Elišky na statku. Zázemí odpovídající popisu. Super možnost šoupnout špekáčky do ledničky 😁 Suchý záchod v pohodě a když člověk vychytal pohyb okřehku po vodní hladině, tak se i vykoupat dalo 😁 Paní domácí samozřejmě super, donesla dětem poňuňat kuřátka a brala je sebou ke zvířátkům.V okolí spousta možností na výlety, jen v Jindřichově Hradci by se daly strávit minimálně dva dny 😁..... Moc děkujeme za krásné rozloučení s prázdninami.
16.8 - 18.8.2022 Michal říká:
Majitelka má 100% za odvahu,ale pozemek a okolí zatím nejsou na 100%,ale spíš na 80%.Slibované vajíčka,ani mléko v popisku neproběhlo.Koupání v rybníku taky ne.Bouda jako zázemí je před spadnutím(i když majitelka v popisku píše ,že je to po klukách a nechala to tak jak to je)je to pro samotné děti,které tam pošlete pro konvici životu nebezpěcné.
Reakce majitele: Dobrý den,
mrzí mě, že jsem zrovna Vám vajíčka nedala. Dávám pár na ochutnání každému zdarma, zřejmě jsem vzhledem k několika probíhajícím rezervacím právě na Vás zapomněla, dodatečně se omlouvám. Mléko (kozí) aktuálně kompletně vypijí kůzlata, mléko kravské je od sousedů, kde je možno ho zakoupit každý den v 17h. určitě opravím informaci v popisku, aby to někoho nemátlo.
Ohledně boudy - opravdu nejsme kemp a zázemí jako v kempu u nás nenajdete. Ale přesto jsem přesvědčená, že možnost posedět, použít konvici, mikrovlnku nebo lednici se může hodit. Nemám tu pokojskou, aby tam denně udržovala pořádek a sama na to nemám časový prostor. Pokud tam tedy byl aktuálně nepořádek, omlouvám se.
Louku udržuji nízce posekanou, rybník má na koupání dva hlavní přístupy - jeden mělký přes malou pláž a druhý hluboký u hráze. Voda je bez sinic ještě dnes, průhledná cca do hloubky 1,2-1,3m. Na hladině se však během léta částečně rozrostl okřenek, to Vás asi odradilo... Snažím se ho průběžně stahovat.
Každopádně děkuji za upozornění na nedostatky v popisku, určitě to vylepším:-)
S pozdravem, Marta
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem