U Elišky na statku
Přidat mezi oblíbené

Stanoviště 1 | Stanoviště 2

300 Kč

300 Kč

150 Kč

90 Kč

0 Kč
najdete nás na rozhraní Vysočiny a jižních Čech, nabízíme prostornou louku s rybníkem ke koupání. V okolí mnoho zajímavých a krásných míst ( Telč, Landštejn, Roštejn, Jindřichův Hradec, Červená Lhota....). Mazlíčci nejsou problém - pokud budou pod kontrolou. Kolem statku je spousty zvířátek. Pokud Vám tedy vadí ranní kokrhání kohouta, nejsme pro Vás tou správnou volbou. Pokud však uvítáte čerstvá vejce ke snídani či právě nadojené kozí mléko, nebo sladké čerstvé mléko rovnou od kraviček, určitě Vás rádi přivítáme.

Na základě podnětu bych ráda doplnila - vajíčka na snídani tu pro Vás mám opravdu připravené, pokud bych na někoho z Vás zapomněla, určitě se bez obav připomeňte. Kozí mléko je k dispozici pokud zrovna nejsou malá kůzlata a nespotřebují vše sami a pro to výborné kravské, čerstvě nadojené je možno každý den, včetně sobot a nedělí dojít v 17h k sousedům. Zde je však placené. Aktuální cena je 20,-Kč za litr plněplnotučného mlíčka na kterém ráno najdete vysokou smetanu. Pokud by jste měli zájem a Váš příjezd bude až po 17h, stačí napsat, pro mléko Vám dojdeme.

Nemáme ambice plně nahradit kemp, jako záchod slouží dřevěná kadibudka, jako možné zázemí dřevěná bouda klučičí vesnické party, voda v rybníku není voda v bazénu, louka je prostorná, nízce posekaná, čistá...prostě spaní v přírodě, bez většiny vymožeností, zato v klidu (až na ty kohouty po ránu). Vím, že rozhodně nejsme vhodní pro každého, ale pokud se dokážete na pár hodin či dní vrátit zpět v čase, vypnout, děti (ale často i dospělí) podívat, nakrmit, pochovat či pohladit dříve běžná vesnická zvířata, tak Vás u nás rádi uvítáme :-)

Letos již opět můžeme nabídnout i možnost ježdění na koni či poníkovi u našich sousedů. Tuhle aktivitu ale doporučuji předdomluvit. Pokud máte zájem, napište, pošlu Vám kontakt :-)základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
V poslední době potvrzeno 96% rezervací. Průměrná doba do odpovědi je 10 minut.
Na pozemku je prostor pro 4 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

3 - 4 noci: 5%

5 - 9 nocí: 15%

10 a více nocí: 25%

vybavení
toaleta - suchý záchod k dispozici na okraji louky.
pitná voda - pitná neomezeně k dispozici - volný přístup k hadici s kohoutkem napojenou přímo ke studni, možno natáhnout i ke vzdálenějším karavanům.
elektřina - Pokud se budete chtít připojit, vezměte s sebou, prosím prodlužku, nějakou také máme, ale bude to jistota. Prostor je opravdu veliký a připojení je možno v zázemí na okraji. Pokud však potřebujete pouze nabít telefon čí třeba tablet, elektřinu platit nemusíte :-)
ohniště
Wifi
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

V případě dlouhodobějších dešťů je lepší nechat auto na prostorném zpevněném prostoru před sjezdem k rybníku. Pokud chcete info ohledně aktuální situace určitě nám napište :-)

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

příjezd ohledně šířky absolutně bez problémů

aktivity
cyklistika

V dosahu cca 30 km spousty krásných cest. Přímo kolem pozemku se jezdí i jedna z etap RBB Tour (silniční etapový cyklozávod)

vodní sporty

přímo u louky je cca 1ha rybník vhodný ke koupání (hloubka až 2,5m), aktuálně jsme hlavně pro malé děti připravili soukromou písečnou pláž - viz foto a také přímo na louce nízký bazén. Případně možno navštívit v okolí cca 10km zatopené lomy

dětské aktivity

cca 400m od pozemku je vybavené dětské hřiště, aktuálně jsme hlavně pro malé prcky připravili soukromou písečnou pláž a přímo na louce (pod kontrolou rodičů) je přichystaný dětský bazének, 180x180cm, hloubka se udržuje kolem 20cm. Voda se dá napouštět čistá kdykoliv

pěší turistika

Přímo kolem louky vede modře značená turistická trasa. Ale není nutné se na ni vázat, nejbližší velké město je vzdáleno 25 km, takže prostoru na toulky přírodou je opravdu dost.

Další aktivity

Zvířátka, zvířátka a zase zvířátka :-). Tedy ta, co se na statku chovají - slepice, perličky, krůty, husy, kačenky, kozy, ovečky, aktuálně máme i malá prasátka, králíčeky morče. Na volno zde běhají kuřata, housata, kachňata. Všechna zvířátka děti mohou krmit, mláďata chovat. Mohou s nimi trávit libovolné množství času. V naší vesnici se ještě mohou děti podívat na telátka, na daňky, jeleny v oboře a samozřejmě na koníky...zvířátek je tu tedy opravdu dost:-)

pravidla

Na všem je možné se domluvit. Je nutno respektovat uzavření části louky, která je pronajímaná na sekání. I tak Vám zbyde ale opravdu dostatek prostoru.
Pro ty z Vás, co se chystají použít připravené ohniště máme připravenou opravdu velkou hromadu dřeva :-).
V zázemí máte k dispozici rychlovarnou konvici, mikrovlnku, malou lednici. Prosím NEČEKEJTE klasické zázemí jako v kempech, pokojská nám tu nechodí. Jedná se o starou, ale funkční dřevěnou boudu, která dříve sloužila pro klučičí partu od nás z vesnice. Sami si ji postavili, sami vyzdobili...z nostalgie je ponechána takřka v původním stavu, ale věřím, že za deště se může hodit :-). Berte to tak, že nejedete do super zařízeného, ale přeplněného kempu. U nás (asi jako u většiny míst v Bezkempu) se jedná hlavně o nabídku přespání na louce, nízce posekané, uklizené, prostě v přírodě. Bouda je možnost pro ty, kdo ji využít chtějí. Vždy je možnost zaplatit si připojení k elektrice a boudu úplně vynechat :-)

Příjezd nejdříve: 11:00
Odjezd nejpozději: 16:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
Pro rodiny
Farmy
25.5 - 27.5.2023 Andrea říká:
Úžasné místo pro deti, skvělý majitele! Nejlepší mléko a vejce ❤️ klid - pouze hluk od zvířat. děkujeme
9.5 - 11.5.2023 Jan říká:
Musím říct, že ubytování bylo bez konkurenční! Pobyt jsme si moc užili, paní Marta i slečna Eliška byly moc milé. Všechna zvířatka na statku byla úžasná, ale nás teda nejvíce potěšila fenka Lexinka se kterou se mohl náš psík vyblbnout. Jestli budeme mít ještě v budoucnu cestu kolem, moc rádi se zde opět ubytujeme.
9.5 - 11.5.2023 Petra říká:
Klid a spousta zvířátek. Děti byly nadšené. Pozemek je na kopci, tedy počítat s větrem.
4.5 - 5.5.2023 Martina říká:
Výborný
5.5 - 7.5.2023 Lukáš říká:
♥️💯
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem