Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

U jablůněk
 100 % (25 hodnocení)
Přidat mezi oblíbené

Stanoviště 1 | Stanoviště 2

100 Kč

50 Kč

0 Kč
Místo se nachází v mladém sadu na pozemcích permakulturního hospodářství. Sad je oplocený, místo je klidné s hezkým výhledem na táborský hřbet. Hlavní část hospodářství je vzdálena 150 metrů za horizontem. 50 m od místa je chata s klidnými obyvateli, vizuálně oddělená zelení. Vesnice je cca půl kilometru.
Sad aktuálně vypásají ovce, od místa na stanování jsou pár desítek metrů vzdálené a oddělené elektrickou sítí. Nicméně přesto prosím o konzultaci předem v případě, že chcete přijet s Vašimi pejsky. Pobyt momentálně není vhodný pro psy s loveckými pudy i proto, že v části hospodářství sousedící se sadem se volně pohybují zvířata (drůbež, králíci, jehňata, kozy a psi).
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 2 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Kompostovací pilinový záchod - "kadibudka".
pitná voda - Studánka 250 m od místa.
elektřina - Na místě elektřina není, elektroniku lze po domluvě dobít v hospodářství.
sprcha / umývárna - Umýt se lze u trubky na potoce cca 250 m od místa.
piknikový stůl
ohniště
oplocení
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Poslední tři čtvrtě kilometru je po obecní kamenité polní cestě mírně do kopce. Cesta je pro běžná auta za mokrého počasí obtížně sjízdná. Auta s nízkým podvozkem doporučuji zaparkovat ve vsi u kulturního domu a dojít na místo cca tři čtvrtě kilometru pěšky.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Šířka cesty je dostatečná pro velké zemědělské stroje (traktory s vleky, řezačky, sekačky), které ji používají pro přístup na obhospodařované louky.

aktivity
cyklistika

V okolí prochází několik cyklotras i příjemné lesní a polní cesty. Na své si přijdou milovníci MTB, i klidnějších trekových výletů. Dirt park Robousy (MTX) vzdálen cca 10 km.

rybaření

V okolí několik rybníků.

lezení

Místo je přibližně 11 km pěšky / 12 km autem od Prachovských skal.

vodní sporty

Koupaliště v obci. Koupaliště s hřištěm v Lomnici nad Popelkou. Akvacentrum a koupaliště v Jičíně. Jinolické rybníky 7 km.

dětské aktivity

Rumcajzova Ševcovna v Jičíně, Rumcajsova jeskyně na Bradě, Rumsajsova stezka Českým rájem, Cipískova stezka Jičínem

pěší turistika

Místo je na pomezí Českého ráje a Podkrkonoší. V okolí vede několik turistických tras i malebné lesní cesty vhodné pro toulky přírodou. Půl km od místa je zřícenina hradu Bradlec, 3,5 km od místa zřícenina hradu Kumburk. Cca 5 km Tichánkova rozhledna na hoře Tábor - jedna z nejkrásnějších í rozhleden v České republice. Kraj je vyhlášené naleziště achátů.

bruslení

Lipová alej v Jičíně je vzdálená cca 6 km.

koně

V okolí několik stájí a rančů.

Další aktivity

Zájemci o permakulturu a přírodní hospodaření jsou vítání se zapojit do činností na farmě (chov drůbeže, králíků, ovcí a koz, pěstování bylinek, zeleniny a ovoce.)

pravidla

Sad je oplocen proto, aby byly mladé stromy chráněné před okusem zvěří, proto je nutné důsledně zavírat bránu a branky. Mimo oplocený sad se pohybují domácí zvířata, včetně kuřátek a králíků, a fena leonbergera, proto, pokud s sebou budete mít svého psa, je třeba jej mimo sad brát pouze po domluvě a na vodítku. Rozdělávání ohně je podmíněné nanošením vody z potoka na uhašení a v době dlouhotrvajícího sucha může být majitelkou omezené.

Příjezd nejdříve: 14:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
Odlehlé
S výhledem
Farmy
27.8 - 28.8.2022 Inka říká:
Naše výprava byla v sestavě 2 mámy a 6 malých dětí. Auta typu transporter. Místo se nám moc líbilo, děti ocenily zejména velké množství zvířat na přilehlé farmě. Zážitkem byl např. “hlídací krocan” po cestě ke studánce.
Příjezdová cesta odpovídá popisu - pro běžné osobní auto není vhodná. Naše velká auta polňačku s kameny zvládala v pohodě, i když první den v šeru za velké bouřky při cestě do neznáma jsme se jako ženy-řidičky dost vybály.
Samotné místo ke stanování je klidné, bezpečné, trošku z kopce a mírně hrbaté, ale nic hrozného :-) Kadibudka s pilinami na použití v pohodě. Mytí nádobí možné u studánky asi 250 m od stanu.
Místo určitě doporučuji, pro lehce dobrodružný pobyt s dětmi ideální. Rádi se vrátíme!
28.8 - 30.8.2022 Jaroslav říká:
Děkujeme za příjemný pobyt, vrátili jsme se sem po roce a opět musíme chválit. Zahrada je v krásné krajině, která se neokouká, přivezli jsme si i několik drahých kamínků na památku a samozřejmě plná břicha švestek, jablek, hrušek... těchto pokladů je v okolí nyní spousta :-)
6.8 - 7.8.2022 Stanislav říká:
Moc příjemné a klidné místo. Večer u ohýnku tu neměl chybu. Stejně tak ranní vycházka na nedalekou zříceninu Bradlec. Nebýt tohohle bezkempu, asi bychom o hrádku neměli tušení dodnes. A byla by to škoda. Užili jsme si to tu. Stejně jako výlety do nedalekého Českého Ráje.
Děkujeme paní majitelce a doporučujeme dalším návštěvníkům.
Ani ta cesta, byť plně odpovídá popisu, nebyla ničím, co se s trochou opatrnosti nedá zvládnout. ;-)
7.8 - 8.8.2022 Pavel říká:
Nádherné místo pro přespání ať už ve stanu, nebo pod širým nebem nebo jako já. Ohniště, stoleček suché wc. Pro enduro kamarády doporučuji. Ale i osobákem s vyšším profilem není asi problém.
7.7 - 10.7.2022 Martina říká:
Klidné místo, kde nám společnost dělali jen pasoucí se ovečky, ptáci a cvrčci. Počítejte s náročným výjezdem k pozemku (několikrát jsme lízli spodkem auta a za deště podkluzovala kola) a lehounce svažitým nerovným terénem pro spaní. Každopádně pro ten klid a pohodu mimo rušné kempy to stojí za to! Děkujeme.🌞
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


(+ 100 Kč/noc) pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem