Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Maringotka v divočině
Přidat mezi oblíbené

Stanoviště 1 | Stanoviště 2

400 Kč

50 Kč

50 Kč
Místo je ukryté v lese na pozemku permakulturní farmy. K dispozici je skromě vybavená maringotka (spací podesta široká 225 cm, jídelní stůl a čtyři židle, stolek na přípravu jídla, základní kuchyňské vybavení, kamna, police a komody, předsíňka s věšáky a mycím koutem). Hlavní část hospodářství je cca 100 m vzdálená a místo je od ní oddělené stromy a potokem.
základní parametry
S majitelem je nutné domluvit čas příjezdu, aby Vás uvedl na pozemek Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
V poslední době potvrzeno 100% rezervací. Průměrná doba do odpovědi je 41 minut.
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Kompostovací pilinový záchod ala "kadibudka".
pitná voda - Studánka
elektřina - Na místě elektřina není, elektroniku je možno dobít v hospodářství 100 m od místa.
sprcha / umývárna - Trubka na potoce. V maringotce je mycí koutek, je třeba si od potoka (cca 50 m) přinést vodu v barelu s kohoutkem.
piknikový stůl
ohniště
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Zimní aktualizace sjízdnosti přístupových cest: k 22. lednu je polní cesta k parkovišti hospodářství sjízdná pouze terénním autem se zvýšeným podvozkem. Na cestě je vrstva tajícího sněhu a koleje místy roztáté až na pevný podklad, což usnadňuje výjezd. Lesní úvoz přímo k maringotce je s nevětší pravděpodobností nesjízdný. ___________________ Přímo na místo vede pouze lesní cesta vhodná pro terénní auta, obtížně sjízdná až nesjízdná za mokrého počasí a v zimě. Na parkoviště 200m od místa vede kamenitá polní obecní cesta, za dobrého počasí s opatrností sjízdná pro běžná osobní auta. V případě zhoršeného počasí je možno zaparkovat ve vesnici a dojít 1 km pěšky, případně domluvit odvoz. Pro terénní auta a SUV je cesta k parkovišti sjízdná za každého počasí.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Přímo na místo vede úzký lesní úvoz za suchého počasí sjízdný pro LR Discovery 300 tdi.

aktivity
cyklistika

V okolí prochází několik cyklotras i příjemné lesní a polní cesty. Na své si přijdou milovníci MTB, i klidnějších trekových výletů. Dirt park Robousy (MTX) vzdálen cca 10 km.

rybaření

V okolí několik rybníků.

lezení

Místo je přibližně 11 km pěšky / 12 km autem od Prachovských skal.

vodní sporty

Koupaliště v obci. Koupaliště s hřištěm v Lomnici nad Popelkou. Akvacentrum a koupaliště v Jičíně. Jinolické rybníky 7 km.

dětské aktivity

Rumcajzova Ševcovna v Jičíně, Rumcajsova jeskyně na Bradě, Rumsajsova stezka Českým rájem, Cipískova stezka Jičínem

pěší turistika

Místo je na pomezí Českého ráje a Podkrkonoší. V okolí vede několik turistických tras i malebné lesní cesty vhodné pro toulky přírodou. Půl km od místa je zřícenina hradu Bradlec, 3,5 km od místa zřícenina hradu Kumburk. Cca 5 km Tichánkova rozhledna na hoře Tábor - jedna z nejkrásnějších í rozhleden v České republice. Kraj je vyhlášené naleziště achátů.

bruslení

Lipová alej v Jičíně je vzdálená cca 6 km.

koně

V okolí několik stájí a rančů.

Další aktivity

Místo je nejlépe vhodné pro klidné spočinutí v lůně přírody a meditativní toulky po okolních lesích. Zájemci o permakulturu a přírodní hospodaření jsou vítání se zapojit do činností na farmě (chov drůbeže, králíků, ovcí a koz, pěstování bylinek, zeleniny a ovoce.)

pravidla

Místo je v lese, proto je třeba zvýšené opatrnosti při rozdělávání ohně a jeho důsledné uhašení. Za nepříznivých podmínek (déletrvající sucho), může majitelka pozemku rozdělání ohně omezit či zakázat.

Příjezd nejdříve: 14:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci jsou zakázáni
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
Odlehlé
Farmy
22.10 - 23.10.2022 Sandra říká:
Pobyt na tomto místě byl pro nás všechny velmi naplňující. Prožili jsme zde mnoho krásných chvil plných smíchu. Jsme rádi za takovou příležitost, být tu. Uvnitř čisté, kouzelné prostředí. Paní majitelka sympatická. Voda v potůčku pod maringotkou,dřevo v lese všude okolo. Sekyra, ruční pila k dispozici. WC za plachtou kousek vedle. Cesta k maringotce bahnitá, kluzká. Za všechno velké díky.
26.8 - 29.8.2022 Vladimir říká:
Opravdový klid v lese, maringotka čistá, voda v studánce taky, dostatek dřeva a paní majitelka skvělá! Když potřebujete opravdu vypnout - ideální místo. Doporučujeme
22.8 - 26.8.2022 Magda říká:
Moc milá majitelka, vše v pořádku.Byli jsme velmi spokojeni.
16.8 - 20.8.2022 Olga říká:
Báječná dovolená v lese. Skvělý relax bez civilizačních rušidel. Vřele doporučuji každému, kdo má rád přírodu a užívá si ji rád v blízkém kontaktu.
7.8 - 13.8.2022 Petr říká:
Ano je to opravdu divočina oproti obrázkům zase více zarostlejší. Potok s trubkou (koupelna) jsem si představoval trochu divočejší, stejně jako studánku na vodu. Inu přírodě neporučíš. Nicméně na kafe či čaj jsem měl svých 15 litrů na týden pro 2 lidi raději s sebou . Místní voda na drobné mytí stačila plně, malý ručník a utěrka byla na místě. Aquacentrum v nedalekém Jičíně s otevírací dobou do 21.00 na plavání i sprchování úplně super. Stejně jako divoká vajíčka od ještě divočejších slepiček od velmi milé paní majitelky. Cestu na farmu zvládnete skutečně pouze autem s vyšším podvozkem, kamenitá cesta s místy vyšším kamenitým úvozem. Pro první cestu k maringotce je skutečně nutné ohlášení u paní majitelky. Večer čelovka nutná.
Majitelka velmi příjemná paní včetně jejího syna, který ihned s čímkoliv pomohl.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem