Javorná na Šumavě - hory, lesy, příroda, romantika

3. místo - Nejlepší zimní bezKemp roku 2023
Stanoviště 1 | Stanoviště 2 | Stanoviště 3

280 Kč

280 Kč

170 Kč

80 Kč

60 Kč
Milí přátelé táborníci,
jsme rádi, že se zajímáte o možnost kempování u nás na Šumavě. Podívejte se, prosím, alespoň zběžně na níže uvedenou nabídku. Věříme, že vás krásné prostředí okolní krajiny a paleta doplňkových služeb, které nabízíme, zaujmou, obzvlášť pokud máte děti. Pokud se rozhodnete pro rezervaci, uděláme maximum, abyste byli s pobytem spokojeni stejně jako velká řada bezkempařů před vámi (viz. reference). Snažíme se vytvořit neformální, příjemné prostředí pro nás všechny a tak, pokud se rozhodnete pro komunikaci s námi zvolit tykání, budeme rádi. Těšíme se na setkání s vámi a srdečně vás zdravíme.
Michal a Věra Kulawiakovi

Pro bezkempování u nás nabízíme celkem tři možnosti v obci Javorná (místní část obce Čachrov) na Šumavě. V zimním období kdy je sníh, je ale možné s karavany tábořit pouze na zpevněné části pozemku nazvaném Javorná na Šumavě - Louka a zpevněná plocha pod lesem za vesnicí.
Na pozemku, o kterém teď získáváte informace, budete našimi sousedy. Jedná se o louku o rozloze cca 1,3 ha se zpevněnou příjezdovou cestou v klidném a tichém prostředí na konci obce navazující přímo na les. V sousedství je hospodářská budova, kousek od vás ohrada pro ovečky a naše roubená usedlost. Vedle vás se budou pást naši koně. Pokud si budete přát, dejte nám vědět a rádi kolem Vašeho stanu a auta natáhneme ohradníkovou pásku, abyste neměli koně v těsné blízkosti. Neopakovatelný pohled se vám naskytne večer na západ slunce přes vrcholky Šumavy.

První zmínky o naší obci jsou z roku 1614. Najdete tu starý šindelový kostelík i kašnu s pramenitou, čistou vodu. Je to klidné místo bez masové turistiky. Budete moci obdivovat nádherné výhledy do krajiny, krásné kouty čisté přírody, úchvatný je například výhled na hraniční hřeben Šumavy. Je ideální pro pěší a cyklovýlety. A pokud je houbařská sezóna, je Javorná a její okolí bez konkurence a les budete mít přímo za stanem, nebo karavanem. V zimním období jsou v provozu místní lyžařské vleky a spousta běžkařských tratí.

U majitele je možné po předchozí dohodě objednat speciálně pro bezkempaře doprovodný program tematicky k Šumavě:
• Můžete se projet na našich koních. Začátečníky rádi naučíme. Cena za hodinu jízdy na našich pozemcích je 400 Kč/hod., vyjížďky do přírody 450 Kč/hod, zimní skijöring (lyžování za koněm) 500 Kč/hod.
• Vaše děti se v našem zookoutku mohou pokamarádit s miniovečkami, minikozičkami, klokanem, králíčky, morčaty, nebo sovičkami nebo s kánětem.
• Terénní Land Rover v expediční úpravě vám nabízí možnost offroad výprav po okolí. Cena za celou posádku (max. 4 pasažéři) je 1000 Kč/ hod.
• Nabízíme průvodcovské služby po blízkém i vzdálenějším okolí s různým zaměřením.
• Lze domluvit kurz přežití (survival) v místní přírodě v různém rozsahu a zaměření.
• Pro vodomily máme k dispozici raft a odvoz k zlatonosné Otavě.
Majitel je profesionální lovecký a expediční průvodce (https://www.expedice-woodcraft.eu/) s místní znalostí Šumavy, jejích skrytých zákoutí a míst. Může vám nabídnout individuální průvodcovské služby po Šumavě. Vezme vás do míst, které byste sami na svých pěších výletech nebo na kole jen míjeli. Ukáže Vám Šumavu tak, jak ji neznáte, uvidíte místa, které jsou běžně skryta, můžete zkusit pozorovat divokou zvěř, na podzim uslyšíte troubit jeleny, navštívíme společně přírodní zajímavosti, historická či tajemná místa s výkladem a průvodcovskou službou.
základní parametry
S majitelem je nutné domluvit čas příjezdu, aby Vás uvedl na pozemek Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
V poslední době potvrzeno 89% rezervací. Průměrná doba do odpovědi je 9 minut.
Na pozemku je prostor pro 8 samostatných rezervací. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

5 - 9 nocí: 5%

10 a více nocí: 10%

vybavení
toaleta - Suchý záchod za hospodářskou budovou na pozemku č.1.
pitná voda - Na pozemku č. 1) pitná voda v obecní kašně cca 50m od pozemku. Pro pozemek č. 2) pitná voda v obecní kašně u kostela asi 200m od pozemku.
ohniště
Vylévání odpadu
Chemické WC - Chemické wc je možné vylít na benzinové pumpě v Železné Rudě.
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Pozemek č. 1 - horší sjízdnost pro karavany a obytné vozy při dlouhotrvajících deštích a sněhu Pozemek č. 2 - celoročně bez omezení, část pozemku je zpevněna

aktivity
cyklistika

Výborná poloha Javorné, místa vašeho bezkempování, vám přímo nabízí více než 300 kilometrů značených tras po Šumavě a další stovky neznačených tras. K řadě cílů vedou lesní silničky nebo klidné pěšiny, díky kterým je tato část Šumavy cykloturistickým rájem.

zimní sporty

přímo v místě jsou 3 sjezdovky a velké množství udržovaných běžkařských tratí. 15 km od nás je velký sky areál Špičák. 25 km od nás je sky areál Velký Javor (Německo) - pro náročné

vodní sporty

Rybník v obci Velhartice asi 15 km od našeho tábořiště.

dětské aktivity

Vaše děti se mohou pokamarádit s miniovečkami, králíčky, klokanem, ... projet se na koni a vydat se po stopách Popelky z filmy Tři oříšky pro Popelku - jedné z nejkrásnějších českých pohádek, která se přímo na Javorné natáčela.

pěší turistika

Okolí Javorné nabízí velké množství turistických cílů podle map a turistických cest se značením. Konkrétní trasu vám rádi doporučíme dle vašich požadavků.
Pokud nestojíte o klasickou pěší turistiku, kterou zná každý z průvodců a map, ale raději byste unikátní zážitek, je možné si majitele pozemku najmout jako průvodce a vydat se po Šumavě trochu jinak - s profesionálním průvodcem, který zná Šumavu. V okolních lesích řadu let sloužil jako revírník a lesník.
Služby s průvodcem je potřeba předem objednat a domluvit se na programu, který vás zajímá, a na časové a fyzické náročnosti.
Témata programu s individuálním výkladem a průvodcem:
Šumavskou divočinou:
dostanete se na místa, kam běžný turista nezavítá a neví o nich. Pokud vám bude přát štěstí a budete mít trpělivost, můžete pozorovat divokou zvěř. Dozvíte se o zdejší fauně i floře víc než jen z knižního průvodce (toto téma je i sezónní záležitostí, podzimní troubení jelenů apod.)
Historie a řemesla :
Přímo přes kolem Javorné procházela ve středověku solná stezka. V okolí je několik hradů a tvrzí. V blízkém okolí se těžilo zlato (pozůstatky štol), nacházelo se zde i velké množství sklářských hutí, hamrů. Nedílnou součástí je i období válečné a poválečné se svými osudy zaniklých obcí, samot a osad. V okolí Javorné a Čachrova jsou i tajemná místa opředená pověstmi a záhadami, která můžeme navštívit.
Pohádky:
Tři oříšky pro Popelku – kdo by ji neznal? Můžete se spolu podívat na místa, kde se některé její scény natáčely. I pan Chaloupek si naší vesničku vybral do svého večerníčku.

koně

Máme 2 jezdecké koně, které zájemcům rádi půjčíme třeba přímo na pozemku, kde budete bezkempovat. Možné jsou i vyjížďky do okolí. Pro začátečníky, zajistíme i výuku základů westernového ježdění.

Další aktivity

Offroad projížďky:
https://www.expedice-woodcraft.eu/offroad-zazitky/
Nabízíme možnost offroad projížďky v expedičním speciálu Land Rover Defender, který je stavěný pro ten nejtěžší terén a ten si právě tady můžete na jeho palubě vyzkoušet. Tuhle jízdu ocení především tátové a kluci. Z bezkempování u nás se může stát opravdový zážitek!
Kurzy přežití:
https://www.expedice-woodcraft.eu/kurz-preziti
Jako profesionální expediční průvodce vám majitel pozemku může také nabídnout kurzy přežití v přírodě – survival v rozsahu několika hodin až dnů podle dohody. Otestujete si své hranice a možnosti. Jak si umíte poradit v přírodě bez spoléhání se na moderní technologie? Můžete okusit zážitek, který vám žádná mobilní aplikace nezprostředkuje. Naučíte se orientovat v přírodě a postarat se o sebe uprostřed divočiny.
Zapůjčení raftu:
Pokud si i na Šumavě chcete sjet nějakou vodu i to je možné (v případě dostatku vody ? ). Půjčíme vám raft i pádla a můžete splout zlatonosnou Otavu. Na místo Vás odvezeme a potom zase nabereme a přivezeme zpět k vašemu stanu nebo karavanu. Překrásná řeka s divokou přírodou a hradem Rábí čeká, až vám bude vyprávět svůj vodácký příběh.

Nabízíme i možnost osobní autodopravy po Šumavě, a to pro případy, kdy chcete jet na výlet, ale nechce se Vám pěšky a nebo nechcete odparkovávat Váš karavan a balit.

V blízkém okolí je i bowling, lanové centrum, vojenské bunkry, hrady Velhartice, Rabí, Kašperk,…

pravidla

Před příjezdem prosím o zkontaktování telefonem.
Při odjezdu očekávám, že bude pozemek ve stejném stavu jako před příjezdem. Zválená tráva se nepočítá :-) .
Dobu odjezdu a příjezdu lze po domluvě s majitelem individuálně posunout.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
Při rozdělávání ohně dbejte zvýšené opatrnosti, z důvodu velkého sucha hrozí požáry! Využívejte pouze míst k tomu určených a odstraňte z dosahu ohně všechny hořlavé materiály. Také nerozdělávejte oheň ve větrném počasí. Informujte se prosím u majitele, zda není v této oblasti rozdělávání ohně dočasně zakázáno.
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
Osobně navštíveno týmem BezKempu.cz. Náš komentář:

Nádherný pozemek a skvělé výchozí místo pro výlety na Šumavě. Velký pozemek, takže jsou všichni hosté daleko od sebe a máte klid a soukromí. Děti budou nadšené ze všech zvířátek - ovečky, beránek k hlazení, koník nebo králíčci. Nádherná obloha plná hvězd bez světelného smogu. Velmi ochotný majitel, který rád poradí co lze v okolí zažít a prožít, naučí vás třeba základy ježdění na svém koni, nebo si můžeme domluvit kurz přežití v přírodě či výlet terénním vozem.

lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

27.1 - 28.1.2024 Jan říká:
Po předjarní oblevě jsme využili horní pozemek nad vesnicí. Hezké a klidné místo obklopené přírodou. Naprosto výjimečný je však pozemek spodní, na svažité pastvině mezi roubenkou a lesem. Koně, lamy, ovce, klokani, králíci, sovy a mnohé další tu žijí s majiteli v nevšední harmonii. Pan majitel Michal nám věnoval svůj čas, svezl nás na koních, při společném krmení vyprávěl o zvířatech, které chová. Vkusné a nějak obyčejně dokonalé to tu bylo. Vrátíme se.
26.12 - 30.12.2023 Tomas říká:
👍
27.10 - 28.10.2023 Nicola říká:
Velmi ochotná paní majitelka, krásná louka a v pohodě příjezd. Bohužel jsme měli větrno, ale to nikdo neovlivní :). Paní majitelka nám také povyprávěla o okolí a ukázala jejich zvířata. Moc děkujeme
28.9 - 1.10.2023 Denisa říká:
Nejúžasnější místo, kde jsme kdy byli!Na celé louce jsme byli jen my. Dcerka koňařka si užila jízdu na koni a my dospěláci jsme si užili tu krásnou přírodu kolem a hlavně ten klid, úplný balzám pro duši. Výborný přístup majitele vás dostane, velice ochotný a hlavně úžasný člověk, který umí velice poutavě vyprávět o zvířatech a přírodě. My měli to štěstí, že jsme se mohli účastnit večerního výjezdu do volné přírody a slyšet jelenni říji, velký zážitek pro nás všechny. Bohužel všechno krásné musí jednou skončit, ale my víme, že se sem zase moc rádi vrátíme, protože snídat společně s koněm je TOP 😊
8.9 - 10.9.2023 Pavel říká:
Prima klidné místo.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


(+ 30 Kč/noc) pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem
Cookies. Vy víte, co máte dělat, aby vám tato lišta nepřekážela.
Tyto webové stránky využívají soubory cookie. Váš souhlas s využíváním všech souborů cookie potvrďte tlačítkem "Souhlasím". Pokud chcete upravit nastavení, klikněte na tlačítko "Uložit nastavení". Více informací o využívání souborů cookie naleznete zde.
Bezkempu využívá 4 druhy kategorií cookies:
1. Technické cookie
Technické cookies pro zajištění fungování webu. Bez nich to prostě nejde. Bez nich si neuděláte rezervaci a tedy nikam neutečete.
2. Analytické cookie
Analytické cookies nám pomáhají sbírat anonymní informace o návštěvnosti a interakci s obsahem na webových stránkách, abychom mohli zlepšovat uživatelské prostředí.
3. Personalizované cookie
Personalizované cookies umožňují webovým stránkám zapamatovat si vaše preference a poskytovat vám relevantní obsah a nabídky.
4. Reklamní cookie
Reklamní cookies slouží k sledování vašich online aktivit a přizpůsobování reklam tak, aby byly relevantní a zajímavé pro vás.