Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Starý sad v Pošumaví
 100 % (78 hodnocení)
Přidat mezi oblíbené


250 Kč

250 Kč

200 Kč

45 Kč

25 Kč
Pozemek leží cca 6 kilometrů vzdušnou čarou od řeky Otavy a hradu Rábí v naprosto klidné lokalitě na konci malé vesnice a na okraji přírodního parku Buděticko. Skvělé výchozí místo do okolní krajiny i pro výlety na nedalekou Šumavu. Louka se nachází přesně na přelomu Brd a Šumavy ve zvlněné, turisty neprávem méně navštěvované krajině. Okolí je ideální pro pěší toulky a hlavně cyklistické výlety. Kdo chce využít jen klidu k odpočinku, máme zde krásný výhled do okolní krajiny.
Ačkoliv je pozemek poměrně velký, exkluzivně jej nabízíme pouze pro dvě jednotky, tak aby bylo zachováno co nejvíce soukromí. V případě zájmu větší skupiny kamarádů lze ale kapacitu po předchozí domluvě skrze tlačítko "chci se zeptat" jednorázově navýšit (samozřejmě za předpokladu, že tam nebude již jiná rezervace). Na pozemku je k dispozici ohniště, pitná voda z vlastní studny, kompostovací WC, venkovní sprcha s pultem na mytí nádobí a přípojka elektrické energie. Sad s loukou mají rozlohu cca 3500m2 a navazují na rekreačně využívanou usedlost.
Obec Miřenice je pak v podstatě v trojúhelníku mezi městečky Horažďovice, Sušice a Klatovy. Zde se také dá pohodlně nakoupit.
Nejbližší hospoda je na všechny strany od nás vzdálená cca 40 minut chůze, na kole milosrdnějších 15 minut :)
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 2 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Záchod je suchý kompostovací, odděleno pro dvě osoby.
pitná voda - Voda je dostupná z venkovní sprchy nebo umývárny nádobí. Pozor! Voda je od listopadu do jara odpojena.
elektřina - Elektřinu je možné připojit z přípojky u sprchy
sprcha / umývárna - Jednoduchá zahradní sprcha se studenou i teplou vodou z ohřívače. Teplá voda není automaticky (kvůli tomu aby se bojler nežhavil zbytečně celé dny, i když na pozemku nikdo není). Musí se tedy nahřát předem (cca15 minut) prostým zmáčknutím hnědého spínače ve sprše. Z druhé strany sprchy je i pult se dřezem na mytí nádobí. Pozor! Voda je od listopadu do jara odpojena.
piknikový stůl
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Vodu je možné vylít na hromadu slámy u vjezdu na pozemek , pokud používáte ekologické čisticí a mycí prostředky.
Chemické WC - V obci není kanalizace, proto není možné vylít chemické WC. Možnost je na čerpací stanici v Nalžovských Horách nebo v Horažďovicích
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Na louce to může místy klouzat v období větších dešťů. Louka ale mimo zimní období nikdy nebývá přímo podmáčená.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Šířka vjezdu cca 3 m, výška bez omezení. Nájezdový úhel je menší vzhledem k poměrně úzké cestě, která k pozemku vede, ale zajel sem i větší nákladní automobil.

aktivity
cyklistika

Okolní krajina je ideální na cyklistiku ať se vydáte kamkoliv. Terén je velmi pozvolný směrem na Plánicko, směrem k Šumavě to samozřejmě stoupá trochu více :)
Přímo skrze obec vede cyklostezka.

rybaření

Na řece Otavě či v okolních rybících.

vodní sporty

Koupání je nejlepší v řece Otavě nebo v zatoperném lomu u Rabí. Úžasné koupání nabízí pískovny u Klatov. Nejbližší možnost je pak v požární nádrži v obci Budětice.

dětské aktivity

Trampolína

pěší turistika

Ideální pro lehkou turistiku v okolí a jako výchozí bod na sušickou část Šumavy. Pěšky přímo z místa jsou krásné výlety na Rabí a k řece Otavě, Svatobor či Prašivici. V blízkosti je přírodní rezervace Zbynické rybníky s hnízdištěm vzácných ptáků.
Nádhernou podívanou nabízí i Plánický hřeben. Tento chudý kraj, plný malebných vesniček a krajinou scenérií připomínající kanadskou pustinu je opravdu skrytým pokladem tohoto kouta Čech.
V okolí je spoustu gotických památek, jak již zmiňované nejbližší Rabí, tak ne příliš vzdálené Velhartice nebo hrad Kašperk či Klenová.
Rádi vám dáme tipy na výlety ústně na místě nebo emailem pošleme našeho malého PDF průvodce.

koně

V okolí je několik farem, kde organizují vyjížďky na koni. Pro nejmenší je úžasné vyžití u Oslíků v Těchonicích.

pravidla

Oheň je možné rozdělávat jen pokud není nastavený všeobecný zákaz. Prosím šetřete dřevem, rozdělávejte menší ohně a spíše počítejte s tím, že dřevo je nutné dovézt vlastní nebo si nanosit z lesa. Po domluvě je také možné nějaké dřevo koupit z našeho dřevníku :)

Příjezd nejdříve: 12:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
Osobně navštíveno týmem bezKempu.cz. Náš komentář:

Skoro „pension“ v EKO kvalitě :) Zázemí v podobě WC a teplé sprchy dělá z tohoto místa moc fajn prostor nejen pro rodiny s dětmi. Můžete zaparkovat na horizontu s krásným výhledem do kraje nebo uprostřed sadu ve stínu stromů a blízko ohniště s dostatečnou zásobou dřeva i s pruty na opékání. V sadu je navíc trampolína a za ohradou se pásli koně, takže děti budou nadšené. Majitelé byli velmi příjemní, přivítali nás na pozemku a dali nám spoustu tipů na výlety v okolí. Místo leží strategicky mezi městy Klatovy, Sušice a Horažďovice, takže je jako stvořené pro prohlídku těchto měst. Nedaleko je také zřícenina hradu Rabí a hrad Velhartice. Mírně zvlněná okolní krajina je ideální pro cyklovýlety, takže plánujeme, že se sem rozhodně v budoucnu vrátíme, tentokrát i s koly.

lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Hosté říkají o pozemku:
Pro rodiny
S výhledem
Odlehlé
19.11 - 21.11.2021 Lenka říká:
Nádherné klidné místo. Majitel vstřícný a ochotný. Na pozemek jsme vjeli bez problémů, dodávka + karavan, celkem cca 12 m. Výborné místo na pěší výlety a na jaře se budeme těšit prozkoumat okolí na kolech. Doporučujeme.
27.10 - 31.10.2021 Alena říká:
Velice klidné místo mezi lesy a pastvinami. Pěkný pobyt, jen vjezd tam je dost úzký - s naším karavanem jsme tam dokázali vjet doslova na milimetry.
29.10 - 31.10.2021 Blanka říká:
Náš třetí (bez)kemp při podzimních toulkách Pošumavím a potřetí trefa do černého. Pozemek je obklopený pastvinami, na klidném místě na konci obce, za ním už jen cesta do lesa. Sprchu jsme na konci října neriskli, ale voda krásně tekla, takže jsme bez problémů doplnili do naší "domácí" sprchy v obytňáku.
22.10 - 24.10.2021 Stanislav říká:
Krásné místo lesy,louky pastviny pro koně,krávy. Toto je únik od civilizace,který za to stojí. ( Kazi) ho jen tekoucí pitná voda a elektřina. Příjemný a vstřícný pan majitel. Dekujeme
13.10 - 17.10.2021 Petra říká:
Krásné místo, naprostý klid a pohoda. Určitě se sem rádi vrátíme při další návštěvě Šumavy. Kam se hrabou kempy.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem