Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Starý sad v Pošumaví
 100 % (93 hodnocení)
Přidat mezi oblíbené


250 Kč

250 Kč

200 Kč

45 Kč

25 Kč
Pozemek leží cca 6 kilometrů vzdušnou čarou od řeky Otavy a hradu Rábí v naprosto klidné lokalitě na konci malé vesnice a na okraji přírodního parku Buděticko. Skvělé výchozí místo do okolní krajiny i pro výlety na nedalekou Šumavu. Louka se nachází přesně na přelomu Brd a Šumavy ve zvlněné, turisty neprávem méně navštěvované krajině. Okolí je ideální pro pěší toulky a hlavně cyklistické výlety. Kdo chce využít jen klidu k odpočinku, máme zde krásný výhled do okolní krajiny.
Ačkoliv je pozemek poměrně velký, exkluzivně jej nabízíme pouze pro dvě jednotky, tak aby bylo zachováno co nejvíce soukromí. V případě zájmu větší skupiny kamarádů lze ale kapacitu po předchozí domluvě skrze tlačítko "chci se zeptat" jednorázově navýšit (samozřejmě za předpokladu, že tam nebude již jiná rezervace). Na pozemku je k dispozici ohniště, pitná voda z vlastní studny, kompostovací WC, venkovní sprcha s pultem na mytí nádobí a přípojka elektrické energie. Sad s loukou mají rozlohu cca 3500m2 a navazují na rekreačně využívanou usedlost. Pozor, nejsme vyznavači anglických trávníku, proto může být tráva na louce občas vyšší, vše ale v mezích komfortu pro ubytované. Jde nám spíše o harmonii s přírodou než dokonalý zástřih :)
Obec Miřenice je pak v podstatě v trojúhelníku mezi městečky Horažďovice, Sušice a Klatovy. Zde se také dá pohodlně nakoupit.
Nejbližší hospoda je na všechny strany od nás vzdálená cca 40 minut chůze, na kole milosrdnějších 15 minut :)
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 2 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

5 - 9 nocí: 5%

10 a více nocí: 10%

vybavení
toaleta - Záchod je suchý kompostovací, odděleno pro dvě osoby.
pitná voda - Voda je dostupná z venkovní sprchy nebo umývárny nádobí. Pozor! Voda je od listopadu do jara odpojena.
elektřina - Elektřinu je možné připojit z přípojky u sprchy. Doporučujeme vzít buben s délkou 30-50 metrů.
sprcha / umývárna - Jednoduchá zahradní sprcha se studenou i teplou vodou z ohřívače. Teplá voda není automaticky (kvůli tomu aby se bojler nežhavil zbytečně celé dny, i když na pozemku nikdo není). Musí se tedy nahřát předem (cca15 minut) prostým zmáčknutím hnědého spínače ve sprše. Z druhé strany sprchy je i pult se dřezem na mytí nádobí. Pozor! Voda je od listopadu do jara odpojena.
piknikový stůl
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Vodu je možné vylít na hromadu slámy u vjezdu na pozemek , pokud používáte ekologické čisticí a mycí prostředky.
Chemické WC - V obci není kanalizace, proto není možné vylít chemické WC. Možnost je na čerpací stanici v Nalžovských Horách nebo v Horažďovicích
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Na louce to může místy klouzat v období větších dešťů. Louka ale mimo zimní období nikdy nebývá přímo podmáčená.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Šířka vjezdu cca 3 m, výška bez omezení. Nájezdový úhel je menší vzhledem k poměrně úzké cestě, která k pozemku vede, ale zajel sem i větší nákladní automobil.

aktivity
cyklistika

Okolní krajina je ideální na cyklistiku ať se vydáte kamkoliv. Terén je velmi pozvolný směrem na Plánicko, směrem k Šumavě to samozřejmě stoupá trochu více :)
Přímo skrze obec vede cyklostezka.

rybaření

Na řece Otavě či v okolních rybících.
Případně v Sušici nebo Klatovech nazimních stadiónech.

lezení

V dojezdové vzdálenosti autem nebo na kole je několik lezeckých lokalit (Radošovické skály, Rejštejn, Dlouhá ves, Tupadly)

zimní sporty

Na pošumavských sjezdovkách jste od nás do 20 minut (obzvláště ideální pro rodiče s dětmi - Kašperské Hory, Modrava či Javorník), za 40 minut jste pohodlně na těch nejdelších kopcích (Špičák, Zadov).
Lepší je to ještě pro běžkaře, když je sníh, můžete startovat rovnou z pozemku nebo popojet na upravené trasy na sušickou část Šumavy (Srní, Modrava, Kvilda, Prášily), vše je od nás dobře dostupné.

vodní sporty

Koupání je nejlepší v řece Otavě nebo v zatoperném lomu u Rabí. Úžasné koupání nabízí pískovny u Klatov. Nejbližší možnost je pak v požární nádrži v obci Budětice.
Kryté bazény jsou v Sušici, Horažďovicích a Klatovech, všude s nějakou atrakcí pro děti.

dětské aktivity

Trampolína

pěší turistika

Ideální pro lehkou turistiku v okolí a jako výchozí bod na sušickou část Šumavy. Pěšky přímo z místa jsou krásné výlety na Rabí a k řece Otavě, Svatobor či Prašivici. V blízkosti je přírodní rezervace Zbynické rybníky s hnízdištěm vzácných ptáků.
Nádhernou podívanou nabízí i Plánický hřeben. Tento chudý kraj, plný malebných vesniček a krajinou scenérií připomínající kanadskou pustinu je opravdu skrytým pokladem tohoto kouta Čech.
V okolí je spoustu gotických památek, jak již zmiňované nejbližší Rabí, tak ne příliš vzdálené Velhartice nebo hrad Kašperk či Klenová.
Rádi vám dáme tipy na výlety ústně na místě nebo emailem pošleme našeho malého PDF průvodce.

koně

V okolí je několik farem, kde organizují vyjížďky na koni. Pro nejmenší je úžasné vyžití u Oslíků v Těchonicích.

sauna/wellness

Na okraji sadu máme vlastní saunu s kapacitou 4-5 osob. Dva si pohodlně lehnou. Výhled je nádherný, jen do krajiny a na hvězdnou oblohu, topí se dřevem. Pokud je nad nulou, tak pro zchlazení pouštíme vodu ve sprše, jinak si člověk musí vystačit s mrazem, případně konví, ale vzhledem k umístění sauny to je překonatelný handicap! :) Saunu z bezpečnostních důvodů provozujeme jen za naší přítomnosti v domě vedle pozemku, případně se můžeme domluvit po telefonu, pokud bychom byli zrovna pryč. Pro ty, co preferují větší komfort je další možností sauna v bazénu v Sušici nebo Horažďovicích, což je 12 minut jízdy autem. Cestou ze šumavské lyžovačky také skvělý zážitek!

pravidla

Oheň je možné rozdělávat jen pokud není nastavený všeobecný zákaz. Prosím šetřete dřevem, rozdělávejte menší ohně a spíše počítejte s tím, že dřevo je nutné dovézt vlastní nebo si nanosit z lesa. Po domluvě je také možné nějaké dřevo koupit z našeho dřevníku :)

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 11:30
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
Osobně navštíveno týmem bezKempu.cz. Náš komentář:

Skoro „pension“ v EKO kvalitě :) Zázemí v podobě WC a teplé sprchy dělá z tohoto místa moc fajn prostor nejen pro rodiny s dětmi. Můžete zaparkovat na horizontu s krásným výhledem do kraje nebo uprostřed sadu ve stínu stromů a blízko ohniště s dostatečnou zásobou dřeva i s pruty na opékání. V sadu je navíc trampolína a za ohradou se pásli koně, takže děti budou nadšené. Majitelé byli velmi příjemní, přivítali nás na pozemku a dali nám spoustu tipů na výlety v okolí. Místo leží strategicky mezi městy Klatovy, Sušice a Horažďovice, takže je jako stvořené pro prohlídku těchto měst. Nedaleko je také zřícenina hradu Rabí a hrad Velhartice. Mírně zvlněná okolní krajina je ideální pro cyklovýlety, takže plánujeme, že se sem rozhodně v budoucnu vrátíme, tentokrát i s koly.

lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Hosté říkají o pozemku:
Pro rodiny
S výhledem
Odlehlé
5.7 - 6.7.2022 Jakub říká:
Super místo. Je zde “přírodní” sprcha, záchod, na vyžádání sauna na dřevo, ohniště. Trefili jsme krásné místo s výhledem na západ slunce. Je zde trampoška, skluzavka pro děti. Domácí byli milí, vstřícní. Super jednání. Určitě se vrátíme. Doporučuji. 🙂
2.7 - 3.7.2022 Kristýna říká:
Skvěle přístupné, čisté, tiché místo. Teplá sprcha je příjemný bonus:)
17.6 - 19.6.2022 Kateřina říká:
Příjemný pozemek s bezva zázemím, které pobyt rozhodně zpříjemní. Rádi se vrátíme.
18.6 - 19.6.2022 Mára říká:
Báječný, krásný místo, zázemí luxusní, majitelé moc milí. Rozhodně se vrátíme, bez debat:)
10.6 - 13.6.2022 Václav říká:
poprvé za naše cestování s bezKempu nemůžu dát všech 5 srdíček....<br>
1. údajně navštíveno osobně týmem bezKempu....jejich slovy "skoro penzion v EKO kvalitě" zásadně nesouhlasí s momentální situací...možná jediné, co zřejmě tým bezKempu považuje za EKO, je tzv.kompostovací WC, což je klasický suchý záchod, který po použití zasypete pilinami a použitý papír se ponechá na WC v koši! ....při našem pobytu byl na tomto WC ještě použitý papír od nejméně dvou předchozích uživatelů pozemku, což je tedy skutečně nejen příšerný zápach, ale kde je základní hygiena? ....naštěstí my s karavanem měli toaletu svoji...místní WC jsem navštívila pouze ze zvědavosti, když je tolik propagována.....já ze zásady nedoporučuji , voda na mytí je k dispozici, část na propagované mytí nádobí je momentálně ve stavu množení bakterií <br>
2. za našeho pobytu NEBYLO VŮBEC POSEKÁNO !, tráva až 20cm, takže i ohniště , které zde jsou skutečně připravena, jsou zarostlá travou....sezení okolo mastné a špinavé, za což tedy nemohou majitelé, ale prasátka bezkempaři...<br>
3. pozor...propagované stání na horizontu doporučuji pouze jaro, podzim a pokud nebude celý den slunečno...jinak se upečete, není tam žádný stín, navíc jste proti domu a oknům majitelů<br>
4. na inzerované trampolíně ve spodní části si budou poskakovat majitelé, takže pozor, usadit se někam dále....<br>
5. při kempování ve spodní části je třeba dovést vlastní dlouhý kabel na elektřinu, pokud ji potřebujete....když nastavíte kabel majitele a svůj cca 50metrový....tak jste přímo u trampolíny ....vyzkoušeno! ...dál nedosáhnete...<br>
6. teď pozitivně: okolí nemá chybičku....na pěší výlety i na kola můžete vyrazit přímo od kempování bez nutnosti použít silnici, vlastně po cestě , po které přijedete, směrem k lesu, používané pouze minimálně, na kole lesní cesty vhodné i pro děti, na horských kolech se dá bez problémů pokračovat na delší projížďky...Rabí, řeka Otava, okolní rybníčky ...příroda překrásná !
Reakce majitele: 1) Ano, principem kompostovacího záchodu je nevhazovat nic, ani toaletní papír, mezi exkrementy. Pouze se zasypává pilinami.
2) Ano, toaletní papír se ponechává v připraveném koši a následně se vyhazuje. Koš nebyl vysypaný, jelikož návštěvníci nedeklarovali potřebu jej používat a občasně jej využila sama rodina při pobytu na zahradě.
3) Suchý záchod ze svého principu prostě občas smrdí, přestože se zasypává pilinami a moč je separovaná zvlášťní trubkou mimo záchody (princip kompostovacího záchodu)
5) Dřez je udržovaný čistý a prozatím se na jeho stav neobjevily kritické komentáře. Snad se na něm zrovna usadil pyl z okolních stromů? :)
6) Ano, trávu sekáme 1x za 14 dní. Vzhledem k výjimečné absenci majitelů na pozemku v době vydatných dešťů tráva vzrostla do větší výšky. Tráva však není sekána na celém pozemku kvůli hmyzu, pouze prostory na stání pro návštěvníky.
7) Majitelé strávili při využívání trampolíny čtvrt hodiny po předchozí domluvě s návštěvníky. Trampolína byla jinak využívána za nepřítomnosti návštěvníků.
8) Informaci o délce kabelu návštěvníci vždy obdrží předem a jsou na tuto skutečnost upozorněni.


Děkuji a zdravím

Tomáš Hrůza
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem