Václav L.

Skóre Bezkempu: 303

Odznaky bezkempaře:


Hodnocení od majitelů:

Počet navštívených pozemků: 19
Počet půjčených vozů: 02.7 - 6.7.2022 Martin říká:

Příjemní lidé v podstatě o nich nevíte že jsou na pozemku ač mají pejska a agregát.
24.6 - 27.6.2022 Barbora říká:

Moc milí hosté a vše naprosto v pořádku. Určitě doporučujume a děkujeme za návštěvu!
10.6 - 13.6.2022 Tomáš říká:

Všechno v pořádku, děkujeme za návštěvu a doporučujeme!
13.5 - 16.5.2022 Václav říká:

Skvělí lidé. Bezproblémová domluva
20.8 - 23.8.2021 Laďka říká:

Příjemní a komunikativní hosté, vše proběhlo bez problémů, děkuji za návštěvu ,mohu doporučit
1.8 - 4.8.2021 Václav říká:

Výborní hosté. Po odjezdu vše v pořádku. Všem doporučuji :-)
27.7 - 30.7.2021 Stanislav a Pavlína říká:

Pan Livař přijel se svojí manželkou a psíkem k nám na zahradu už po druhé a opět proběhlo vše v pořádku a bez problému. Hosté po sobě nezanechali žádný nepořádek. Takové hosty na svém pozemku chcete.
25.7 - 27.7.2021 David říká:

Tito hosté u nás byli již podruhé. Vždy proběhla příjemná komunikace a po odjezdu nebylo poznat, že tam byli. Doporučuji, děkuji a třeba jednoho dne do třetice :)
2.7 - 4.7.2021 David říká:

Hosté, které můžu vřele doporučit. Vše proběhlo na jedničku.
6.7 - 10.7.2022 Marek
3.9 - 6.9.2021 Miloslav


Louka u rybníka
31.7 - 5.8.2022 Václav říká:
Pozemek jsme navštívili opakovaně a jako vždy bylo vše v naprostém pořádku. Vstřícné jednání celé rodiny majitele, vzorně upravený pozemek, zarybněný rybník. Nedaleko pěkné lesní cyklotrasy. Vřele doporučujeme
Rybníček na samotě u lesa
24.7 - 27.7.2022 Václav říká:
Ahoj bezkempaři.
Navštívený pozemek odpovídá fotografiím.
Naše poznatky: Není problém s připojením na elektřinu, nově se platí za elektřinu dle skutečného odběru. Pokud nejste majitelem vlastní toalety např. v karavanu, není problém, na pozemku je slušné suché WC.
K dispozici posezení, teráska, molo na rybaření, loďka, místo na případné opékání špekoňů a podobně. Dřevo k dispozici.
V tomto období velmi horkého počasí doporučuji koupání v nedalekém (pěšky) velkém rybníku-Betlémský rybník s perfektně čistou vodou ( alespoň za našeho pobytu ). Sousední bazém n kempu Relax je mini a doporučuji pouze pro děti- tomu odpovídá i hloubka bazénu. Na druhou stranu v kempu není problém stravování.
Co se týká načepování vody, skutečně kousek pěšky ( možno mini oklikou i vozem-dobrý přístup) je místní studna. V případě potřeby Vám majitel zapůjčí nádobu na vodu i ruční vozík na přepravu vody. Pozemek je upravený a čistý.
Vodu v místním rybníku bych v současnosti ke koupání nedoporučovala, přeci voda zde v tomto počasí dlouhodobě horkém není ideální. Nemohu soudit třeba na jarní a podzimní měsíce. Jinak rybník je skutečně zarybněný, a to i velkými kousky, vidíte je plavat kousek pod hladinou i vyskakovat nad hladinu. Systém chyť a pusť je ideální pro ty, co něco chytí...my nechytli, takže nebylo co pustit. Přičítáme to ale současnému příliš horkému počasí, protože to prostě ryby neberou. Takže to zkusíme ještě na podzim, protože jinak byla velká spokojenost.
|Okolí je vhodné na kola, nemusíte ani na silnici, ale hned se napojíte na lesní cesty, mnohé se zpevněným terénem, který je velmi vhodný i pro děti. Pokud máte horská kola, najdete zde i cesty skutečně lesní a trekové. V blízkosti stojí za zmínku zámek Teplá, kde je i bezva restaurace, nebo se posunout do nedalekých Mariánských Lázní, třeba na zpívající fontánu ( hraje každou sudou hodinu ).
Pokud máte s sebou psího mazlíčka-není problém ani pro útěkáře, pozemek je oplocen, navíc je poměrně velký, rozlehlý, takže se pejsek proběhá.
Majitel v pohodě, vstřícný, nápomocný, sympatický a podá veškeré potřebné informace. Rádi se ještě vrátíme
Kempování u rybníka Mrhal
6.7 - 10.7.2022 Václav říká:
Ahoj-bezkempaři.
hlásím skvělý výběr tohoto pozemku u rybníka Mrhal ve všech bodech-pozemek, okolí i majitel.
Špičková domluva s majitelem pozemku, voda i elektřina skutečně zavedeny na více místech , takže velká možnost volby místa na kempování. Pozemek je mírně svažitý, takže za nás doporučuji uhnízdit se v horní části pozemku, vzhledem k jednoduššímu vyrovnání karavanu. I když pokud nemáte svoje klíny, není problém zapůjčení na místě od majitele, nebo dalších prkének- majitel je sám kempař, takže zná veškerá úskalí, která se Vám mohou přihodit.
Příjezdová cesta je bez problémů, pozor jen na úzkou cestu v poslední fázi a držte se úplně přesně pokynů majitele, které dostanete. Pokud v poslední fázi chybně odbočíte...jako se to stalo nám, jsou tam totiž 2 zrcadla kousek za sebou , odbočuje se u toho druhého!...nemáte už nikde možnost se otočit a musíte s karavanem dosti komplikovaně couvat po té uzoučké cestě. Pokud pojedete správně, není nejmenší problém vjezdu na pozemek, i vstupní část je hodně široká.
Skutečnost místa předčila fotografie. Zahrada je nádherně a pečlivě udržovaná, vzorně posekaný trávník ...což vždy nebývá zvykem...obrovskou výhodou je možnost vylití šedé vody a chem.WC....místo je nádherné a KLIDNÉ...
Bezkempař Jaroslav totiž v hodnocení uvádí, jak jsem si přečetla, že nenašli takové soukromí, jaké čekali. Vůbec to nechápu...sami na obrovském pozemku, nabízeném pro 1 stání, kde kempují sami....snad majitelé, pokud jsou přítomni, projdou zdaleka okolo, nikde nikdo nekřičí a nepovykuje, ze dvou stran není široko daleko nikdo, z jedné strany kousek malá chatička, z další strany příjezd, vedle kterého stejně neparkujete a jedná se o cestu jenom k místním chatičkám. Předpokládám tedy, že měl pan Jaroslav na mysli přímo živo u rybníka, kde je i pohyb místních a rybářů...ale tento přímo s pozemkem nesousedí, jste na oploceném pozemku a cestičkou jdete k rybníku....je to kousek z kopečka. Takže když chcete klid a ticho, zůstaňte na pozemku, nebo vyražte do okolního lesa.
Upozorňuji rybáře, že rybník je soukromý ( není majitele pozemku), takže pokud chcete lovit, je toto zpoplatněno a doporučuji si předem povolení zajistit ( bez problémů přes internet).
Pokud tedy někomu lidi nevadí, u rybníka je malá hospůdka-kiosek, pěkně udělaná pláž a možnost bezproblémového koupání.
Oplocený pozemek je ideální , pokud s sebou máte pejska, třeba útěkáře. Na rozlehlém pozemku se vyřádí a nemůže Vám zdrhnout.
V okolí je spousta možností na výlety, a to jako turista-příjemné procházky, nebo možnost výletů na kole, a to silničních i horských, třeba k dalším rybníčkům....koupací i žabí...dále do lesa, kde dokonce rostly houby, ač v jiných oblastech nebyla ani prašivka, tady lišky a hříbky....
Ještě jednou chci vyzvednou majitele, jednak se o pozemek dobře stará-nový ovocný sad, vyvýšené záhony na zeleninu, můžete i ochutnat po dohodě, pěkný trávník a v neposlední řadě komunikace s majitelem výborná, je velice ochotný , příjemný a vstřícný.
Takže za nás 5 srdíček a s hvězdičkou k tomu. Rádi se vrátíme.
Klidná louka KAM
2.7 - 6.7.2022 Václav říká:
Ahoj bezkempaři,
tak jsme se zase jednou trefili na bezva místo, které mohu jenom doporučit. Pozemek je téměř celý oplocený, z neoplocené strany je strouha a křoviska...následně louka...takže žádný pejsek útěkář nemá velké šance...vy můžete v klidu spát, že vám nebude někdo běhat okolo bydlíku nebo stanu. Místo na kempování je poměrně v rovině, tudíž stačí malé klíny pro karavan, pro stanaře bez problémů.
Majitel pozemku je neobyčejně slušný, ochotný, přátelský a starostlivý. Uvede vás na pozemek, poradí při vjezdu a bez problémů dodá pitnou vodu ze svého domečku naproti oplocené louce, kde kempujete. Pro stanaře bych viděla problém s absenci toalety, pokus si s sebou nevozíte svůj mobilní, karavanisté mohou šedou vodu i záchod po dohodě vylít na pozemku.
Louka je opravdu vzorně posekaná, a to celá!!!, což nebývá zvykem, místo na stání si tak skutečně můžete vybrat na celém rozlehlém pozemku. Prostor je fakt velký, bez problémů by se vešlo i více karavanů, než avizovaná dvě místa. S majitelem se na všem bez problémů domluvíte, případně jde po dohodě umožnit i rozdělání ohně, majitel se neobyčejně ochotný a vstřícný!
Pozemek je u silnice, tedy spíše vesnické cesty, za plotem, ale na konci malé vesničky, provoz téměř žádný, za den tak tři auta, a to šnečím tempem. Příjezdová cesta vede přes vesničku po asfat.cestě, absolutně bez problémů, vjezd je vyštěrkován, takže ani při dešti nemáte šanci zapadnout hned v úvodu...jen pozor, s karavanem se ze silnice otáčíte do pravého úhlu a hned ze sjezdu ze štěrku na trávu opět do pravého úhlu.
Po silničce, kde není provoz se dostanete za pár minut do lesa ( z pozemku doleva mírně do kopce ), takže pro turisty naprostá špice !!!, celý les je vážně prošpikován cestami sem a tam. Bezvadné i pro kolaře, cesty jsou dobře upravené kolem dokola a i k rozhledně... pozor, rozhledna otevřena pouze o víkendu a omezen provoz 13:00-15:00 ( za změnu času neručím ) a je tam i malé občerstvení.
Jsou zde i bezva cesty pro horská kola, spousta přírodních cest, dá se dojet až k rybníkům a za nás tedy velká spokojenost. Co se týká rybaření, v blízkosti soukrom.rybník, ale není v majetku majitele pozemku na kempování, avšak po dohodě by se dalo rybařit, předpokládám, že váš majitel vám pomůže se domluvit, neboť je neobyčejně ochotný a milý.
Jinak v tomto období v lese houby, ač jinde nerostly a lesního ovoce co hrdlo ráčí. Zcela jistě se ještě vrátíme, jen co nám čas dovolí.
Pro ilustraci přikládám pár fotek.
Starý ovocný sad na statku "U Skoků"
24.6 - 27.6.2022 Václav říká:
Ahoj bezkempaři!
Tak jsme se opět trefili na 100% úžasné místo. Super pozemek, dostatečně velký, že by se vešlo i více bezkempařů, takže dávám 10 srdíček ( i když to ve skutečnosti nejde) paní majitelce, že dbá na soukromí kempařů a pronajímá pouze jednu posádku ( když budete jedna parta, není problém více míst ).
Pozemek je rovinatý a byl vzorně posečen, což nebývá vždy ( minule jsme měli vysokou trávu, a když jsem si dovolila to napsat do hodnocení, dostala jsem sprostou SMS od majitele !!!). Je poznat, že majitelka se o pozemek vzorně stará.
Výhodou je elektřina na pozemku, podle toho, jaké si vyberete místo, stačí tak kabel 25m. Na pozemku je postaveno suché WC...ale tak čisťounké a voňavé, že máte pocit, že jste doma. Hačáte na normálním prkénku , nechybí papír ( což jinde nebývá ) a navíc je zde hygienický gel na ruce. Gratuluji! Nechybí ohniště a je zde i dřevo na oheň.
Hned za pozemkem je cesta, po které můžete vyrazit na procházky nebo na kola a nepotkáte zde auto, pokračuje pěknou polní cestou rovinou. Pro zdatnější kolaře doručuji kousek popojet autem a jezdit po Šumavských cestách.
Majitelka velmi vstřícná, vše poradí a vysvětlí, po dohodě dodá pitnou vodu, takže na pozemku není ani ten nejmenší problém ...a abych nezapomněla, ještě jsme byli obdarováni čerstvými okurkami.
Pokud bude čas, určitě se velmi rádi ještě vrátíme a to i vzhledem k tomu, že pozemek je oplocen, takže jsem nemusela mít starost o pejska ( i když není útěkář...ale člověk nikdy neví...).
Moc děkujeme, za možnost na tomto pozemku kempovat. Příjezdová cesta je v pohodě i pro vozidlo s karavanem.
Starý sad v Pošumaví
10.6 - 13.6.2022 Václav říká:
poprvé za naše cestování s bezKempu nemůžu dát všech 5 srdíček....<br>
1. údajně navštíveno osobně týmem bezKempu....jejich slovy "skoro penzion v EKO kvalitě" zásadně nesouhlasí s momentální situací...možná jediné, co zřejmě tým bezKempu považuje za EKO, je tzv.kompostovací WC, což je klasický suchý záchod, který po použití zasypete pilinami a použitý papír se ponechá na WC v koši! ....při našem pobytu byl na tomto WC ještě použitý papír od nejméně dvou předchozích uživatelů pozemku, což je tedy skutečně nejen příšerný zápach, ale kde je základní hygiena? ....naštěstí my s karavanem měli toaletu svoji...místní WC jsem navštívila pouze ze zvědavosti, když je tolik propagována.....já ze zásady nedoporučuji , voda na mytí je k dispozici, část na propagované mytí nádobí je momentálně ve stavu množení bakterií <br>
2. za našeho pobytu NEBYLO VŮBEC POSEKÁNO !, tráva až 20cm, takže i ohniště , které zde jsou skutečně připravena, jsou zarostlá travou....sezení okolo mastné a špinavé, za což tedy nemohou majitelé, ale prasátka bezkempaři...<br>
3. pozor...propagované stání na horizontu doporučuji pouze jaro, podzim a pokud nebude celý den slunečno...jinak se upečete, není tam žádný stín, navíc jste proti domu a oknům majitelů<br>
4. na inzerované trampolíně ve spodní části si budou poskakovat majitelé, takže pozor, usadit se někam dále....<br>
5. při kempování ve spodní části je třeba dovést vlastní dlouhý kabel na elektřinu, pokud ji potřebujete....když nastavíte kabel majitele a svůj cca 50metrový....tak jste přímo u trampolíny ....vyzkoušeno! ...dál nedosáhnete...<br>
6. teď pozitivně: okolí nemá chybičku....na pěší výlety i na kola můžete vyrazit přímo od kempování bez nutnosti použít silnici, vlastně po cestě , po které přijedete, směrem k lesu, používané pouze minimálně, na kole lesní cesty vhodné i pro děti, na horských kolech se dá bez problémů pokračovat na delší projížďky...Rabí, řeka Otava, okolní rybníčky ...příroda překrásná !
Reakce majitele: 1) Ano, principem kompostovacího záchodu je nevhazovat nic, ani toaletní papír, mezi exkrementy. Pouze se zasypává pilinami.
2) Ano, toaletní papír se ponechává v připraveném koši a následně se vyhazuje. Koš nebyl vysypaný, jelikož návštěvníci nedeklarovali potřebu jej používat a občasně jej využila sama rodina při pobytu na zahradě.
3) Suchý záchod ze svého principu prostě občas smrdí, přestože se zasypává pilinami a moč je separovaná zvlášťní trubkou mimo záchody (princip kompostovacího záchodu)
5) Dřez je udržovaný čistý a prozatím se na jeho stav neobjevily kritické komentáře. Snad se na něm zrovna usadil pyl z okolních stromů? :)
6) Ano, trávu sekáme 1x za 14 dní. Vzhledem k výjimečné absenci majitelů na pozemku v době vydatných dešťů tráva vzrostla do větší výšky. Tráva však není sekána na celém pozemku kvůli hmyzu, pouze prostory na stání pro návštěvníky.
7) Majitelé strávili při využívání trampolíny čtvrt hodiny po předchozí domluvě s návštěvníky. Trampolína byla jinak využívána za nepřítomnosti návštěvníků.
8) Informaci o délce kabelu návštěvníci vždy obdrží předem a jsou na tuto skutečnost upozorněni.


Děkuji a zdravím

Tomáš Hrůza
Novosedly u Strakonic, zahrada v obci roku
29.5 - 30.5.2022 Václav říká:
Vše jsem již popsala v předešlém hodnocení-pobyt jsme si totiž prodloužili. Velká spokojenost .
Novosedly u Strakonic, zahrada v obci roku
27.5 - 29.5.2022 Václav říká:
Pozemek odpovídá všem předchozím ohodnocením. Je vzorně posekaný a i když mírně svažitý, dá se najít i rovinka ve spodní části pozemku, v horní části je třeba vyrovnání pomocí klínů. Zázemí na pozemku je přímo luxusní, doporučuji pro stanaře, jelikož zde najdou vše, aniž by museli museli pozemek opustit. Toaleta na pozemku, čisťoučká a splachovací!, bezproblémové čerpání vody, což ocení i "bydlíkáři" a dále přípojka na elektřinu. V neposlední řadě přístřešek, který je možno využívat, včetně sezení a možnosti sprchy a přilehlá uzavřená místnost s vybavenou kuchyňkou . Znovu opakuji, že zázemí je 100%.
V okolí se dá bez problémů jezdit na kole, pro horská kola je možnost lesní cesta až do Štěchovic a kolem rybníčků zpět. ( Dá se dojet i po silnici, zahnout hned do leva do kopce-kde jsme za dobu našeho pobytu nepotkali jediné auto. ) Z lesní cesty v kopci návštěva tzv. Božího kamene. Na opačnou stranu je možno dojet až k řece Otavě, podél Otavy vede dále zcela rovná cesta, vhodná i pro děti. Domluva s majitelem bez problémů. Pozemek oplocen a uzamčen.
Jedinou nevýhodou je obtížný vjezd na pozemek pro karavan ( auto + delší vlek , máte při stočení do vjezdu tak max. 5čísel na obě strany kolem domů a pozor při výšce karavanů na okapy na domě), VJEZD S DELŠÍM KARAVAPOUZE PRO ZKUŠENÉ ŘIDIČE!
Statek Břežany
13.5 - 16.5.2022 Václav říká:
Ahoj bezkempaři. Vřele doporučuji tento pozemek, který poskytuje dostatek soukromí od ruchu měst. Příjezdová cesta je po slušné polní cestě - malý kousek, jinak asfaltová silnice, vjezd na pozemek je dostatečně široký i pro větší karavany bezproblémový. Pozemek vzorně a pečlivě udržovaný, posekaná tráva, krásný jabloňový sad, dostatečně velký, i kdyby bylo na pozemku více karavanistů. Elektřina u stání ve sloupku, dodání vody bez problémů majitelem pozemku kdykoliv. Majitel velmi ochotný a vstřícný. V okolí spoustu zajímavých míst, ideální na turistiku, procházky i na cyklovýlety, pozemek je obklopen nádhernou přírodou. Na kolech - nejlépe horských musím doporučit trasu na hrad Krakovec ( zde občerstvení ) a dále směr Machův mlýn přes několik brodů-skutečný zážitek. Děkujeme za možnost využití pozemku a určitě se ještě vrátíme.
Vyhlídka na Roklany
29.4 - 2.5.2022 Václav říká:
Pozemek má naprosto skvělé zázemí-voda, výlevka, elektřina, což se málokdy vidí. Okolí super pro výlety-pěší i na kole...pozor jste v horách, takže pro netrénované kolaře doporučuji kole elektrické. Dále pozor na některé cesty, které jsou naprosto zničené kácením porostů a téměř neprůjezdné. Celkově naprostá spokojenost
Louka u rybníka
24.9 - 28.9.2021 Václav říká:
Na tento nádherný pozemek jsme se museli vrátit již po druhé, po nedlouhé době a předpokládáme, že letos to ještě není naposledy.
Úžasná pohoda u rybníka, všude kolem čisto, perfektně posekáno, vše vzorně udržováno. Na pozemku je suché WC a není problém s pitnou vodou, kterou lze doplnit u majitelů.
V době našeho pobytu byly přítomni i další hosté, ale vzhledem k velikosti a členitosti pozemku to nebyl žádný problém, nikdo nás nerušil.
Jak jsme se zmínili už při předešlém hodnocení, v tomto rybníku jsou SKUTEČNĚ RYBY, tak, jak avizuje majitel. Nejen, že je vidíte plout ve vodě, vyskakovat a tvořit vodní kola, ale zcela jistě se kapříci i dají chytit na udičku ( jak se to povedlo i nám) a nejsou to žádní "chcípáci". v průměru vždy kolem 45 cm. Dokonce se povedl jeden úlovek 65cm a to chytáme pouze ráno a k večeru a nejsme rybáči, jinak vyrážíme na kola, doporučujeme místní cyklostezky.
Opět musím pochválit majitelku pozemku za vstřícné jednání, zároveň i jejího manžela, který v pohodě zapůjčí i to, co zapomenete na lovení kapříků. A babička ( doufám, že se neurazí za to oslovení ), stále se ještě koupající v rybníku !!!, ta prostě nemá chybu , pokecat s ní je nádhera.
Majitelé bez problémů nabízejí zdarma i úrodu na ovocných stromech , nedaleko obklopujících rybník.
Doporučujeme každému z bezkempařů k návštěvě, určitě nebudete litovat, naopak se budete chtít vracet, jako my.
P.S. Foto jsme přiložili při minulém hodnocení.
Louka u rybníka
10.9 - 13.9.2021 Václav říká:
Ahoj bezkempaři.
Musím konstatovat naprostou spokojenost. Pozemek s rybníčkem předčil všechna naše očekávání!. Všude naprosto čisto a vše upravené a posekané, prostě nádherné místo, navíc se zcela bezproblémovým příjezdem i pro auta s větším přívěsem. Témeř rovinaté, použití klínů ani není nezbytné. Docela pevné podloží ( zatravněné,žádná udupaná hlína), takže předpokládám bez problémů i za deště, my měli navíc štěstí na pěkné počasí.
Navíc jako bonus k pozemku jsou super majitelé, včetně jejich babičky, vstřícní a komunikativní, vše vysvětleno, krásně se dá popovídat, ale nijak Vás neobtěžují.
Na pozemku jsou místa pro více stání,ale pozemek je rozlehlý a členitý,obrostlý stromy, takže na další posádku někdy ani nevidíte. Je zde velmi pěkné suché WC, dá se po dohodě ( na všech místech! ) připojich k elektřině, pitnou vodu můžete po dohodě načerpat přímo u jejich domu, který je nedaleko ( neruší Vás, je mimo pozemku na kempování ). Na místech ke stání je připraveno ohniště na opékání buřtíků, nebo jen slastného koukání do ohně, dřevo k dispozici.
Lze využít možnosti chytání ryb v rybníku, u kterého přímo kempujete a i nerybáři, mezi které se my počítáme, uloví kapříka a není to žádný "mini mrzáček", prostě "berou". Pochopitelně jsme je pouštěli zpět na svobodu po ošetření tlamičky, aby si dál vesele plavali a čekali na dalšího blázna, co se je pokusí vylovit.
Okolí je již vlastně počátek Šumavy, nádherná příroda všude okolo, my vyráželi i se psíkem na horských kolech ( nebojte, máme pro pejska vozík za kolo, nemusí běhat jako trysková myš za námi ). Pro méně zdatné kolaře , tudíž i pro děti doporučuji nedalekou rozhlednu Markéta (cca 3km), název podle vedlejší kapličky , pochopitelně se dá absolvovat i pěšky. Pro delší výlet je pěkná zřícenina Opálka a naučná stezka ve vesnici Loučín, kde je velmi starý židovský hřbitov v lese a určitě stojí za zhlédnutí, je to velmi neobvyklé místo. Dá se vyrazit i dále na Šumavu, jak na kole, tak autem.
Navíc v tomto období se dají v lese vyslídit houby, při cestách můžete trhat zralé švestky a pěkné již černé a štavnaté ostružiny.
Celkově hodnotíme toto místo na jedničku s hvězdičkou, dáváme 5 srdíček, a to jen proto, že jich více nelze přidělit. Nenašli jsme zde žádnou ani nejmenší chybičku, skutečně naprostá spokojenost, určitě se na tento pozemek velmi rádi ještě vrátíme.
Pro info přikládáme pár fotek-pozemek plus nedaleké výlety.
Zahrada s výhledem na Šumavu
3.9 - 6.9.2021 Václav říká:
Ahoj bezkempaři,
velká spokojenost, špičkové místo ve skutečně velké oplocené a udržované zahradě, kterou máte jen a jen pro sebe. Pozemek mírně svažitý, ale hned za vjezdem rovně pod lesíkem rovinka, my parkovali ve spodní části-velká rovinka, hned vedle stínu stromů. Zcela bezproblémový je vjezd na pozemek, vůbec nechápeme, proč pan majitel nemá v nabídce karavan-přívěs za vozidlem, je tady i velká bezproblémová manipulační plocha pro přívěsy. My po dohodě s majitelem byly s více než 7 metrovým přívěsem +vozidlo- nádherný příjezd a navíc na velkém pozemku, který je oplocen a máte ho jen pro sebe. Manipulace je zde vhodná i pro začátečníky!
Tento nádherný a slunný pozemek je bokem vesnice, žádný hukot aut, takže klídek, kousek se pasou koně ( nebojte se, ob travnaný prázdný pozemek,koníci Vám přes plot přímo nekoukají! ), kousek naproti příjezdové cesty je za plotem chován daněk s "manželkou", doporučuji se mrknout. Dále po asfaltové cestě ( za našeho pobytu projelo šnečím tempem jedno vozidlo!), dojedete na kole, ale klíďo i pěšky k přírodnímu divadlu, za kterým je hned mini rybníček žabáček, ze kterého se do nebe vztyčuje skála. Za divadlem pár metrů po cestě opět koníci za ohradou. Krásná podívaná. Můžete navázat do lesa na svážnici kousek lesem, nebo před divadlem přímo...a tato cesta je špičková i pro děti na kolo, vysypaná mini kamínky, bíle se lesknoucími jako v pohádce.....vážně jsme neviděli dlouho tak pěknou cestu pro kola vlastně v lese , kde není asfalt, jak bývá na doporučených cyklostezkách. Takže špice i pro pejsky na proběhnutí a čuchačku. Na horizontu v lese ( my se vyškrábali lesem), ale vede tam oklikou i cesta ( majitel poradí) je keltské obětiště-zvláštně položené kameny....
Pozemek je super výchozím bodem i na další cyklovýlety, jak na horských tak i na silničních kolech-doporučuju známé Rabí - kousek i po silnici , ale velmi málo frekventované. Připojuji pár fotek...
Spokojenost s pozemkem i okolím je veliká !!! Skutečně s čistým svědomím více než doporučuji. Na pozemku je i studna s užitkovou vodou, je to vlastřně vrt, takže když pár litrů odčerpáte, protože se běžně nepoužívá, jedná se o vodu pitnou. Dále je zde i ohniště na opékání buřtíků a dřevo připravené na pozemku...jen kousek přinést a zapálit.......Majitel je skvělý, všechno vysvětlil, pěkně jsme si "pokecali" a na druhou stranu neobtěžoval stálou přítomností, jak to leckde bývá. DOPORUČUJI NA JEDNIČKU S HVĚZDIČKOU. Škoda, že nemohu dát víc, než pět srdíček. Určitě se na toto místo ještě vrátíme. V+V+pejsek Ríšánek.
Jó abych nezapomněla, vzhledem k tomu, že zahrada je oplocená, takže pokud s sebou máte psího kámoše lítavého a čuchavého, co rád občas někam zmizí, není tady problém, navíc je pozemek jen na jedno stání ( což je též s podivem, protože je fakt velký), tak ani nehrozí srážka s jiným psím kámošem.
Prostě náááhdera !!!
Brdy na dosah, zahrada v podhůří
20.8 - 23.8.2021 Václav říká:
Ahoj bezkempaři,
ač nám tak úplně nepřálo počasí, ostatně jako asi každému v letošním létě, náš pobyt musím hodnotit na jedničku s hvězdičkou.
Na pozemek je bezproblémový přístup - nyní, když musíte použít objížďku ohledně opravy mostu ve Spáleném Poříčí ( my jeli směr od Plzně) si pouze dávejte pozor u poslední pravotočivé zatáčky již z zasfaltové silnice na poslední úsek k pozemku , je téměř do protisměru. Ale my se vytočli bez problémů i se 7metrovým karavanem. Objížďka je pěkně označená, nelze se ztratit. Vjezd na pozemek je celkem prostorný, pozemek byl vzorně posekán, díky majitelům! Vše uklizeno, připraveno dřevo na oheň, i když my si raději pro jistotu vozíme svoje.
Co se týká pitné vody, přivezl nám vodu v kanystrech manžel majitelky, ale bez problémů lze natočit pitnou vodu přímo na náměstí ve Spáleném Poříčí, kde jsou asi tak 3 pumpy ( možná víc) s pitnou vodou volně k dispozici. Autem tam musíte přes objížďku, pěšky se dá dojít přímo od pozemku, most pro pěší funguje oboustraně. Zde se dá i vše nakoupit, od špekáčků...po zmrzlinu! Ve vietnam.obchodem otevřeno jako vždy non-stop.
Absence toalety na pozemku nám osobně nevadila, máme svoji v karavanu.
Pozemek je slunný a oplocen, což je výhoda, pokud s sebou máte psího miláčka, nemusíte dávat pozor, jestli Vám nechce zmizet. Pochopitelně dostanete klíče od pozemku, takže při toulání se přírodou nemusíte mít obavy, že Vám někdo uloupí něco z Vašich věcí.
Okolí pozemku je prostě špice, všude kolem lesy, do kterých se bez problémů dostanete jen když přejdete nebo přejedete silnici ( málo používanou, jedná se vlastně o kousek té objížďky ). V lese si můžete vybrat cesty pro pěší - super naučná stezka i pro děti, dá se s dětmi jet i na kole-nenáročné! Dále můžete využít cyklostezky, kterými jsou lesy protkány a navíc i cesty pro horská kola, jako v našem případě. Bezva je výlet na kole na zříceninu Vlčtejn, mimo poslední části možno jet lesem. Dokonce jsme našli i houby, ač tedy v tento čas letos v lesích nic moc neroste. Cestou si můžete natrhat již částečně zralé švestky, černý rybíz, zbylé maliny, nově ostružiny. V každém ročním období zde najdete po cestách něco na smlsnutí. Tipy na výlety poskytne i majitelka-připraveno v krabičce u dřeva.
Pokud chcete pouze malý výlet, velmi doporučuji místní vodopády (těsně u Spáleného Poříčí ) a zde také místní rybník ke koupání. Dále pro děti rozhledna s dětskou horolozeckou stěnou, venku krásné posezení a kavárna-cukrárna i s jednoduchým jídlem.
Pozemek je téměř rovinatý, takže žádný problém pro stanování i pro karavany, dají se snadno srovnat. Abych nezapomněla, na pozemku je sprcha z vaku, což ocení zejména stanaři, pokud není skutečně zima, snadno se ohřeje sluncem.
Pozemek včetně okolí nás nahchnul, zcela jistě se sem ještě vrátíme. Doporučuji pro všechny typy ubytování a hlavně pro "bezkempaře" se psími mazlíčky-ideální!
Zahrada na konci malé vesnice
27.7 - 30.7.2021 Václav říká:
Ahoj bezkempaři,
na tomto pozemku jsme byli v krátké době již podruhé a ač nám ani v jednom případě na 100% nepřálo počasí, byli jsme vždy nadšení. A to přístupem majitele i super pozemkem. Tento je skutečně velký , a protože zde jste vždy sami, můžete si pobyt tady zpříjemňovat dle libosti-od táboráčku (dřevo připraveno ), přes hry s dětmi nebo s pejskem ( pozemek je oplocen , nehrozí , že vám vezmou "čáru"). Okolí skutečně nemá chybu, jak jsem již psala, nikde jinde ( alespoň většinou ) nenajde
tak perfektní místo na vyrážení do lesa, ať pěšky, nebo na kole. Kousíček po silnici bez aut a dále buď po zpevněné cestě pro silniční kola, nebo nepřeberných lesních cestách pro horská kola. Kdo vyráží pěšky, cestou k lesu jsou i lavičky k posezení. Stále v lese houby, borůvky, začínají maliny...velmi,velmi, velmi doporučuji jako výchozí bod pro výlety !!! Připojuji pár fotek z pozemku a z cest po okolí...zdravíme vás všechny a určitě tento pozemek navštivte, nebudete litovat!!!
Zahrada u Čápů
25.7 - 27.7.2021 Václav říká:
Ahoj bezkempáci!
Opakovaně jsme se usídlili "u čápů", a to z prostého důvodu, že tento pozemek je skutečně nesmírně krásný. Nejen, že opravdu můžete z velmi malé vzdálenosti pozorovat čapí rodinku ( za našeho druhého pobytu se právě mlaďoši učili létat- fakt zážitek), ale pro super vstřícnost pana majitele pozemku, za našeho pobytu též v neposlední řadě jeho vtipného tatínka. Poradí veškeré možné výlety-ať pěší, nebo na kole, či autem....vzorně je připraveno dřevo na oheň, všude čisto, posekaná tráva...a to okolí!!! Hned vedle za plotem je překrásná zámecká zahrada...a pozor...k našemu úžasu plná košů na odpadky a všude pytlíky na vyvenčení pejsků...a odpadky se i pravidelně vyváží...Ticho, klid, žádný hluk ze silnice, ač není daleko. Kousek po silnici s minimem aut se dostanete z několika stran do lesů, kde si můžete zvolit pěší túry, nebo trasy na horská kola-prostě špice.
Tak 5 min. pěšourem zkratkou je nepřetržitě otevřený krám...vlastně téměř se vším, jak to jen vietnamci dokáží, také občerstvení a restaurace.
Na pozemku je suché WC, takže prima i pro stanaře a nemusíte se bát, že někde na pozemku narazíte na hnědou hromádku od předchozích kempařů. Pan majitel nám také osobně ukázal místní studánku ( pro větší množství doporučuji autem, nikoliv na kole...je to kousek dál ), u zříceniny Starý Herštejn, který též doporučuji navštívit, vyškrábete se tam od parkoviště bez problémů i s dětmi (pozor na kole, ani horském ne...zkoušeli jsme to ). V okolních lesích si v pohodě nasbíráte lesní borůvky, velikosti tak těch "kanadských", lesní jahody byly všude okolo a začínají maliny...jóo a ta voda ze studánky je skutečně křišťálová, bez pachutí !...a ty houby všude...na pozemku i hned za plotem i dubáky.
Ač pan majitel avizoval možné problémy s příjezdem, je vše zřejmě již upraveno, při první návštěvě jsme přijeli po dlouhodobém vydatném dešti a nebyl žádný problém, cesta vysypaná kamínky, nebyl problém zajet s autem plus 7metrovým karavanem.
Na pozemku je spousta místa, takže i když si nepřiplatíte, že chcete být sami na pozemku, není to problém. My měnily stanoviště na druhé návštěvě a v obou případech jsme našli bez problémů téměř rovinku, nebo jen mírný svážek, místa všude plno.
Vstup na pozemek je jakoby za rohem a chráněn řetězem na kódový zámek, nemusíte mít tedy obavy, že Vám někdo naloží věci a ujede, než se vrátíte z výletu..
Velká paráda to byla i pro našeho pejsíčka, lítal si po place jak chtěl, jen pozor na pejska útěkáře, mohl by Vám šupnout za hradbu a klíďo se sám procházet po zámeckou zahradou ( není plot kolem celého pozemku). Ten náš se tam procházel jako pán...
Moc všem doporučuji návštěvu tohoto pozemku ( ač nerada, jelikož třeba pak my už neseženeme sem volný termín, protože plánujeme třetí návštěvu.....hi,hi ), vše je v naprostém pořádku-pozemek, majitel, okolí na výlety "po svých", na kole, autem, kousek na památky...,Tak vám přeji moji milí bezkempaři spoustu zážitků s cestováním u nás Čechách bez roušky...moře nám neuteče. Ahoj , třeba se někde potkáme...
P.S. Doporučuji vozík pro pejska po silnici, než dorazíte do lesíka...
Rybník "Dubíček" pod obcí Drslavice kousek od Klatov
1.8 - 4.8.2021 Václav říká:
Ahoj bezkempaři!
Ačkoliv nám nepřálo počasí, i tak musím hodnotit celkový pobyt na výbornou ( s hvězdičkou).Skvělá domluva s panem majitelem, který podal vyčerpávající informace o pozemku a jeho možnostech, měl připravené kartičky s možnými výlety a mapky. Průběžně nás zásoboval pitnou vodou a skvěle, s lehkostí a vtipem podal vyčerpávající informace o okolí.
U rybníčku má připraven docela prostorný přístřešek pro rybáře, že vám při dešti nekape na hlavu ( ani na tělo ), vlastně nejen pro rybáře, třeba jen tak k posezení u vody. Je zde i stolek a lavičky a připravené ohniště, kousek v lesíku pod stromy je připraveno i dřevo na ohýnek ( lze použít i pilku , sekyrku a další náčiní majitele uložené v boudě nad rybníkem ). Ač nejsme žádní rybáři, přesto jsme si zalovili, avšak na rozdíl od předchozích "osadníků", kteří se pochlubili obřím úlovkem, my lovili a pouštěli a lovili a pouštěli jen menší rybičky.
Okolí je velmi vhodné i na výlety pro kolaře, jen malý kousek po silnici, kde není téměř žádný provoz...z různých stran cyklostezky a to i pro nás na horská kola...v poho se dá dojet na zříceniny, rozhlednu, zámeček...
Nádherné místo i pro našeho zlatého pejska, který se zde mohl vyřádit, ač je kousek silnice, je pozemek oddělen lesíkem, takže nemusíte mít strach o svého psího miláčka. Navíc je zde zcela bezproblémový příjezd a to i za špatného počasí-osobně po dešti i za deště vyzkoušeno s vozidlem a 7 metrovým přívěsem.
Protože cestujeme s "bydlíkem" jsme soběstační s vlastním zázemím,ale je zde k dispozici umyvadlo a chemické WC, které laskavě používejte, prosím další hosty, aby nechodili kadit do lesa na pozemku a pěkně po sobě posbírali papírky a igelitky ( zbytky po předchozích osadnících jsem posbírala co to šlo a hnědé bochánky zahrabala, nevím, kdo byl to prasátko ). Byla by obrovská škoda, z tak krásného místa vytvořit chlíveček.
Místo je skutečně skvělé po všech stránkách, v čele s panem majitelem. Jen co zbyde chvilička, určitě se rádi vrátíme!
Abych nezapomněla, v rybníčku se dá bez problémů koupat u vstupů píseček, žádné bahýnko!
Zahrada na konci malé vesnice
4.7 - 7.7.2021 Václav říká:
Pozemek odpovídá nabízenému, navíc, vjezd na pozemek je již zasypán štěrkem, takže bez problému jsme na pozemek vjeli s vozidlem + 7metrový karavan. Pozemek je vcelku jen velmi mírně svažitý proto se v pohodě "roztáhnete" vlastně na rovince. Mladí majitelé velmi ochotní a vstřícní, lze domluvit i dřívější příjezd a pozdější odjezd, pochopitelně, pokud zde již nebudou jiní hosté. Vše je oploceno, klíče od pozemku obdržíte od majitele hned při příjezdu, tak nemusíte mít obavy ani například o pejska " útěkáře. K dispozici ohniště včetně sezení, majitel zajistil i dřevo na oheň, voda je přímo z vlastní studny na pozemku. Jediným mínusem je absence toalety, byť třeba vybudování suchého WC, což majitelům vřele doporučuji, u nás bez problému, jelikož jsme kempovali s karavanem. Okolí tedy skutečně nemá chybu, naopak je to naprostá špička! Kousek po asfalt. silnici, kde jsme za 4 dny potkali JEDNO vozidlo, se dostanete do blízkého lesa, kde je nepřeberné množství lesních cest, pro pěší turistiku a v pohodě sjízdných na horském kole-osobně vyzkoušeno, kdo chce, může pokračovat i po asfat. cestě, kde je zákaz vjezdu aut, takže žádný stres i pro starší a předpokládám i pro menší děti, trasy nenáročné. Navíc ten "vzdoušek" , v lese nepotkáte ani živáčka, nasbírali jsme i houby-dokonce hřiby ! Všude kolem lesní jahody a plno borůvek, a to na vysokých keřících a obr kousky. Navíc je nedaleko u Bližejova je překrásné přírodní koupaliště, kousek autem, my tam dojeli bez problémů po těch lesních cestách. VELMI VŘELE DOPORUČUJI A ZCELA JISTĚ SE SEM JEŠTĚ VRÁTÍME, FAKT NÁDHERA!