Informace k cestování na pozemky během epidemie COVID-19 zde

Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Minifarma Falbgery - louka pro stany
 100 % (9 hodnocení)
 Přidat mezi oblíbené


250 Kč

50 Kč

25 Kč
Pronájem pozemku pro 4 jakkoli velké stany na louce na minifarmě se zvířátky, cca 40 m od sociálního zázemí. Počet čtyř stanů je jen za podmínky, že nebude obsazena zahrada. Jde o to, aby se všichni prostřídali na společném sociálním zázemí. Proto budu rezervace schvalovat, aby nedošlo k přeplnění míst. Z louky se k sociálnímu zázemí dostanete projitím ohradou se zvířátky. Jsou to velmi mírná zvířata, nikdo s tím zatím problém neměl. Minifarma je navštěvována turisty, proto obzvláště v létě musíte počítat s jejími návštěvníky. Máme zastřešenou terasu, sociální zázemí, malou vybavenou kuchyňku, ohniště (dřevěné uhlí i dřevo si musíte dovézt nebo jej za poplatek zajistíme). Dle domluvy máme také infrasaunu pro 2 osoby. Za poplatek dle aktuálního ceníku vás provedeme naším zookoutkem nebo si můžete vyzkoušet práci farmáře a péči o zvířata. Můžete si u nás koupit také nějaké suvenýrky z minifarmy. V okolí si přijdou na své cykloturisti, pěší turisti, milovníci přírody, památek a kultury. Oblast je turisticky oblíbená, ale přesto není přelidněná.
V obci se odvádí rekreační poplatek 15 Kč za osobu ve věku 18-70 let za noc! Proto počítejte ještě s tímto doplatkem u nás. Osoby se ZTP jsou od rekreačního poplatku osvobozeny. Bohužel nám někteří hosté ujíždí bez zaplacení poplatku, ikdyž byli upozorněni na zaplacení, proto prosím o férovost! :)
základní parametry
S majitelem je nutné domluvit čas příjezdu, aby Vás uvedl na pozemek Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 4 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Toaleta je pěkná, nově vybudovaná. Čistota je samozřejmostí. Na toaletě máme terárium s užovkou červenou a krysama malýma (mastomyši). Nicméně s takovou fobií, že by někdo nešel na tuto toaletu, jsme se ještě nesetkali. Komu by vadily mastomyši, můžeme je odstěhovat. Toaleta je určena všem návštěvníkům minifarmy. Je umístěna v domě, přístupná je jen zvenčí. Od místa, kde by stál stan, je místo vzdáleno cca 30 m.
pitná voda - Pitná voda je v malé kuchyňce, na toaletě, ve sprše. Všechny místnosti jsou v domě s přístupem jen zvenčí. Od místa, kde by stál stan, je místo vzdáleno cca 30 m.
elektřina - Bohužel v této části není možnost natažení prodlužovacího kabelu až ke stanům. Elektrické zásuvky např. na nabití telefonu. Ledničku, rychlovarnou konvici či vařič máme v malé kuchyňce. Od místa, kde by stál stan, je místo vzdáleno cca 30 m.
sprcha / umývárna - Pěkná nově zbudovaná sprcha. Čistota je samozřejmostí. Sprcha je v domě, přístupná jen zvenčí. Sprcha je jen pro návštěvníky. Od místa, kde by stálstan, je místo vzdáleno cca 30 m.
ohniště
Wifi
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Cesta k nám je pro jedno auto, ale až na pár dní v zimě, kdy fouká a sněží, je cesta vždy průjezdná. V roce 2020 - 2021 se v obci buduje kanalizace, proto je průjezd cestami průběžně omezován, ale vždy se k nám zatím dostanete.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Touto vedlejší cestou projede i traktor. V roce 2020 - 2021 se v obci buduje kanalizace, proto je průjezd cestami průběžně omezován, ale vždy se k nám zatím dostanete.

aktivity
cyklistika

Okolí je protkané cyklotrasami, které jsou mezi cyklisty velmi oblíbené.

rybaření

Přehrady v Poličce - 10 km. Rybník v Pomezí - 14 km. Další tipy zjistím, ale rybníky v okolí jsou.

lezení

Čtyři palice, Toulovcovy maštale a další skály. Tipy ještě dodáme. Vše cca 10 km daleko různými směry.

zimní sporty

Sjezdovka v Poličce (10 km), v Hlinsku (20 km). Přímo u domu nám vede vyježděná běžecká stopa.

vodní sporty

V Borové je pro otužilce koupaliště v lese (v roce 2020 prochází renovací, takže je nepřístupné). Pěkné venkovní koupaliště i krytý bazén je v Poličce (10 km), Litomyšli (20 km). V Hlinsku (20 km) je nově otevřeno biotopové koupaliště.

dětské aktivity

Na naší Minifarmě Falbgery máme zvířátka (povození na poníkovi, vodění kozičky či ovečky na vodítku). Máme zde také domeček s pískovištěm a skluzavkou, houpačku, houpacího koníka. Jen klidné a vychované děti mohou využít také lanovku. V Borové je také zdarma lanový park. A cca 15 km je největší evropské Peklo Čertovina.

pěší turistika

Nádherná příroda v širokém okolí. Tento kraj je tímto známý. Lesy, skály...

koně

U nás povozíme za příplatek na poníkovi. Na velkých koních vás povozí např. v Rychnově (10 km).

Další aktivity

Zámek v Litomyšli (20 km), hrad Svojanov (30 km), věž Bohuslava Martinů a hradby v Poličce (10 km), různá muzea, skanzen v Hlinsku, největší evropské Peklo Čertovina, záchranná stanice Pasíčka, prostě v okolí není město či vesnice, které by vám něco lákavého nemohlo nabídnout.

pravidla

Děti: Poučte své děti, že se u nás nešplhá po bráně a stromech, nehoní zvířata a křičení také není žádoucí. Nemyslím tím pláč, ale vyloženě rozežranost. Sousedi i my si chceme také užít pohodové chvíle na našich pozemcích. 80% dětí je naprosto úžasných a milých. Ale těch 20%, to jsme tedy zírali :(.
Pejsci: Berte na vědomí, že nám po zahradě chodí vzácnější drůbež. Proto pejsci jen klidní, žádní hyperaktivní lovci. Máme 3 hodné feny (stará něm. ovčanda, kříženka a čivava).
Zatím jsme se nesetkali s mejdany a rušením nočního klidu a věřím, že to tak i zůstane :). Děkujeme všem za slušné chování!

Příjezd nejdříve: 09:00
Odjezd nejpozději: 15:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně zakázáno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
12.8 - 15.8.2020 David říká:
Skvělé místo pro naše úplně první stanování s téměř 3-letou dcerou. Moc milá a ochotná paní majitelka, spousta hladících zvířátek (včetně užovky Leontýnky), dětské hřiště na zahradě, funkční a čisté zázemí. Dcera byla úplně nadšená a my díky tomu taky :)
12.8 - 16.8.2020 Stanislav říká:
Úžasné místo pro děti, pokud mají rády zvířata. Milí a ochotní majitelé. Pro stany je místa dost, aby byly i dále od sebe.

Doporučuji co nejdříve absolvovat komentovanou prohlídku farmy, abyste se se zvířátky seznámili a taky zjistili, kde všude se schovávají. Líbila se nám možnost zapojit se do péče o zvířata, občas je nakrmit, pustit na pastvu (nebo naopak zahnat zpět). Byli jsme na místě pět dní a kromě několika výletů a návštěvy koupaliště jsme většinu času strávili na místě, pořád bylo co dělat. Dcery si zamilovaly psy, se kterými dováděly, no a já nezapomenu na mazlivou užovku, která si mě oblíbila tak, že po každé skupině návštěvníků mi končila kolem krku :-D.

Co se týká kuchyňky, je v ní lednice, vařič se dvěma plotýnkami a rychlovarná konvice. Kromě toho i základní nádobí - talíře, hrnky, příbory - těch je dostatek. Pár dalších věcí, jako naběračka, hrnce nebo pokličky už v menším množství, tak bych doporučil, pokud se chystáte více vařit, přibalit si i své kempovací nádobí. Občas může něco nečekaně chybět nebo to zrovna mohou používat ostatní.

V nedalekém motorestu dobře vaří, není problém tam každý den za rozumnou cenu poobědvat. Obchod je poblíž také, věci běžné spotřeby je možné koupit.
19.8 - 20.8.2020 Kamil říká:
Skvělá farma se spoustou zvířátek a moc milou paní domácí. Moc jsme si pobyt užili, naše děti byly úplně nadšeně.
31.7 - 1.8.2020 Jan říká:
Idealni misto pro milovniky zvirat.
1.8 - 2.8.2020 Petr říká:
Hezké, klidné místo. Milí majitelé. Na louku pro stany se jde přes ohrádku se zvířátky. Na louce si hledají zob slepice, tak se může stát, že do něčeho šlápnete, ale co jiného čekat na farmě, že? ;-)
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem