Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

U Vltavského plavebního kanálu v Zooparku Zelčín
 Přidat mezi oblíbené


600 Kč

600 Kč

500 Kč

90 Kč

70 Kč
Klidné místo na kempování s přímým výhledem na ohrady a výběhy se zvířaty v areálu Zooparku Zelčín, v těsné blízkosti Vltavského laterálního plavebního kanálu. Exkluzivně pouze pro bezkempaře.


7.4. /2021 V Zooparku mohou probíhat krátkodobé stavební úpravy na výbězích a připravujeme pro Vás vylepšení pozemku pro kempování. Některé termíny pro rezervaci v tomto období mohou být zablokovány. Jakmile práce skončíme, rádi Vás uvidíme. Děkujeme za pochopení. Čas uzavření covidem využíváme na práci :-). Očekáváné otevření rezervací na duben je na víkend 16.4-18.4.
V naší ceně je :
- krásná louka, klidné místo od ruchu Zooparku
- voda
- vstup do kontaktní části Zooparku
- vstup zdarma na vzduchové trampolíny
- pro každé dítě 1 kolečko na koni zdarma
- sleva 200,- Kč na objednání našich raftů (nutno předem)
www.raftyumelnika.czZoopark je navštěvován turisty hlavně v sezóně, vy však budete bezkempovat mimo hlavní ruch. Místo kde budete tábořit se nachází v klidové části areálu. Od vašeho stanu nebo karavanu ujdete jen pár desítek metrů a budete stát před novým kontaktním výběhem o výměře přes dva hektary, kde budujeme "české safari". Po ránu vás tak bude zdravit naše zvěř a večer vám bude dávat dobrou noc :-). Z druhé strany zase uvidíte lodě, které plují po Vltavském kanálu, stačí tak ujít pár kroků na val a zamávat kapitánům a zavolat na ně ahóój.

Tyto zážitková místa u nás jsou připravena pouze a výlučně pro bezkempaře. Ubytovat u nás můžeme maximálně čtyři posádky na jednou, ne pro to, že by se vás více nevešlo, ale proto aby jste měli klid. Pozemek je dostatečně velký a umožňuje velké odstupy pro stany nebo auta. V odpoledním slunci vám stín poskytnou vzrostlé stromy které rostou před hrází laterálního kanálu. Elektriku a vodu máte v ceně :-).

Zoopark Zelčín je malá farma a Zoopark zaměřující se spíše na chov domácích zvířat (nejen) s doprovodnými aktivitami pro volný čas a pro celou rodinu. Nabízíme spoustu zážitků, můžete se u nás projet na koni nebo v kočáru, půjčit si kozu na vodítku a vzít ji k sobě ke stanu nebo karavanu na pastvu, můžete si u nás půjčit raft a splout Vltavu s celou rodinou a mnoho dalšího.

Aktuální upozornění: v současné době se provádí na plavebním kanálu úprava a oprava mostů. V pracovní dny a během pracovních hodin tak může dojít dojít ke snížení komfortu. Tuto situaci nedokážeme ovlivnit. Opravy by měly ukončeny v průběhu září.
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 4 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Sociální zařízení umístěné na farmě vzdálené cca500m. Veřejně přístupné. Hned na začátku v první stáji proti vchodu na statek.
pitná voda - Kohout na pitnou (naše studniční , pijeme ji) vodu je umístěn na rohu jízdárny pro koně na kraji pozemku. Řádová voda je ve stájích nebo na vodárně na statku.
elektřina - Přípojka je umístěna na rohu jízdárny v těsné blízkosti pozemku. Vzhledem k velikosti louky je nutný prodlužovací kabel 10m až 70m podle místa stání. K dispozici jsou dvě přípojky, na "rozdvojku" je možnost připojit více posádek, můžeme v případě potřeby zapůjčit (pojistky jsou dimenzované).
sprcha / umývárna - Sprcha s teplou vodou (bez poplatku) je umístěná na farmě vzdálené cca 500m. Hned na začátku v první stáji proti vchodu na statek (součást sociálního zařízení). Vzhledem k veřejnému provozu doporučujeme používat po nebo před otevírací / uzavírací době areálu.
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Po dohodě je možné vodu likvidovat na statku do našeho septiku nebo kanalizace.
Chemické WC - Chemické WC je možné likvidovat na statku do septiku (ukážeme na místě spolu s vodou na vypláchnutí), případně lze použít WC umístěné v první stáji (hadice s vodou je umístěna o 20 metrů dál po pravé straně na zdi)
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

První polovina cesty je zpevněna štěrkem, následně začíná polní cesta - bez problémů sjízdná, bez omezení. Posledních několik metrů vede podél jízdárny pro koně - to už je vaše louka. V případě náhodných potíží se zapadnutím v trávě, bahně, sněhu a pod., disponujeme technikou a pomůžeme vám s vyproštěním.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Cesta je bez omezení. Projedou i dlouhá (7m) obytná auta s alkovnou 3,10m (osobní zkušenost majitele). Nejužší místo zpevněné cesty má šířku 3,5m. Nejnižší místo je 3,45 u vjezdu do brány. Pokud by jste měli vyšší auto, dejte nám vědět - vjezd se dá řešit bez problémů.

aktivity
cyklistika

V blízkosti Zooparku vede podél přírodního koryta Vltavy cyklostezka č.7. Vltavská, vedoucí z Jižních Čech až do Německa. Pokud s kolem nepřijedete, můžete si u nás kolo nebo koloběžku zapůjčit.

rybaření

V okolí je velké množství vltavských tůní, Vltava samotná a i na našem pozemku naše vlastní tůň.

lezení

Skály u Kokořína a Hradska. Lezení povoleno celoročně ve vymezených polygonech.

vodní sporty

Klasické městské koupaliště najdete na Mělníku nebo v Cítově. V blízkosti jsou také pískovny (Baraba) a koupat se dá i ve Vltavě a nejbližší koupání je Vltavský kanál, který máte hned vedle sebe ( nutné je dojít cca 50 metrů na obratiště lodí ). V případě kanálu je však nutné dávat pozor na provoz. Koupání je na vlastní nebezpečí.

dětské aktivity

V areálu Zooparku se nachází velké dětské hřiště, k dispozici jsou vzduchové trampolíny, kontaktní výběh pro děti a zvířátka. Oblíbenou aktivitou u nás je půjčit si kozu na vodítku a jít s ní na procházku. Ale po předchozí dohodě vám umožníme (hlavně dětem např.) zúčastnit se ranních prací na statku (např.krmení drobotiny, kterou u nás chováme).

pěší turistika

V dostupné vzdálenosti najdete řadu turistických cílů - zámky Veltrusy a Nelahozeves, samotný Mělník se zámkem a vinařstvím. Nedaleko najdete horu Říp a také Kokořínské skály s mnoha tur.stezkami a zajímavostmi.
V těsné blízkosti areálu je pak zbudována Naučná stezka Vrbno-Zelčín.
Stezka je dlouhá cca 3,5 km, lze ji projít pěšky či projet na koloběžkách nebo kolech.
Na stezce je 13 zastavení, z niž na každém se dozvíte něco málo o našem regionu, obcích a krajině na soutoku.
Texty jsou doplněny o kvízové otázky.

bruslení

Cyklostezka č.7 je v naší části asfaltovaná a využívaná i pro kolečkové brusle. Pokud si brusle nepřivezete rádi je možnost si je u nás půjčit.

koně

Naší chloubou je stádo Fjordských koní. Pravidelně vozíme děti (kolečka), po předchozí domluvě je možná vyjížďka po okolí ( pro zkušené jezdce i pro děti s doprovodem) nebo projížďka v kočáře (nutno objednat předem).

Další aktivity

V Zooparku kromě zvířat najdete i hostinec nebo občerstvení. Během roku pořádáme i koncerty, nebo akce pro děti.

Můžeme Vám půjčit raft (objednání den předem) a můžete si splout přírodní koryto Vltavy od Vraňan přes soutok Vltavy s Labem až na Mělník (odvezeme vás, nalodíme a zase přivezeme zpět). Vše vám zapůjčíme. Trasa trvá zhruba 4 hodiny. Vždy je dostatek vody a možnost koupání přímo z lodi. Pro vlastníky vlastních lodí, je možnost kousek od pozemku spustit i svoji loď na Vltavský plavební kanál ( blízko máme plavební komoru Hořín).

Po předchozí domluvě (opravdu předem :-) ) a v případě, že to bude v našich možnostech, vás rádi provedeme i případně zákulisím. Můžete se s námi podívat do ohrad, nebo jak bydlí klokani, případně si zkusit nakrmit pštrosa (Emu).

pravidla

Pozemek není oplocen pevným plotem, jen hrazením s páskovinou. Směrem ke kanálu je strmý val hráze kanálu, pak následuje polní cesta. Nicméně místo je velmi přehledné.

Není povoleno vstupovat bez předchozí domluvy do ohrad se zvířaty, nebo tam kde je to povoleno (kontaktní výběhy). Ohrady jsou obehnány i elektrickým ohradníkem! Pejsky mějte prosím při pohybu v areálu vždy na vodítku, není dovolen volný pohyb psů (ochrana našich zvířat). Prosíme respektujte tam kde je cedule zákaz vstupu se psy (např. první stáj). Vždy po mazlíčkovi uklízejte. Nekrmte zvířata, každé z nich má své krmné dávky určené chovatelem. V areálu jsou rozmístěné automaty na granule. V případě, že máte tvrdé, usušené pečivo, je možné se dohodnout s pracovníky ve stájích. Případně jej lze odložit do koše který je v první stáji na statku. Respektujte prosím, že se nacházíte v blízkosti zvířat. A zvíře chce v noci jako každý normální člověk spát :-).
Prosíme nerozdělávat otevřený oheň ( suchá tráva a blízkost zvířat). Grily povoleny jsou.

Může se stát, že na pozemku (pokud nebude rezervován jako celý) bude stát i naše obytka, protože sami jsem karavanisté. Rádi Vás tak poznáme, případně i provedeme s komentovanou prohlídkou, a rozhodně Vás rušit nebudeme.

Drobný dárek pro děti, vstupenku na trampolíny a "jízdenku" na kolečko na koni si vyzvedněte prosím ve stánku u trampolín u vstupu do Zooparku. Tedy pokud Vás při příjezdu nestihneme osobně my dřív :-) .

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně zakázáno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
Osobně navštíveno týmem bezKempu.cz. Náš komentář:

Osobně jsme tento pozemek vícekrát navštívili a vždy jsme byli moc spokojeni. Velmi doporučujeme hlavně pro rodiny s dětmi, které tu mají tolik vyžití, že nebudou chtít domů :-) Moc se nám líbí, že po dohodě si děti mohou zvířata hladit, krmit a vůbec se s nimi kamarádit. Je to pro ně velký zážitek. Zázemí zooparku je výborné, takže nic nechybí. Je tu dokonce i sprcha, velmi čisté a udržované WC. Pro karavanisty doplnění vody, napojení na elektriku a možnost vylít chemické WC i šedou vodu. V okolí hodně výletů. No prostě pro nás ráj na zemi kousek u Mělníka :-)

lokalita
fotky
Videa
Hodnocení od návštěvníků
23.2 - 25.2.2021 Jan říká:
Děkujeme za pobyt. I přes nevlídné počasí to bylo fajn :)
12.2 - 14.2.2021 Tomáš říká:
Díky čerstvě roztátému sněhu bylo vše dost podmáčené, nic méně toto nám bylo avizováno předem i s příslibem, ze se tam nějaký traktor na případné vytažení najde.
31.12 - 1.1.2021 Martina říká:
Byli jsme moc spokojeni, vše splnilo naše očekávání. Krásné okolí pro procházky se psem.
3.10 - 4.10.2020 Roman říká:
Krásné místo a večer klid. Zvířátka hned vedle nás a projížďka na koni-děti byly nadšené. Doporučujeme a zase někdy přijedeme.
3.10 - 4.10.2020 Michaela říká:
Vše již bylo popsáno v předešlých recenzích. Za nás zážitek krmení pštrosů a klokanů.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem