Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Javorná na Šumavě - hory, lesy, příroda, romantika
 Přidat mezi oblíbené


250 Kč

250 Kč

130 Kč

60 Kč

50 Kč
Pro bezkempování u nás nabízíme dva pozemky v obci Javorná (místní část obce Čachrov) na Šumavě.
Pozemek č. 1 :
Na tomto pozemku budete našimi sousedy. Jedná se o louku o rozloze cca 1 ha se zpevněnou příjezdovou cestou v klidném a tichém prostředí na konci obce navazující přímo na les. V sousedství je hospodářská budova, kousek od vás ohrada pro ovečky a naše roubená usedlost. Vedle vás se bude pást náš kůň. Neopakovatelný pohled se vám naskytne večer na západ slunce přes vrcholky Šumavy, jehož mizející paprsky zbarvují šindel na stěnách a střeše místního kostelíku.
Pozemek č. 2 :
Je z části zpevněný a z části zatravněný s rozlohou cca 0,35 ha. Nachází se již mimo obec, nicméně v docházkové vzdálenosti pro vodu ke studánce v obci. Tiché místo přímo vedle lesa.

První zmínky o naší obci jsou z roku 1614, a v současné době je populární u čtenářů spisovatele Vlastimila Vondrušky, který sem zasadil část děje své Husitské epopeje. V obci najdete studánku, ze které můžete nabrat opravdu čistou, pramenitou vodu. Tato část Šumavy je turisticky občas opomíjena a to neprávem. Najdete zde nádherné výhledy do krajiny, krásné kouty čisté přírody, úchvatný je například výhled na hraniční hřeben Šumavy. Je ideální pro pěší a cyklovýlety. A pokud je houbařská sezóna, je Javorná a její okolí bez konkurence a les budete mít přímo na dosah.

U majitele je možné po předchozí dohodě objednat speciálně pro bezkempaře doprovodný program tematicky k Šumavě:
• Můžete se projet na koni, vaše děti se mohou pokamarádit s miniovečkami a králíčky.
• Terénní Land Rover v expediční úpravě nabízí možnost offroad výprav po okolí.
• Nabízíme průvodcovské služby po blízkém i vzdálenějším okolí s různým zaměřením.
• Lze domluvit kurz přežití (survival) v místní přírodě v různém rozsahu a zaměření.
• Pro vodomily máme k dispozici raft a odvoz k zlatonosné Otavě.
Majitel je profesionální lovecký a expediční průvodce (https://www.expedice-woodcraft.eu/) s místní znalostí Šumavy, jejích skrytých zákoutí a míst. Může vám nabídnout individuální průvodcovské služby po Šumavě. Vezme vás do míst, které byste sami na svých pěších výletech nebo na kole jen míjeli. Ukáže Vám Šumavu tak, jak ji neznáte, uvidíte místa, které jsou běžně skryta, můžete zkusit pozorovat divokou zvěř, navštívit historická či tajemná místa s výkladem a průvodcovskou službou.
základní parametry
S majitelem je nutné domluvit čas příjezdu, aby Vás uvedl na pozemek Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 5 samostatných rezervací. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Suchý záchod za hospodářskou budovou na pozemku č.1.
pitná voda - Na pozemku č. 1) pitná voda v obecní kašně cca 50m od pozemku. Pro pozemek č. 2) pitná voda v obecní kašně u kostela asi 200m od pozemku.
ohniště
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Pozemek č. 1 - horší sjízdnost pro karavany a obytné vozy při dlouhotrvajících deštích a sněhu Pozemek č. 2 - celoročně bez omezení, část pozemku je zpevněna

aktivity
cyklistika

Výborná poloha Javorné, místa vašeho bezkempování, vám přímo nabízí více než 300 kilometrů značených tras po Šumavě a další stovky neznačených tras. K řadě cílů vedou lesní silničky nebo klidné pěšiny, díky kterým je tato část Šumavy cykloturistickým rájem.

zimní sporty

V místě jsou 4 sjezdovky a velké množství udržovaných cyklotras. 15 km od nás je velký sky areál Špičák. 25 km od nás je sky areál Velký javor (Německo) - pro náročné

vodní sporty

Malý otevřený plavecký bazén v místě.

dětské aktivity

Vaše děti se mohou pokamarádit s miniovečkami a s králíčky, projet se na koni a vydat se po stopách Popelky z filmy Tři oříšky pro Popelku - jedné z nejkrásnějších českých pohádek, která se na Javorné natáčela.

pěší turistika

Okolí Javorné nabízí velké množství turistických cílů podle map a turistických cest se značením. Můžete se od nás vydat pěšky údolím říčky Ostružné směrem k obci Keply a odtud už do Národního parku Šumava do nádherného údolí řeky Křemelná a dál například na Novohůrecké slatě. Nebo pokračujte dále přírodním parkem Kochánov po Farmářské naučné stezce, čeká vás spousta krásných, fotogenických zákoutí a v sezoně se vyhnete v národním parku největším davům. Nebo vyražte z Javorné pěšky po žluté a červené značce úplně na druhou stranu směrem k vrchu Pancíř s rozhlednou a nezapomenutelným výhledem.
Pokud nestojíte o klasickou pěší turistiku, kterou zná každý z průvodců a map, ale raději byste unikátní zážitek, je možné si majitele pozemku najmout jako průvodce a vydat se po Šumavě trochu jinak - s profesionálním průvodcem, který zná Šumavu. V okolních lesích řadu let sloužil jako revírník a lesník.
Služby s průvodcem je potřeba předem objednat a domluvit se na programu, který vás zajímá, a na časové a fyzické náročnosti.
Témata programu s individuálním výkladem a průvodcem:
Šumavskou divočinou:
dostanete se na místa, kam běžný turista nezavítá a neví o nich. Pokud vám bude přát štěstí a budete mít trpělivost, můžete pozorovat divokou zvěř. Dozvíte se o zdejší fauně i floře víc než jen z knižního průvodce (toto téma je i sezónní záležitostí, podzimní troubení jelenů apod.)
Historie a řemesla :
Přímo přes kolem Javorné procházela ve středověku solná stezka. V okolí je množství původních tvrzí a každá má svou historii. V blízkém okolí se těžilo zlato (pozůstatky štol), nacházelo se zde i velké množství sklářských hutí, hamrů. Nedílnou součástí je i období válečné a poválečné se svými osudy zaniklých obcí, samot a osad. V okolí Javorné a Čachrova jsou i tajemná místa opředená pověstmi a záhadami, která můžeme navštívit.
Pohádky:
Tři oříšky pro Popelku – kdo by ji neznal? Můžete se spolu podívat na místa, kde se některé její scény natáčely. I pan Chaloupek si zdejší vesničku vybral do svého večerníčku.

koně

Máme svého jezdeckého koně, kterého můžeme zájemcům půjčit třeba přímo na pozemku, kde budete bezkempovat. Domluvit lze například pro vaše děti procházku v sedle s doprovodem po okolí. Délka procházky může být 60 minut vč. nasedlání a odsedlání. Dospělí si mohou osvojit základy westernového ježdění.

Další aktivity

Offroad projížďky:
Nabízíme možnost offroad projížďky v expedičním speciálu Land Rover Defender, který je stavěný pro ten nejtěžší terén a ten si právě tady můžete na jeho palubě vyzkoušet. Tuhle jízdu ocení především tátové a kluci. Z bezkempování u nás se může stát opravdový zážitek!
Kurzy přežití:
Jako profesionální expediční průvodce vám majitel pozemku může také nabídnout kurzy přežití v přírodě – survival v rozsahu několika hodin až dnů podle dohody. Otestujete si své hranice a možnosti. Jak si umíte poradit v přírodě bez spoléhání se na moderní technologie? Můžete okusit zážitek, který vám žádná mobilní aplikace nezprostředkuje. Naučíte se orientovat v přírodě a postarat se o sebe uprostřed divočiny.
Zapůjčení raftu:
Pokud si i na Šumavě chcete sjet nějakou vodu i to je možné (v případě dostatku vody ? ). Půjčíme vám raft i pádla a můžete splout zlatonosnou Otavu. Na místo Vás odvezeme a potom zase nabereme a přivezeme zpět k vašemu stanu nebo karavanu. Překrásná řeka s divokou přírodou a hradem Rábí čeká, až vám bude vyprávět svůj vodácký příběh.

Nabízíme i možnost osobní autodopravy po Šumavě, a to pro případy, kdy chcete jet na výlet, ale nechce se Vám pěšky a nebo nechcete odparkovávat Váš karavan a balit.

V blízkém okolí je i bowling, lanové centrum, vojenské bunkry…

pravidla

Před příjezdem prosím o skontaktování telefonem.
Při odjezdu očekávám, že bude pozemek ve stejném stavu jako před příjezdem. Zválená tráva se nepočítá :-) .
Dobu odjezdu a příjezdu lze po domluvě s majitelem individuálně posunout.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
9.7 - 10.7.2020 Michal říká:
Zdrželi jsme se jen jednu noc, ale byli jsme nadšeni. Pozemek je v krásné a klidné lokalitě. Voda, WC k dispozici. Při příjezdu k nám Michal docválal na koni, bylo to jak z pohádky :) velmi milý a příjemný hostitel. Rádi se vrátíme. Děkujeme
10.7 - 12.7.2020 Michael říká:
Fantastický relax na Šumavě, majitel velice ochotný a velice pohodový člověk.
9.7 - 12.7.2020 Tomas říká:
Super místo
2.7 - 4.7.2020 Barbora říká:
Skvělé prostředí,fajn lokace na pěší i cyklo vylety,pan majitel velmi příjemný a sympatický.Určitě zvolíme znovu pokud pojedeme na Šumavu.:)
8.7 - 11.7.2020 Petr říká:
Pohoda a klid. Za nas doporucujeme.
6.7 - 7.7.2020 Ladislav říká:
Pěkné, klidné místo se vstřícným majitelem. Děkujeme za přespání.
28.6 - 29.6.2020 Michal říká:
Majitel pozemku vstřícný a ochotný. Stanovali jsme u lesa, kde je klid a ticho. Jediné mínus bylo jen to deštivé počasí, ale to už se zařídit nedá. :) Vřele doporučuji!
4.7 - 6.7.2020 Michal říká:
Vybrali jsme louku pod domem pana majitele. Pozemek udržovaný, čistý, příjezd bezproblémový. Ale dolů k lesíku jsme se nepouštěli. V případě problémů má majitel vhodnou techniku. Na části louky se pohybuje kůň, buď se dá kempovat s ním, nebo za páskou. To je super zpestření, zvláště pro děti :-) Okolí pěkné, výletovat se dá hned z pozemku. Pan majitel sympaťák, Doporučujeme!
3.7 - 7.7.2020 Michaela říká:
Klidné a krásné prostředí na Šumavě. Společnost nám dělal krásný kůň a ovce. Pozemek je dost veliký pro několik rezervací a přitom se nijak neomezujete. Luxusní kadibudka je jen bonus. Pod pozemkem, kousek lesní cestou, je potok s úplně ledovou vodou, ale pro děti bylo dobrodružství hledání cesty na druhou stranu. My si zkusili se otužile namočit, ale je to jen pro silné povahy. Ráj pro radioamatéry, Javorná je sota, takže jsme si udělali příjemnou procházku lesem na vrchol. Majitelé jsou moc příjemní, se vším ochotně poradí a pomohou. Rádi se vrátíme.
3.7 - 5.7.2020 David říká:
Úžasné místo, skvělí majitelé. Bydlet v ohradě s koněm se nám ještě nepoštěstilo :) králíci, morče, mini ovečky. Děti nemluvily o ničem jiném. Suchý záchod na pozemku, kašna v těsné blízkosti. Navíc hřiby a restaurace v docházkové vzdálenosti :) Krásná příroda, klid a neuvěřitelné výhledy jako bonus. Díky moc!
4.7 - 5.7.2020 Markéta říká:
Majitel nabízí dva pozemky, vybrali jsme si horní, kde jsme byli úplně sami. Probudili jsme se na rozkvetlé louce a rušit nás mohlo jen šumění lesa, záře měsíce nebo zpěv ptáků. Takže idylka. Majitel velice vstřícný, skvělá domluva a odpustil nám i že jsme nepochopili instrukce pro místo na stan. Vřele doporučujeme nechat si poradit kam se jít podívat, pokud máte rádi klid. Největší zážitek z celého pobytu byla ovšem offroad jízda přímo s majitelem.
28.6 - 30.6.2020 Zdeňka říká:
Nádherné místo a velmi příjemný a vstřícný majitel. Okolo stanu vám běhá kůň, za zády máte les a před sebou krásnou louku. Deti byli nadšené ze zvířátek, my z klídečku a nádherného okolí. Moc děkujeme a doporučujeme!
29.6 - 1.7.2020 Tereza říká:
Suprove klidne misto :) moc mily majitel
26.6 - 28.6.2020 Honza říká:
Krásné klidné místo, pohodový majitel.
15.6 - 17.6.2020 Stepanka říká:
Nadherne misto pro odpocinek a cyklistiku. Velice stricni majitele. Nic nebyl problem. Idealni pro deti ( zviratka a projizdky na konikovi). Moc se nam libilo.
14.6 - 15.6.2020 Veronika říká:
Moc hezké místo spolu s velmi ochotným a vstřícným panem majitelem!
16.6 - 17.6.2020 Daniel říká:
Skvělá lokalita, skvělý majitel! 🌲💚
11.6 - 13.6.2020 Dávid říká:
Klid, pohoda, moc hezké lesy kolem. Příjemné místo i majitel.
12.6 - 14.6.2020 Ladislav říká:
S majitelem výborná domluva,velice vstřícný,pěkné místo,bylo to fajn. Snídaně s koníkem pro nás byl zážitek.
3.6 - 6.6.2020 Petra říká:
Krásná louka, pohodový a ochotný majitel. Dobré výchozí místo na výlety po Šumavě.
11.6 - 14.6.2020 Tomas říká:
skvele, majitel perfektni!
4.6 - 5.6.2020 Pavlína říká:
Byli jsme nadmíru spokojení a můžeme jen a jen doporučit 🙂 Domluva s majitelem byla naprosto bez problémů a celkové dojmy byly úplně fantastické. Nejen, že jsme měli k dispozici jeho louku, kde bylo ticho, klid a nádherné prostředí, ale také jsme měli možnost se projet terénním Land Roverem, což byl zážitek k nezaplacení. Pan majitel nás zavezl do míst, kde bysme se jinak nedostali, která bysme neměli ani šanci najít. Udělali jsme spoustu zastávek, kdy nám vždy udělal výklad o dané oblasti a opravdu jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Až se jednou na Šumavu vrátíme (což doufám, že bude brzy), určitě se zde musíme opět zastavit. Děkujeme moc za skvělé zážitky😊
5.6 - 7.6.2020 Michal říká:
Úžasný klid a pohoda. Nově vybudovaný suchý záchod, úžasně zjednoduší pobyt. Bohužel nám celý víkend propršelo, ale i tak jsme si krásně odpočinuli. Výhled na spokojeně se pasoucího koně dá zapomenout na strasti
1.6 - 2.6.2020 Lukáš říká:
Nádherné místo z úžasným a nad očekávání vstřícným majitelem. Hrozně hodný a přátelský koník na louce, který Vám pobyt. Nezbývá než vřele doporučit všem bezkempařům. Moc rádi se zde vrátíme.
22.5 - 24.5.2020 Adam říká:
Krásné místo, klid, potok poblíž, vstřícný majitel i koník :)
30.5 - 31.5.2020 Alena říká:
Stanovali jsme na pozemku č. 2 kousek za městem, nacházela se zde krásná louka. V okolí byl až neuvěřitelný klid (žádná auta, hluk města..). Výborná dostupnost autem. Využili jsme nabídku projetí na koni, majitel úžasně vysvětlil všechny základy i pro úplného začátečníka ze všech začátečníků :-) Doporučujeme všem, kteří se dříve báli zkusit jízdu na koni a dosud se neodhodlali. Koník je mazlík a rozhodně s Vámi bude brzo kamarád.
22.5 - 24.5.2020 Nicola říká:
Krásné prostředí, klid, okolo spoustu možností kam vyrazit, moc milý majitel - za nás jedině doporučujeme!
29.5 - 31.5.2020 Jiří říká:
Skvělá lokalita, nádherná příroda, milý a přátelský majitel.
20.5 - 21.5.2020 Juraj říká:
Najradsej by som dal zle hodnotenie, aby toto carovne miesto bolo volne ked sa vratime.
21.5 - 22.5.2020 Juraj říká:
To najlepsie z bezkempu! Prisli sme na jednu noc a nedalo sa inak nez predzit pobyt a zostat dlhsie. Velmi fajn ludia, citili sme sa tam skvele a urcite sa vratime. Klud, ticho, ohnik, hviezdy, konik, ovce, včely...v okoli kopa tras na bike aj turistiku.
Parkovali sme v hornej casti pozemku so 7m obytnakom, bez problemov.
7.5 - 8.5.2020 Barbora říká:
Nádherné místo. Úžasný klid a neuveřitelně milý majitel. Rozhodně skvělá volba na pobyt.
7.5 - 8.5.2020 Tereza říká:
Moc sympaticky pan majitel, obe jeho mista pro parkovani predcila nase ocekavani, naprosta parada! Vybrali jsme ten druhy pozemek na konci vesnice abychom nerusili ostatni. Vse top, moc radi se sem vratime!
8.5 - 9.5.2020 Martin říká:
Vše bylo v pořádku, je možno si vybrat místo na velké louce, jen pozor na déšť - když zaprší, je lépe stát v horní části pozemku. Majitel byl fajn. Martin
8.5 - 9.5.2020 Radek říká:
Perfektní komunikace s majitelem, krásné místo na přespání. Doporučuji!
8.5 - 9.5.2020 Markéta říká:
Krásné,klidné místo v čisté přírodě. Kůň a ovečky hned vedle, romantika.
8.5 - 9.5.2020 Radim říká:
Hezké mîsto, vše super! Doporučujeme. 👍
13.9 - 15.9.2019 Klaudia říká:
Skvělé místo, na výběr dva pozemky - zvolila jsem ten za domem s výhledem na kostel. Místo dole u lesa rovné, jen doporučuju nesjíždět tam autem bez 4x4 - moje lehkomyslnost mi druhý den ráno způsobila celkem krušné chvilky.
Pan majitel velice milý, vše vysvětlil a všechno bylo ok.

Ideální výchozí místo pro toulky po Šumavě, určitě se sem vrátím.
28.8 - 31.8.2019 Josef říká:
Pecka!
24.8 - 25.8.2019 Jakub říká:
Příjemné a klidné, čisté místo. Majitel fajn a starostlivý, na pozemku bylo možno kempovat i přímo ve výběhu s opravdu nádherným koněm. Okolí také krásné - určitě můžeme doporučit.
17.8 - 18.8.2019 Daniel říká:
Absolutní klid a pohoda, maximálně vstřícný pan majitel. Vybral jsem si louku za kostelem. Až zas projedu do těchto končin, určitě si pro nocování opět vyberu toto místo.
15.8 - 16.8.2019 Lukáš říká:
Výjimečná příroda, výjimečný majitel. Víc tokovych ? velice doporučuji.
25.7 - 26.7.2019 Jakub říká:
Naprosto super! Využili jsme louku pod roubenkou vedle výběhu s koněm a dalšími domácími zvířaty. Majitelé sympatičtí a vstřícní. Vedle louky pod kostelem teče pitná voda. Doporučuji.
25.7 - 27.7.2019 Ondřej říká:
Všechno super
22.7 - 24.7.2019 Libor říká:
Klídek,pohoda
22.7 - 25.7.2019 Petr říká:
Pozemek odpovídal tak jak bylo uvedeno. Krásné prostředí. Vstřícní a slušní majitelé a bezproblémová domluva. Rádi bychom se někdy vrátili.
20.7 - 22.7.2019 Radka říká:
Stravili jsme tu s detma dve skvele noci. Misto je uzasne, hned u lesa, proste romantika. Deti si navic uzili mistni zviratka. Byli jsme moc spokojeni.
15.7 - 16.7.2019 Markéta říká:
Prima majitelé, prima kůň na louce :)
17.7 - 18.7.2019 Josef říká:
Neskutečný klid a sympaťák pan majitel. Vybrali jsme louku za kostelem. Máme 6.5 m dlouhou a 3 m vysokou obytku a najeli jsme v pohodě. Ovšem pro obr luxus obytky >7m to není. Stáli jsme ve spodní části louky u lesa. Výjezd zpátky nahoru byl trochu adrenalin, ale zvládli jsme to. Kdyby bylo mokro, tak si budeme muset pobyt prodloužit :). Ovšem pokud budete stát v horní části, není žádný problém. Doporučuji zakoupit domácí med, který je fantastický. Rozhodně se ještě vrátíme.
7.7 - 8.7.2019 Hana říká:
Krásné, klidné místo, kam se člověk bude rád vracet. Velmi milí a vstřícní majitelé, i pes i kůň, s těmi jsme se ihned spřátelili. :) Pro nás zatím topka mezi bezkempy, ve kterých jsme byli. ;)
6.7 - 7.7.2019 Martin říká:
majitel má dvě louky, vybrali jsme si tu dál od silnice za vesnicí, kde je slepá cesta k chalupám, louka byla posekaná, poblíž ohrada s koňmi a krávami , dobře přístupná, s majitelem domluva ok, velmi klidné místo
5.7 - 6.7.2019 Romana říká:
Vyborna domluva s majitelem pozemku. Moznost vy vybrat, kde chceme nocovat. Klid a pohoda.
5.7 - 6.7.2019 Petra říká:
Byli jsme ubytovaní na pozemku č. 2 - krásná louka s výhledem do krajiny. Pan majitel byl velmi vstřícný, komunikativní, vše proběhlo na 1. Ostatním bezkempařům můžeme jen doporučit;)
1.7 - 2.7.2019 Bohuslav říká:
Hezké a klidné místo,milí a vstřícní majitelé. Kouzelná studánka u kostela:-) Líbilo se nám.
4.7 - 5.7.2019 Martina říká:
Kouzelné místo - pastvina, na které kůň spokojeně chroupal trávu kolem stanu a zvědavě nás sledoval. Vstřícný a ochotný majitel pozemku - pomohl nám s dopravou na pozemek, když jsem po úrazu nemohla trasu na kole dojet.
Určitě se někdy vrátíme, abychom ujeli celou naplánovanou trasu a užili si zasloužený odpočinek na tomto "Bezkempu"
PalMas
29.6 - 1.7.2019 Veronika říká:
Všechno perfektní.
1.7 - 5.7.2019 Barbora říká:
Příjemní majitelé a nádherné prostředí. Každý den jsme vyráželi na krátké výlety a většinou nenarazili na žádné další turisty. Užívali jsme si potok Ostružná v lese sousedícím s loukou.
20.6 - 23.6.2019 Jan říká:
Nádherná louka obklopená ze dvou stran lesem. V sousedství je kostel a studánka s pitnou vodou. Majitel je velmi přívětivý a vstřícný. Byl to pro nás krásný zážitek.
24.12 - 25.12.2018 Petra říká:
Úžasné místo v horách. Klidné. My zde strávili Štědrý večer s procházkou k nedalekému kostelíčku a hřbitovu.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem