Potštejnská samota
Přidat mezi oblíbené


250 Kč

120 Kč

80 Kč
Potštejn je malebná vesnička na břehu Divoké orlice v podhůří Orlických hor. V obci se nachází zřícenina hradu Potštejn, kopec Velešov a Kapraď, zámek, Pivovar Clock, hotel Praha, restaurace Slávie, restaurace Pod Lipami, kavárna Trnka,
kavárna Fabrika, cukrárna u Marečka, sezónní pec s pizzou, Konzum s poštou, večerka.
Potštejn je opředen historkami o Loupeživém rytíři a zakopaném pokladu, což se dozvíte na prohlídce hradu s průvodcem.
Zkrátka je zde vyžítí pro malé i velké.

Pozemek je cca 1km od civilizace, přesto na samotě. Sousedí pouze s lesy, loukami a naší malou, rodinnou farmičkou, kterou postupně budujeme. Po domluvě možnost podívat se na zvířata (ovce, kozy, krávy, a další zvířectvo)
Zahrada je rozlehlá a každé stanovací místo bude mít dostatek soukromí.
V případě velké skupiny, není problém být blízko sebe.

Zázemí tvoří starší dům, bývalá cihelna, ve kterém je k dispozici koupelna se sprchou, vanou a umyvadlem. Kuchyňka s drobným vybavením, sporákem, kávovarem, konvicí na vodu, lednicí, mikrovlnkou, hrnci, nádobami na tříděný odpad, atd.. Menší obýváček s pár knihami a hrami pro případné nepříznivé (deštivé nebo horké) počasí.
Na zahradě jsou skluzavky, pískoviště, a houpačky a houpací sítě pro malé děti. Užívejte prosím rozumně s ohledem na nosnost větví.
Poprosím aby hračky z pískoviště děti uklízeli zpět, aby jich bylo dost i pro další hosty.
Vše je skromné, budujeme to postupně, tak prosíme o trpělivost :-) k tomuto místu a nápadu jsme se dostali v 06/22, propadaly se rákosové stropy a vše bylo vybydlené, mákli jsme a je to znát. Pořád to ale není dle našich představ. Dům byl minimálně 20 let vpodstatě neobydlený, tudíž zde žili a žijí drobní živočichové (pavoučci, broučci a podobně), v zázemí se nenocuje, snad to nebude tak moc vadit.

Prosíme o dodržení místa k rozdělaní ohně. K dispozici i malý gril u ohniště. Dřeva na oheň je po okolí dost, brikety na gril pouze vlastní. U ohniště je sud s vodou a konev, použijte prosím k uhašení ohně. Případně doplnit vodu ze studánky.

ZÁKAZ KOUŘENÍ V CELÉM OBJEKTU ZÁZEMÍ I NA ZAHRADĚ, vyjma prostoru ohniště.
základní parametry
S majitelem je nutné domluvit čas příjezdu, aby Vás uvedl na pozemek Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
V poslední době potvrzeno 100% rezervací. Průměrná doba do odpovědi je 15 minut.
Na pozemku je prostor pro 5 samostatných rezervací. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

3 - 4 noci: 5%

5 - 9 nocí: 10%

10 a více nocí: 15%

vybavení
toaleta - splachovací
pitná voda - K dispozici v barelech nebo lahvích, po předchozí domluvě.
elektřina - V domě v každé místnosti, venku natažena k ohništi. Poplatek za elektřinu nevybíráme, věříme, že toho nebudete zneužívat a budete nabíjet jen nezbytné přístroje.
sprcha / umývárna - koupelna se sprchou i vanou s teplou vodou v nedalekém zázemí do 100m
piknikový stůl
gril
ohniště
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Příjezdová cesta je sjízdná s opatrností i běžným osobním autem. Jedná se o svažitou polňačku s kameny.

aktivity
cyklistika

V okolí se nachází několik cyklo a MTB tras. Je spoustu možností výletů na kole i mimo značené trasy. Trochu náročnější trasa je do Litic, pordobnosti níže u pěší turistiky.
Opačným směrem po rovině podél řeky se dá dojet do Doudleb nad Orlicí, Kostelce nad Orlicí a Častolovic. Ve všech 3 městech mají krásné Zámky i zámecké zahrady.
Autem se dá do 15 minut dojet i na cyklostezky . Ráda poradím.

vodní sporty

Lze využít užasnou Divokou Orlici, dole v obci je mistním okrašlovacím spolkem udržovaná plážička, kde se děti určitě zabaví stavbou hrází z kamenů.

dětské aktivity

V obci Potštejn, cca 2km do centra, se nachází možnosti vyžití pro menší i větší děti. Dětské hřistě a work out hristě.

pěší turistika

Nepřeberné množství tras a míst k navštívení. Potštejnský hrad, zámek, Velešov, nádherná procházka je údolím Divoké Orlice do Litic, zde mají hospodu i výbornou špachtličkovou zmrzlinu. Krásný výhled je z Litického hradu.

bruslení

Autem do 15 minut.

koně

Možno domluvit vyjížďky v nedalekém statku.

Další aktivity

Krásné ranní procházky a běhání po přilehlých lesech. Ty jsou protkány zpevněnými i krkolomnými cestami a stezkami.

pravidla

Rozdělávání ohně pouze na místě k tomu určeném. Kouření pouze u ohniště. Mazlíčci povoleni, s opatrností i v zázemí. Mazlíčka prosím mějte pořád na očích. Farma je dost blízko, tak aby nevyplašil pasoucí se zvířectvo.

Příjezd nejdříve: 14:00
Odjezd nejpozději: 11:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

31.8 - 1.9.2022 Jan říká:
Kousek od Potštejnu, přitom úplně na samotě.Dokonalý klid, v noci obloha plna zářících hvězd, ohniště a v domě zázemí jako sprcha, lednička. Tady vám nic chybět nebude. Paní majitelka moc milá
27.8 - 30.8.2022 Lucie říká:
Krasné misto, klid, čisto, všechno potřebné vybavení.
Majitelka moc hodná.
8.8 - 13.8.2022 Martin říká:
Byla to nase prvni zkusenost. s cestovanim pres BezKempu. S ubytovanim jsme byli naprosto spokojeni - trava na pozemku byla posekana a mista na stan upravena. Vsechna mista byla castecne ve stinu a castecne na slunicku. Pani majitelka povesila detem houpacky, mela i klouzacku, hamaky, piskoviste. Detem nic ke spokojenosti nechybelo. Klid byl primo kouzelny, v noci ticho, pres den take. Pani majitelka nam ukazala i nedalekou farmu. Zazemi bylo ciste, plne vybavena kuchyn byl opravdu luxus. Urcite bychom misto doporucili vsem, kdo hleda klid.
5.8 - 11.8.2022 Jana říká:
Naše první bezkempařská zkušenost a hned tak úžasné místo. Majitelé moc ochotní a příjemní lidé. Udělají co vám na očích uvidí, aby vám pobyt zpříjemnili. Skluzavky, houpačky na stromech a úplně nové pískoviště pro děti není problém. Nechybí gril i ohniště.Vlastně bychom mohli zůstat celé dny na místě a dětem by to stačilo. Pozemek je krásně členitý, spousta stromů, každý si najde koutek pro sebe. Nechybí i divočina za domem s "jílovištěm". Hojně jsme využili a tvořili různé výtvory v příjemném stínu pod stromy. Tou dobou bylo opravdu velké teplo a tak přišel vhod nejen stín, ale i perfektní zázemí v domku, který jsme měli k dispozici. Najdete tam vše co potřebujete. Kuchyň jako doma, koupelna s vanou i sprchou, toaleta a jako bonus obýváček, kde si naše děti s radostí půjčovaly na hraní hry a trávily nejparnější části dne. Zůstali jsme šest dní. Za tu dobu se vystřídali i další hosté. Někteří s pejsky nebo s dětmi a vždy to bylo milé setkání s podobně naladěnými lidmi. Všichni jsme se snažili být ohleduplní a nerušit se navzájem a to se myslím povedlo. Tohle místo má velmi příjemnou atmosféru a stojí za to zůstat déle. I okolní výlety stály za to. Blízké hrady, řeka a krásná příroda. Využili jsme i vlak z Potštejna k objevování i vzdálenějších míst. Rádi se sem zase vrátíme, ještě zbylo mnoho k objevování 😀
5.8 - 8.8.2022 Martin říká:
Krásná velké zahrada. Na úplné samotě. I při plném obsazení dostatek soukromí. A zázemí domu je velký bonus navíc.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem