Zahrada U dvou javorů


250 Kč

200 Kč

50 Kč

0 Kč
Pojďte složit hlavu, svá kola nebo obytňák na neoplocenou, ale sekanou (7. 10.) zahradu na kraji Sychrova, kde budete mít především klid (pokud tedy zrovna nebudou sena nebo otavy :)). Jablka jsme trochu očesali, ale dál padají - přijeďte si sebrat.
Pro letošní sezónu jsme ke stolu připravili malý gril - po použití ho tam zase uložte.
Ve vsi téměř není stálé obyvatelstvo, o víkendu přijíždí pár chalupářů.
Nejkrásnější u nás je podvečer, na pozemek padá odpolední slunce a vy se nemůžete nezadívat přes údolíčko na protilehlý kostel sv. Jana v Sačanech. V horkých dnech oceníte opravdu poctivý stín v rohu pozemku po většinu dne.
Pozemek se táhne k malému potůčku, spodní část je vlhčí a je bezpečné tu rozdělat oheň na připraveném ohništi. Zároveň tu děti mohou budovat svá malá vodní díla, mají-li chuť - pokud tedy nepanují sucha a vedra jako letos... Mírné rozorání nevadí - naše děti už si část toku odklonily.
Plody na starých ovocných stromech jsou vám volně k dispozici, jen dbejte na bezpečnost - stromy nijak neudržujeme a pamatují skutečně mnoho. Případnou ulomenou větev odtáhněte, prosím, k ohništi...
Stany stavte nahoře na rovné ploše, kde je k dispozici posezení a malá houpačka.
Zhruba 300 m od pozemku jsou dva soukromé rybníky, z nichž menší (a zároveň po cestě vzdálenější, poznáte jej podle upraveného vstupu do vody a rybářské chaty "Radil") je skvělý na koupání (od majitele povoleno). Jedni hosté upozornili, že stojí za zmínku, že k rybníku se jde kolem včelína - ve vzdálenosti cca 100 m. Čistá voda i ve vedrech zajišťuje skvělé osvěžení. Společnost vám udělají jen vážky.
Na pozemku je horší mobilní signál, internet se někdy zadaří - klid a pohoda zaručeny. Pokud spolehlivý signál nutně potřebujete, vyjděte ke kapličce v Sychrově - tam už není problém...
Protože sami jezdíme v partě více rodin s dětmi, nebráníme se individuální domluvě a otevření pozemku pro až 5 stanů, jejichž obyvatelé se k nám dostanou bez aut nebo obytňáků. Pošlete dotaz!
Prosíme o dodržení klidu - sousedům na tom hodně záleží.
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 2 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
na pozemku není záchod. Dodržujte prosím pravidla!
pitná voda - Přímo na horní hraně pozemku je studna s pitnou vodou, kterou užívá i jeden z vedlejších domů. Voda se čerpá pumpou, která už má ale něco za sebou a užívá se minimálně. Voda proto v sobě mívá různé přírodní nečistoty a důrazně doporučujeme jí pro klid duše i těla přefiltrovat.
sprcha / umývárna - Pumpa u studny na horní hraně pozemku nebo výše zmíněný rybník.
piknikový stůl
gril
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Pro tento účel využijte nejlépe spodní roh pozemku u hrany z kopřiv, případně horní kompost. Používejte, prosím, šetrné mycí prostředky.
Chemické WC - Možnosti vylití chemického WC v okolí pro vás hledáme.
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Z Bělé zpevněná cesta mezi poli, sjízdná bez sněhu i pro běžná osobní auta bez 4x4. Pokud chcete jistotu asfaltu, pak volte silničku z Vrbky též přímo k pozemku. Problém může znamenat ledovka, protože oběma směry se jede do prudkého kopce.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Námi doporučené místo vjezdu na pozemek má na šířku 4 metry. Lze do něj vjet "popředu" nebo zacouvat - dle vaší libosti a nároků na otevření obytňáku. Parkujte tedy kolmo na silničku, nezajíždějte vpravo ani vlevo směrem ke stolu, ať plochu zbytečně nerozjezdíte. Doporučujeme na pozemku nijak nemanévrovat. Než se prostor začne svažovat dolů, máte 10 m, kam auto krásně postavíte. Za žádných okolností nevjíždějte do části pozemku nad horním kompostem směrem k pumpě, tedy přímo u chalupy - pozemek je hodně podmáčený, půda je velmi měkká.

aktivity
cyklistika

Když ze Sychrova vyjedete na kteroukoliv stranu, otevře se před vámi paleta lesních cest, malých silniček nebo cyklotras. Bělou prochází cyklotrasa 0097, která se napojuje na Posázavskou dálkovou cyklotrasu 19.
Pro jízdu s dětmi jsou skvělé asfaltové lesní cesty mezi Třebětínem, Bludovem a Bohdančí.
Nebo překvapivě nepříliš kopcovatý výlet z Třebětína do Hostkovic a na žlutou značku do Leštiny u Světlé, s ideální odbočkou na malou nečekanou zříceninu Chlum, kde dětí překvapí volně přístupné hradní sklepení.
Chcete-li do posázavských kopců, pak je ideálním cílem Světlá nad Sázavou, Lipnice nad Sázavou s lomy, domkem Jaroslava Haška a známým hradem...
Kdo si troufne dál, užije si sjezd do Čáslavi, zpět to ale bude převážně do mírného kopce.
Podobným směrem je Golčův Jeníkov, který poznal málokdo, ale příjemně překvapí svou židovskou čtvrtí nebo jezuitskou rezidencí...
Zajímavým cílem může být nedaleká Číhošť, kde se nachází geografický střed republiky i opravený kostel - dějiště tzv. Čihošťského zázraku.
Skvělý cíl celodenňáku je Zruč nad Sázavou (www.zamek-zruc.cz), kde vám podařeně zrekonstruovaný zručský zámek a okolní park nabízí plno zajímavostí (např. Vodácké muzeum, pro holčičky Svět panenek -www.zamek-zruc.cz/svet-kosticek-a-panenek).

rybaření

Okolní krajina je rybníkářským rájem. Sychrovské rybníky jsou soukromé, ale už v Tasicích (www.rybniktasice.cz) si můžete zachytat.
Další vybrané rybářské cíle (z mnoha jiných k dispozici):
Pilský rybník: http://rybnikpilsky.cz/ www.kudyznudy.cz/aktivity/medova-bohdanec
Jezero Katlov: https://katlov.com/
Nový rybník - uprostřed lesa mezi Třebětínem a Řeplicemi
Vidlák u obce Černíny
Pastvický rybník tamtéž
V okolních lesích rybníky Židovský, Hejniční nebo Švábínov...

lezení

Například: Podhrad (Chřenovice) u trati Posázavské lokálky dva skalní masivy Bejbák a Central Park vhodné k lezení...

vodní sporty

Ne nadarmo se tento kraj přirovnává k Třeboňsku - vodních ploch je tu mnoho, vybíráme ty vyzkoušené, nejen přírodní (i když ty preferujeme). Přímo v Sychrově zastrčený soukromý romantický rybník s čistou vodou, kde narazíte maximálně na někoho z naší rodiny...
Pokud potřebujete více rozruchu kolem, pak se nabízí Zbýšov či kutnohorský akvapark (www.tjsparta-kh.cz/clanky/plovarna.html) nebo známé lomy v Lipnici nad Sázavou...
Vzdálenější Lovětínský rybník se nachází u zříceniny hradu Lichnice v Železných horách, které samy o sobě představují skvělý cíl jednodenního výletu.

dětské aktivity

Naše děti rády upravují koryto toku malého potůčku dole na pozemku, ale pokud potřebujete čistší zábavu, pak můžete procházkou dojít na dětské hřiště v Bělé na návsi nebo k rozhledně Bohdanka (momentálně z technických důvodů dlouhodobě uzavřená), kde je i dětská lanovka... Bufet funguje, tedy točené pivo a točená zmrzka jsou k dispozici.
Starší dětí mohou do Lanového centra Agnes v Bohdanči.
Skvělé je strávit s dětmi den v okolí zámku ve Zruči nad Sázavou - naši chlapci obzvlášť doporučují zdejší motokáry (www.mesto-zruc.cz/volny-cas/zruc-detem/detske-dopravni-hriste/). Děvčata si užijí výše zmíněný Svět panenek, všechny děti Stezku rytíře Miloty (www.zamek-zruc.cz/stezka-rytire-miloty-z-kolowrat).
Dětští železniční nadšenci si zamilují Kolínskou řepařskou drážku (www.reparskadrazka.cz) - opět jsme několikrát vyzkoušeli :).
Mnoho různých aktivit nabízí Kutná Hora, což si umíte sami představit (www.rodinacestuje.cz/2020/06/19/kutna-hora-s-detmi/), ale pro děti je opravdu mimořádný Dačického dům (www.dacickehodum.cz), kde je moderní a pro děti skvěle stravitelná interaktivní expozice o historii města. I dospělí si tuto velmi podařeně zrekonstruovanou památku užijí.

pěší turistika

Krajina Vysočiny a Posázaví je zvlněná, neohromí vás skalnaté vrcholky, ale spíše mírné zelené kopce s hluboce zařízlými údolími a lesy. Krajina je hodně členitá.
Řada jinde doporučených míst je vhodná i pro pěší výlet. Z nezmíněných doporučujeme především vedlejší ves Tasice se starobylou sklárnou (www.facebook.com/HutJakubTasice/), kde se natáčel seriál Synové a dcery Jakuba skláře. Huť Jakub už sice vyhasla pro pravidelnou výrobu, funguje ale jako sklářský skanzen a zdejší akce stojí za opakovanou návštěvu (http://www.sklarnatasice.cz/).
Příjemně se projít můžete do osady Podhradí u Sázavy se Šlitrovou chatou a malou zříceninou Chřenovice. Dostanete se sem podél potoka Jestřebnice, který protéká naším oblíbeným a výše zmíněným rybníkem.
Vydejte se na procházku k rozhledně Bohdanka v Bohdanči, odkud jsou při dobré viditelnosti vidět i Krkonoše. Překvapivě jde o nejvyšší stavbu z "kulatého dřeva" u nás a prý i v Evropě...
Povinností je projí si skalnatá Stvořidla na Sázavě (pozor, kočárky si s sebou berou jen opravdu zdatní nosiči :)).
Zkuste Melechov (715 m. n. m) na druhém břehu Sázavy.

koně

Vzhledem k venkovskému charakteru krajiny v okolí vede několik značených hypostezek, ale my mezi jezdce na koních nepatříme, tedy nemůžeme dát osobní vyzkoušené typy...

Další aktivity

Pivovar Zbraslavice (http://www.pivovarzbraslavice.cz/)
Vyhlídkové lety ze zbraslavického letiště (www.aeroklub-zbraslavice.cz) - krásný výhled na Posázaví, Železné hory, jak si budete přát. Let je třeba rezervovat dopředu, jde o oblíbený cíl.
Středověké podzemí ve Světlé nad Sázavou (www.kyticesvetla.cz)
Rozhledna Havířská bouda na Kaňku u Kutné Hory (www.havirskabouda.cz)
Tvrz a minipivovar Malešov s muzeem kuriozit (www.malesov.cz)
Zámek Žleby (www.zamek-zleby.cz)

pravidla

Plody na ovocných stromech jsou vám k dispozici - pamatujte ale na to, že jde o staré neudržované stromy - ze pevnost větví neručíme.
Po svém mazlíčkovi ukliďte "produkty" na kompost.
Tam také odhazujte další kompostovatelný odpad. Máme dva, kde tleje posekaná tráva - horní a dolní - hromady trávy nejde přehlédnout.
Recyklovatelný odpad můžete odhodit do barevných kontejnerů nahoře u sychrovské kapličky, ve Vrbce nebo v Bělé na návsi. Zde je u Coopu i popelnice, která unese malé množství odpadu, kterého se potřebujete zbavit nutně.
Pro účely "odskočení si" využijte spodní část pozemku vlevo (s javory za zády), kde potůček odtéká pryč a je tu hradba z kopřiv - občas tu prosekáme průchod kopřivami dál...
Večerní posezení s hudebním nástrojem je vhodnější dole v prostoru u ohniště, kde se bude hlas roznášet do neobydleného údolí. Početnější hlučné skupiny, které preferují reprodukovanou hudbu, prosíme, aby si vybrali raději jiné nocoviště.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
Při rozdělávání ohně dbejte zvýšené opatrnosti, z důvodu velkého sucha hrozí požáry! Využívejte pouze míst k tomu určených a odstraňte z dosahu ohně všechny hořlavé materiály. Také nerozdělávejte oheň ve větrném počasí. Informujte se prosím u majitele, zda není v této oblasti rozdělávání ohně dočasně zakázáno.
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
Odlehlé
Pro rodiny
Psí ráj
7.10 - 8.10.2023 Michal říká:
Krásné a klidné místo, navíc posekáno a natrhaná jablka od majitelů - také přivítání a info o sjízdnosti s obytňákem přes sms!:) Bezchybná navigace a užitečná cedulka na místě (bezkempu + QR kód).
9.9 - 10.9.2023 Martin říká:
Bezvadné místo, klid a soukromí 👍
17.8 - 20.8.2023 Zuzana říká:
Naprosto bezvadné místo a pro přežití veder dokonalé díky kombinaci stínu od vzrostlých krásných stromů a dolíku s potůčkem a křovím odkud vane ochlazující vlhkost. Praktický stůl s lavicemi je také velké plus, jen bych apelovala na návštěvníky bez vlastního wc, opravdu využijte k odskočení si křoviny ve spodní části jak je ostatně uvedeno i v popisku, ono to potom v blízkosti stolu není příjemné a víte jak, jsme přece všichni rádi, když se majitelé o své pozemky podělí, tak nemusíme zavdávat příčinu tomu, aby si to nerozmysleli. 😉 Pozemek vřele doporučuji a moc děkuji za možnost pobytu zde.
11.8 - 13.8.2023 Tomáš říká:
Velmi pěkný a klidný pozemek. Rybník po deštivém a chladném počasí studený, ale to dětem nevadilo. Rozhodně doporučujeme.
29.7 - 30.7.2023 Oleksandr říká:
Může být.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem
Cookies. Vy víte, co máte dělat, aby vám tato lišta nepřekážela.
Tyto webové stránky využívají soubory cookie. Váš souhlas s využíváním všech souborů cookie potvrďte tlačítkem "Souhlasím". Pokud chcete upravit nastavení, klikněte na tlačítko "Uložit nastavení". Více informací o využívání souborů cookie naleznete zde.
Bezkempu využívá 4 druhy kategorií cookies:
1. Technické cookie
Technické cookies pro zajištění fungování webu. Bez nich to prostě nejde. Bez nich si neuděláte rezervaci a tedy nikam neutečete.
2. Analytické cookie
Analytické cookies nám pomáhají sbírat anonymní informace o návštěvnosti a interakci s obsahem na webových stránkách, abychom mohli zlepšovat uživatelské prostředí.
3. Personalizované cookie
Personalizované cookies umožňují webovým stránkám zapamatovat si vaše preference a poskytovat vám relevantní obsah a nabídky.
4. Reklamní cookie
Reklamní cookies slouží k sledování vašich online aktivit a přizpůsobování reklam tak, aby byly relevantní a zajímavé pro vás.