Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Louka u řeky Bečvy pod hradem Helfštýnem.
Přidat mezi oblíbené

Stanoviště 1 | Stanoviště 2

350 Kč

350 Kč

250 Kč

100 Kč

0 Kč
U nás je taky moc krásně, neoplocená rovná louka 700 m2 je celý den zalitá sluncem, pozemek je součástí osady. Dívat se budete na zalesněné kopce Maleník a Krásnici a siluetu hradu Helfštýna. Koupat se můžete v řece. Cyklostezka vede po obou stranách řeky. Na protějším břehu je asfaltová cyklostezka Bečva a na naší straně je polní cyklostezka. Do Lipníku nad Bečvou je to podél řeky 5 km, k lávce v osadě Rybáře 3,5 km a do Hranic je to 7,5 km. K dispozici je kadibudka, posezení, ohniště a užitková voda v řece. Elektrika a voda na pozemku není.
Salaš Maleník ve Slavíči je 2 km (auto, kolo, pěšky). Občerstvení Stodola u Bečvy na Rybářích cca 3,5 km (kolo, pěšky). Občerstvení U Pošťáka v Týně nad Bečvou cca 2 km (pěšky, nutno přebrodit řeku).
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 2 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Suchý záchod na pozemku. Užitková voda v řece. Pitnou vodu si zajistěte vlastní.
na pozemku není pitná voda Co s tím?
piknikový stůl
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Výlevku šedé vody budujeme, Prozatím ji můžete vylít na pozemku za záchodem, pokud ale nepoužíváte agresivní chemii.
Chemické WC - Chemické WC není možné na pozemku vylévat.
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Příjezdová polní cesta je rovná a dlouhá 450m. Po dešti bývají místy louže a posledních 120 m může být trochu blátivá, ale stále sjízdná. Louka může být po vydatných deštích podmáčená. Terén louky je rovný a dobře sjízdný. V zimě se úsek polní cesty po nábřeží řeky neodhrnuje, takže bez sněhu nebo při několikacentimetrové pokrývce je pozemek sjízdný.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Rychlost na začátku příjezdové cesty je omezena nasypaným zpomalovacím hrbem. V místě se pohybují děti a suchá cesta je zde prašná. Buďte ohleduplní a jezděte velmi pomalu. Dále je už cesta rovná bez omezení. My jsme po cestě na pozemek přitáhli traktorem maringotku širokou 2,5 m a vysokou cca 3 m. Kolem cesty je několik stromů a keřů, občas jsme střechou zavadili o větve.

aktivity
cyklistika

Na protějším břehu je cyklostezka Bečva. U pozemku vede polní cyklostezka č. 6240. Nejbližší lávka přes řeku je 3,5 km. Za normálního stavu vody lze řeku přebrodit.
V Hranicích je půjčovna kol a koloběžek. Na kolech můžete dojet na nádraží v Drahotuších a nechat se vlakem vyvézt do Rožnova pod Radhoštěm nebo do Velkých Karlovic a odtud zpátky na kolech po cyklostezce Bečva. Pohoda.

rybaření

Řeka je pěkná, romantická, má přírodní charakter. Jsou tu ostroretky, parmy, podoustve, cejni, tloušti, štiky, okouni, úhoři a kapři.
Na našem břehu je cca 1 km po proudu řeky od nás nevelký rybník, kde se rybaří. Na druhé straně řeky se rybaří na starém rameně Bečvy.

lezení

Na druhé straně řeky je lezecká skála (49.5245000N, 17.6461336E). Autem přes Lipník 9 km. Další skála je u Potštátu (Potštátské skalní město 49.6197703N, 17.6654103E). Autem cca 17 km.

vodní sporty

V řece se běžně koupeme. Je poměrně mělká a proudí. V Hranicích je pěkné venkovní koupaliště s bazénem, velmi příjemné i pro děti. V Lipníku je u cyklostezky přírodní koupaliště Jadran (je zde i pláž pro nudisty). Rádi se jezdíme koupat do krásného zatopeného lomu ve Výklekách (19 km). Koupání v lomu je také v Olšovci a v Opatovicích.

dětské aktivity

Dětské lanové centrum na hradě Helfštýně.
letní kino v Hranicích.
Motokáry v Lipníku nad Bečvou.
ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce.
Předmostím až do Pravěku. Více na www.mamutov.eu

pěší turistika

Nedaleko je známý hrad Helfštýn, zříceniny hradů Drahotuš(ch) a Puchart. Hranice a Lipník mají krásné městské památkové zóny. V lázních Teplicích nad Bečvou jsou aragonitové jeskyně a propast Macoška, která je stráááášně hluboká, i když to není vidět.

bruslení

Cyklostezka Bečva je asfaltová a běžně se na ní bruslí. Z Hranic do Lipníku je to cca 12 km. Pokračovat můžete dál podél řeky. Od Lipníku k Oseku nad Bečvou je asfalt na obou březích Bečvy.

koně

Cca 4 km autem od nás JK Coufalík - turistická stáj na břehu řeky Bečvy.

Další aktivity

Řeka je sjízdná kanoí od Hustopečí nad Bečvou až do Lipníku. Je to 25 km.
V blízkém okolí je tenis, golf, minigolf, letní kino. Hrady v okolí: Helfštýn, Drahotuch, Puchart, Svrčov, Starý Jičín, Hukvaldy, Vikštejn.

pravidla

Po příjezdové cestě u chat jezděte velmi pomalu (10 km), jsou zde děti a cesta je hodně prašná.

Nezanechávejte stopy po své návštěvě či návštěvě svých mazlíčků, hlídejte si svého psa, aby neobtěžoval ostatní v okolí.

Buďte ohleduplní k sousedům. Obecně je zakázána hlasitá reprodukce a hlasové projevy, které by mohly rušit okolí.

Berte také ohled na další návštěvníky, kteří přijedou po Vás. Udržujte pořádek a čistotu, co jste na pozemek přinesli, to také odneste. Kontejnery na odpad jsou u příjezdové cesty.

Po 22:00 Vás prosíme o noční klid.

Na louce je ohniště s posezením, jinde je rozdělávání ohně zakázáno.

Vlastní přístup do řeky Bečvy na břehu přímo u našeho pozemku prozatím nemáme vybudovaný.

Díky za vaši návštěvu a za dodržení pravidel.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

7.8 - 8.8.2022 Martin říká:
Dobrá lokalita s výhledem na hrad. Na pozemku jsme byli sami a měli tak velké soukromí. Jedná se o chatovou osadu ale působila na nás celkově velice mile a i se sousedy jsme se dali do řeči. Kousek od louky je pěkný přístup do vody na koupání v řece. Vhodné i pro menší děti - hloubka po kolena/po pas. Na pěší turistiku s děti v okolí louky to moc není, spíše vhodné na kolo. Ale za nás rozhodně doporučujeme!
3.8 - 5.8.2022 Štěpánka říká:
Úžasné okolí, příroda, koupání v řece. Určitě doporučuji. Komunikace s majtelem úžasná. Pro někoho kdo chce utéct z hlučného města, je tento únik úžasný. Děkujeme 😊
8.7 - 9.7.2022 Luděk říká:
Na pozemek jsme se vrátili opakovaně na základě dobrých zkušenosti. Díky
5.7 - 6.7.2022 Luděk říká:
Místo pro kempovani se nám velmi líbilo, pozemek byl posekán, současně byl upraven i vstup do řeky Bečvy, takže koupání bylo super. Byli jsme spokojeni. Děkujeme
28.6 - 29.6.2022 Martina říká:
Klidne krasne misto s vyhledem na Helfstejn... prijemne koupani v Becve s dobrym pristupem do vody.... po prebrodeni reky jsme sli pesky na Helfstyn...
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem