Rybářská chata u Zahrádek mezi Holanskými rybníky


1700 Kč

0 Kč

0 Kč
Rezervace je možná pouze od dvou nocí výše!

Chata U Ledňáčka stojí v močálech u Bobřího potoka na úplné samotě uprostřed luk a lesů, které se rozprostírají kolem soustavy Holanských rybníků a pod vrchem Vlhošť. V noci Vás tu bude rušit jen houkání sovy, přes den křik volavek. Kdo se chová tiše, uvidí nad vodou lovit ledňáčka.

Kapacita chaty je 6 lůžek (jedna manželská postel a dvě patrové postele v druhé místnosti pojaté v duchu kajuty na rybářské lodi). Na všech postelích jsou připravené polštáře a peřiny (slabé - na teplejší období). Povlečení, nebo spací pytle si prosím vezměte s sebou své. Na manželské posteli jsou dvě matrace 200 x 80 cm.

V chatě je splachovací WC, umyvadlo a lázeňská kamna na dřevo s teplou vodou a sprchou. Vodu je nutné načerpat ze studny u chaty čerpadlem do 220 litrového sudu na střeše, odkud pak teče samospádem. Voda je užitková, většinu jí tvoří průsak z potoka a cestou k nám navštívila několik rybníků. Vodu pravidelně ošetřujeme chlorem. Odpadní voda končí v bio čističce.

Elektřina a osvětlení celé chaty je řešené přes 12 V fotovoltaický okruh. Můžete si dobít mobilní telefon ze dvou USB-A zásuvek. Kdo si vezme měnič napětí do 12 V auto zásuvky, může nabíjet třeba i notebook.

Pro přípravu jídla nebo vody na kávu/čaj a pro chladné dny jsou v chatě k dispozici kamna na dřevo s plotýnkou. Součástí vybavení jsou i hrnce, talíře, pánev i příbory a nože. Venku je ohniště a venkovní posezení pod stoletou vrbou. Příjemné posezení je i na kryté terase nad Bobřím potokem s výhledem na vrch Vlhošť. K dispozici je též turistický plynový vařič se šroubovacím ventilem 7/16". Vezměte si svou lahev s plynem. Pod chatou je zakopaný soudek – slouží jako sklípek na potraviny.

Okolní pozemek má výměru bezmála 6 000 metrů a je celý osázený japonskými topoly. Obtéká ho zde přehrazený Bobří potok, který cestou sem protekl přes několik rybníků. Voda je příjemně teplá, můžete se koupat i přímo u chaty.

Z chaty je to kousek na řadu hradů v okolí (Vítkovec, Rybnov, Hostíkovic). Okolo je soustava Holanských rybníků se známými filmařskými lokalitami (film Hastrman, sci-fi seriál Evropské kmeny). Navštívit můžete skalní údolí Peklo u Zahrádek (na jaře na bledule), Máchovo jezero, Bezděz nebo hrad Ronov.

Chata je na naprosto odlehlém místě mimo cesty. Parkování je možné 300 metrů od chaty, věci si můžete dovézt na kárce, která je připravená pod chatou. Kdo má auto vhodné pro off-road, dojede přes louku polní cestou prakticky až k chatě.

Večer před pobytem zasíláme na e-mail instrukce, jak otevřít chatu a odkaz na web, kde si můžete stáhnout detailní foto navigaci cesty k pozemku.

Kdo nechce před odjezdem uklízet, může si objednat paní na úklid.
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Minimální délka pronájmu pozemku jsou 2 dny
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

5 - 9 nocí: 10%

10 a více nocí: 15%

vybavení
toaleta - Splachovací WC v koupelně
pitná voda - Na mytí/hygienu slouží užitková voda, kterou čerpáme do sudu nad chatou. Pitnou vodu je nutné dovést s sebou. Nejbližší studánka s pitnou vodou je v osadě Malý Bor (cca 1,5 km od chaty).
elektřina - 12V fotovoltaický okruh s možností dobít telefon nebo notebook
sprcha / umývárna - Sprcha s teplou vodou v koupelně (nutno zatopit dřevem v lázeňských kamnech), umývadlo s tekoucí vodou tamtéž.
piknikový stůl
gril
ohniště
pozemek je vhodný na zimní pobyt
vytápění -
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

První příjezdová trasa je po asfaltu, v zimě pluhováno. Posledních 50 metrů nezpevněná cesta. Druhá přístupová cesta vede přes louky, je sjízdná jen za sucha nebo pokud není sníh a s off-road vozem s vyšším podvozkem (Nissan Navara, Ford Ranger, apod.).

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Most přes náhon Milčanského rybníka. Projede zde i hasičské auto - průjezd mostu bez problémů.

aktivity
cyklistika

Okolí Holanských rybníků je spíše ploché s čedičovými vrchy Vlhošť, Ronov nebo Bezděz. Hustá síť malých silniček i polních cest. Kousek od chaty vede cyklotrasa 3098 z Horní Police do Zahrádek. Dále pak vyhlášený ráj pro cyklisty Ralsko.

rybaření

Po dohodě s Rybářstvím Doksy je možné rybařit v Doksech na Čepelském rybníce.

lezení

Martinské stěny za Vlhoští. Skautská skála v Pekle.

zimní sporty

Vyhlášené je bruslení na místních rybnících.

vodní sporty

Milčanský rybník, Holanský rybník nebo přímo u chaty v Bobřím potoce.

dětské aktivity

Zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v Zahrádkách (2020).

pěší turistika

V lese nad chatou vede oblíbená červená turistická trasa z Holan kolem hradů Rybnov a Vítkovec přes kozí lávku k Dolanskému vodopádu. Pak dále na vyhlídku Smrtka a na Ronov. Je též možné vystoupat na Vlhošť a pokračovat do skal CHKO Kokořínsko za ním. Zajímavostí je divoká Bobří soutěska u Kravař s vodopádem. A samozřejmě skalní údolí Peklo u Zahrádek.

bruslení

Cyklostezka Česká Lípa - Vlčí Důl (4,8 km) po zrušené železniční trati. Sportovní areál Vrchbělá s cca 4 km inline dráhou.

koně

Klub Westernového Ježdění FALADA - Česká Lípa - Lada.

sauna/wellness

Sauny v Aquaparku Česká Lípa: https://sportlipa.cz/sauna

Další aktivity

Po stopách filmu Hastrman - najdete na Kudy z nudy.

pravidla

Instrukce k odemčení chaty posíláme večer před pobytem na e-mail.
V chatě platí přísný zákaz kouření.
Vezměte si vlastní povlečení nebo spacáky.
Do WC nepatří vlhčené ubrousky ani chemie! Odpadní voda končí v čističce s přírodními bakteriemi, plastové vlhčené ubrousky se nerozloží.
Neberte psy do postele! Chlupy se dostanou skrz povlečení až do matrací.
Při odjezdu po sobě nezapomeňte uklidit!

Příjezd nejdříve: 14:00
Odjezd nejpozději: 11:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
Při rozdělávání ohně dbejte zvýšené opatrnosti, z důvodu velkého sucha hrozí požáry! Využívejte pouze míst k tomu určených a odstraňte z dosahu ohně všechny hořlavé materiály. Také nerozdělávejte oheň ve větrném počasí. Informujte se prosím u majitele, zda není v této oblasti rozdělávání ohně dočasně zakázáno.
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
Osobně navštíveno týmem BezKempu.cz. Náš komentář:

Naprosto boží a útulná chatrč schovaná mezi bažinama. Podzimní počasí tomu dodalo úžasné kouzlo, kdy si v chajdě v mlze připadáte jak v pohádce. Chatka je navíc skvěle vybavená, nechybí ani deskové hry na zábavu večer při svíčkách. Spaní na palandách je pro děcka super. S dvěma malýma dětma (půl roku a 3 roky) na víkend tak akorát, bez dětí (nebo s trochu staršími) si dokážu představit se zde zašít i na delší dobu, výletovat po okolí, večer vegetit s vínkem u filmu či u deskových her, venku u ohně si dát buřt, obzvlášť pak rybáři si přijdou na své

lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
Odlehlé
Pro rybáře
Psí ráj
10.5 - 13.5.2024 Lucie říká:
Překrásné, jako pokaždé na tomto místě.
3.5 - 5.5.2024 Tereza říká:
Byli jsme již podruhé a určitě ne naposledy. Kouzelné místo v přírodě, klid, pozorování ptáků a spousta výletů v okolí (tentokrát jsme vyrazili na Vlhošť a kolem holanských rybníků). Děti byly opět nadšené z vaření na ohni v kotlíku.
19.4 - 21.4.2024 Martin říká:
Moc se nám tu líbilo, je to místo stranou od lidí, dobře vybavené a útulné.
29.3 - 1.4.2024 Pavla říká:
Chata Lednáček je fajn místo a plné hodnocení nedávám jen proto, že je pro mě klid důležitější než technické vychytávky a znám v tomto ohledu prakticky dokonalé místo.
Dostanete pohodlné ubytování, které je někde mezi divočinou a moderností, pěknou lokaci, ucházející obslužnost, na výlety zajímavou oblast, spoustu ptáků místo televize, štěkající srnce a možnost vypnout.

+ Krásná lokace v lese mezi potoky. Poprvé jsme si vyzkoušely sledování ptáků, protože tohle místo na to bylo ideální.
+ Elektřina na osvětlení, čerpadlo užitkové vody a USB nabíjení menších přístrojů je fajn luxus.
+ Možnost teplé sprchy (ovšem prakticky bez tlaku, samospád). Za mě je asi lehčí ohřát lavor než roztápět kotel, ale sestra to ocenila.
+ Veškeré potřebné základní vybavení. Pokud si přiveze plyn a spacák, nic dalšího už asi nepotřebujete.
+ Fajn ohniště a venkovní posezení, vidlice na buřty a ostré nástroje na zpracování dřeva na místě.
+ V blízkém i vzdálenějším okolí dost možností na pěší výletování.

~ ubytování je v poměrně rušné turistické destinaci a počítejte s tím, že vám kolem baráku pár lidí denně projde, i když je chata mimo stezky. Motorové pily a večerní oslavy z blízké chatové oblasti v ceně.
~ Koupelna fakt není pro objemné xD
~ Za 1500 Kč / noc si na odjezdu zahrajete na pokojskou.
~ MHD do místa je na pytel, ale nic co by nezachránilo taxi z České Lípy.

- Vyloženě negativního nic.

Kam na jídlo a pití: Bistro na Tokáni má otevřeno i mimo sezónu a návštěva vás bude stát jen krátkou procházku. Občerstvení Milčany má zřejmě otevřeno jen v sezóně (květen - září?). V Holanech funguje vietnamská večerka, která má otevřeno i o víkendu a o svátky. Studánka v Malém boru má výbornou vodu (chuť trochu po písku), bez problémů jsme nabrali 13 litrů na jeden zátah. Pitná i bez filtru.
5.4 - 7.4.2024 Petra říká:
Děkujeme za kouzelné místo. Skvělé východisko výletů a přitom se cítíte jako v divoké džungli plné ptačí zvěře. Posezení u ohniště, čistá a útulná chatička, vkusně a funkčně vybavená. Prostě nejlepší:)
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


(+ 50 Kč/noc) pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte stanoviště
Vybraná stanoviště:
Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem
Cookies. Vy víte, co máte dělat, aby vám tato lišta nepřekážela.
Tyto webové stránky využívají soubory cookie. Váš souhlas s využíváním všech souborů cookie potvrďte tlačítkem "Souhlasím". Pokud chcete upravit nastavení, klikněte na tlačítko "Uložit nastavení". Více informací o využívání souborů cookie naleznete zde.
Bezkempu využívá 4 druhy kategorií cookies:
1. Technické cookie
Technické cookies pro zajištění fungování webu. Bez nich to prostě nejde. Bez nich si neuděláte rezervaci a tedy nikam neutečete.
2. Analytické cookie
Analytické cookies nám pomáhají sbírat anonymní informace o návštěvnosti a interakci s obsahem na webových stránkách, abychom mohli zlepšovat uživatelské prostředí.
3. Personalizované cookie
Personalizované cookies umožňují webovým stránkám zapamatovat si vaše preference a poskytovat vám relevantní obsah a nabídky.
4. Reklamní cookie
Reklamní cookies slouží k sledování vašich online aktivit a přizpůsobování reklam tak, aby byly relevantní a zajímavé pro vás.