Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Rybářská chata u Zahrádek mezi Holanskými rybníky
Přidat mezi oblíbené


1500 Kč

0 Kč

0 Kč
Chata U Ledňáčka stojí v močálech u Bobřího potoka na úplné samotě uprostřed luk a lesů, které se rozprostírají kolem soustavy Holanských rybníků a pod vrchem Vlhošť. V noci Vás tu bude rušit jen houkání sovy, přes den křik volavek. Kdo se chová tiše, uvidí nad vodou lovit ledňáčka.

Kapacita chaty je 6 lůžek (jedna manželská postel a dvě patrové postele v druhé místnosti pojaté v duchu kajuty na rybářské lodi). Na všech postelích jsou připravené polštáře a peřiny (slabé - na teplejší období). Povlečení, nebo spací pytle si prosím vezměte s sebou své. Na manželské posteli jsou dvě matrace 200 x 80 cm.

V chatě je splachovací WC, umyvadlo a lázeňská kamna na dřevo s teplou vodou a sprchou. Vodu je nutné načerpat ze studny u chaty čerpadlem do 220 litrového sudu na střeše, odkud pak teče samospádem. Voda je užitková, většinu jí tvoří průsak z potoka a cestou k nám navštívila několik rybníků. Vodu pravidelně ošetřujeme chlorem. Odpadní voda končí v bio čističce.

Elektřina a osvětlení celé chaty je řešené přes 12 V fotovoltaický okruh. Můžete si dobít mobilní telefon ze dvou USB-A zásuvek. Kdo si vezme měnič napětí do 12 V auto zásuvky, může nabíjet třeba i notebook.

Pro přípravu jídla nebo vody na kávu/čaj a pro chladné dny jsou v chatě k dispozici kamna na dřevo s plotýnkou. Součástí vybavení jsou i hrnce, talíře, pánev i příbory a nože. Venku je ohniště a venkovní posezení pod stoletou vrbou. Příjemné posezení je i na kryté terase nad Bobřím potokem s výhledem na vrch Vlhošť. K dispozici je též turistický plynový vařič se šroubovacím ventilem 7/16". Vezměte si svou lahev s plynem. Pod chatou je zakopaný soudek – slouží jako sklípek na potraviny.

Okolní pozemek má výměru bezmála 6 000 metrů a je celý osázený japonskými topoly. Obtéká ho zde přehrazený Bobří potok, který cestou sem protekl přes několik rybníků. Voda je příjemně teplá, můžete se koupat i přímo u chaty.

Z chaty je to kousek na řadu hradů v okolí (Vítkovec, Rybnov, Hostíkovic). Okolo je soustava Holanských rybníků se známými filmařskými lokalitami (film Hastrman, sci-fi seriál Evropské kmeny). Navštívit můžete skalní údolí Peklo u Zahrádek (na jaře na bledule), Máchovo jezero, Bezděz nebo hrad Ronov.

Chata je na naprosto odlehlém místě mimo cesty. Parkování je možné 300 metrů od chaty, věci si můžete dovézt na kárce, která je připravená pod chatou. Kdo má auto vhodné pro off-road, dojede přes louku polní cestou prakticky až k chatě.

Večer před pobytem zasíláme na e-mail instrukce, jak otevřít chatu a odkaz na web, kde si můžete stáhnout detailní foto navigaci cesty k pozemku.

Můžete také navštívit naši Loveckou chatu U Pěti kačen v Českém ráji: https://www.bezkempu.cz/detail/2028

Kdo chce vědět o chatě U Ledňáčka a pozemku okolo více, nebo chce tipy na výlety, může navštívit náš web: https://www.kadeckovi.cz/chata-u-lednacka/
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

5 - 9 nocí: 10%

10 a více nocí: 15%

vybavení
toaleta - Splachovací WC v koupelně
pitná voda - Na mytí/hygienu slouží užitková voda, kterou čerpáme do sudu nad chatou. Pitnou vodu je nutné dovést s sebou. Nejbližší studánka s pitnou vodou je v osadě Malý Bor (cca 1,5 km od chaty), možnost nabrat pitnou vodu nebo osprchovat se v Kempu Milčany (kiosek u cesty, Holany ev.č. 155).
elektřina - 12V fotovoltaický okruh s možností dobít telefon nebo notebook
sprcha / umývárna - Sprcha s teplou vodou v koupelně (nutno zatopit dřevem v lázeňských kamnech), umývadlo s tekoucí vodou tamtéž. Možnost osprchovat se v kiosku Kempu Milčany (Holany ev.č. 155)
piknikový stůl
gril
ohniště
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

První příjezdová trasa je po asfaltu, v zimě pluhováno. Druhá přístupová cesta vede přes louky, je sjízdná jen za sucha nebo pokud není sníh a s off-road vozem s vyšším podvozkem (Nissan Navara, Ford Ranger, apod.).

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Most přes náhon Milčanského rybníka. Projede zde i hasičské auto - průjezd bez problémů.

aktivity
cyklistika

Okolí Holanských rybníků je spíše ploché s čedičovými vrchy Vlhošť, Ronov nebo Bezděz. Hustá síť malých silniček i polních cest. Kousek od chaty vede cyklotrasa 3098 z Horní Police do Zahrádek. Dále pak vyhlášený ráj pro cyklisty Ralsko.

rybaření

Po dohodě s Rybářstvím Doksy je možné rybařit v Doksech na Čepelském rybníce.

lezení

Martinské stěny za Vlhoští. Skautská skála v Pekle.

zimní sporty

Vyhlášené je bruslení na místních rybnících.

vodní sporty

Milčanský rybník, Holanský rybník nebo přímo u chaty v Bobřím potoce.

dětské aktivity

Zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v Zahrádkách (2020).

pěší turistika

V lese nad chatou vede oblíbená červená turistická trasa z Holan kolem hradů Rybnov a Vítkovec přes kozí lávku k Dolanskému vodopádu. Pak dále na vyhlídku Smrtka a na Ronov. Je též možné vystoupat na Vlhošť a pokračovat do skal CHKO Kokořínsko za ním. Zajímavostí je divoká Bobří soutěska u Kravař s vodopádem. A samozřejmě skalní údolí Peklo u Zahrádek.

bruslení

Cyklostezka Česká Lípa - Vlčí Důl (4,8 km) po zrušené železniční trati. Sportovní areál Vrchbělá s cca 4 km inline dráhou.

koně

Klub Westernového Ježdění FALADA - Česká Lípa - Lada.

sauna/wellness

Sauny v Aquaparku Česká Lípa: https://sportlipa.cz/sauna

Další aktivity

Po stopách filmu Hastrman - najdete na Kudy z nudy.

pravidla

Instrukce k odemčení chaty posíláme večer před pobytem na e-mail.
V chatě platí přísný zákaz kouření.
Vezměte si vlastní povlečení nebo spacáky.
Do WC nepatří vlhčené ubrousky ani chemie! Odpadní voda končí v čističce s přírodními bakteriemi, plastové vlhčené ubrousky se nerozloží.
Neberte psy do postele! Chlupy se dostanou skrz povlečení až do matrací.
Při odjezdu po sobě nezapomeňte uklidit!

Příjezd nejdříve: 14:00
Odjezd nejpozději: 11:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
Osobně navštíveno týmem bezKempu.cz. Náš komentář:

Naprosto boží a útulná chatrč schovaná mezi bažinama. Podzimní počasí tomu dodalo úžasné kouzlo, kdy si v chajdě v mlze připadáte jak v pohádce. Chatka je navíc skvěle vybavená, nechybí ani deskové hry na zábavu večer při svíčkách. Spaní na palandách je pro děcka super. S dvěma malýma dětma (půl roku a 3 roky) na víkend tak akorát, bez dětí (nebo s trochu staršími) si dokážu představit se zde zašít i na delší dobu, výletovat po okolí, večer vegetit s vínkem u filmu či u deskových her, venku u ohně si dát buřt, obzvlášť pak rybáři si přijdou na své

lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Hosté říkají o pozemku:
Odlehlé
Pro rodiny
Pro rybáře
17.11 - 19.11.2022 Iveta říká:
Pobyt v pozdním podzimu. Mlhy, déšť a první sníh, sálající kamínka, absolutní ticho a klid, ráj! Lokalita je opravdu půvabná, chatička způsobená na komfortní prožití několika dnů v absolutním klidu. K naší velké radosti jsme v Bobřím potoce několikrát zahlédli pod okny proplout bobra :)
11.11 - 13.11.2022 Adam říká:
zase na stejnem miste a zase naprosto perfektni
23.10 - 29.10.2022 Petr říká:
Po roce jsme si opět pobyt moc užili. Na chatě se objevilo pár vylepšení. Doporučuji
22.10 - 23.10.2022 Tereza říká:
Překvapilo nás, jak byla chatička opravdu čistá a dobře vybavená. Je zde i nádobí a bylo zde i dřevo do kamen, i když majitel v e-mailu psal, že není, ať si vezmeme svoje, tak jsme táhli přepravdu dřeva :D byla to romantika, večer jsme se trochu báli. Jen to mytí v nepitné vodě není pro mě. Jsem citlivka. Ale bylo to romantické místo u vody u velkých a krásných vzrostlých stromů. Líbilo se nám to :)
14.10 - 16.10.2022 Jaroslava říká:
Z komentářů předešlých uživatelů jsem měla vysoká očekávání, ale i tak byl pocit při příchodu na pozemek neuvěřitelný. Prostředí až pohádkové, všude božský klid a v chatičce najdete vše, nač si jen vzpomenete. A nejlepší na tom všem je, že sem lidé opravdu málo zabloudí. Celý víkend jsme prožili v souznění s přírodou a bylo nám skvěle.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


(+ 50 Kč/noc) pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem