Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Rybářská chata u Zahrádek mezi Holanskými rybníky
 100 % (40 hodnocení)
Přidat mezi oblíbené


1200 Kč

0 Kč

0 Kč
Chata U Ledňáčka stojí u Bobřího potoka na úplné samotě uprostřed luk a lesů, které se rozprostírají kolem soustavy Holanských rybníků a pod vrchem Vlhošť. V noci Vás tu bude rušit jen houkání sovy, přes den křik volavek. Kdo se chová tiše, uvidí nad vodou lovit ledňáčka.

Kapacita chaty je 6 lůžek (jedna manželská postel a dvě patrové postele v druhé místnosti pojaté v duchu kajuty na rybářské lodi). Na všech postelích jsou připravené polštáře a peřiny. Povlečení, nebo spací pytle si prosím vezměte s sebou své. Doporučujeme vzít si přezůvky, ušetříte čas při úklidu.

V chatě je splachovací WC, umyvadlo a lázeňská kamna na dřevo s teplou vodou a sprchou. Vodu je nutné načerpat čerpadlem do 220 litrového sudu na střeše, odkud pak teče samospádem.

Elektřina a osvětlení celé chaty je řešené přes 12 V fotovoltaický okruh. Můžete si dobít mobilní telefon ze dvou USB-A zásuvek. Kdo si vezme měnič napětí do 12 V auto zásuvky, může nabíjet třeba i notebook.

Pro přípravu jídla nebo vody na kávu/čaj a pro chladné dny jsou v chatě k dispozici kamna na dřevo s plotýnkou. Součástí vybavení jsou i hrnce, talíře, pánev i příbory a nože. Venku je ohniště a venkovní posezení pod stoletou vrbou. Příjemné posezení je i na terase nad Bobřím potokem s výhledem na vrch Vlhošť. K dispozici je též turistický plynový vařič se šroubovacím ventilem 7/16". Vezměte si svou lahev s plynem.

Okolní pozemek má výměru bezmála 6 000 metrů a je celý osázený japonskými topoly. Obtéká ho zde přehrazený Bobří potok, který cestou protekl několik rybníků. Voda je příjemně teplá, můžete se koupat i přímo u chaty.

Z chaty je to kousek na řadu hradů v okolí (Vítkovec, Rybnov, Hostíkovic). Okolo je soustava Holanských rybníků se známými filmařskými lokalitami (film Hastrman, sci-fi seriál Evropské kmeny). Navštívit můžete skalní údolí Peklo u Zahrádek (na jaře na bledule), Máchovo jezero, Bezděz nebo hrad Ronov.

Chata je na naprosto odlehlém místě mimo cesty. Parkování je možné 300 metrů od chaty, věci si můžete dovézt na kárce, která je připravená pod chatou. Kdo má auto vhodné pro off-road, dojede přes louku polní cestou prakticky až k chatě.

Večer před pobytem zasíláme na e-mail detailní foto navigaci cesty k pozemku společně s instrukcemi, jak otevřít chatu.

Můžete také navštívit naši Loveckou chatu U Pěti kačen v Českém ráji: https://www.bezkempu.cz/detail/2028

Kdo chce vědět o chatě U Ledňáčka a pozemku okolo více, nebo chce tipy na výlety, může navštívit náš web: https://www.kadeckovi.cz/chata-u-lednacka/
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

5 - 9 nocí: 10%

10 a více nocí: 15%

vybavení
toaleta - Splachovací WC v koupelně
pitná voda - Na mytí slouží užitková voda, kterou čerpáme do sudu nad chatou. Pitnou vodu je nutné dovést s sebou. Nejbližší studánka s pitnou vodou je v osadě Malý Bor (cca 1,5 km od chaty), možnost nabrat pitnou vodu nebo osprchovat se v Kempu Milčany (kiosek u cesty, Holany ev.č. 155).
elektřina - 12V fotovoltaický okruh s možností dobít telefon nebo notebook
sprcha / umývárna - Sprcha s teplou vodou v koupelně, umývadlo s tekoucí vodou tamtéž. Možnost osprchovat se v kiosku Kempu Milčany (Holany ev.č. 155)
piknikový stůl
gril
ohniště
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

První příjezdová trasa je po asfaltu, v zimě pluhováno. Druhá přístupová cesta je přes louky, sjízdné jen za sucha a s off-road vozem (Nissan Navara, Ford Ranger, apod.). Kontaktujte nás přes zprávy případně předem.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Most přes náhon Milčanského rybníka. Projede zde i hasičské auto - průjezd bez problémů.

aktivity
cyklistika

Okolí Holanských rybníků je spíše ploché s čedičovými vrchy Vlhošť, Ronov nebo Bezděz. Hustá síť malých silniček i polních cest. Kousek od chaty vede cyklotrasa 3098 z Horní Police do Zahrádek. Dále pak vyhlášený ráj pro cyklisty Ralsko.

rybaření

Po dohodě s Rybářstvím Doksy je možné rybařit v Doksech na Čepelském rybníce.

lezení

Martinské stěny za Vlhoští. Skautská skála v Pekle.

zimní sporty

Vyhlášené je bruslení na místních rybnících.

vodní sporty

Milčanský rybník, Holanský rybník nebo přímo u chaty v Bobřím potoce.

dětské aktivity

Zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v Zahrádkách (2020).

pěší turistika

V lese nad chatou vede oblíbená červená turistická trasa z Holan kolem hradů Rybnov a Vítkovec přes kozí lávku k Dolanskému vodopádu. Pak dále na vyhlídku Smrtka a na Ronov. Je též možné vystoupat na Vlhošť a pokračovat do skal CHKO Kokořínsko za ním. Zajímavostí je divoká Bobří soutěska u Kravař s vodopádem. A samozřejmě skalní údolí Peklo u Zahrádek.

bruslení

Cyklostezka Česká Lípa - Vlčí Důl (4,8 km) po zrušené železniční trati. Sportovní areál Vrchbělá s cca 4 km inline dráhou.

koně

Klub Westernového Ježdění FALADA - Česká Lípa - Lada.

Další aktivity

Po stopách filmu Hastrman - najdete na Kudy z nudy.

pravidla

V chatě platí přísný zákaz kouření. Do WC nepatří vlhčené ubrousky! Neberte psy do postele. Chlupy se dostanou skrz povlečení až do matrací. Okolní háj topolů je náš - možno brát větve a pokácené stromy na oheň bez omezení.

Příjezd nejdříve: 14:00
Odjezd nejpozději: 11:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Hosté říkají o pozemku:
Odlehlé
Pro rybáře
3.11 - 5.11.2021 Lukáš říká:
Perfektní místo pro útěk z civilizace :)
30.10 - 1.11.2021 Jakub říká:
Krásné a klidné místo, úplný ráj pro milovníky přírody :)
Sice jsme si trošku zanadávali při nošení věcí od auta, protože jsme si řekli, že to zvládneme všechno najednou (s milionem věcí a malým dítětem) a kárku rozhodně nebudeme potřebovat, ale při příchodu k chatce z nás všechna negativita spadla, protože jsme se objevili v oáze klidu :) Chatka je krásně postavená, výborně vybavená a stojí na kouzelném místě uprostřed přírody. Venku už byla na přelomu října/listopadu pořádná zima, což jsme pocítili hlavně uprostřed noci, když nám uhasl oheň v kamnech a chvilku zase trvalo ho rozdělat. Pořádně rozpálená kamna, i když jsou velmi malá, dokázala chatku krásně vytopit. Měli jsme trošku smůlu na špinavou a zapáchající vodu v kohoutcích, neboť zrovna v okolí vypouštěli rybníky, na splachování WC to stačilo, ale na hygienu jsme museli použít kanystry s vodou, které jsme si přivezli a 2 byly v chatce k dispozici. Za to jsme měli štěstí na pozorování ptáků a zvířat. Celý pobyt jsme strávili v chatce a nejbližším okolí, kde jsme viděli srnky, lasici, veverky, káně, brhlíky, žluny, sojky, pěnkavy, červenky, střízlíky, strakapoudy, volavky a hlavně minimálně 3 ledňáčky, kteří létali přímo nad potokem u chaty. Děkujeme za krásný pobyt a moc rádi se sem zase brzy vrátíme :)
15.10 - 17.10.2021 Dominika říká:
Krásna chatka v ešte krajšom prostredí. Chvíľku mi trvalo než som ju našla, čo ale vôbec nie je na škodu, pretože som si aspoň do sýta užila samotu. Chata je výborne vybavená všetkým, čo by človek nutne potreboval a nevzal so sebou (kuchynské potreby, zápalky, základ lekárničky atď.). Ďakujem, určite rada navštívim znovu.
8.10 - 10.10.2021 Romana říká:
Tohle byl náš první pobyt na Bezkempu a musím říct, že lépe jsme vybrat nemohli. Je to naprosto kouzelné místo které si hned zamilujete. Chata je sice maličká, ale najdete zde vše co budete potřebovat. Velice mile nás překvapila hra která je zde připravena. Zabavila nás na půlku dne. Spaní pro čtyři v zadní místnůstce nás nejdřív zaskočilo, ale po vyzkoušení musím říct, že i tohle mělo něco do sebe. Vyspáno do růžova, co víc si přát? Počasí nám moc nepřálo, ale vše zachránila kamna která vytopí chatu jako nic. Ráno vám poslouží na uvaření vody a šup ven s horkým čajem do houpací sítě. Určitě jsme nejeli naposledy. ♥️
1.10 - 3.10.2021 Lenka říká:
Moc děkujeme za tento krásný pobyt:-) naprosto skvělá chatička uprostřed nádherné přírody. Chatička má k dispozici vše, co je potřeba, je vidět, že se majitelé snaží chatku stále zvelebovat. I když se náš pobyt uskutečnil v říjnu a noci byly už chladnější, kamínka chatku s přehledem vytopila. Cestovali jsme v 6 + 2 pejsci a v pohodě jsme se vešli. Komunikace s majiteli také bez problémů, oceňujeme i podrobnou fotonavigaci a návody.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem