Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Lesní tábořiště
 100 % (80 hodnocení)
Přidat mezi oblíbené


150 Kč

150 Kč

100 Kč

0 Kč
https://www.youtube.com/channel/UC4pLq1qURWa5ESSEXCLVuoA/videos -odkaz lze otevřít POUZE na GOOGLU ???
Klidná lokalita listnatého lesa (pokud zrovna po okolí nevrcholí žně :) , kde naleznete soukromí pouze Vy a nebo můžete přijet se svými přáteli. Pobyt Vám, zvláště na jaře, zpříjemní ptačí zpěv. V horkém létě zase oceníte polostín a příjemné klima. Za 50Kč za noc můžete složit hlavu v naší chatce. Chatka se platí na místě. Pejsci nám nevadí - naopak. Hlídač se na takto odlehlém místě hodí. Musíte ho však mít pod 100% kontrolou (v okolí jsou pastviny, divoká zvěř a MYSLIVCI ) a samozřejmě po nich uklízejte hovínka. Na kole nebo pěšky 2.5km na vlak či k řece Volyňce do Strunkovic nad Volyňkou. Navštivte 3km vzdálené Hoštice u Volyně ze Slunce,seno, ... . 6km na Strakonický hrad s vyhlídkovou věží, 8km to máte do Volyně na stylovou plovárnu , 15km na romantickou zříceninu Helfenburg s vyhlídkovou věží nebo 18km na nejstarší vodní mlýn v ČR do Hoslovic. Cca 25km je vzdálená oblast typických jihočeských rybníků včele se Sudoměří, kde urputně bojoval Žižka nebo Putim, kde bloudil Švejk. (cyklo)Vlakem je to ze Strunkovic nad Volyňkou jednu zastávku do Hoštic, 2 do Volyně, 5 do Lčovic s možností výstupu na hradiště Věnec, 8 do Bohumilic v Čechách na naučnou stezku, 11na Lipku vyhlášenou houbařskými úlovky a konečně 12 zastávka Kubova Huť - nejvýše položená žel. zas. v Čechách s možností výstupu na vrchol Boubín s rozhlednou a pralesem. Ze vzdálenějších celodenních výletů (30-70 Km) musím zmínit Rabí - největší hradní zříceninu v Čechách, perlu mezi zámky - Hluboká nad Vltavou, nebo UNESCEM chráněnou vesnici Holašovice či Český Krumlov. Neskutečných 100 Km překonáte k ¨Českému moři¨ neboli k Lipnu.
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Suchý záchod se srdíčkem :)
na pozemku není pitná voda Co s tím?
gril
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Šedou vodu bez chemie můžete po domluvě vylévat jen na našem pozemku a to v dostatečné vzdálenosti (10-15m) NAD kadibudkou
Chemické WC - Chemické WC nelze v místě tábořiště vylévat
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Pokud prší, nebo je po dešti, tak doporučuji “obvzláště karavanistům” co nemáte náhon 4x4 aby jste po sjetí z asfaltky na lesní cestu zastavili a zbylých cca 50m do cíle si prošli pěšky. V klidu si prohlídněte odbočku na tábořiště, vydlážděnou cihlami a případně si otevřete bránu. Poslední úsek cesty totiž stoupá do mírného kopce, tak ať nemusíte nikde zastavovat a riskovat, že se nerozjedete a budete muset s karavanem couvat kvůli opětovnému rozjetí. Za deštivého počasí může být stížený pohyb i v samotném prostoru tábořiště - přeci jen se pohybujete po lese - zastavujte a rozjíždějte se pouze ze zpevněných ploch.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Co se týče průjezdnosti - na tábořiště opakovaně jezdila Avie se 4 tunami štěrku. Vyjela a projela všude - pokud nemáte místo auta autobus, projedete i vy. Přesto je tábořiště VHODNÉ spíše pro MENŠÍ obytňáky a karavany. Pokud máte smůlu a potkáte na 700 metrů dlouhé příjezdové cestě jiné vozidlo, či zem. techniku, nikdy nesjíždějte z cesty tam, kam nevidíte, např. do vysoké trávy. Můžete narazit na kámen, nebo pařez. S největší pravděpodobností potkáte místního občana, který ví, kudy a kde Vás objet. Když nebude zbytí, raději vystupte a prohlídněte si krajnici.

aktivity
cyklistika

V okolí je několik cyklostezek. Když se navíc udržíte v pomyslném trojúhelníku Strakonice - Vimperk - Vodňany, tak se jedná o relativně klidnou lokalitu, se slabým provozem a mnoha vedlejšíma cestama.

vodní sporty

Nejblíže 2.5 km jsou na řece Volyňce dvě místa vhodná k osvěžení 49.2117053N, 13.8828932E a nebo 49.2038777N, 13.8821690E. Cca 6 Km je na Volyňce hojně navštěvovaný jez tzv. Muteňák ( mezi Mutenicemi a Strakonicemi ) 49.2462953N, 13.9014761E . Nejvíce doporučuji stylovou plovárnu ve Volyni ( https://www.kudyznudy.cz/aktivity/prirodni-plovarna-ve-volyni-nejstarsi-plovarna-v ) a nebo plavecký st. ve Strakonicích

pěší turistika

Hradiště mezi vesnicemi Přední Zborovice a Libětice. Turisticky vyhledávané Hoštice a židovský hřbitov u Hoštic. Lesní kostel s křížovou cestou a vyhlídkou u Milejovic, rozhledna Kbíl, ...

pravidla

NEvstupujte na pozemky přímo sousedící s tábořištěm a samozřejmě tam nic neberte (dřevo, větve a pod) - Taky by jste nechtěli, aby vám během pobytu někdo chodil po tábořišti a něco vám tam bral :o) V reálu uvidíte, že jsou hranice celkem jasné. Po svém pejskovi uklízejte, mějte ho vždy pod kontrolou. Buďte prosím ohleduplní k hnízdícím ptákům, takže (hlavně na jaře) ohýnek rozdělávejte pokud možno malý ze suchého dřeva, co málo čudí. Berte v potaz i případný zákaz rozdělávání ohňů vydaný státem. Základní dřevo na rozdělání ohýnku většinou na tábořišti je, ale pokud u něj hodláte posedět déle, tak se nám osvědčily obyčejné dřevěné lisované brikety z pilin (bez pojiv). Mohu je zajistit, nebo je koupíte v nějakém hobymarketu. 1balík (10Kg) stojí cca 120 Kč a většinou vydrží na jeden večer. Nechají se i dobře (třeba nožem) rozlomit podélně na půl, což zezačátku doporučuji. NEZAPOMEŇTE, že se budete pohybovat v lese, takže repelent, či oblečení s dlouhými nohavicemi a rukávy SEBOU. Přeji hezký pobyt.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

30.12 - 31.12.2022 Alexander říká:
We stayed here in December 2022 for two days. It is really a nice place to be - quiet, natural and very well-kept. The fireplace and canopy are great for cooking or sitting around, and a nice closed cabin can also be booked to sleep inside (we did not use it).
We believe the place is also great for meeting and hanging around with friends or family.
The owner is very nice and helpful and also reacted quickly to our booking and messages.
We hope to come back some day!
17.11 - 18.11.2022 Valentin říká:
Absolutně super místo, čisté, vše připravené pro pohodový pobyt. Tj. dřevo, brikety, gril, zkrátka vše na co si vzpomenete. Příjezdová cesta uplně v pohodě i za deště. Místo je klidné na super místě. Doporučuji krásnou procházku přes louky do Hoštic. Za nás jedno z TOP míst zde na Bezkempu
3.10 - 5.10.2022 Ondřej říká:
Klidné a tiché místo. Majitel se o pozemek stará a rok co rok přibývají další vychytávky ke zlepšení komfortu bezkempařů. S majitelem je dobrá domluva. Byl jsem zde dvakrát a určitě se ještě někdy vrátím.
4.9 - 11.9.2022 Michaela říká:
Opět skvělé, děkujeme a těšíme se příští rok.
2.9 - 4.9.2022 Tomáš říká:
Naprostá paráda, nejlepší zázemí - stůl s přístřeškem, ohniště se sezením, chatka. Všechno výborné.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


(+ 20 Kč/noc) pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem