U Vltavského plavebního kanálu v Zooparku Zelčín

1. místo - Nejlepší bezKemp pro rodiny roku 2023
Stanoviště 1 | Stanoviště 2

600 Kč

600 Kč

600 Kč

90 Kč

70 Kč
Mini kemp s přímým výhledem na ohrady a výběhy se zvířaty v areálu Zooparku Zelčín, v těsné blízkosti Vltavského laterálního plavebního kanálu.

Za nejbližší sousedy budete mít Nandu pampové, Mary Stepní a miniprasátka. Hned za nimi, je už velký kontaktní výběh s ostatním zvěrstvem:-).


V naší ceně je :
- rovný a udržovaný pozemek, v zadní části Zooparku
- elektrika
- pozemek je uzavřený ohradou a akáty pro soukromí
- voda
- WC a sprcha
- vstup do kontaktní části Zooparku (děti vždy v doprovodu dospělých prosíme)
- vstup zdarma na vzduchové trampolíny a dětská hřiště
- pro každé dítě 1 kolečko na koni zdarma
- sleva 200,- Kč na objednání našich raftů (nutno předem) www.zooparkzelcin.cz/rafty

Zoopark je navštěvován turisty hlavně v sezóně, je s tím potřeba počítat. Místo kde budete tábořit se nachází v zadní části areálu a je odděleno. Od vašeho stanu nebo karavanu ujdete jen pár desítek metrů a budete stát před novým kontaktním výběhem o výměře přes dva hektary, kde budujeme 'české safari'. Po ránu vás tak bude zdravit naše zvěř a večer vám bude dávat dobrou noc :-). Z druhé strany zase uvidíte lodě, které plují po Vltavském kanálu, stačí tak ujít pár kroků na val a zamávat kapitánům a zavolat na ně ahóój.

Pozemek je dostatečně velký a umožňuje velké odstupy pro stany nebo auta. V odpoledním slunci vám stín poskytnou vzrostlé stromy které rostou před hrází laterálního kanálu. Elektriku a vodu máte v ceně :-).

Zoopark Zelčín je největší kontaktní zoopark v Čechách zaměřující se spíše na chov domácích zvířat (nejen) s doprovodnými aktivitami pro volný čas a pro celou rodinu. Nabízíme spoustu zážitků, můžete se u nás projet na koni, půjčit si kozu, prasátko či králíka na vodítku a vzít ji k sobě ke stanu nebo karavanu na pastvu, můžete si u nás půjčit raft a splout Vltavu s celou rodinou a mnoho dalšího.

základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Pozemek není exkluzivní BezKempu - negarantujeme dodržování pravidel Bezkempu Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 10 samostatných rezervací. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

5 - 9 nocí: 5%

10 a více nocí: 10%

vybavení
toaleta - Sociální zařízení umístěné přímo na pozemku.
pitná voda - Kohout na u (naše studniční , pijeme ji) vodu na pozemku cca 50 metrů na rohu jízdárny. Připravujeme aby byla rovnou na pozemku. Řádová voda je ve stájích nebo na vodárně na statku. Případně řekněte našim lidem a ukážeme.
elektřina - Přípojka je na pozemku. Doporučujeme mít i sebou prodl. kabel, cca do 50 -70 metrů.
sprcha / umývárna - Sprcha s teplou vodou (bez poplatku) je umístěná přímo na pozemku.
piknikový stůl
ohniště
oplocení
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Po dohodě je možné vodu likvidovat na statku do našeho septiku nebo kanalizace. Nicméně nevadí nám vypustit vodu vedle kotviště lodí na ložnu. Technicky nám ani nevadí otevřený odtok z auta, půda to vezme OK - tedy pokud nebudete ve sprše mít převodovku auta třeba :-). Prostě s rozumem.
Chemické WC - Chemické WC je možné likvidovat na statku do septiku (ukážeme na místě spolu s vodou na vypláchnutí), případně lze použít WC umístěné v první stáji (hadice s vodou je umístěna o 20 metrů dál po pravé straně na zdi - třeba po zavíračce, kdy už u nás není veřejnost), nebo ráno.
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Na náš pozemek se odbočuje na hranicích Zooparku, mezi Zelčínem a Lužcem n. Vltavou. Je to přesně tam kde je kotviště lodí. Molo pro lodě. Odbočíte a molo necháte po levé straně, pojedete cca 300 metrů (směrem k mostu) podél plavebního kanálu a přijedete ke sjezdu na pozemek (vpravo - uvidíte ohradu z fotek i sjezd ). Cesta od asfaltové silnice je vydlážděna kameny z čedičů - sjízdná vždy. Jen je potřeb jet pomaleji, houpeto :-). Sjezd na pozemek je bezproblémový. Zkoušeno - auta v délce 8metrů i přívěsy. Do výšky bez problémů. ( pouze pokud k nám pojedete CONCORDEM - dejte nám vědět - co je na podvozku kamionu, pustíme vnitřkem, jako obvykle). Dá se k nám jet i v zimě, ale tak jako všude může být komplikací větší sníh. Ale např. poklidný silvestr u zvířat není problém.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Cesta bez omezení nahoru i dolů. Jen na vlevo máte vodu :-). Tam nezatáčejte.

aktivity
cyklistika

V blízkosti Zooparku vede podél přírodního koryta Vltavy cyklostezka č.7. Vltavská, vedoucí z Jižních Čech až do Německa. Pokud s kolem nepřijedete, můžete si u nás kolo nebo koloběžku zapůjčit.

rybaření

V okolí je velké množství vltavských tůní, Vltava samotná a i na našem pozemku naše vlastní tůň.

lezení

Skály u Kokořína a Hradska. Lezení povoleno celoročně ve vymezených polygonech.

vodní sporty

Klasické městské koupaliště najdete na Mělníku nebo v Cítově. V blízkosti jsou také pískovny (Baraba) a koupat se dá i ve Vltavě a nejbližší koupání je Vltavský kanál, který máte hned vedle sebe ( nutné je dojít cca 50 metrů na obratiště lodí ) nebo pod novým mostem, který máte asi 70 metrů daleko. V případě kanálu je však nutné dávat pozor na provoz. Koupání je na vlastní nebezpečí.

dětské aktivity

V areálu Zooparku se nachází trampolínové centrum s 11 nafukovacími trampolínami, kontaktní výběh pro děti a zvířátka. Oblíbenou aktivitou u nás je půjčit si kozu na vodítku a jít s ní na procházku. Ale po předchozí dohodě vám umožníme (hlavně dětem např.) zúčastnit se ranních prací na statku (např.krmení drobotiny, kterou u nás chováme).

pěší turistika

V dostupné vzdálenosti najdete řadu turistických cílů - zámky Veltrusy a Nelahozeves, samotný Mělník se zámkem a vinařstvím. Nedaleko najdete horu Říp a také Kokořínské skály s mnoha tur.stezkami a zajímavostmi.
V těsné blízkosti areálu je pak zbudována Naučná stezka Vrbno-Zelčín.
Stezka je dlouhá cca 3,5 km, lze ji projít pěšky či projet na koloběžkách nebo kolech.
Na stezce je 13 zastavení, z niž na každém se dozvíte něco málo o našem regionu, obcích a krajině na soutoku.
Texty jsou doplněny o kvízové otázky.

bruslení

Cyklostezka č.7 je v naší části asfaltovaná a využívaná i pro kolečkové brusle. Pokud si brusle nepřivezete rádi je možnost si je u nás půjčit.

koně

Naší chloubou je stádo Fjordských koní. Pravidelně vozíme děti (kolečka), po předchozí domluvě je možná vyjížďka po okolí ( pro zkušené jezdce i pro děti s doprovodem) nebo projížďka v kočáře (nutno objednat předem).

Další aktivity

V Zooparku kromě zvířat najdete i hostinec nebo občerstvení. Během roku pořádáme i koncerty, nebo akce pro děti.

Můžeme Vám půjčit raft (objednání den předem) a můžete si splout přírodní koryto Vltavy od Vraňan přes soutok Vltavy s Labem až na Mělník (odvezeme vás, nalodíme a zase přivezeme zpět). Vše vám zapůjčíme. Trasa trvá zhruba 4 hodiny. Vždy je dostatek vody a možnost koupání přímo z lodi. Pro vlastníky vlastních lodí, je možnost kousek od pozemku spustit i svoji loď na Vltavský plavební kanál ( blízko máme plavební komoru Hořín).

Po předchozí domluvě (opravdu předem :-) ) a v případě, že to bude v našich možnostech, vás rádi provedeme i případně zákulisím. Můžete se s námi podívat do ohrad, nebo jak bydlí klokani, případně si zkusit nakrmit pštrosa (Emu).

pravidla

Pozemek je z části oplocen. Směrem ke kanálu je strmý val hráze kanálu, pak následuje polní cesta. Nicméně místo je velmi přehledné.

Není povoleno vstupovat bez předchozí domluvy do ohrad se zvířaty, nebo tam kde je to povoleno (kontaktní výběhy). Děti smí ke zvířatům vstupovat jen v doprovodu rodičů / dospělých z důvodu bezpečnosti. Ohrady jsou obehnány i elektrickým ohradníkem! Pejsky mějte prosím při pohybu v areálu vždy na vodítku, není dovolen volný pohyb psů (ochrana našich zvířat), s pejsky nevstupujte do ohrad ke zvířatům. A uklízejte po nic. Prosíme respektujte tam kde je cedule zákaz vstupu se psy (např. první stáj). Vždy po mazlíčkovi uklízejte. Nekrmte zvířata, každé z nich má své krmné dávky určené chovatelem. V areálu jsou rozmístěné automaty na granule. V případě, že máte tvrdé, usušené pečivo, je možné se dohodnout s pracovníky ve stájích. Případně jej lze odložit do koše který je v první stáji na statku. Bez problémů, ale můžete děti nechat trhat trávu a krmit - zvířátka si vás všimnou a přijdou. Respektujte prosím, že se nacházíte v blízkosti zvířat. A zvíře chce v noci jako každý normální člověk spát :-).
Prosíme oheň rozdělávat jen na určeném místě na pozemku.

Může se stát, že na pozemku (pokud nebude rezervován jako celý) bude stát i naše obytka, protože sami jsem karavanisté. Rádi Vás tak poznáme, případně i provedeme s komentovanou prohlídkou, a rozhodně Vás rušit nebudeme.

Drobný dárek pro děti, vstupenku na trampolíny a "jízdenku" na kolečko na koni si vyzvedněte prosím ve stánku u trampolín u vstupu do Zooparku. Tedy pokud Vás při příjezdu nestihneme osobně my dřív :-) . Kolegyně v pokladně Vám dá i identifikaci abychom poznali, že jste naši a omylem vás nehnali ven jako neplatící návštěvníky.
Cyklisté - prosíme nejezdit přes Zoopark, na vaši cestu nasedejte u bezkempu - na cestě po které jste přijeli, vedle Vltavského kanálu - Zoopark objedete na kole okolo.
Prosíme nekempujte vlevo od vjezdové brány pod stromy - i když je strom prořezaný, nelze větvím věřit :-) !

Příjezd / odjezd je možný po domluvě upravit a prodloužit.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
Při rozdělávání ohně dbejte zvýšené opatrnosti, z důvodu velkého sucha hrozí požáry! Využívejte pouze míst k tomu určených a odstraňte z dosahu ohně všechny hořlavé materiály. Také nerozdělávejte oheň ve větrném počasí. Informujte se prosím u majitele, zda není v této oblasti rozdělávání ohně dočasně zakázáno.
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
Osobně navštíveno týmem BezKempu.cz. Náš komentář:

Osobně jsme tento pozemek vícekrát navštívili a vždy jsme byli moc spokojeni. Velmi doporučujeme hlavně pro rodiny s dětmi, které tu mají tolik vyžití, že nebudou chtít domů :-) Moc se nám líbí, že po dohodě si děti mohou zvířata hladit, krmit a vůbec se s nimi kamarádit. Je to pro ně velký zážitek. Zázemí zooparku je výborné, takže nic nechybí. Je tu dokonce i sprcha, velmi čisté a udržované WC. Pro karavanisty doplnění vody, napojení na elektriku a možnost vylít chemické WC i šedou vodu. V okolí hodně výletů. No prostě pro nás ráj na zemi kousek u Mělníka :-)

lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

29.3 - 30.3.2024 Jan říká:
Super minikemp, hlavně pro děti. Pobyt jsme si nakonec prodloužili přes celé velikonoce. I když bylo plno bylo ještě spousta místa. Lokalita taky moc pěkná na výlety. Nebylo nic co by nám chybělo, snad jen ta voda by mohla být přímo na pozemku, nebo další kohout mimo výlevku. Určitě se rádi vrátíme.
30.3 - 31.3.2024 Jan říká:
Krásné místo, ideální pro dětské návštěvníky s možností vyžití v zoo-parku, ale také s možností nenáročné projížďky na kole kolem vltavského kanálu. Všechny služby fungovaly bezvadně, personál velmi ochotný.
22.3 - 24.3.2024 Jana říká:
S dětmi super
29.3 - 31.3.2024 David říká:
Vše ok, výborné vyžití pro děti.
27.3 - 29.3.2024 Veronika říká:
Báječné místo pro rodiny s dětmi. Jako bonus byl velikonoční program pro děti. Moc milý personál a krásné místo. Můžeme jen doporučit. 😉❣️
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


(+ 100 Kč/noc) pravidla pobytu s pejsky


Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem
Cookies. Vy víte, co máte dělat, aby vám tato lišta nepřekážela.
Tyto webové stránky využívají soubory cookie. Váš souhlas s využíváním všech souborů cookie potvrďte tlačítkem "Souhlasím". Pokud chcete upravit nastavení, klikněte na tlačítko "Uložit nastavení". Více informací o využívání souborů cookie naleznete zde.
Bezkempu využívá 4 druhy kategorií cookies:
1. Technické cookie
Technické cookies pro zajištění fungování webu. Bez nich to prostě nejde. Bez nich si neuděláte rezervaci a tedy nikam neutečete.
2. Analytické cookie
Analytické cookies nám pomáhají sbírat anonymní informace o návštěvnosti a interakci s obsahem na webových stránkách, abychom mohli zlepšovat uživatelské prostředí.
3. Personalizované cookie
Personalizované cookies umožňují webovým stránkám zapamatovat si vaše preference a poskytovat vám relevantní obsah a nabídky.
4. Reklamní cookie
Reklamní cookies slouží k sledování vašich online aktivit a přizpůsobování reklam tak, aby byly relevantní a zajímavé pro vás.