Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

U Vltavského plavebního kanálu v Zooparku Zelčín
 Přidat mezi oblíbené


600 Kč

600 Kč

500 Kč

90 Kč

70 Kč
Klidné místo na kempování s přímým výhledem na ohrady a výběhy se zvířaty v areálu Zooparku Zelčín, v těsné blízkosti Vltavského laterálního plavebního kanálu. Exkluzivně pouze pro bezkempaře.

Za nejbližší sousedy budete mít Nandu pampové, Mary Stepní a miniprasátka. Hned za nimi, je už velký kontaktní výběh s ostatním zvěrstvem:-).


V naší ceně je :
- rovný a udržovaný pozemek, v zadní části Zooparku
- elektrika
- pozemek je 'uzavřený' ohradou a akáty pro soukromí
- voda
- vstup do kontaktní části Zooparku (děti vždy v doprovodu dospělých prosíme)
- vstup zdarma na vzduchové trampolíny a dětská hřiště
- pro každé dítě 1 kolečko na koni zdarma
- sleva 200,- Kč na objednání našich raftů (nutno předem) www.raftyumelnika.cz
- po zavírací době, ráno, dopoledne, večer, v noci je Zoopark jen Váš a zvířat

Zoopark je navštěvován turisty hlavně v sezóně, je s tím potřeba počítat. Místo kde budete tábořit se nachází v zadní části areálu a je odděleno. Od vašeho stanu nebo karavanu ujdete jen pár desítek metrů a budete stát před novým kontaktním výběhem o výměře přes dva hektary, kde budujeme 'české safari'. Po ránu vás tak bude zdravit naše zvěř a večer vám bude dávat dobrou noc :-). Z druhé strany zase uvidíte lodě, které plují po Vltavském kanálu, stačí tak ujít pár kroků na val a zamávat kapitánům a zavolat na ně ahóój.

Tyto zážitková místa u nás jsou připravena pouze a výlučně pro bezkempaře. Ubytovat u nás můžeme maximálně čtyři posádky na jednou, ne pro to, že by se vás více nevešlo, ale proto aby jste měli klid.
Omlouváme se, ale více posádek na pozemek nepovolujeme - pouze v případě, že by jste jako jedna skupina obsadili celý pozemek, pak nás kontaktujte pomocí zpráv pro navýšení počtu.
Pozemek je dostatečně velký a umožňuje velké odstupy pro stany nebo auta. V odpoledním slunci vám stín poskytnou vzrostlé stromy které rostou před hrází laterálního kanálu. Elektriku a vodu máte v ceně :-).
Pozemek jsme nově přes COVID zavření upravili a bude tak více stínu pro stanaře (jen musí dorůst tráva).

Zoopark Zelčín je malá farma a Zoopark zaměřující se spíše na chov domácích zvířat (nejen) s doprovodnými aktivitami pro volný čas a pro celou rodinu. Nabízíme spoustu zážitků, můžete se u nás projet na koni nebo v kočáru, půjčit si kozu na vodítku a vzít ji k sobě ke stanu nebo karavanu na pastvu, můžete si u nás půjčit raft a splout Vltavu s celou rodinou a mnoho dalšího.

základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 4 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Sociální zařízení umístěné na farmě vzdálené cca500m. Veřejně přístupné. Hned na začátku v první stáji proti vchodu na statek.
pitná voda - Kohout na u (naše studniční , pijeme ji) vodu na pozemku cca 50 metrů na rohu jízdárny. Připravujeme aby byla rovnou na pozemku. Řádová voda je ve stájích nebo na vodárně na statku. Případně řekněte našim lidem a ukážeme.
elektřina - Přípojka je na pozemku. Doporučujeme mít i sebou prodl. kabel, cca do 50 -70 metrů.
sprcha / umývárna - Sprcha s teplou vodou (bez poplatku) je umístěná na farmě vzdálené cca 500m. Hned na začátku v první stáji proti vchodu na statek (součást sociálního zařízení). Vzhledem k veřejnému provozu doporučujeme používat po nebo před otevírací / uzavírací době areálu.
piknikový stůl
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Po dohodě je možné vodu likvidovat na statku do našeho septiku nebo kanalizace. Nicméně nevadí nám vypustit vodu vedle kotviště lodí na ložnu. Technicky nám ani nevadí otevřený odtok z auta, půda to vezme OK - tedy pokud nebudete ve sprše mít převodovku auta třeba :-). Prostě s rozumem.
Chemické WC - Chemické WC je možné likvidovat na statku do septiku (ukážeme na místě spolu s vodou na vypláchnutí), případně lze použít WC umístěné v první stáji (hadice s vodou je umístěna o 20 metrů dál po pravé straně na zdi - třeba po zavíračce, kdy už u nás není veřejnost), nebo ráno.
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Na náš pozemek se odbočuje na hranicích Zooparku, mezi Zelčínem a Lužcem n. Vltavou. Je to přesně tam kde je kotviště lodí. Molo pro lodě. Odbočíte a molo necháte po levé straně, pojedete cca 300 metrů (směrem k mostu) podél plavebního kanálu a přijedete ke sjezdu na pozemek (vpravo - uvidíte ohradu z fotek i sjezd ). Cesta od asfaltové silnice je vydlážděna kameny z čedičů - sjízdná vždy. Jen je potřeb jet pomaleji, houpeto :-). Sjezd na pozemek je bezproblémový. Zkoušeno - auta v délce 8metrů i přívěsy. Do výšky bez problémů. ( pouze pokud k nám pojedete CONCORDEM - dejte nám vědět - co je na podvozku kamionu, pustíme vnitřkem, jako obvykle). Dá se k nám jet i v zimě, ale tak jako všude může být komplikací větší sníh. Ale např. poklidný silvestr u zvířat není problém.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Cesta bez omezení nahoru i dolů. Jen na vlevo máte vodu :-). Tam nezatáčejte.

aktivity
cyklistika

V blízkosti Zooparku vede podél přírodního koryta Vltavy cyklostezka č.7. Vltavská, vedoucí z Jižních Čech až do Německa. Pokud s kolem nepřijedete, můžete si u nás kolo nebo koloběžku zapůjčit.

rybaření

V okolí je velké množství vltavských tůní, Vltava samotná a i na našem pozemku naše vlastní tůň.

lezení

Skály u Kokořína a Hradska. Lezení povoleno celoročně ve vymezených polygonech.

vodní sporty

Klasické městské koupaliště najdete na Mělníku nebo v Cítově. V blízkosti jsou také pískovny (Baraba) a koupat se dá i ve Vltavě a nejbližší koupání je Vltavský kanál, který máte hned vedle sebe ( nutné je dojít cca 50 metrů na obratiště lodí ) nebo pod novým mostem, který máte asi 70 metrů daleko. V případě kanálu je však nutné dávat pozor na provoz. Koupání je na vlastní nebezpečí.

dětské aktivity

V areálu Zooparku se nachází velké dětské hřiště, k dispozici jsou vzduchové trampolíny, kontaktní výběh pro děti a zvířátka. Oblíbenou aktivitou u nás je půjčit si kozu na vodítku a jít s ní na procházku. Ale po předchozí dohodě vám umožníme (hlavně dětem např.) zúčastnit se ranních prací na statku (např.krmení drobotiny, kterou u nás chováme).

pěší turistika

V dostupné vzdálenosti najdete řadu turistických cílů - zámky Veltrusy a Nelahozeves, samotný Mělník se zámkem a vinařstvím. Nedaleko najdete horu Říp a také Kokořínské skály s mnoha tur.stezkami a zajímavostmi.
V těsné blízkosti areálu je pak zbudována Naučná stezka Vrbno-Zelčín.
Stezka je dlouhá cca 3,5 km, lze ji projít pěšky či projet na koloběžkách nebo kolech.
Na stezce je 13 zastavení, z niž na každém se dozvíte něco málo o našem regionu, obcích a krajině na soutoku.
Texty jsou doplněny o kvízové otázky.

bruslení

Cyklostezka č.7 je v naší části asfaltovaná a využívaná i pro kolečkové brusle. Pokud si brusle nepřivezete rádi je možnost si je u nás půjčit.

koně

Naší chloubou je stádo Fjordských koní. Pravidelně vozíme děti (kolečka), po předchozí domluvě je možná vyjížďka po okolí ( pro zkušené jezdce i pro děti s doprovodem) nebo projížďka v kočáře (nutno objednat předem).

Další aktivity

V Zooparku kromě zvířat najdete i hostinec nebo občerstvení. Během roku pořádáme i koncerty, nebo akce pro děti.

Můžeme Vám půjčit raft (objednání den předem) a můžete si splout přírodní koryto Vltavy od Vraňan přes soutok Vltavy s Labem až na Mělník (odvezeme vás, nalodíme a zase přivezeme zpět). Vše vám zapůjčíme. Trasa trvá zhruba 4 hodiny. Vždy je dostatek vody a možnost koupání přímo z lodi. Pro vlastníky vlastních lodí, je možnost kousek od pozemku spustit i svoji loď na Vltavský plavební kanál ( blízko máme plavební komoru Hořín).

Po předchozí domluvě (opravdu předem :-) ) a v případě, že to bude v našich možnostech, vás rádi provedeme i případně zákulisím. Můžete se s námi podívat do ohrad, nebo jak bydlí klokani, případně si zkusit nakrmit pštrosa (Emu).

pravidla

Pozemek je z části oplocen. Směrem ke kanálu je strmý val hráze kanálu, pak následuje polní cesta. Nicméně místo je velmi přehledné.

Není povoleno vstupovat bez předchozí domluvy do ohrad se zvířaty, nebo tam kde je to povoleno (kontaktní výběhy). Děti smí ke zvířatům vstupovat jen v doprovodu rodičů / dospělých z důvodu bezpečnosti. Ohrady jsou obehnány i elektrickým ohradníkem! Pejsky mějte prosím při pohybu v areálu vždy na vodítku, není dovolen volný pohyb psů (ochrana našich zvířat), s pejsky nevstupujte do ohrad ke zvířatům. A uklízejte po nic. Prosíme respektujte tam kde je cedule zákaz vstupu se psy (např. první stáj). Vždy po mazlíčkovi uklízejte. Nekrmte zvířata, každé z nich má své krmné dávky určené chovatelem. V areálu jsou rozmístěné automaty na granule. V případě, že máte tvrdé, usušené pečivo, je možné se dohodnout s pracovníky ve stájích. Případně jej lze odložit do koše který je v první stáji na statku. Bez problémů, ale můžete děti nechat trhat trávu a krmit - zvířátka si vás všimnou a přijdou. Respektujte prosím, že se nacházíte v blízkosti zvířat. A zvíře chce v noci jako každý normální člověk spát :-).
Prosíme oheň rozdělávat jen na určeném místě na pozemku.

Může se stát, že na pozemku (pokud nebude rezervován jako celý) bude stát i naše obytka, protože sami jsem karavanisté. Rádi Vás tak poznáme, případně i provedeme s komentovanou prohlídkou, a rozhodně Vás rušit nebudeme.

Drobný dárek pro děti, vstupenku na trampolíny a "jízdenku" na kolečko na koni si vyzvedněte prosím ve stánku u trampolín u vstupu do Zooparku. Tedy pokud Vás při příjezdu nestihneme osobně my dřív :-) . Kolegyně v pokladně Vám dá i identifikaci abychom poznali, že jste naši a omylem vás nehnali ven jako neplatící návštěvníky.
Cyklisté - prosíme nejezdit přes Zoopark, na vaši cestu nasedejte u bezkempu - na cestě po které jste přijeli, vedle Vltavského kanálu - Zoopark objedete na kole okolo.
Prosíme nekempujte vlevo od vjezdové brány pod stromy - i když je strom prořezaný, nelze větvím věřit :-) !

Příjezd / odjezd je možný po domluvě upravit a prodloužit.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
Osobně navštíveno týmem bezKempu.cz. Náš komentář:

Osobně jsme tento pozemek vícekrát navštívili a vždy jsme byli moc spokojeni. Velmi doporučujeme hlavně pro rodiny s dětmi, které tu mají tolik vyžití, že nebudou chtít domů :-) Moc se nám líbí, že po dohodě si děti mohou zvířata hladit, krmit a vůbec se s nimi kamarádit. Je to pro ně velký zážitek. Zázemí zooparku je výborné, takže nic nechybí. Je tu dokonce i sprcha, velmi čisté a udržované WC. Pro karavanisty doplnění vody, napojení na elektriku a možnost vylít chemické WC i šedou vodu. V okolí hodně výletů. No prostě pro nás ráj na zemi kousek u Mělníka :-)

lokalita
fotky
Videa
Hodnocení od návštěvníků
16.6 - 18.6.2021 Lucie říká:
Pro rodinu s detmi pekny pozemek a zviratka super . Jedine co bych vytkla je, ze nebylo oznaceno, kam vylevat WC a šedou vodu. Personal na "recepci" nic nevedel. Pripojka na elekzrinu je pouze v jednom rohu proto je nutné mit s sebou delsi kabel 30m bylo malo.
13.6 - 14.6.2021 Kamila říká:
Skvělé místo, kempovali jsme s dětmi, byli jsme všichni nadšení. Obávala jsem se blízkosti plavebního kanálu, ale nebylo třeba, pozemek je oplocený.
Voda byla na pozemku, jen nebyla moc chutná na pití.
Určitě přijedeme zase😉
15.6 - 17.6.2021 Ondřej říká:
Klidne a pohodove misto.
14.6 - 15.6.2021 Zdeněk říká:
Hledal jsem v mapě nějaké místo u Prahy na poslední den naší cesty a Zoo park nám padnul do oka. Naprostá spokojenost, děti byli nadšené! ;o) Vyvenčily jsem kozu, velké trampolíny, večer západ slunce nad kanálem....super! Jen škoda že už jsem museli brzy ráno zvednout kotvy a zpět do ruchu velkoměsta, příště se zdržíme určitě déle. Takže za nás palec nahoru a sem se rádi někdy vrátíme
6.6 - 8.6.2021 Květa říká:
Zoopark je spíše farma. Nejvíce se nám po odjezdu stýskalo po kozičkách. Moc oceňuji přístup k vodě a elektřině přímo na kempovacím pozemku a čisté toalety v blízkosti. Co nám pobyt nejvíce kazilo bylo bez přehánění obrovské množství klíšťat. Ale s tím se nedá nic dělat. Děkujeme majiteli i personálu za tu možnost u vás strávit pár hezkých chvil.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem