Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Litomyšl - historická i moderní - louka v okrajové části Litomyšle, v sousedství přírodní památky Nedošínský háj.
Přidat mezi oblíbené


250 Kč

250 Kč

200 Kč

50 Kč

25 Kč
Chcete se ráno probouzet za ptačího zpěvu a večer pozorovat západ slunce nad rybníkem nebo hvězdy na obloze? Potom vám nabízíme pobyt na louce u rybníka, s dobrou dostupností do Litomyšle - 4 km od centra města a přesto téměř na samotě. Vítejte u nás.
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 2 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

5 - 9 nocí: 10%

10 a více nocí: 20%

vybavení
toaleta - Nově vybudovaná kadibudka na pozemku.
pitná voda - Pitná voda k napuštění do kanystru je k dispozici u majitele, vzdálenost cca 500 m. Pokud je majitel mimo domov, je další možností nabrání vody na čerpací stanici MOL, vzdálené cca 1 km.
elektřina - Není na pozemku k dispozici. V případě potřeby dobití mobilů, tabletů, baterie elektrokola apod., je možné domluvit zdarma u majitele.
sprcha / umývárna - K dispozici je solární vak (sprcha), který po naplnění vodou a po ohřátí můžete využít k osprchování. Rybník bohužel není koupací. V teplém počasí se ale můžete umýt a příjemně osvěžit v řece Loučná, která teče pod cestou. K řece udržujeme na jednom místě průchod.
piknikový stůl
gril
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Šedou vodu je možné vylít kdekoliv na okraji pozemku u cesty (ne na louku).
Chemické WC - Není možnost vylít.
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Pozemek i příjezd na něj je rovinatý. Příjezdová cesta je zpevněná. Při dlouhotrvajících deštích může být podklad louky, zvlášť pod stromy, rozměklý. Potom se může stát, že se "zahrabete" (těžší obytná auta). Proto je vhodné před samotným vjezdem na pozemek si jít místo projít a rozhodnout se, kde zaparkujete. V případě zapadnutí můžeme zajistit vyproštění (za poplatek 200 Kč majiteli traktoru). V době suchého počasí by neměl nastat žádný problém. V zimě se příjezdová cesta neudržuje.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Při příjezdu k pozemku je třeba přejet panelový mostek šíře 3,5 metru. Mostek je běžně užíván zemědělskou technikou a nákladními auty při výlovu rybníku. Těsně před příjezdem na pozemek je zúžené místo, bez problému průjezdné i pro auto s přívěsem. Vjezd na pozemek po otevření závory. Pozemek je dost veliký i pro pohodlné otočení obytného auta i auta s karavanem.

aktivity
cyklistika

Množství nenáročných cyklotras, které vás zavedou k návštěvě okolních míst a měst - Litomyšl, Vysoké Mýto, Choceň, Ústí nad Orlicí, Nové Hrady atd.
Na pozemku není elektřina. Pokud ale přijedete na víc než jednu noc a budete chtít dobít baterii elektrokola, je možné ji přes noc dobít v domě u majitele pozemku, který bydlí nedaleko.

lezení

Budislavské skály a pískovcové útvary Toulovcovy maštale.

vodní sporty

Osvěžení v řece Loučná, která teče pod cestou vedle pozemku. Krytý bazén a koupaliště s tobogánem v Litomyšli, koupaliště v Cerekvici nad Loučnou. V nedalekém rybníku Velký Košíř se provozuje windsurfing a vodní sporty.

dětské aktivity

Dětské hřiště s houpačkami a průlezkami v Nedošíně nebo Tržku, další možnosti vyžití přímo v Litomyšli - o prázdninách mnoho kulturních akcí, Muzeum panenek a hraček, dětská herna v Městském muzeu... Pro zabavení najdete ve skladu míč, badminton, líný tenis a létající talíř. Prosíme, vracejte po použití na místo.

pěší turistika

V okolí mnoho příležitostí k pěší turistice, v sousedství přírodní památka Nedošínský háj s kapličkou sv.Antonína a naučnou přírodovědnou stezkou.

bruslení

Ve vzdálenosti 500 m (vzdušnou čarou cca 80 m) cyklostezka vhodná pro bruslaře.

Další aktivity

Doporučujeme návštěvu historického města Litomyšl, moderní architektura v Litomyšli, kulturní a společenské akce v Litomyšli po celé léto (www.litomysl.cz), Nedošínský háj - místo slavných studentských Majales z Jiráskovy Filosofské historie, zámek Nové Hrady ("české Versailles") a od něho nedaleko vzdálená chata Polanka s výbornou kuchyní. Vysoké Mýto (královské město, muzeum karosářství), turistická zajímavost Toulovcovy maštale a skalní útvary v Budislavi a mnoho dalších zajímavých míst.

pravidla

Pozemek je rozlehlý (cca 4000 m2), ale pro zachování soukromí našich hostů jsme se rozhodli obsazovat pouze pro 2 místa. Pokud byste chtěli náš Bezkemp navštívit se skupinou přátel, je možné kapacitu na váš pobyt navýšit (maximálně však na 4 místa). V tom případě nám napište zprávu. Před příjezdem vám pošleme v SMS kód k otevření všech zámků (je stejný na všech zámcích). Při odjezdu nebo odchodu z pozemku prosíme - kadibudku i sklad zamykejte. Oheň je povoleno rozdělávat pouze na vybudovaném ohništi. Dřevo na ohniště můžete nasbírat v blízkém lese, kde je ho dost. Šedou vodu z mytí můžete vylévat na okraji pozemku u cesty, chemické WC nelze na pozemku likvidovat. Vzhledem k blízkosti přírodní památky zachovávejte klid. Děkujeme.

Příjezd nejdříve: 12:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

31.12 - 1.1.2023 Martin říká:
Krásný, udržovaný pozemek na samotě u rybníka. Majitel se velice stará o komfort návštěvníků. Děkujeme za hezké prožití silvestra 2023. Všem doporučujeme.
2.9 - 3.9.2022 Petr říká:
Za nás absolutní paráda, veliký upravený pozemek na krásném místě a s kadiboudou, posezením a ohništěm. Vše na jedničku. Dokonale instrukce jak se na místo dostat a vše v pořádku. Myslím že se rádi vrátíme. Díky!
3.9 - 5.9.2022 Martin a Jiřina říká:
Vše ok prostorný a rovný pozemek. Poblíž Nedošinsky háj cyklostezky. Litomyšl pár km.
24.8 - 26.8.2022 Roman říká:
Maximální spokojenost, blízko Litomyšle, přesto stranou. Jen v dálce slyšet provoz na silnici, ale neruší. Je dobré prostudovat popis cesty na místo, který je velmi podrobně popsán. Vše potřebné na pozemku je dostačující.
26.8 - 27.8.2022 Cyril říká:
Pozemek velký a krásný, zázemí je také příjemné. Protože jsme parkovali až v zadní části pozemku pod stromy, kde je přece jen vlhčeji, zapadli jsme. Majitelé byli perfektní a starostliví, přijeli, zhodnotili situaci a na druhý den nám domluvili vytažení traktorem, což bylo raz dva. Takže jsme to měli i s dobrodružstvím :)
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem