Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Stanování za humny
 100 % (88 hodnocení)
Přidat mezi oblíbené


200 Kč

200 Kč

150 Kč

100 Kč

40 Kč
Na okraji malé vesničky jménem Županovice. Klidné prostředí, krásná příroda, nedaleko řeka Dyje, Česká Kanada, město Slavonice, zámek Dačice, hrad Bítov,zámek Vranov nad Dyjí a rakouský Raabs an der Thaya.

Po domluvě se můžete podívat na náš chov domácích zvířátek. Chováme drůbež, králíky, ovečky a kozu. Podívat se můžete i na naše papoušky.
základní parametry
S majitelem je nutné domluvit čas příjezdu, aby Vás uvedl na pozemek Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 5 samostatných rezervací. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Suchý záchod - kadibudka
pitná voda - zahradní hadice 50 m
elektřina - přípojka do 50 m
gril
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Šedou vodu lze vylévat ke hnojníku na našem pozemku.
Chemické WC - WC lze vylévat na hnojníku na našem pozemku.
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

aktivity
cyklistika

Celá cyklostezka Thayarunde měří celkem 111 km, přičemž 50 km je po asfaltových cestách po bývalých železničních tratích a 61 km vede po málo frekventovaných silnicích. Úsek mezi Slavonicemi a rakouským Dobersbergem vede po bývalé železniční trati a má 13 km.
Po cyklostezce se svezou také inline bruslaři. Další cyklo trasy jsou směrem na Uherčice,či Bítov.
Národní park Podyjí se rozprostírá na jihu Moravy na březích řeky Dyje. Zasahuje též do Rakouska, kde se nazývá Thayathal. I zde naleznete spousty zajímavých cyklistických zážitků.

rybaření

Nedaleko řeka Dyje,klidné zátoky a krásná příroda kolem Vás. Povolenky pro Jihočeský územní svaz. Sportovní rybník Dešná-spolek sportovních rybářů Jemnice

vodní sporty

Biotop Jemnice je nově otevřené koupaliště v nedaleké Jemnici-11km. Letní koupaliště můžete navštívit v Dačicích - 25 km. Krytý i venkovní bazén naleznete i v rakouském Raabsu -15 km

pěší turistika

Procházky přírodou, Graselovy stezky.

Nejstarší Graselova stezka vede ze Slavonic přes Český Rudolec do Dolního Bolíkova, odkud se výletní okruh uzavře cestou vlakem do Slavonic. Prochází hlubokými lesy, alejemi starobylých cest, údolím Bolíkovského potoka. Často po zaniklých a znovu objevovaných pěšinách.

K tomu NEJ na stezce patří Graselova sluj, vodní pila Penikov, Psí hřbitov, Francouzský kámen, chátrající zámek v Českém Rudolci a zaniklé železářské hutě v Dolním Bolíkově.

Graselova stezka u Vratěnína.

Vratěnín Grasel dobře znal. V nedalekém Drosendorfu byl za drobné krádeže poprvé vězněn již ve svých devíti letech. V Graselově mládí romantická vyhlídka nad horním tokem Dyje se později, v době jeho pronásledování, stala strategickou pozorovatelnou při cestách z Rakouska na Moravu a zpět.
Graselova stezka okolím Vratěnína vede územím bývalého uzavřeného hraničního pásma, polními cestami a lesem. K tomu NEJ na stezce patří stará mlýnská cesta údolím Dyje, přírodní rezervace Bílý kříž s romantickou vyhlídkou na skále nad Dyjí, a Zlatá studánka.

Graselova stezka Český Rudolec

... V Českém Rudolci přišel kdysi do pivovaru štíhlý, pansky oblečený mládenec - přestrojený Grázl - a proručil si pivo. Dal se do řeči, vyptával se, co je nového v kraji, a najednou povídá: "Jestlipak víte, že zde v kraji se zdržuje nebezpečný lupič Grázl? Prý se chystá vyloupit zámeckou pokladnu!" "Jestli je to pravda," odpověděl sládek, "měli bychom ho v lese vyčíhat a polapit." ... pověst dále vypráví o tom, jak hrabě Lev Razumovský svolal a ozbrojil své služebníky, se kterými potom číhal v lese na Grázla. Ten mezitím v panském přestorjení vylákal ze správce klíče a onu zámeckou pokladnu vyloupil ..."

Z Českého Rudolce vychází Graselova stezka na návsi od kostela sv. Jana Křtitele. Vede po silnici na Jindřichův Hradec, za Rudoleckým rybníkem odbočuje vlevo, po silnici na Radíkov. Po 1 km odbočuje stezka na kraji lesa, vpravo, na lesní cestu, po ní dojdeme do Horního Radíkova. Za obcí v lese se nachází místo zvané Kutiště. Zde jsou patrné stopy těžby stříbra. Stezka vede dál k Hornoradíkovskému potoku, nad kterým se tyčí žulové skalní město, Filipovy kameny. Přes kopec skalka – lidově Kofrštán (Kupferstein -NJ -měděný kámen) vede stezka do Radíkova, kterým prochází k rybníkům horní a dolní hamr. Pod Radíkovem se stezka napojuje na červenou turistickou značku, po které se výletní okruh uzavírá zpět do Českého Rudolce. Stezka je značena žlutým terčem orámovaným bílým písmenem „G“.
K tomu NEJ na stezce patří stopy těžby stříbra v místě zvaném Kutiště a žulové skalní město, Filipovy kameny.Pod nimi se ztrácí Hornoradíkovský potok, jehož bublání je slyšet v rozsedlinách.

Podyjí

„Podyjí" je velmi krásná lokalita ,nachází se zde zachovalá příroda, která Vás nadchne. Kraj je obohacen mnoha vřesovišti, krásnými vyhlídkami.Vyskytuje se zde 77 druhů chráněných rostlin, z kterých můžeme připomenout např. brambořík nachový, kýchavici černou nebo měsíčnici vytrvalou. Fauna je zastoupena vzácnými druhy živočichů, jsou to např. vydra říční a sysel obecný, z ptáků např. dudek chocholatý, čáp černý, výr velký. Nalézají se zde také cenné druhy hmyzu jako roháč obecný či kudlanka nábožná a jiné další.

bruslení

Slavonická cyklostezka Vás uchvátí svou rozmanitostí, vedoucí kolem staré železniční trati až do Rakouska.

pravidla

Příjezd nejdříve: 09:00
Odjezd nejpozději: 19:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
Odlehlé
S výhledem
Farmy
31.8 - 1.9.2022 Marián říká:
Krásne kľudne prostredie, príjemný majiteľa pani majiteľka ma aj napriek neskorších večerným hodinám a dažďu uviedla na miesto vysvetlila príjazd na pozemok a ráno mi pán majiteľ priniesol teplú vodu na umytie riadov. Rozhodne sa ešte zastavím a prespím na svojich moto potulkách po malebných južných Čechách. A ráno ma prišli privítať aj domáce zvieratká 🙂
10.8 - 12.8.2022 Veronika říká:
Krásné, klidné místo. Vše dle popisu, děkujeme.
29.7 - 30.7.2022 Lukáš říká:
Velmi vstřícní majitelé. Klidné místo.
3.7 - 4.7.2022 Monika říká:
Krásné místo s výhledem do polí a na blízké kopce. Klid a soukromí (byli jsme na pozemku sami). Elektriku jsme napojili, po vodu jsme chodili kousíček do zahrádky. Majitelé příjemní a vstřícní.
5.7 - 9.7.2022 Lucije říká:
Velmi milí a vstřícní majitelé, pohodové místo, moc rádi zase přijedeme.
Vše přesně podle popisu, 💯spokojenost, díkujeme.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


(+ 50 Kč/noc) pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem