Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Litomyšl - historická i moderní - louka v okrajové části Litomyšle, v sousedství přírodní památky Nedošínský háj.
 Přidat mezi oblíbené


200 Kč

150 Kč

30 Kč

10 Kč
Chcete se ráno probouzet za ptačího zpěvu a večer pozorovat západ slunce nad rybníkem nebo hvězdy na obloze? Potom vám nabízíme pobyt na louce u rybníka, s výbornou dostupností do Litomyšle - 4 km od centra města a přesto téměř na samotě. Do Litomyšle se dostanete pěšky (cca 50 minut chůze), na kole, vlakem ze zastávky Litomyšl-Nedošín nebo Tržek, nebo městskou autobusovou dopravou z Nedošína, která jezdí v pracovní dny přibližně každé 2 hodiny. Jsme také karavanisti, takže rozumíme vašim potřebám a požadavkům. Vítejte u nás.
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 2 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
na pozemku není záchod. Co s tím?
pitná voda - Pitná voda u majitele do kanystru, vzdálenost cca 500 m, nebo ve studánce u kapličky sv.Antonína v Nedošínském háji.
piknikový stůl
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Šedou vodu je možné vylít kdekoliv mimo louku na okraji pozemku u cesty.
Chemické WC - V případě potřeby je možné chemické WC (se zelenou chemií) po dohodě vylít u majitele do ČOV.
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Pozemek i příjezd na něj je rovinatý. Příjezdová cesta je zpevněná. Při dlouhotrvajících deštivých dnech bývá podklad louky rozměklý, potom nedoporučujeme vjezd na louku obytným autem (je ale možné zůstat na cestě vedle louky, je také v našem vlastnictví a louku můžete normálně využívat - posezení i ohniště). V případě, že dojde k zapadnutí, je možné zajistit vyproštění pomocí zemědělské techniky (bohužel za poplatek 200 Kč majiteli traktoru). V době suchého počasí by neměl nastat žádný problém. V zimě se příjezdová cesta neudržuje.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Při příjezdu k pozemku je třeba přejet panelový mostek přes náhon, šíře 3,5 metru (na okraji háje za zákazovou značkou - odbočka vpravo). Mostek je běžně užíván zemědělskou technikou a nákladními auty při výlovu rybníku. Těsně před příjezdem na pozemek je zúžené místo, bez problému průjezdné i pro auto s přívěsem. Vjezd na pozemek je dostatečně široký (4 metry). Pozemek je dost veliký i pro pohodlné otočení obytného auta i auta s karavanem (5000 m2).

aktivity
cyklistika

Množství nenáročných cyklotras, které vás zavedou k návštěvě okolních míst a měst - Litomyšl, Vysoké Mýto, Choceň, Ústí nad Orlicí, Nové Hrady atd.

rybaření

Na povolenku v řece Loučná.

lezení

Budislavské skály a pískovcové útvary Toulovcovy maštale.

vodní sporty

Krytý bazén a koupaliště s tobogánem v Litomyšli, koupaliště v Cerekvici nad Loučnou. V nedalekém rybníku Velký Košíř se provozuje windsurfing.

dětské aktivity

Dětské hřiště s houpačkami a průlezkami v Nedošíně nebo Tržku, další možnosti vyžití přímo v Litomyšli - o prázdninách mnoho kulturních akcí, Muzeum panenek a hraček, dětská herna v Městském muzeu...

pěší turistika

V okolí mnoho příležitostí k pěší turistice, v sousedství přírodní památka Nedošínský háj s kapličkou sv.Antonína a naučnou přírodovědnou stezkou.

bruslení

Ve vzdálenosti 500 m (vzdušnou čarou cca 80 m) cyklostezka vhodná pro bruslaře.

Další aktivity

Návštěva historického města Litomyšl, moderní architektura v Litomyšli, kulturní a společenské akce v Litomyšli po celé léto (www.litomysl.cz), Nedošínský háj - místo slavných studentských Majales z Jiráskovy Filosofské historie, zámek Nové Hrady ("české Versailles") a od něho nedaleko vzdálená chata Polanka s výbornou kuchyní. Vysoké Mýto (královské město, muzeum karosářství), turistická zajímavost Toulovcovy maštale a skalní útvary v Budislavi a mnoho dalších zajímavých míst.

pravidla

Oheň je povoleno rozdělávat pouze na vybudovaném ohništi. Vzhledem k blízkosti přírodní památky zachovávejte klid, nerušte kolem sebe živou přírodu a raději se věnujte jejímu klidnému pozorování. Šedou vodu z mytí můžete vylévat na okraji pozemku u cesty, chemické WC (zelená chemie) je možné vylévat u majitele pozemku do ČOV u domu. Pitná voda k doplnění a dispozici je také u majitele, ve vzdálenosti cca 500 m. Pitnou vodu můžete do lahví nebo kanystru načerpat i z pramene přímo v Nedošínském háji - u kamenné kapličky sv. Antonína. Nabíjení mobilu apod. lze domluvit u nás, jezdíme také s obytným autem a tudíž rozumíme vašim potřebám a požadavkům. Máme prosbu: pokud jedete se stanem, nebo nemáte vlastní WC, prosíme, vykonávejte svoji základní nutnou potřebu za příjezdovou cestou směrem k řece Loučná (nikoliv přímo na pozemku na kempování - sečené louce) a poklad po sobě náležitě zahrabejte, aby po vás nezůstalo pro příští návštěvníky nepříjemné překvapení. Není nic horšího, než přijet na pozemek po někom, kdo po sobě zanechal "podpapírák". Děkujeme Vám.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
4.9 - 5.9.2020 Hana říká:
Je to krásné místo. Moc děkujeme za dřevo - ohýnek byl moc fajn. Trošku je ve stanu slyšet ta hlavní silnice, ale nakonec větší rámus nadělali skákající kapři v rybníce. Bylo to celkem fajn poslouchat. Louka je trošku mokřejší, tak přibalte gumáky. Příjezd v pohodě - měla jsem SUV, ale určitě pomalu projedete běžným osobákem. Příjemná byla i hospůdka v centru vesnice s výborným pivkem. Díky za doporučení.
5.9 - 7.9.2020 Lenka říká:
Pokud si chcete užít poklidné kempování a stanování s partnerem, partnerkou, s rodinou či s přáteli. Je pravě toto místo správnou volbou! Než jsme našli místo, chvilku jsme sice bloudili. Majitel pozemku, ale v mailu poslal skvělou slovní navigaci, po které jsme pak úspěšně dojeli do cíle. Už při prvním pohledu na nás “dýchla” romantická atmosféra. Byli jsme ohromeni klidem, čistým prostředím, rybníkem plných kaprů, které se dají sledovat z břehu,... Posíláme pár fotek, které vystihují výše uvedené hodnocení a naše nadšení. Určitě se sem rádi vrátíme. :)
28.8 - 29.8.2020 Petr říká:
Krásný, klidný pozemek u rybníku. Je udržovaný s ohništěm a posezením. Po tmě jsem to trochu složitě hledal, v navigaci mi pomohlo až zadat místo auta chodce (turistickou trasu). Příště radši za světla:-) Při špatném počasí je dost možné, že se zahrabete.
16.8 - 17.8.2020 David říká:
Klidná dobře udržovaná louka s posezením a ohništěm za vesnicí mezi dvojicí potoků a rybníkem.
Jediné nepatrné minus byl nepřetržitý šum z poměrně vzdálené silnice, ale člověk si po chvíli zvykl.
17.8 - 21.8.2020 Jarmila říká:
klidný pozemek u rybníka, velmi vstřícní majitelé. Jedinými nezvanými návštěvníky byli mravenci.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem