Velký ovocný sad - "Oáza klidu" u Třeboně.


330 Kč

250 Kč

70 Kč

50 Kč
Rádi Vás ubytujeme v krásném a klidném ovocném sadu nebo před budovou statku v malé klidné jihočeské vesnici Hrachoviště vzdálené 10 km od Třeboně.
Sad je 2500 m2 velký a navazuje na typický jihočeský statek. V sadu je místo pouze hned za branou pozemku - vejde se sem jedno obytné auto, toto místo je vždy sjízdné a přístupné, navazuje hned na málo frekventovanou silnici. V minulosti se stalo, že hosté zajížděli dál do sadu, kde je při dešti riziko zapadnutí. Proto prosím respektujte, že jediné možné místo pro jakákoliv auta je hned za branou. Stanovat i relaxovat můžete již uvnitř sadu. Místo za branou je slunné a sousedí s domem, kde bydlí sousedka, která má za plotem malého pejska.V sadu není WC a okolo pozemku jsou domy sousedů. Je možné si odskočit za strom na malou stranu, ale na pozemek je vidět z oken sousedů. Ovocný sad sekám pro zachování místní diverzity 1 x za 14 dní posekanou trávu nechávám částečně ležet na zahradě, abych neodvážela cenný materiál z místa, kde žije množství zvířat (ježci, užovky, žáby, velké množství hmyzu...). Není zde “ anglický trávník” a sad je využíván hlavně na pěstování ovoce a divokých bylin,nikoliv jako okrasná udržovaná zahrada se skalkami a okrasnými prvky.Před budovou statku je prostor pro 2 obytná auta.
V sadu je k dispozici ohniště, posezení na kládě s okrasným jezírkem.
Před budovou statku u silnice nejezdí téměř žádná auta. Večer je zde krásný západ slunce a výhled na pasoucí se krávy. 300 m odsud je místní hospůdka a 200 m je dětské hřiště. 2 km je rašelinový rybník Podřezaný, který je proslavený léčivou vodou a 8 km odsud jsou Cepské pískovny s tyrkysovou a křišťálově čistou vodou. Přímo vesnicí prochází cyklostezka vedoucí na Nové Hrady. Ve vesnici je možné sehnat od místních farmářů domácí mléko, vajíčka a jiné dobroty.
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 3 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

3 - 4 noci: 2%

5 - 9 nocí: 4%

10 a více nocí: 6%

vybavení
na pozemku není záchod. Dodržujte prosím pravidla!
pitná voda - kohoutek s pitnou vodou je na domě - u vchodových dveří do zahrady v blízkosti je stolek s lavičkou.
elektřina - Elektrická zásuvka vedoucí z domu 50 m. Prosím mějte sebou prodlužovačku o minimální délce 50 m, dům je vzdálený přes sad cca 100 m. Zásuvka se nachází na pravo od balkonových dveřmi. Další prodlužovací kabel je za dřevěnými dveřmi na chodbě. Pokud budete mít jakoukoliv obtíž s elektrickým proudem volejte mi. Je možne,že je odstavka proudu či závada na kabelu. Situaci co nejrychleji vyřešíme?.
piknikový stůl
gril
ohniště
oplocení
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - pokud používáte ekologické mycí prostředky můžete vodu z nádobí vylít do nádrže kudy odtéká šedá voda z domu do místního rybníku.
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Stání v sadu je vzdálené 10 m z asfaltové silnice. Cesta do sadu je travnatá. Projedete 4 m širokou bránou a zastavíte auto hned za ní. Nezajiždějte dál do zahrady ani na pravou či levou stranu.CHKO Třeboňsko je velmi vlhká oblast, všude okolo nás jsou rybníky a močály i náš ovocný sad se při větším dešti může během jednoho dne změnit nečekaně v močál a těžko průjezdné bahniště. Ovocný sad sekám pro zachování místní diverzity 1 x za 14 dní posekanou trávu nechávám částečně na zahradě, abych neodvážela cenný materiál z místa, kde žije množství zvířat (ježci, užovky, žáby, velké množství hmyzu...). Nezajíždějte prosím nikam dál do zahrady ani na pravou či levou stranu od vjezdu.jinde nez na urcenem miste ke stani se může se stát, že uděláte hluboké koleje a může tak být po dešti obtížné vyjet. Minimalizujte pohyb s autem na zahradě (vzniklé koleje mi komplikují sekání trávy a hyzdí zahradu). Před budovou statku je parkování 2 m vzdálené z asfaltové silnice. Stání je zde možné za jakýchkoliv podmínek, terén je zpevněný.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Příjezdová cesta vede po rovném travnatém pozemku 10 m, projedete 4 m širokou bránou za kterou zastavíte. Nezajiždějte dál do zahrady ani na pravou či levou stranu.

aktivity
cyklistika

úžasné cyklostezky vedoucí lesem na pískovny, kde je krásné koupání či na oblíbené Nové Hrady.

rybaření

Soukromý rybník, který je pronajímán na rybolov vzdálený 500 m. Dále mnoho pískoven směrem na Suchdol nad Lužnicí, řeka Lužnice a rybník Staňkovský, Hejtman a Kanclíř.

vodní sporty

2 km vzdálený rašelinový rybník Podřezaný. Tyrkysově modré pískovny směrem na Majdalenu a Suchdol nad Lužnicí.
Koupaliště v Třeboni u rybníka Svět. Kryté bazény lázně Aurora a Berta

dětské aktivity

Dětské hřiště a fotlbalové hřiště 200 m od sadu.100m od pozemku dětské hřiště.
V Třeboni krytý bazén (lázně) a veřejné koupaliště u rybníka Svět. Zoo Dvorce u Borovan Hluboká nad Vltavou.

pěší turistika

V nedalekém lese vede zelená a žlutá turistická trasa lesem a kolem krásných rybníků.

bruslení

15 km In - line trasa vedoucí lesem

koně

V obore- 4 km vzdálené je možnost se projet na koni.

Další aktivity

Kanoistika či paddleboardy na řece Lužnice.

pravidla

Stání v sadu je pro auta pouze za branou do sadu, nikde jinde. V žadném případě do sadu nezajíždějte!Nezajíždějte prosím před budovu statku pokud jste ubytováni v sadu. Ve statku jsou ubytováni dlouhodobí či krátkodobý nájemci. V sadu je zeleninový a květinový záhonek v blízkosti ořechového stromu. Pokud máte mazlíčka ohlídejte prosím, aby záhonek neponičil. Hlídejte své domácí mazlíčky. V budově statku mohou být ubytováni hosté s pejskem a nohou také využívat zahradu.
CHKO Třeboňsko je velmi vlhká oblast, všude okolo nás jsou rybníky a močály i náš ovocný sad se při větším dešti může během jednoho dne změnit nečekaně v močál a těžko průjezdné bahniště. Ovocný sad sekám pro zachování místní diverzity 1 x za 14 dní posekanou trávu nechávám částečně na zahradě, abych neodvážela cenný materiál z místa, kde žije množství zvířat (ježci, užovky, žáby, velké množství hmyzu...). Nezajíždějte prosím nikam dál do zahrady ani na pravou či levou stranu od vjezdu. Pokud zaprší může se stát, že uděláte hluboké koleje a může tak být po dešti obtížné vyjet. Minimalizujte pohyb s autem na zahradě (vzniklé koleje mi komplikují sekání trávy a hyzdí zahradu).
Pro připojení elektrické zásuvky využíváme prodlužovací kabel,který je umístěn pod stříškou u vchodových dveří, jsou tam také ochranné plastové spojky na spoje prodlužovaček. Pokud by více zapršelo a zásuvka ležela v mokru odpojte zásuvku a z bezpečnostních důvodů ji nepoužívejte. Pokud by zásuvka ležela v mokru raději se k ní z bezpečnostních důvodů ani nepřibližujte.
Obec má vyhlášku platby místního/lázeňského poplatku 50 Kč/os/den/dospělá osoba pro osoby, které se zdržují krátkodobě v obci. Na děti se tento poplatek nevztahuje.Nahlaste mi prosím číslo OP, abych mohla vyplnit evidenci do knihy ubytovaných a zaplaťte mi tento poplatek během Vašeho pobytu na účet 1511648153/0800, abych jej mohla dle zákona odvést obci.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
Při rozdělávání ohně dbejte zvýšené opatrnosti, z důvodu velkého sucha hrozí požáry! Využívejte pouze míst k tomu určených a odstraňte z dosahu ohně všechny hořlavé materiály. Také nerozdělávejte oheň ve větrném počasí. Informujte se prosím u majitele, zda není v této oblasti rozdělávání ohně dočasně zakázáno.
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
Pro rodiny
25.8 - 26.8.2023 Tomáš říká:
Jsme rádi, že jsme měli kde stanovat.
2.7 - 5.7.2022 Monika říká:
Zahradu jsme měli celou pro sebe. Pro mého mazlíčka ideální prostředí. Kempovalo se nám skvěle. Jen trochu chyběla toaleta - nebyl zde ani kadibudka :-(. Jinak krásné prostředí, majitelka velmi milá , dla anám doporičení na výlety a do okolí. Kousek do Třeboně, na pískárnu, Nových hradů a jinde. Prostě všude je to kousek. Strategické místo pro výlety do okolí.:-)
28.4 - 30.4.2022 Jirka říká:
Parkování je možné jen hned za branou, už vjezd je hodně těsný.<br>
Pozemek byl podmočený, nebezpečí zapadnutí karavanu. Zahrada je neudržovaná.
Reakce majitele Komentář bezKempu.
Host byl s majitelkou v kontaktu, nicméně po odjezdu došlo k "poškození povrchu" bez další komunikace nebo s řešení s majitelem.
11.4 - 13.4.2022 Karel říká:
Parkovali jsme s obytným autem délky 7 m přímo v zahradě na začátku rozlehlého sadu. Je to krásné a klidné místo. V noci absolutní ticho a tma, zhaslo i veřejné osvětlení. Vhodné pro cestovatele, kteří hledají klid. Velmi příjemná a vstřícná majitelka. Rádi se sem vrátíme.
15.10 - 17.10.2021 Václav říká:
Na pozemku jsme byli sami, na přespání přes víkend, jinak jsme měli program mimo. Majitelka byla vstřícná. Pro připojení na elektriku to chce alespoň 50+m kabelu, je to opravdu daleko.
Pokud pojedete s mazlíčkem, je třeba počítat s volně se pohybujícím pejskem, který je “v obecním majetku” a volně se pohybuje kdekoli. Pro nás pozemek splnil očekávání a pokud pojedeme do těchto končin znovu, tak si to klidně zopakujeme. Děkujeme.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


(+ 150 Kč/noc) pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem
Cookies. Vy víte, co máte dělat, aby vám tato lišta nepřekážela.
Tyto webové stránky využívají soubory cookie. Váš souhlas s využíváním všech souborů cookie potvrďte tlačítkem "Souhlasím". Pokud chcete upravit nastavení, klikněte na tlačítko "Uložit nastavení". Více informací o využívání souborů cookie naleznete zde.
Bezkempu využívá 4 druhy kategorií cookies:
1. Technické cookie
Technické cookies pro zajištění fungování webu. Bez nich to prostě nejde. Bez nich si neuděláte rezervaci a tedy nikam neutečete.
2. Analytické cookie
Analytické cookies nám pomáhají sbírat anonymní informace o návštěvnosti a interakci s obsahem na webových stránkách, abychom mohli zlepšovat uživatelské prostředí.
3. Personalizované cookie
Personalizované cookies umožňují webovým stránkám zapamatovat si vaše preference a poskytovat vám relevantní obsah a nabídky.
4. Reklamní cookie
Reklamní cookies slouží k sledování vašich online aktivit a přizpůsobování reklam tak, aby byly relevantní a zajímavé pro vás.