Stanování tam, kde lišky dávají dobrou noc


100 Kč

45 Kč

0 Kč
Palouk uprostřed téměř hektarového remízku, vně hranice CHKO České středohoří. Od nejbližší klidné vesničky se zastávkami autobusů je vzdálen 1km. V okolí je spousta zajímavých bodů zájmu, cyklotras a nádherné přírody.
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

3 - 4 noci: 10%

5 - 9 nocí: 20%

10 a více nocí: 30%

vybavení
toaleta - SUCHÁ TOALETA Pro malou i velkou potřebu. Možnost vylévání chemických WC. Po použití vše očistěte a poklopte poklop i s plachtou. ANO - Veškerá „produkce“ lidí a jejich miláčků. - Klasický nevlhčený rolovaný toaletní papír, papírové ubrousky a utěrky, noviny a časopisy (když už není nic vhodnějšího po ruce). - Šedá a zelená voda v přiměřeném množství a pokud možno s co nejnižším obsahem použité chemie. NE - Jakékoli odpadky a zbytky potravin (jistě nechcete, aby vás něco kouslo třeba do zádele). - Absolutně žádné vlhčené toaletní „papíry“, vlhčené ubrousky a utěrky. - Stejně tak absolutně žádné pleny, vložky, tampóny, prezervativy... - Žádné oleje, omastky, hořlaviny a podobně. - Rozhodně ne plasty, obaly, sáčky, vajgly a cokoli nerozložitelného – obsah toalety je po naplnění kompostován.
na pozemku není pitná voda Co s tím?
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Šedou vodu je nejvhodnější vylévat do suchého záchodu.
Chemické WC - Zelenou vodu lze v přiměřeném množství pokud možno s co nejnižším obsahem použité chemie vylít do suchého záchodu.
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Nájezd na přístupovou "polní" cestu ze silnice je hrbolatý s větším stoupáním, ale sjízdný i za deště pro běžné osobní automobily i s přívěsem 3,5 m dlouhým (můj případ). Cesta je používána celoročně, tvoří ji bývalá a postupně zarůstající neudržovaná silnice. Při sněhu a náledí je potřeba větší opatrnosti a umu, ale na tuto cestu běžně jezdí normálními vozy i pár obyvatel blízké vesničky. Vozy SUV a podobné nemají žádný problém ani při největší nepřízni počasí.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Profil nájezdu ze silnice na přístupovou komunikaci technicky omezuje vjezd dlouhých obytných přívěsů (cca nad 4 m délky s dvounápravou uprostřed) za nízkým osobním automobilem. Není problém se vytočit a otočit, problém je v nájezdovém úhlu a terénní vlně ve vjezdu a v případném zadrhnutí se za podvozek auta, nebo přívěsu. Kratší přívěsy za SUV nebo dodávkou nemají s nájezdem ze silnice na přístupovou cestu problém. Karavan také najede bez problémů, stejně jako běžné osobní automobily bez přívěsu. Pochopitelně je zapotřebí opatrnost. Velkou výhodou je asistence spolujezdce a prvotní okouknutí terénu řidičem. Poté je přístupová cesta až k pozemku zcela bez potíží. Přístupová cesta pokračuje dál a je možné se na místo dostat z více míst. Tak či tak, na samotný pozemek se v současnosti nedá vjet přímo a parkuje se na přístupové cestě naproti. Proto je zde pouze možnost stanování.

aktivity
cyklistika

Spojka mezi cyklotrasami vede podél pozemku, v okolí je dohromady cca 160 km cyklostezek.
Přímo na pozemku se nachází 800 m dráhy vhodné i pro bikros.

rybaření

Poblíž (250 m) protéká říčka s rybáři, kachnami a nutriemi. Údajně zde jsou ryby od amurů přes kapry až po sumce a štiky. Ale znáte rybáře...

vodní sporty

V okolí jednotek kilometrů je několik koupališť, Aquadrom, dále rybníky a pískovna.

dětské aktivity

V okolí je několik sportovněrelaxačních areálů s atrakcemi pro děti "všeho" věku

pěší turistika

Okolí oplývá nečekanou spoustou zajímavých míst. Pro představu pár příkladů:
Křemencový vrch
CHKO České středohoří
Odpočinkové místo s rybníkem Elizabeth
Zámek Korozluky
Jánský vrch s vyhlídkou
Jezero a sportovně rekreační areál Benedikt
Celorepublikově známé „vybydlené“ sídliště Chanov
Hora Zlatník s vyhlídkou
Park Šibeník s rozhlednou vysokou 26 m, rozsáhlým 3D lanovým bludištěm, atd.
Rekordně nejtěžší přesunutý objekt na světě - děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie s vyhlídkou
Lesopark Hrabák
Braňanská pískovna
V ČR nejhlubší a 2. plochou největší umělé Jezero Most
Hrad Hněvín s rozhlednou a hvězdárnou
Koupaliště Ressl
Areál Matylda
Autodrom Most
Špinavě překrásná Venuše
V ČR 3. nejvýkonnější tepelná elektrárna Počerady (1000 MW uhlí + 840 MW paroplyn)
Nejstarší nalezené lidské obydlí v ČR Písečný vrch
Hora Raná (paragliding)
To vše a řada dalších míst do vzdálenosti 10 km vzdušnou čarou...

bruslení

V okolí je několik areálů s možností in line bruslení

koně

Hipodrom Most

Další aktivity

V blízkém okolí je několik letišť pro sportovní létání, vyhlídkové lety a parašutismus.
V okolí je několik míst využívaných milovníky offroadu. Přímo na pozemku je po předchozí domluvě možné využít cca 800 m dlouhou krosovou dráhu pro kola, motorky a čtyřkolky. Velká část trati je sjízdná i malým terénním vozidlem typu Jimny a Samuraj.

pravidla

- Rezervační systém NEUMÍ nastavit více stanů než jeden v rámci jedné rezervace, přesto je možné na pozemku umístit i jiný počet stanů. Z tohoto důvodu mě prosím kontaktujte předem pomocí "dotazů" a sdělte mi, kolik stanů chcete postavit.
- Přímý vjezd na pozemek je prozatím zahrazen betonovými patníky. Parkovat lze naproti na travnatém pásu příjezdové cesty. Přístupová cesta pokračuje dál a je tak možné se na pozemek dostat z více míst. Podle zájmu mohu pozemek zpřístupnit i pro karavany a obytňáky.
- Rozloha centrální zpevněné travnaté plochy k táboření je 15x20 m. Další místa lze dle libosti nalézt po celém pozemku, aniž by se stanaři vzájemně rušili. Místa ke stanování je opravdu dost, rozloha celého pozemku je 7000 m². Před lety zde několikrát tábořili i skauti. Pro omezení vzájemného rušení je dle filozofie bezKempu optimální počet jedna rezervace na celý pozemek, přičemž je jedno, zda by šlo o jeden, nebo 20 stanů jedné velké party bezKempařů. Stany je možné rozprostřít do několika částečně oddělených lokalit pozemku. Spaní pod širákem je vysloveně na vlastní nebezpečí kvůli zvěři, ale stojí za to. Auta lze parkovat podél celého pozemku na odlehlé straně příjezdové cesty, která je dostatečně široká.
- Pozemek není oplocen, a proto je volně přístupný i pro zvěř ze širokého okolí. Trvale zde žijí lišky a jezevci, pozemek tvoří jejich biotop. Při jakémkoli setkání se zvěří, prosím, zachovávejte klid, neprovokujte její obranné reflexy a dávejte jí dostatečný prostor k úniku. Zvěř je plachá a obvykle o nás ví dlouho dopředu. Nicméně se může stát, že si nás všimne až na poslední chvíli. Pak se lekne a v sebeobraně zaútočí. Je to důsledkem přehnaně tichého a nenápadného chování. Proto při pobytu ve svém zájmu přiměřeně hlučte – smějte se, smrkejte, odkašlávejte, kýchejte, prozpěvujte si, podupávejte si do rytmu, bavte se a zatleskejte si, dáváte tím všem najevo, že jste tady a „moudřejší ustoupí“. Souboj se srncem, ani s jezevcem nevyhrajete jen tak, pokud vůbec. Blízkost zvěře lze rozpoznat podle vydávaného hlasu. Srnci békají, lišky štěkají, jezevci mručí, prasata chrochtají. Lišky a jezevci jsou šelmy, jezevec dokonce naší největší lasicovitou šelmou vážící až 20 kg. Stejně jako je zapotřebí nepodceňovat bezpečnost, je zapotřebí nepodceňovat hygienu, protože zvěř může být infikovaná.
- Suchý záchod se nalézá v severozápadním cípu centrálního tábořiště. Nejde o klasickou kadibudku, ale o plechový barel zakopaný v zemi s klasickým WC prkýnkem a sklopným paravánem s malou stříškou. Do tohoto záchodu rozhodně nepatří nic nerozložitelného a žádný odpad, zejména ne zbytky potravin, vlhčené ubrousky, pleny, vložky, tampony, kondomy a podobně. Nasbíraný obsah je totiž dle potřeby dále kompostován. Do záchodu je možné vylévat šedou a zelenou vodu, pokud možno s minimem chemie. Před odjezdem prosím vždy vše po sobě očistit a poklop poklopit i s paravánem.
- Veškerý odpad prosím pečlivě skladujte v uzavřených obalech a všechen si ho odvezte s sebou, nikde nic nezakopávejte - vyhrabe to zvěř a roztahá po okolí. Přes noc odpad nejlépe zavěste do výšky, aby vám ho zvěř taktéž neroztahala po okolí.
- Elektřina ani voda na pozemku není dostupná. Pod pozemkem ale protéká říčka Srpina, jejíž vodu doporučuji odebírat až cca 1 km proti proudu.
- V západní části tábořiště stojí raketová kamna pro tepelnou úpravu pokrmů. Jako palivo se používají pouze suché větve a větvičky z průklestů porostů (v okolí je jich spousta) a hrabanka z okolí tábořiště. Je zakázáno olamování stromů a keřů! Kamna fungují tak, že v ohništi nejprve založíte oheň pomocí kousku papíru a drobných větviček s malým množstvím hrabanky. Pro roztopení NEPOUŽÍVEJTE žádné chemikálie, podpalovače, ani plasty!!! Po roztopení přikládejte větve a klacky silným napřed. Není nutné je lámat na drobnější klacíky, stačí, aby prošly vstupním otvorem ohniště. Vyčuhující větve podle potřeby postupně zasouvejte až na doraz ohniště. Tím zároveň regulujete intenzitu hoření. Pro vyhasnutí stačí zasunuté větve trošku povytáhnut tak, aby hořící části stále ještě zůstaly v ohništi. Oheň se docela rychle sám postupně utlumí, až zhasne. Pro urychlení vyhasnutí nepoužívejte žádná hasiva (vodu ani hlínu), došlo by k poškození kamen a vašemu opaření. Pochopitelně při nebezpečí vzniku nekontrolovatelného požáru haste vším, co budete mít po ruce. Kamna před i po použití nevymetejte, ani zevnitř nečistěte. To nechte na nás.
- Jiné ohniště zde není a není ani dovoleno nějaké zakládat. Vzhledem k suchu je navíc zapotřebí sledovat, zda v této lokalitě není vyhlášen zákaz rozdělávání otevřeného ohně. Pro jistotu je vhodné provést ohlášení pálení na pozemku přes registraci na webu HZS. Vlastní gril používat můžete s podmínkou, že popel a uhlíky poté vhodíte pouze do ohniště kamen. Protože se na kamnech grilují pokrmy, je v nich trvale zakázáno používat jakékoli chemické přípravky na roztápění, pálit jakýkoli odpad, plasty a podobně. Po celou dobu topení v kamnech i nějakou dobu po něm je zapotřebí monitorovat okolí alespoň v okruhu 20 m, zda někde nějaká jiskra nezaškodila. Nepodceňujte to, sám jsem byl svědkem vznícení vnitřku koruny suché třešně vzdálené 15 metrů od ohniště.
- Omezení pro domácí mazlíčky – mezi stálé obyvatele pozemku patří lišky a jezevci. Lišky obývají sklepy v jihozápadní části zahrádky. Jezevci obývají hrad v severozápadním svahu. Lišky jsou občas k vidění i přes den, jinak hlavně v noci. Jezevci jsou nejsnadněji pozorovatelní zhruba hodinu po západu slunce a nejaktivnější bývají v noci při novoluní (neviditelný měsíc, tmavá noc). Jezevčí hrad má v současnosti 16 vsuků (nor) a aktivně jsou používané momentálně ty uprostřed severního svahu. Proto je vhodné mít všechny psy neustále pod kontrolou a nedopustit jejich vběhnutí do labyrintu hradu. Hrozí jejich zadušení jezevci. Dále se do západní části zahrádky stahuje vysoká z okolí. Divoká prasata se vyskytují ve vzdálenějším okolí, na zahrádce jejich stopy zaznamenány nebyly. Běžně se po celé zahrádce vyskytují zajíci a sem tam bažanti. Pochopitelně i klíšťata jako všude jinde. Komáři jsou výjimečně, někdy je více ovádů.
- Upozornění pro rodiče a děti – nebezpečí pádu do prohlubní! Na odlehlé jihozápadní části pozemku se nachází sklepy stržené budovy, které nyní obývají lišky. Dále je zde nezajištěná bývalá studna, která se teprve bude obezdívat a zakrývat. Tato dvě nebezpečná místa jsou prozatím ohraničena výstražnou páskou.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně zakázáno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Odkud se bere hodnocení pozemku?

Hosté říkají o pozemku:
Odlehlé
Kouzelné stanování
29.7 - 30.7.2023 Matyáš říká:
Krásné místečko. Sice nám zabralo chviličku ho najít, ale i s motorkami to nebyl problém. Děkujeme.
9.7 - 11.7.2023 Jan říká:
Škoda, že se nedá zaparkovat přímo na pozemku. Majitel toto sice neovlivní, ale jen co jsme dojeli, byli jsme obaleni létajícími klíšťaty. Když jsme zalezli do stanu, navštívily nás ve velkém kobylky a následně škvoři. Ráno, když jsme vylezli z ložnice do předsíňky, tak to bylo jedno velké mraveniště. Místo na nás bylo hrozně tmavé a vlhké, proto se tam nejspíš drží ve velkém tato havěť. Měli jsme rezervováno na dvě noci, zvládli jsme ale jen tuto jednu. Stan jsme zbavovali zvířátek ještě dlouho po tom.
Takže pokud nesnesete tuto havěť, nevydávala bych se sem. Já nespala celou noc :). Veronika
Reakce majitele Mrzí mě Vaše zkušenost i zkrácení pobytu. S parkováním se to má tak, že ačkoli je ve všech okolních obcích svoz odpadu zdarma, přesto určitá skupina obyvatel po okolí rozváží svůj odpad. Aby tito obyvatelé nejezdili na můj pozemek, jsou tam patníky. A ta obtěžující havěť? Ta k takovému druhu pozemku prostě patří, stejně jako divoká zvěř. Jsem rád, že Vás navštívila jen tato drobná havěť ;-)
26.8 - 27.8.2022 Jana říká:
Bohužel jsme pobyt neuskutečnili. Nechtěli jsme auto nechat na travnatém pasu, který nám přišel úzký. Zároveň bylo špatné počasí (to samozřejmě nelze ovlivnit).
13.8 - 14.8.2022 Michal říká:
Pěkné místo
6.8 - 7.8.2022 František říká:
Zajímavé místo schované od okolního světa hlučnější silnice ale nám to nevadilo my v noci spíme jako Lišky 😄
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte stanoviště
Vybraná stanoviště:
Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem
Cookies. Vy víte, co máte dělat, aby vám tato lišta nepřekážela.
Tyto webové stránky využívají soubory cookie. Váš souhlas s využíváním všech souborů cookie potvrďte tlačítkem "Souhlasím". Pokud chcete upravit nastavení, klikněte na tlačítko "Uložit nastavení". Více informací o využívání souborů cookie naleznete zde.
Bezkempu využívá 4 druhy kategorií cookies:
1. Technické cookie
Technické cookies pro zajištění fungování webu. Bez nich to prostě nejde. Bez nich si neuděláte rezervaci a tedy nikam neutečete.
2. Analytické cookie
Analytické cookies nám pomáhají sbírat anonymní informace o návštěvnosti a interakci s obsahem na webových stránkách, abychom mohli zlepšovat uživatelské prostředí.
3. Personalizované cookie
Personalizované cookies umožňují webovým stránkám zapamatovat si vaše preference a poskytovat vám relevantní obsah a nabídky.
4. Reklamní cookie
Reklamní cookies slouží k sledování vašich online aktivit a přizpůsobování reklam tak, aby byly relevantní a zajímavé pro vás.