Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Viktor J.

Skóre Bezkempu: 53

Hodnocení od majitelů:

Počet navštívených pozemků: 3
Počet půjčených vozů: 014.6 - 15.6.2022 Anna říká:

vše proběhlo v pořádku.
13.6 - 14.6.2022 Jakub


Malá Haná a krásy okolí
15.6 - 16.6.2022 Viktor říká:
Místo je fajn, výhled pěkný, přístřešek potěší, zejména, když jste tu sami s malým stanem, vejdete se i do něj.
Do blízkosti pozemku se jinak než pěšky dostanete jen obtížně.
Zájemce upozorním, že přístup na pozemek může být o to náročnější v případě, že okolní louky nejsou posečené. Já jsem místo využil jako poslední přespání při čtyřdenním cyklovýletu z Prahy do Olomouce. Vytlačit kolo s bagáží do svahu bylo sice namáhavé, ale s tím jsem počítal. Nebylo to ovšem nic proti tomu, co za fušku bylo dostat ho posledních pár set metrů k pozemku skrz družstevní neposekanou louku, na které mi tráva sahala většinou po pás, ale místy až po prsa. Kromě toho jsou části louky před pozemkem podmáčené prameny proudícími z lesa, takže je tu průchod dále ztížený bažinatou půdou a vzrostlými kopřivami. Navíc najít ve vysoké trávě přístupovou cestičku prosekanou přímo na pozemku, opatřenou v bažinatém úseku dlaždicemi pro usnadnění průchodu, bylo v podstatě nemožné.
Radím se před objednáním informovat u majitele na aktuální stav okolí a zvážit, jestli za dané situace nebude potíž s přístupem.
S batohem pěšky by to byla jen fuška. S nabaleným kolem už to byl vzhledem ke stavu okolí opravdu problém.
Možnou alternativou je proklestit si cestu lesem směrem ze západu, ale i tady je to spíš pro pěší (cesty jsou rozlakatošované) vybavené GPSkou, která by je navedla na správné místo, kde z lesa vylézt.
V případě, že jsou okolní louky posečené, většina výše zmíněných zádrhelů odpadá, protože v průchodu přes louku nebude nic bránit a dlaždicemi osázený přístupový koridor přes podmáčený úsek bude vidět.
Voda na pozemku teče z lesa, ale po obhlídce prameniště bych ji nepoužíval vůbec k ničemu jinému, než na pokoukání.
Třešňový sad v Uhersku se snídaní z místní farmy
14.6 - 15.6.2022 Viktor říká:
Pěkný plácek u strouhy s hastrmanem. Blízkost cesty je v něčem plus, v jiném mínus, záleží na provozu. Ve stanu je tu dost slyšet vlaky, takže špunty do uší s sebou.
Ve vesnici je několik pěkně zdobených domů a kousek je to ke zbytkům letohrádku Neulust. Obchod ve vsi vypadá sympaticky, ale večer už měli zavřeno.
Z pohledu cyklisty je nedaleko pěkné koupání u Duhového jezera v Moravanech, kde je i bufet a toalety.
Celkově spokojenost.
zahrada u Mlýna v Žehuni
13.6 - 14.6.2022 Viktor říká:
Hodnotit pozemek bohužel nemohu, protože jsem se na něj vlastní vinou, respektive kvůli rozmarům počasí, nedostavil. S majitelem byla bezproblémová komunikace.