Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Jiřina K.

Skóre Bezkempu: 20

Hodnocení od majitelů:

Počet navštívených pozemků: 130.9 - 2.10. Rostislav


Nocování ve srubu
30.9 - 2.10. Jiřina říká:
Romantika jako ,,prase“…. To jako fakt !

Myška dorazila obě noci i když napoprvé byla odchycena a exportována v ,,nepoškozeném“ stavu přes palubu ven. Má patrně vstupní skoro-tunel vedle dveří pod podlahu.

Topení ve sporáku mám v malíčku a pro večerní tepelnou pohodu a k ohřátí večeře plně postačil. Dřeva venku bylo připraveno dost, pro naše následovníky jsme ho na jejich první noc nanosily zásobu. Prohořelá zadní část kamen kterou problikával oheň a odrážel se o zeď je jinou kapitolou, požární technik by koukal.

Svíček ku svícení není nikdy dost. Přivezte si jich povícero a také vlastní sirky.
Petrolejové lampy patrné z některých fotek jsou pouze nefunkční modely bez knotů a náplně.
V podzimním čase kdy se dříve šeří je ve srubu se třemi malými okýnky hned tma...a potom už jen hrajete s ubytovanými kamarády bojovku na téma: kdo se co nejméně praští o různé výčnělky uvnitř ve srubu, o nízká futra vstupních dveří, zvýšený práh, napíchne lépe na rybářský háček připevněný nepochopitelně zevnitř na vstupních dveřích,

Zavírání dveří zvenku je řešené masivní petlicí, ovšem uvnitř ohnutý hřebík pro noční použití nás pobavil…
Pozor na některá prkna na verandě, hřmotnější osobě hrozí že se propadne… I moje necelých 50kg vážící kamarádka přes ně chodila s velkou opatrností. Stupně dolů a každý jiný svádí na každém kroku ke zřícení/zakopnutí.

Kadibudku jsme během pobytu neobjevily, zato parádní skály jihovýchodním směrem od chaty stojí za velmi podrobný přezkum. Rozhledu dominuje nepřehlédnutelný Růžovský vrch (619m.n.m.).
Muchomůrky červené v tomto období rostou kam se člověk podívá, zejména po okraji louky přímo pod chatou. Orosená vyšší tráva kolem byla každé ráno vhodná spíše na holínky, ty nemaje jsme se furt přezouvaly do suchého obutí.

Potřebné nádobí (talíře+příbory a hrnec) jsme si naštěstí přivezly svoje, takže nám pak na jeho umytí padly veškeré naše zásoby pitné vody. Ano, je to i turistickou nezkušeností, příště si do lokality zcela bez vody uzpůsobíme jinak skladbu jídla a jeho servis.
Blízký rybník ačkoli na první vodě je zelený ,,kachňák“, nepoužitelný ani pro technické účely mytí :) . Zcela nevhodný ke koupání.

Celkově shrnu že je tento pobyt vhodný pro velmi dobrodružné, pozitivně smýšlející a aktivní osoby, raději nižšího až středního věku neb pro seniory nebo malé děti tam při pobytu číhá mnoho pastí.
Od září aplikovaná nutnost parkovat až dole pod kopcem 240kroků daleko prověří každého a při třetí až páté cestě si dobře rozmyslíte zda něco dalšího nechybí, případně váhu nákladu. Totéž zpět.