Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Na Bidýlku


200 Kč

100 Kč

40 Kč

20 Kč
Rozhodli jsme se podělit se s Vámi o náš nejoblíbenější kousek země v Těšínských Beskydech, který jsme pro Vás trošinku uzpůsobili k pohodlnému táboření. Místečko na polosamotě v březovém háji nabízí krásné výhledy do okolí, úžasný klid a skvělou atmosféru, kterou nejlépe dokáže vytvořit jen Matka Příroda : ). O příjemné ranní probuzení se pečlivě starají místní ptáčci a těm nejtišším návštěvníkům občas přichází dát dobrou noc i srnky. Pro větší pohodlí hostů lesíku je připraveno tábořiště s grilovacím roštem, posezení, houpačka, studna i vlastnoručně s láskou vyrobená kadibudka :- ). Na Bidýlku je místo pro tři stany (dva větší, jedno menší) a jedno stání pro menší karavan či obytné auto (viz foto, prostor 5x6m). Jelikož chceme, abyste si táboření užili jen se svou partou, v rezervacích je možné zakliknout pouze jeden stan/obytné auto. Pokud jste větší rodinka nebo parta, ozvěte se nám a my Vám možnost rezervace rádi otevřeme:). K Bidýlku je dobrý dojezd a možnost parkování pro 5 aut. Naproti kempu už pár let sejeme v rámci zachování místních tradic vzácné svatojánské žito. Dokument i záběry z okolí Bidýlka můžete shlédnout na tomto odkaze : ) : https://www.ceskatelevize.cz/porady/1102732990-folklorika/419236100141007-svatojanske-zito/?fbclid=IwAR18bkKGpi0tOiMWxzJa_9kDOaML-7ykhkinhWD97FtcuThNDS8_jUeTPes
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesnou adresu, souřadnice a popis příjezdové cesty obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Ani v lese se nemusíte vzdávat komfortu a pohodlí. Na Bidýlku můžete využít luxusní dobové toalety - tzv. kadibudky : ).
pitná voda - Na kraji lesíku je studna s pumpou. Po převaření se voda stává pitnou : )
piknikový stůl
gril
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Šedou vodu není možné na pozemku vylévat.
aktivity
cyklistika

V regionu Těšínské Beskydy je pro Vás připraveno více než 260 km značených cykloturistických tras různého stupně obtížnosti. Jako méně náročnou trasu doporučujeme např. stezku údolím řeky Lomné (http://www.jablunkov.cz/turistika-kam-na-kole/trasy-s-mirnou-narocnosti/), pro náročnější cyklisty pak 52km dlouhý okruh kolem Jablunkovského průsmyku (http://www.jablunkov.cz/turistika-kam-na-kole/trasy-narocne/).

rybaření

Pro majitelé povolenky možnost rybaření v řece Olze protékající vesničkou pod Bidýlkem.

lezení

Nejblíže jsou Čertí mlýny, kousek od chaty Gírová. Více info zde: http://www.goat.cz/index.php?path=Lezeni_Beskydy_Girova_Girova

zimní sporty

Ve vzdálenosti 2,5 km se nachází sjezdovka Kempaland.

vodní sporty

Vesničkou Písek protéká řeka Olza s několika jezy vhodnými ke koupání. Nejčistší a nejstudenější vodu však najdete v Bukovci (nedaleko hotelu Kempa), kde řeka vytéká z lesů za hranicí s Polskem. Pro milovníky bazénového koupání je možnost využití krytého bazénu v hotelu Kempa (sauna, vířivka a solná jeskyně), nebo venkovního bazénu v areálu Stará Ameryka (minigolf, plážový volejbal, bowling) vzdáleného cca 4km od tábořiště - Jablunkov. V případě akutní potřeby rychlého ochlazení Vám jistě dobře poslouží parťák aktivně pumpující studenou vodu ze studny přímo v tábořišti : ) : ) : )

dětské aktivity

Kravičky v okolí, bojovky v lese, stezky odvahy, stavění domečků pro skřítky..... dle Vaší fantazie : ) . Dole v centru vesnice je dětské hřiště s možností občerstvení pro malé i velké. Jablunkov - areál Stará Ameryka - venkovní bazén, minigolf, bowling. Dolní Lomná - zážitkové centrum Ursus. Písečná - venkovní dětské hřiště. Mosty u Jablunkova - bobová dráha, trampolíny a atrakce pro děti. Istebna - aquapark a zookoutek.

pěší turistika

Na Bidýlku Vás obklopuje několik nádherných beskydských vrcholů: Gírová - za hezkého počasí s výhledem na Fatru, určitě cestou nezapomeňte mrknout do Čertích mlýnů (odbočku najdete u chaty), Bahenec - pokud vyšlápnete až nad chatu, dostanete v létě o víkendu dobře vychlazené pivko v příjemném bufetu a pár desítek metrů nad ním budete odměněni nejkrásnějšími západy slunce v okolí :), Stožek - ještě kus cesty nad Bahencem, chata stojí na polské straně hranic, takže se vyplatí vzít sebou pár zlaťáků a zkusit některou z polských specialit, např. polévku żurek nebo piwo z soczkiem : ). Samozřejmě je v okolí spoustu dalších příjemných a schůdných turistických tras i naučných stezek (http://www.jablunkov.cz/turistika-pesi-turistika-putovani-z-chaty-na-chatu/ a http://www.jablunkov.cz/turistika-pesi-turistika-naucne-stezky/), ale věříme, že i v poklidném bloumání okolními lesy mimo vyznačené cesty naleznete radost, klid a krásu :).

bruslení

V okolí jsou vybudovány dvě stezky vhodné pro inline bruslení. První vede z Bukovce (od hostinec U Turka) až ke hranicím s Polskem a dále za mostem pokračuje příjemná cesta podél řeky Olzy. Druhá vede od viaduktu v Dolní Lomné podél říčky Lomná. Obě stezky jsou v krásném prostředí.

koně

Koníci se pasou na protějším kopci, ale pro turistické vyžití jsou nejbližší stáje v Jablunkově a Lomné (http://www.jablunkovsko.cz/sport-a-relaxace/jezdectvi/).

Další aktivity

Příjemné lenošení s knížkou, brouzdání lesem, sběr borůvek a ostružin, houbaření, poslech ptáků, pozorování hvězdné oblohy, večery s kytarou u ohně, popíjení dobrého vína, pikniky v přírodě.... : )

pravidla

Jediným pravidlem je chovat se přátelsky k přírodě Vás obklopující.

Příjezd nejdříve: 14:00
Odjezd nejpozději: 11:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
26.10 - 28.10. Martina říká:
Úplně super
Zatim nej kde jsme byli
12.10 - 13.10. Adéla říká:
Místo je kouzelné! Lesík nabízí soukromí a krásný výhled. Vhodné pro pobyt v přírodě s malými dětmi. Velké plus za zázemí, houpačku a rychlou dohodu se vstřícným majitelem. Rádi se vrátíme.
14.9 - 15.9. Lenka říká:
Je to nádherné místo, kde najdete od majitele nachystané opravdu všechno, co potřebujete. Nádherné sezení u ohništé a úžasnou houpackou s výhledem, studna s vodou. Kouzelná srdíčková kadibudka vybavená toaletnim papírem, ale i knihami, a nebyly to žádné braky. Místo vhodné i pro pobyt se psem. My jsme tu zůstali jen jednu noc. Putovali jsme po Beskydech, dorazili jsme zpět na tábořiště až večer, unavení, stan jsme napínali už s čelovkou a tak už jsme večer moc nevyužili ohniště. Ale o to víc jsme si užili ráno, krásné výhledy, svítání a probouzející se den v Beskydech. Majitelé pozemku udělali nemožné a vzhledem k tomu, že je už polovina září, zajistili nám i luxusní počasí. Moc rádi se sem ještě někdy vrátíme.
10.9 - 12.9. Dominik říká:
Krásné místo v lesíku mezi loukami. Skvěle vybavené (sekera, příslušenství k ohni, svíčky pro atmosféru...). Moc se nám tam líbilo, všem doporučujeme. Oceňujeme, že se místo objednává vždy jen pro jednu skupinu, a tedy máte zaručeno soukromí.
28.8 - 29.8. Tomáš říká:
Všechno OK, opravdu pěkné místo...
24.8 - 25.8. Zuzana říká:
Miesto je velmi krasne. Výhľad, priroda aj zvieratká ba okolitych lúkach. Boli sme velmi spokojni. Majitelia sú mili ustretovi ľudia. Jediná vec, ktorá sa neda moc ovplyvnit bola zrejme diskotéka z obce, ale nám to az tak neprekážalo. Vrelo odporucam aj rodinam s detickami. Stanovanie nie je len pre dobrodruhov. Nasej 3,5 r sa anu nechcelo odist.
26.8 - 28.8. Lucie říká:
Místo je velmi krásné, přesně odpovídá popisu na Bezkempu. Pobyt jsme si užili, nic nám zde nechybělo, ba naopak nás mile překvapilo vybavení, které zde má pan majitel k dispozici - připravené dřevo, sekera, lopatka na popel, nějaké ty noviny na podpal, svícny a v kadibudce "Babetce" nejen toaletní papír, ale dokonce i nějaká ta literatura :-) Místo je opečovávané, cestičky vysypané kůrou, stejně tak i místa pro stan. A voda ve studni - úžasná - tak ledovou sprchu jsme už dlouho nezažili :-) Pokud pobyt v tomto místě zvažujete, určitě jej doporučíme!
24.8 - 26.8. Janka říká:
Velmi prijemne miesto. Majitelia velmi mili. Odporucam.
23.8 - 24.8. Bronislav říká:
Naprosto perfektní! Ochotní, milí a kreativní majitelé. Po ruce je všechno, co táborníkům spříjemní pobyt a zároveň pomůže udržet pozemek v čistotě. Ohniště s posezením a se vším co je k večernímu táboráku potřeba. K udržení čistoty decentně ukryté nadoby na tříděný odpad, kadibudka i s trochou kultury, studna s pumpou...třešnickou na dortu je houpačka a krásný výhled...... prostě čistě přírodní luxus a pohoda. Rozhodně doporučujeme!
16.8 - 18.8. Lucie říká:
Pozemek je v malém lesíku, přístupová cesta trochu strmější, ale vše bez potíží ... místo je polosamota, dostatečně vzdálené od nejbližších obydlí. Semtam projdou kolem místní. Parkování pro jeden malý bydlík přímo v lesíku u příjezdové cesty s výhledem na pastviny a kopec Girová, k ohništi, houpačce a vyhlídce cca 30m. Kousek od tohoto místa jsou tři místečka pro stany ... Kadibudka s toaletním papírem a hezkým výhledem, okolí moc příjemné ... pobyt jsme si moc užili a moc se nám tam líbilo ... na pozemku jsme byli sami. Je v moc hezkém prostředí, ledová voda z pumpy poskytla úžasné ranní ledové sprchování ... paní domácí rovněž moc příjemná. Děkujeme a rádi dorazíme zase :)
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky
více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem