Rezervace na období celostátní karantény a omezeného pohybu lidí jsou pozastaveny

Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Na Bidýlku


200 Kč

100 Kč

40 Kč

20 Kč
Rozhodli jsme se podělit se s Vámi o náš nejoblíbenější kousek země v Těšínských Beskydech, který jsme pro Vás trošinku uzpůsobili k pohodlnému táboření. Místečko na polosamotě v březovém háji nabízí krásné výhledy do okolí, úžasný klid a skvělou atmosféru, kterou nejlépe dokáže vytvořit jen Matka Příroda : ). O příjemné ranní probuzení se pečlivě starají místní ptáčci a těm nejtišším návštěvníkům občas přichází dát dobrou noc i srnky. Pro větší pohodlí hostů lesíku je připraveno tábořiště s grilovacím roštem, posezení, houpačka, studna i vlastnoručně s láskou vyrobená kadibudka :- ). Na Bidýlku je místo pro tři stany (dva větší, jedno menší) a jedno stání pro menší karavan či obytné auto (viz foto, prostor 5x6m). Jelikož chceme, abyste si táboření užili jen se svou partou, v rezervacích je možné zakliknout pouze jeden stan/obytné auto. Pokud jste větší rodinka nebo parta, ozvěte se nám a my Vám možnost rezervace rádi otevřeme:). K Bidýlku je dobrý dojezd a možnost parkování pro 5 aut. Naproti kempu už pár let sejeme v rámci zachování místních tradic vzácné svatojánské žito. Dokument i záběry z okolí Bidýlka můžete shlédnout na tomto odkaze : ) : https://www.ceskatelevize.cz/porady/1102732990-folklorika/419236100141007-svatojanske-zito/?fbclid=IwAR18bkKGpi0tOiMWxzJa_9kDOaML-7ykhkinhWD97FtcuThNDS8_jUeTPes
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesnou adresu, souřadnice a popis příjezdové cesty obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Ani v lese se nemusíte vzdávat komfortu a pohodlí. Na Bidýlku můžete využít luxusní dobové toalety - tzv. kadibudky : ).
pitná voda - Na kraji lesíku je studna s pumpou. Po převaření se voda stává pitnou : )
piknikový stůl
gril
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Šedou vodu není možné na pozemku vylévat.
aktivity
cyklistika

V regionu Těšínské Beskydy je pro Vás připraveno více než 260 km značených cykloturistických tras různého stupně obtížnosti. Jako méně náročnou trasu doporučujeme např. stezku údolím řeky Lomné (http://www.jablunkov.cz/turistika-kam-na-kole/trasy-s-mirnou-narocnosti/), pro náročnější cyklisty pak 52km dlouhý okruh kolem Jablunkovského průsmyku (http://www.jablunkov.cz/turistika-kam-na-kole/trasy-narocne/).

rybaření

Pro majitelé povolenky možnost rybaření v řece Olze protékající vesničkou pod Bidýlkem.

lezení

Nejblíže jsou Čertí mlýny, kousek od chaty Gírová. Více info zde: http://www.goat.cz/index.php?path=Lezeni_Beskydy_Girova_Girova

zimní sporty

Ve vzdálenosti 2,5 km se nachází sjezdovka Kempaland.

vodní sporty

Vesničkou Písek protéká řeka Olza s několika jezy vhodnými ke koupání. Nejčistší a nejstudenější vodu však najdete v Bukovci (nedaleko hotelu Kempa), kde řeka vytéká z lesů za hranicí s Polskem. Pro milovníky bazénového koupání je možnost využití krytého bazénu v hotelu Kempa (sauna, vířivka a solná jeskyně), nebo venkovního bazénu v areálu Stará Ameryka (minigolf, plážový volejbal, bowling) vzdáleného cca 4km od tábořiště - Jablunkov. V případě akutní potřeby rychlého ochlazení Vám jistě dobře poslouží parťák aktivně pumpující studenou vodu ze studny přímo v tábořišti : ) : ) : )

dětské aktivity

Kravičky v okolí, bojovky v lese, stezky odvahy, stavění domečků pro skřítky..... dle Vaší fantazie : ) . Dole v centru vesnice je dětské hřiště s možností občerstvení pro malé i velké. Jablunkov - areál Stará Ameryka - venkovní bazén, minigolf, bowling. Dolní Lomná - zážitkové centrum Ursus. Písečná - venkovní dětské hřiště. Mosty u Jablunkova - bobová dráha, trampolíny a atrakce pro děti. Istebna - aquapark a zookoutek.

pěší turistika

Na Bidýlku Vás obklopuje několik nádherných beskydských vrcholů: Gírová - za hezkého počasí s výhledem na Fatru, určitě cestou nezapomeňte mrknout do Čertích mlýnů (odbočku najdete u chaty), Bahenec - pokud vyšlápnete až nad chatu, dostanete v létě o víkendu dobře vychlazené pivko v příjemném bufetu a pár desítek metrů nad ním budete odměněni nejkrásnějšími západy slunce v okolí :), Stožek - ještě kus cesty nad Bahencem, chata stojí na polské straně hranic, takže se vyplatí vzít sebou pár zlaťáků a zkusit některou z polských specialit, např. polévku żurek nebo piwo z soczkiem : ). Samozřejmě je v okolí spoustu dalších příjemných a schůdných turistických tras i naučných stezek (http://www.jablunkov.cz/turistika-pesi-turistika-putovani-z-chaty-na-chatu/ a http://www.jablunkov.cz/turistika-pesi-turistika-naucne-stezky/), ale věříme, že i v poklidném bloumání okolními lesy mimo vyznačené cesty naleznete radost, klid a krásu :).

bruslení

V okolí jsou vybudovány dvě stezky vhodné pro inline bruslení. První vede z Bukovce (od hostinec U Turka) až ke hranicím s Polskem a dále za mostem pokračuje příjemná cesta podél řeky Olzy. Druhá vede od viaduktu v Dolní Lomné podél říčky Lomná. Obě stezky jsou v krásném prostředí.

koně

Koníci se pasou na protějším kopci, ale pro turistické vyžití jsou nejbližší stáje v Jablunkově a Lomné (http://www.jablunkovsko.cz/sport-a-relaxace/jezdectvi/).

Další aktivity

Příjemné lenošení s knížkou, brouzdání lesem, sběr borůvek a ostružin, houbaření, poslech ptáků, pozorování hvězdné oblohy, večery s kytarou u ohně, popíjení dobrého vína, pikniky v přírodě.... : )

pravidla

Jediným pravidlem je chovat se přátelsky k přírodě Vás obklopující.

Příjezd nejdříve: 14:00
Odjezd nejpozději: 11:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
26.10 - 28.10. Martina říká:
Úplně super
Zatim nej kde jsme byli
12.10 - 13.10. Adéla říká:
Místo je kouzelné! Lesík nabízí soukromí a krásný výhled. Vhodné pro pobyt v přírodě s malými dětmi. Velké plus za zázemí, houpačku a rychlou dohodu se vstřícným majitelem. Rádi se vrátíme.
14.9 - 15.9. Lenka říká:
Je to nádherné místo, kde najdete od majitele nachystané opravdu všechno, co potřebujete. Nádherné sezení u ohništé a úžasnou houpackou s výhledem, studna s vodou. Kouzelná srdíčková kadibudka vybavená toaletnim papírem, ale i knihami, a nebyly to žádné braky. Místo vhodné i pro pobyt se psem. My jsme tu zůstali jen jednu noc. Putovali jsme po Beskydech, dorazili jsme zpět na tábořiště až večer, unavení, stan jsme napínali už s čelovkou a tak už jsme večer moc nevyužili ohniště. Ale o to víc jsme si užili ráno, krásné výhledy, svítání a probouzející se den v Beskydech. Majitelé pozemku udělali nemožné a vzhledem k tomu, že je už polovina září, zajistili nám i luxusní počasí. Moc rádi se sem ještě někdy vrátíme.
10.9 - 12.9. Dominik říká:
Krásné místo v lesíku mezi loukami. Skvěle vybavené (sekera, příslušenství k ohni, svíčky pro atmosféru...). Moc se nám tam líbilo, všem doporučujeme. Oceňujeme, že se místo objednává vždy jen pro jednu skupinu, a tedy máte zaručeno soukromí.
28.8 - 29.8. Tomáš říká:
Všechno OK, opravdu pěkné místo...
24.8 - 25.8. Zuzana říká:
Miesto je velmi krasne. Výhľad, priroda aj zvieratká ba okolitych lúkach. Boli sme velmi spokojni. Majitelia sú mili ustretovi ľudia. Jediná vec, ktorá sa neda moc ovplyvnit bola zrejme diskotéka z obce, ale nám to az tak neprekážalo. Vrelo odporucam aj rodinam s detickami. Stanovanie nie je len pre dobrodruhov. Nasej 3,5 r sa anu nechcelo odist.
26.8 - 28.8. Lucie říká:
Místo je velmi krásné, přesně odpovídá popisu na Bezkempu. Pobyt jsme si užili, nic nám zde nechybělo, ba naopak nás mile překvapilo vybavení, které zde má pan majitel k dispozici - připravené dřevo, sekera, lopatka na popel, nějaké ty noviny na podpal, svícny a v kadibudce "Babetce" nejen toaletní papír, ale dokonce i nějaká ta literatura :-) Místo je opečovávané, cestičky vysypané kůrou, stejně tak i místa pro stan. A voda ve studni - úžasná - tak ledovou sprchu jsme už dlouho nezažili :-) Pokud pobyt v tomto místě zvažujete, určitě jej doporučíme!
24.8 - 26.8. Janka říká:
Velmi prijemne miesto. Majitelia velmi mili. Odporucam.
23.8 - 24.8. Bronislav říká:
Naprosto perfektní! Ochotní, milí a kreativní majitelé. Po ruce je všechno, co táborníkům spříjemní pobyt a zároveň pomůže udržet pozemek v čistotě. Ohniště s posezením a se vším co je k večernímu táboráku potřeba. K udržení čistoty decentně ukryté nadoby na tříděný odpad, kadibudka i s trochou kultury, studna s pumpou...třešnickou na dortu je houpačka a krásný výhled...... prostě čistě přírodní luxus a pohoda. Rozhodně doporučujeme!
16.8 - 18.8. Lucie říká:
Pozemek je v malém lesíku, přístupová cesta trochu strmější, ale vše bez potíží ... místo je polosamota, dostatečně vzdálené od nejbližších obydlí. Semtam projdou kolem místní. Parkování pro jeden malý bydlík přímo v lesíku u příjezdové cesty s výhledem na pastviny a kopec Girová, k ohništi, houpačce a vyhlídce cca 30m. Kousek od tohoto místa jsou tři místečka pro stany ... Kadibudka s toaletním papírem a hezkým výhledem, okolí moc příjemné ... pobyt jsme si moc užili a moc se nám tam líbilo ... na pozemku jsme byli sami. Je v moc hezkém prostředí, ledová voda z pumpy poskytla úžasné ranní ledové sprchování ... paní domácí rovněž moc příjemná. Děkujeme a rádi dorazíme zase :)
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky
více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem