Rezervace na období celostátní karantény a omezeného pohybu lidí jsou pozastaveny

Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

U salaše v Českém lese
 Přidat mezi oblíbené


100 Kč

50 Kč

10 Kč
Kolem salaše je rozlehlý pozemek plný zeleně, vzrostlé břízy poskytují v létě příjemný stín. Stanování doporučujeme před salaší, kde je největší rovina nebo na plácku pro stan za salaší. K dispozici je dřevěné posezení, lavice, houpací síť, gril, vařič na plyn, zásoby dřeva pod chatou (kromě latí), dešťová voda pro opláchnutí rukou (studánka 10 min. od pozemku 49°24'45.857"N, 12°43'37.869"E), po domluvě s majiteli je možné využít salaš a lze dodat power banku (pro dobití mobilu či podobných menších elektrozařízeních). Pozemek je příjemným místem pro relaxaci, je tady fakt klid a zároveň v blízkém okolí je velmi mnoho možností pro různé aktivity: turistika, cyklistika, plavání (750 m od pozemku je krásné lesní jezírko, kde je možné se vykoupat), saunování, muzea, dům přírody, hrad, přírodní památky, poznávání historie, hledačka, kešky...
Obchod se základními potravinami 1 km od pozemku, stejně tak restaurace a kdo má rád čínskou kuchyni, v malém bistru u hranice Vám připraví za pár kaček obrovskou porci výborných nudlí. U hranice je nonstop benzínová čerpací stanice, kde si 24 hodin denně můžete koupit něco k pití a jídlu.
Na tomhle místě je super, že jste v přírodě, je tady fakt klid, ale zároveň si můžete seběhnout z kopečka a koupit si, co zrovna potřebujete, tedy můžete sem přijet klidně o půlnoci, bez jakýchkoliv zásob jídla a stejně Vám tady bude prima.
Pokud máte hodně veliký stan, neváhejte si uzpůsobit prostor třeba posunout lavici se stolem.
Na pozemku je možné individuálně domluvit ubytování pro více stanů, pokud máte zájem, pošlete, prosím, zprávu majiteli.
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesnou adresu, souřadnice a popis příjezdové cesty obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
na pozemku není záchod. Co s tím?
na pozemku není pitná voda Co s tím?
elektřina - V salaši je po domluvě k dispozici power banka pro dobití mobilu či jiných zařízení s usb vstupem.
piknikový stůl
gril
ohniště
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Cesta se v zimě neudržuje, pokud máte auto 4x4 tak máte šanci se k pozemku dostat při nižší sněhové pokrývce, jinak nedoporučuji nahoru vyjíždět. Auto lze nechat asi 500 m od pozemku u benzínové čerpací stanice, kde je parkoviště, které se udržuje i během zimy.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Asfaltová cesta je místy rozbitá, ale plně sjízdná.

aktivity
cyklistika

V okolí cyklistické trasy.

zimní sporty

V sousední vesnici Capartice je centrum zimních sportů, mnoho tras pro běžkování.

vodní sporty

750 m vzdálené lesní jezírko (u chaty vyrazíte po cestě do kopce a za 15 min jste tam, krásné prostředí, voda osvěžující), v sousedním Waldmünchen bazén, sauny, tobogán, přírodní koupaliště Perl See.

dětské aktivity

Na pozemku je houpací síť.

pěší turistika

Přímo vedle pozemku turistická trasa na vrchol Českého lesa-Čerchov, Česko-německá naučná stezka, hledačka (questing), keška. V sousedních Caparticích louka s orchidejemi a naučná stezka. Za Nemanicemi zaniklá vesnice Lučina s odkrytým kostelem, hospodou, farou...

bruslení

Na hranici cca 1,2 km od salaše začíná cyklostezka vedoucí do Waldmünchen, která je vhodná pro brusle.

Další aktivity

Zavolejte mi, v Českém lese se velmi dobře vyznám, mnoho let zde provádím turisty, píšu knihy, články, připravuji naučné programy, ráda Vám poradím, kde najdete to, co Vás zajímá;-) 603811705

pravidla

Zákaz rozdělávání ohně u salaše mimo stanovená místa. Pod salaší je gril a před salaší je ohniště, které je možné využít.
Na pozemku v dostatečné vzdálenosti od "obytné zóny" (gril, místo pro stan, sezení, houpací síť) jsou včely (informace pro alergiky).
V případě zájmu o využití salaše a elektřiny kontaktujte majitele.
Příjezd a odjezd na pozemek není nijak limitován.
Na pozemku je samoobslužný bar, pár cyklistů za měsíc se zde zastaví, když šlapou na nejvyšší horu Českého lesa nebo z ní sjíždí, pokud nechcete být rušeni, dejte ceduli u vjezdu na pozemek za salaš a místo bude jen Vaše.

Příjezd nejdříve: 00:00
Odjezd nejpozději: 00:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
16.9 - 17.9. Florian říká:
everything was perfect, beautiful spot! thank you very much :)
23.8 - 25.8. Jonáš říká:
Krásný pozemek se skvělým vybavením. Ohniště s roštem je skvělé, stůl a posezení také. Vlastně jsme zjistili, že polovinu věcí které vozíme jsme tu nepotřebovali. Pár set metrů benzinka restaurace a obchod. Na pozemku to ale není nijak znát a jste obklopeni přírodou a lesy plnými hub. Kolem po cestě projíždějí občas cyklisti a je trochu slyšet silnice. Máme velký stan který se nevejde na rovinu před salaš a tak jsme ho museli mít lehce z kopce. Ale vůbec to nevadilo. Děkujeme za pozemek.
17.8 - 18.8. Marie říká:
Klidné místo, fotografie plně odpovídají realitě. Paní majitelka je neskutečně ochotná. Děkujeme
13.8 - 14.8. Martin říká:
Děkujeme domácí paní za pronájem, ochotu, rady a zažití samoty v lese. Koupel v jezírku před spaním nelze vynechat... ;o)
2.8 - 5.8. Marek říká:
Krásné místo, které splnilo všechna naše očekávání. Za celou dobu projelo kolem pár cyklistů. Koupání u lesního jezírka nemělo chybu, i když voda byla - tedy pro nás - limitně chladná, ale skěle osvěžila. Možností k vycházkám je tu mnoho a kromě Čerchova nikde ani noha..
Možnost nákupu základních věcí dole ve vsi přišla vhod, i když doporučujeme spíše zásoby vlastní, potravin mají poskrovnu :)
Za nás jediné mínus byla nerovnost místa pro stanování (ale měli jsme velký stan). S dobrou karimatkou není problém. Děkujeme za krásně prožitých pár dní, budeme vzpomínat, jak dobře nám tu v tom klidu a krásnu bylo. Můžeme doporučit všem co hledají klid v přírodě bez lidí.. :)
23.7 - 26.7. Edita říká:
Krásné místo a naprostý klid. Koupání v lesním jezírku má určitě léčivé účinky.
26.7 - 28.7. Tomas říká:
úžasné místo, klid, příroda.doporučuji. Perfektní komunikace s majitelkou.
18.7 - 21.7. Michaela říká:
Krásné klidné místo, nedaleko lesní jezírko a potůček, nádherné lesy...idylka :)
5.7 - 6.7. Jan říká:
Krásné místo v přírodě, na samotě. Klid a ticho v lese pár metrů od hranic. Paní majitelka je moc hodná, ráda poradí co a jak. :) Moc se nám líbilo, děkujeme!
19.6 - 20.6. Barbora říká:
Super misto pro nenarocne cestovatele. Skvel komunikace s pani "domaci".
8.6 - 10.6. Jan říká:
Nádherně situované místo v přírodě, s nádherným okolím. Za den tu potkáte jen pár cyklistů, kteří si beztak nevšimnou, že tam jste. Večer usínáte za zvuků lesa a ráno se budíte se zpěvem ptákům. Při posezení u ohně se můžete kochat krásným západem slunce. Doporučeno pro nenáročné cestovatele, kterým stačí jen pár nejnutnějších věcí. Dobře dostupné i autobusem. Nachází se poblíž naučné stezky, kde se dozvíte více o zajímavé, avšak strastiplné historii tohohle pohraničního pásma. Paní majitelka velmi ochotná a vstřícná. Místo odpovídá popisu a fotkám. Moc se nám tu líbilo.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky
více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem