Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

U salaše v Českém lese
 Přidat mezi oblíbené


100 Kč

50 Kč

50 Kč
Kolem salaše je rozlehlý pozemek plný zeleně, vzrostlé břízy poskytují v létě příjemný stín. Stanování doporučujeme před salaší, kde je největší rovina nebo na plácku pro stan za salaší. K dispozici je dřevěné posezení, lavice, houpací síť, grilovací rošt, vařič na plyn, zásoby dřeva pod chatou (kromě latí), dešťová voda pro opláchnutí rukou (pramen 10 min. od pozemku 49.4128700N, 12.7271900E, studánka 49.4161411N, 12.7286472E, pozor v suchém období může být bez vody), po domluvě s majiteli je možné využít salaš a autobaterii se zásuvkou (pro dobití mobilu či podobných menších elektrozařízeních). Pozemek je příjemným místem pro relaxaci, je tady fakt klid a zároveň v blízkém okolí je velmi mnoho možností pro různé aktivity: turistika, cyklistika, plavání (750 m od pozemku je krásné lesní jezírko, kde je možné se vykoupat), saunování, muzea, dům přírody, hrad, přírodní památky, poznávání historie, hledačka, kešky...
Malé děti jistě ocení různé hry u pramenů a potůčků, lze zvětšovat a čistit prameniště, zkoušet hloubku vody klackem, stavět domečky z mechu a kapradí...jako inspirace pro Vás bude v salaši přichystáno pár stran z knihy Hry z lesní školky.
Obchod se základními potravinami 1 km od pozemku, stejně tak restaurace a kdo má rád čínskou kuchyni, v malém bistru u hranice Vám připraví za pár kaček obrovskou porci výborných nudlí. U hranice je nonstop benzínová čerpací stanice, kde si 24 hodin denně můžete koupit něco k pití a jídlu.
Na tomhle místě je super, že jste v přírodě, je tady fakt klid, ale zároveň si můžete seběhnout z kopečka a koupit si, co zrovna potřebujete, tedy můžete sem přijet klidně o půlnoci, bez jakýchkoliv zásob jídla a stejně Vám tady bude prima.
Pokud máte hodně veliký stan, neváhejte si uzpůsobit prostor třeba posunout lavici se stolem.
Na pozemku je možné individuálně domluvit ubytování pro více stanů, pokud máte zájem, pošlete, prosím, zprávu majiteli.
Možnosti aktivit v regionu https://www.svazekdomazlicko.cz/turistika/image-prospekt-2016/
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Majitel musí potvrdit rezervaci Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
na pozemku není záchod. Co s tím?
na pozemku není pitná voda Co s tím?
elektřina - V salaši je po domluvě k dispozici autobaterie se zasuvkou pro dobití mobilu či jiných drobných elektrospotřebičů (nelze např. zapnout varnou konvici)
sprcha / umývárna - Za salaší je umístěn sud na dešťovou vodu s kohoutem, k dispozici je mýdlo na umytí rukou. Sud je limitován deštěm, prosím šetřete v suchých letních dnech s vodou, aby i ostatní měli možnost si opláchnout ruce.
piknikový stůl
gril
ohniště
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

Cesta se v zimě neudržuje, pokud máte auto 4x4 tak máte šanci se k pozemku dostat při nižší sněhové pokrývce, jinak nedoporučuji nahoru vyjíždět. Auto lze nechat asi 500 m od pozemku u benzínové čerpací stanice, kde je parkoviště, které se udržuje i během zimy.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Asfaltová cesta je místy rozbitá, ale plně sjízdná.

aktivity
zimní sporty

V sousední vesnici Capartice je centrum zimních sportů, mnoho tras pro běžkování.

vodní sporty

750 m vzdálené lesní jezírko (u chaty vyrazíte po cestě do kopce a za 15 min jste tam, krásné prostředí, voda osvěžující), v sousedním Waldmünchen bazén, sauny, tobogán, přírodní koupaliště Perl See.

dětské aktivity

Na pozemku je houpací síť.

pěší turistika

Přímo vedle pozemku turistická trasa na vrchol Českého lesa-Čerchov, Česko-německá naučná stezka, hledačka (questing), keška. V sousedních Caparticích louka s orchidejemi a naučná stezka. Za Nemanicemi zaniklá vesnice Lučina s odkrytým kostelem, hospodou, farou...

bruslení

Na hranici cca 1,2 km od salaše začíná cyklostezka vedoucí do Waldmünchen, která je vhodná pro brusle.

Další aktivity

Zavolejte mi, v Českém lese se velmi dobře vyznám, mnoho let zde provádím turisty, píšu knihy, články, připravuji naučné programy, ráda Vám poradím, kde najdete to, co Vás zajímá;-) 603811705

pravidla

Zákaz rozdělávání ohně mimo ohniště před salaší.
V případě zájmu o využití salaše a elektřiny kontaktujte majitele.
Příjezd a odjezd na pozemek není nijak limitován.
Na pozemku je samoobslužný bar, pár cyklistů za měsíc se zde zastaví, když šlapou na nejvyšší horu Českého lesa nebo z ní sjíždí, pokud nechcete být rušeni, dejte ceduli u vjezdu na pozemek za salaš a místo bude jen Vaše.
V ohradě pod salaší je beran, je zvyklý na lidskou společnost i děti, ale prosím, nekrmte ho a nechoďte k němu do ohrady. Pokud máte nějaké pochybnosti, neváhejte kontaktovat majitele pozemku.

Příjezd nejdříve: 00:00
Odjezd nejpozději: 00:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
3.7 - 6.7.2020 Jonáš říká:
Byli jsme zde podruhé. Krásný klidný pozemek s neuvěřitelnou výbavou v salaši. Sem by člověk skutečně nemusel vozit krom stanu vůbec nic. Jediné co nás trochu zamrzlo oproti loňskému roku, je zrušení původního ohniště s grilem. S novým grilem jsem si moc nerozuměl.. :D to je ale opravdu drobnost, na většině pozemků žádný gril k dispozici není. Dále mně zamrzlo menší množství různých odpadků v okolí, které jsme uklidili. Nešlo se dokonce pár "podpapíráků". Za to zřejmě může rostoucí popularita bezkempu a větší množství nezodpovědných uživatelů, což je skoda. Určitě se zase někdy vrátíme. Děkujeme za klidný pobyt.
Reakce majitele: děkuji Vám za zpětnou vazbu. Co se týče podpapíráků, již je v zadní části pozemku vyhloubená jáma na kadibudku, až bude realizace hotová, najdete fotku v galerii;-) Odpadky v okolí mě také mrzí, za celou loňskou sezónu jsem našla pouze po jedné skupině pár papírových kapesníků, které jsem samozřejmě uklidila. Pro mě to je zpětná vazba, že už bohužel nestačí projít okolí chaty. Každopádně děkuji za zpětnou vazbu;-)
19.6 - 21.6.2020 Petra říká:
Záměr byl jet pod stan a salaš využít jen v případě nouze..., ale my chceme a počasí mění... Díky možnosti přespat v salaši jsme si užili víkend i přes vytrvalý déšť, na parádním místě obklopeném přírodou. A můžeme jen vřele doporučit... S paní majitelkou bezproblémová komunikace.
15.6 - 16.6.2020 Miloslav říká:
Pozemek na perfektním místě stranou od civilizace. Vše super. Paní majitelka velmi ochotná. Možnost využití salaše určitě výhodou.
10.6 - 12.6.2020 Michala říká:
Úžasný pozemek se skvělým zázemím. V salaši je k dispozici spousta věcí, což mě velmi příjemně překvapilo. Okolí je krásné. Určitě se sem vrátím.
22.5 - 24.5.2020 Jana říká:
Nádherné místo, skvělá hostitelka. Naše první zkušenost s Bezkempem a rovnou nezapomenutelný zážitek. Moc děkujeme
16.5 - 17.5.2020 Lucie říká:
Krásné, čisté a klidné místo:)
7.5 - 11.5.2020 Adéla říká:
Na Salaši se nám moc líbilo, domluva perfektní, zázemí super a krajina jako z pohádky.
16.9 - 17.9.2019 Florian říká:
everything was perfect, beautiful spot! thank you very much :)
23.8 - 25.8.2019 Jonáš říká:
Krásný pozemek se skvělým vybavením. Ohniště s roštem je skvělé, stůl a posezení také. Vlastně jsme zjistili, že polovinu věcí které vozíme jsme tu nepotřebovali. Pár set metrů benzinka restaurace a obchod. Na pozemku to ale není nijak znát a jste obklopeni přírodou a lesy plnými hub. Kolem po cestě projíždějí občas cyklisti a je trochu slyšet silnice. Máme velký stan který se nevejde na rovinu před salaš a tak jsme ho museli mít lehce z kopce. Ale vůbec to nevadilo. Děkujeme za pozemek.
17.8 - 18.8.2019 Marie říká:
Klidné místo, fotografie plně odpovídají realitě. Paní majitelka je neskutečně ochotná. Děkujeme
13.8 - 14.8.2019 Martin říká:
Děkujeme domácí paní za pronájem, ochotu, rady a zažití samoty v lese. Koupel v jezírku před spaním nelze vynechat... ;o)
2.8 - 5.8.2019 Marek říká:
Krásné místo, které splnilo všechna naše očekávání. Za celou dobu projelo kolem pár cyklistů. Koupání u lesního jezírka nemělo chybu, i když voda byla - tedy pro nás - limitně chladná, ale skěle osvěžila. Možností k vycházkám je tu mnoho a kromě Čerchova nikde ani noha..
Možnost nákupu základních věcí dole ve vsi přišla vhod, i když doporučujeme spíše zásoby vlastní, potravin mají poskrovnu :)
Za nás jediné mínus byla nerovnost místa pro stanování (ale měli jsme velký stan). S dobrou karimatkou není problém. Děkujeme za krásně prožitých pár dní, budeme vzpomínat, jak dobře nám tu v tom klidu a krásnu bylo. Můžeme doporučit všem co hledají klid v přírodě bez lidí.. :)
23.7 - 26.7.2019 Edita říká:
Krásné místo a naprostý klid. Koupání v lesním jezírku má určitě léčivé účinky.
26.7 - 28.7.2019 Tomas říká:
úžasné místo, klid, příroda.doporučuji. Perfektní komunikace s majitelkou.
18.7 - 21.7.2019 Michaela říká:
Krásné klidné místo, nedaleko lesní jezírko a potůček, nádherné lesy...idylka :)
5.7 - 6.7.2019 Jan říká:
Krásné místo v přírodě, na samotě. Klid a ticho v lese pár metrů od hranic. Paní majitelka je moc hodná, ráda poradí co a jak. :) Moc se nám líbilo, děkujeme!
19.6 - 20.6.2019 Barbora říká:
Super misto pro nenarocne cestovatele. Skvel komunikace s pani "domaci".
8.6 - 10.6.2019 Jan říká:
Nádherně situované místo v přírodě, s nádherným okolím. Za den tu potkáte jen pár cyklistů, kteří si beztak nevšimnou, že tam jste. Večer usínáte za zvuků lesa a ráno se budíte se zpěvem ptákům. Při posezení u ohně se můžete kochat krásným západem slunce. Doporučeno pro nenáročné cestovatele, kterým stačí jen pár nejnutnějších věcí. Dobře dostupné i autobusem. Nachází se poblíž naučné stezky, kde se dozvíte více o zajímavé, avšak strastiplné historii tohohle pohraničního pásma. Paní majitelka velmi ochotná a vstřícná. Místo odpovídá popisu a fotkám. Moc se nám tu líbilo.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem