Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Lovecká chata v Českém ráji pod hradem Valečov
 100 % (40 hodnocení)
 Přidat mezi oblíbené


300 Kč

200 Kč

100 Kč
Chatu U Pěti kačen obklopují lesy a skály Českého ráje. Stojí na úplné samotě mimo civilizaci a turistické trasy, a přesto je vzdálená jen necelých 200 metrů od skalního hradu Valečov. Přímo nad chatou jsou tesané skalní byty Valečovské světničky s východiskem turistického značení včetně Zlaté stezky Českého ráje.

Zahradu kolem chaty obklopuje ze tří stran les, z jedné strany je za vzrostlými stromy pole. Nejbližší domy jsou vzdálené cca 250 metrů přes kopec Tábor. Zahrada je oplocená, částečně užitková (bylinkový záhon, ovocné keře a stromy) a částečně okrasná (skalka, okrasné dřeviny).

Chata je plně vybavená. Uvnitř najdete talíře, příbory, hrnec, pánev, hrníčky, struhadlo, škrabku na brambory, sůl, olej i věci na podpal ohně. V kůlně na dřevo jsou k dispozici dvě treková jízdní kola.

Kapacita chaty jsou 4 dospělé osoby (dvě patrové postele) + dítě na posteli pod stropem (celkem až 5 osob). Na zahradě je dostatek volné plochy pro velký stan i pro parkování. V chatě jsou k dispozici 4 peřiny a polštáře. Vezměte si své povlečení, nebo spací pytle.

Elektřina je řešená přes 12 V fotovoltaický okruh se dvěma světly - vnitřním a venkovním nad krytým posezením. Možno dobít mobilní telefon ze dvou USB-A zásuvek, nebo dvou kulatých auto zásuvek 12 V. Kdo si vezme měnič napětí do 12 V auto zásuvky, může nabíjet třeba i notebook.

Na pozemku je suché WC, kůlna na dřevo a cihlová kamna pro přípravu teplého jídla nebo vody a krb s grilem. Na venkovním ohništi s posezením si můžete opéct vuřty. K dispozici je dešťová voda, kterou sbíráme do plastových sudů. Pitná voda zdarma je v dosahu krátké jízdy autem.

Potraviny je možné uskladnit v podzemním sklípku se stálou teplotou do 10 stupňů.

Pro děti je připravený dřevěný domeček, tři houpačky a outdoorové hry. Jedna hra je vniková přímo na pozemku (cílem je vyřešit rébusy a otevřít velkou dřevěnou truhlu s nabídkou outdoorových aktivit) a dvě hry mimo zahradu v okolní přírodě Českého ráje – výletní křížovka a hra ve stylu geocachingu s krabičkami s úkoly. Hra s krabičkami je k dispozici od začátku června do konce září.

Pro chladné dny – v chatě je k zapůjčení teplomet Meva Ardent 2171. Pokud chcete teplomet používat, vezměte si prosím vlastní PB lahev.

Kousek od pozemku v areálu pod hradem Valečov probíhají od května do září koncerty. Můžete sedět u ohýnku a poslouchat kulturu. Přehled zde: http://bosen-obec.cz/22-rocnik-valecovske-kulturni-leto-2021/

Večer před pobytem zasíláme na e-mail detailní foto navigaci cesty k pozemku společně s instrukcemi, jak otevřít chatu, manuálem, odkazem ke stažení outdoorových her a tipy na návštěvu zajímavých lokalit v okolí, které mapy i turistické trasy opomíjejí.

Můžete také navštívit naši Rybářskou chatu U Ledňáčky mezi Holanskými rybníky u Zahrádek na Českolipsku: https://www.bezkempu.cz/detail/2747

A proč chata U Pěti kačen? A proč lovecká? A kde se vzala křesadlová puška z Prusko-Rakouské války pověšená na čelní stěně chaty? Kdo má rád příběhy, zde je více: https://www.kadeckovi.cz/chata-u-peti-kacen/
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

5 - 9 nocí: 10%

10 a více nocí: 15%

vybavení
toaleta - Suchý záchod s obrazárnou pro umělecký požitek při konání potřeby (malé nebo velké - jak je libo).
pitná voda - Na zahradě je k dispozici užitková dešťová voda v sudech. Pro pitnou vodu je možné dojet ke studánce (3,5 km od zahrady). V chatce jsou připravené barely.
elektřina - 12 V okruh ze solárních panelů - možno nabít až dva mobilní telefony naráz z USB-A zásuvek + dvě kulaté auto zásuvky 12 V. Kdo si vezme měnič napětí do auto zásuvky, může dobíjet notebook. Vezměte si kabely z nabíječek.
sprcha / umývárna - Ve skříni v chatě je připravená "solární sprcha" - černý pytel na vodu se sprchovou hlavicí. K dispozici dřevěné umyvadlo vedle chaty a zrcadlo. Pro náročné: za 50 Kč dostanete klíček a žeton od sprch na benzínce KM Prona u dálnice D10 v Mnichově Hradišti (3,5 km od chatky, Exit 57). Mají otevřeno non-stop. Jeden žeton = cca 8 minut sprchování, sprchu je možné pozastavit. Před koncem sprchování se desetkrát přeruší proud - upozornění, že sprcha končí.
piknikový stůl
gril
ohniště
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Asfaltová silnice až na okraj obce Boseň. Posledních cca 400 metrů k pozemku polní a lesní cesta. Příjezd bez problémů i s nízkým podvozkem.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Nejužší místo je brána na pozemku - 3,1 metru šíře. Osobní automobil naprosto bez problémů.

aktivity
cyklistika

Pozemek je ideální pro cyklovýlety do okolí. V kůlně jsou připravená dvě jízdní kola pro vaše potřeby. Možno vyrazit do terénů - skal Českého ráje, nebo po klidných silničkách na Branžež a Kost, pod Drábské světničky nebo směr Máchův kraj za Mnichovo Hradiště.

rybaření

Suhrovické rybníky (sportovní rybolov), kaskáda rybníků na říčce Kněžmostka (Patřín, aj.) pstruhový revír Jizera.

lezení

Přímo nad pozemkem se tyčí skalní věž Čarodějka. Doporučujeme Příhrazské skalní město.

zimní sporty

Lyžařský areál Obří sud nebo Ještěd na sjezdové lyžování, upravené běžecké stopy v Bedřichově v Jizerských horách.

vodní sporty

Branžež - Komárovský rybník, rybníky v Kněžmostu a Drhlenech, koupaliště v Mladé Boleslavi, Jizera v Mnichově Hradišti/v Mladé Boleslavi, co komu vyhovuje.

dětské aktivity

Na pozemku jsou připravené 4 oudoorové hry, trampolína, domeček pro děti a tři houpačky. Kdo vyřeší rébusy a otevře truhlu, může si zahrát třeba badminton.

pěší turistika

Pozemek je necelých 200 metrů od hradu Valečov, výlety do Českého ráje - Drábské světničky, Mužský, Branžež, ... Kousek od pozemku je rozcestí s křížením tří turistických značek. Tipy na výlety zasíláme na e-mail.

bruslení

Silnice z Kněžmostu na Branžež, cesta k ČOV v Mnichově Hradišti, letiště Mnichovo Hradiště, In-line dráha - Vrchbělá, In-line stezka Benátky - Zdětín, In-line dráha Městský stadion Mladá Boleslav, Klopená dráha Benátky nad Jizerou, sportovně rekreační areál Vrchbělá s několika kilometry in-line venkovní dráhy

koně

Ranch Srbsko, farma Ptýrov, dvůr Borčice. Od vodárny pod pozemkem rovně nahoru a pak doprava po cestě je třešňový sad s koňmi.

Další aktivity

Pěší výlety do okolních skal, vodáci - možnost splutí Jizery, golf Mladá Boleslav, letecké sporty letiště Mladá Boleslav, Area 52 Milovice

pravidla

V chatě se nevaří, ani nepálí svíčky. Je ze dřeva.

Příjezd nejdříve: 14:00
Odjezd nejpozději: 11:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
1.4 - 5.4.2021 Nikol říká:
úžasné místo, kousíček pod hradem, doporučuji všem milovníkům skal.
21.11 - 22.11.2020 Štefan říká:
Perfekní klidné místo.
18.11 - 19.11.2020 Milan říká:
Unikátní místo, všem doporučuji alespoň na chvíli se zde zastavit a užít si nerušeně krásnou lokalitu a výborné zázemí se vším, co si můžete přát. Určitě se vrátíme, až bude zase tepleji!
13.11 - 15.11.2020 Jaromír říká:
Nádherné ubytování s perfektně zajištěným zázemím (velké poděkování majiteli) a k tomu vše v srdci překrásné romatnictké krajiny. Určitě bychom se sem chtěli ještě někdy vrátit a využít naplno možnosti tohoto ubytování (včetně seznámení se zvířecími obyvateli). To jsme sice tentokrát nemohli, což rozhodně nebylo z důvodu kvality ubytování, ale jen díky pozdnímu listopadovému termínu, který svým počasím omezil možnost venkovních aktivit. V sezóně to tu určitě nebude mít chybu. Děkujeme!
1.11 - 5.11.2020 Petr říká:
Nádherné místo v Českém Ráji.Na pozemku je klid a kolem úžasná místa k prozkoumání. Chatka je čistá a plně vybavená.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem