Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Lovecká chata v Českém ráji pod hradem Valečov
 Přidat mezi oblíbené


200 Kč

200 Kč

100 Kč
Nabízíme k pronájmu chatu "U pěti kačen" obklopenou lesy a skalami Českého ráje, necelých 200 metrů od skalního hradu Valečov. V ceně pobytu jsou 4 outdoorové hry na pozemku a v okolní přírodě.

Pozemek je lokalizován zcela mimo civilizaci a turistické trasy. Ze tří stran ho obklopuje les, z jedné strany pole, které od pozemku oddělují vzrostlé stromy. Nejbližší domy a zahrady jsou vzdálené cca 250 metrů přes kopec a pole.

Na pozemku je suché WC, kůlna na dřevo a cihlová kamna pro přípravu teplého jídla s krbem a grilem. Nechybí ohniště s posezením. Pro děti je zde dřevěný domeček, několik houpaček a pískoviště.

Kapacita chaty jsou 4 osoby (dvě patrové postele) + dítě na posteli pod stropem (5 osob).

Chata je plně vybavená: talíře, příbory, hrnec, pánev, hrníčky, sůl, olej i PePo na podpal ohně a další. Kdyby vám něco chybělo, napište, rádi doplníme. Kdo má rád práci na zahradě, může nám vyplít záhony s kytkami a skalku. Nářadí je v kůlně.

V chatě je 12 V fotovoltaický okruh se dvěma světly - vnitřním a venkovním nad krytým posezením. Tma vám v noci nehrozí. Možno dobít mobilní telefon ze dvou USB-A zásuvek, nebo dvou kulatých auto zásuvek 12 V. Kdo si vezme měnič napětí do 12 V auto zásuvky, může nabíjet i třeba notebook.

K dispozici jsou k zapůjčení dvě treková jízdní kola schovaná v kůlně.

Pro uskladnění potravin slouží podzemní sklípek se stálou teplotou do 10 stupňů.

Pro děti je připravené přírodní pískoviště, dřevěný domeček a čtyři outdoorové hry. Jedna hra "vniková" přímo na pozemku (cílem je vyřešit rébusy a otevřít velkou dřevěnou truhlu s nabídkou outdoorových aktivit) a tři hry mimo pozemek v okolní přírodě Českého ráje - výletní křížovka, hry ve stylu geocachingu, hra s Padouchem - viz fotodokumentace výše.

Na pozemku je čerstvě zasetá tráva. Jakmile vyroste, nastěhujeme do připravené klece morčata – výhledově v létě.

Pokud nechcete využít chatku, na pozemku je místo pro stan (pod ořešákem hned za bránou). Za stan neplaťte, pouze za osobu.

Na pozemku jsou sudy na dešťovou vodu s užitkovou vodou vhodnou na zalévání - ze střechy teče prach a pyl, voda není úplně čistá. V chatě jsou připravené plastové barely, pro užitkovou vodu je možné dojet do 4,5 km vzdálené studánky v obci Kněžmost.

Den před pobytem zasíláme na e-mail detailní foto navigaci cesty k pozemku společně s instrukcemi jak otevřít chatu, návodem kde vzít vodu, odkazem ke stažení outdoorových her apod.

V chatě nejsou peřiny. Vezměte si prosím spací pytle. Matrace jsou povlečené prostěradly.

A proč chata U pěti kačen? A proč lovecká? A kde se vzala křesadlová puška z Prusko-Rakouské války pověšená na čelní stěně chaty? Kdo má rád příběhy, zde je více: https://www.kadeckovi.cz/chata-u-peti-kacen/
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Suchý záchod s obrazárnou pro umělecký požitek při konání potřeby (malé nebo velké - jak je libo).
na pozemku není pitná voda Co s tím?
elektřina - 12 V okruh ze solárních panelů - možno nabít až dva mobilní telefony naráz z USB-A zásuvek + dvě kulaté auto zásuvky 12 V. Kdo si vezme měnič napětí do auto zásuvky, může dobíjet notebook. Vezměte si kabely z nabíječek.
sprcha / umývárna - Ve skříni v chatě je připravená "solární sprcha" - černý pytel na vodu se sprchovou hlavicí. K dispozici dřevěné umyvadlo vedle chatky a zrcadlo.
piknikový stůl
gril
ohniště
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Za deštivého počasí může být ztížený přístup na pozemek

V zimě (leden - únor) ztížený přístup - lesáci pravidelně rozbahní cestu vedoucí k pozemku. Díky písčitému podkladu je již v březnu cesta sjízdná. Mimo leden a únor příjezd bez problémů.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Nejužší místo je brána na pozemku - 310 cm šíře. Osobní automobil naprosto bez problémů.

aktivity
cyklistika

Pozemek je ideální pro cyklovýlety do okolí. V kůlně jsou připravená dvě jízdní kola pro vaše potřeby. Možno vyrazit do terénů - skal Českého ráje, nebo po klidných silničkách na Branžež, pod Drábské světničky nebo směr Máchův kraj za Mnichovo Hradiště.

rybaření

Suhrovické rybníky (sportovní rybolov), kaskáda rybníků na říčce Kněžmostka (Patřín, aj.) pstruhový revír Jizera.

lezení

Přímo nad pozemkem se tyčí skalní věž Čarodějka. Doporučujeme Příhrazské skalní město.

zimní sporty

Lyžařský areál Obří sud nebo Ještěd na sjezdové lyžování, upravené běžecké stopy v Bedřichově v Jizerských horách.

vodní sporty

Branžež - Komárovský rybník, rybníky v Kněžmostu, koupaliště v Mladé Boleslavi, Jizera v Mnichově Hradišti/v Mladé Boleslavi, co komu vyhovuje

dětské aktivity

Na pozemku jsou připravené 4 oudoorové hry, pískoviště se skalním pískem s hračkami, domeček pro děti a tři houpačky. Kdo vyřeší rébusy a otevře truhlu, může si zahrát fotbal nebo badminton.

pěší turistika

Pozemek je necelých 200 metrů od hradu Valečov, výlety do Českého ráje - Drábské světničky, Mužský, Branžež, ... 250 metrů od pozemku je Valečov - rozcestí s křížením tří turistických značek.

bruslení

Silnice z Kněžmostu na Branžež, cesta k ČOV v Mnichově Hradišti, letiště Mnichovo Hradiště, In-line dráha - Vrchbělá, In-line stezka Benátky - Zdětín, In-line dráha Městský stadion Mladá Boleslav, Klopená dráha Benátky nad Jizerou

koně

Ranch Srbsko, farma Ptýrov, dvůr Borčice.

Další aktivity

Pěší výlety do okolních skal, vodáci - možnost splutí Jizery, golf Mladá Boleslav, letecké sporty letiště Mladá Boleslav, Area 52 Milovice

pravidla

V chatě se nevaří, ani nepálí svíčky. Je ze dřeva.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
14.5 - 16.5.2020 Gabriela říká:
Nádherné klidné místo pro rodinné dobrodružství. Ideální výchozí bod pro túry v blízkém okolí.
8.5 - 10.5.2020 Amálie říká:
Pozemek je na odlehlém místě hned pod skalami a hradem s dostatkem soukromí. Chata poskytuje super zázemí se střechou a elektrikou. Já moc oceňuji jízdní kola k dispozici a lehátko u ohně, to nás moc potěšilo. Až vyroste tráva, bude pozemek ještě hezčí a ne tolik prašný. Komunikace s majitelem bez problémům. Můžu jedině doporučit!
7.5 - 8.5.2020 Michaela říká:
Jde o moc pěkné "ubytování". Nabízí naprosté soukromí na kraji lesa, u skal, chatička je funkčně zařízena. Je vidět, že majitelé si dali se zařízením a zahradou opravdu práci, vše je promyšlené a opečovávané. Moc se nám tam líbilo, jde o opravdu klidné, idylické místo uprostřed přírody, ale přitom s pohodlným zázemím. Děkujeme! :-)
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem