Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Masarykova vyhlídka Zbečno - Křivoklátsko


230 Kč

230 Kč

190 Kč

70 Kč

50 Kč
Z Masarykovy vyhlídky je nádherný výhled na zalesněné údolí i s částí obce Zbečno s řekou Berounkou a celé panorama s Masarykovým mostem. V hlubokém údolí, přímo na břehu řeky Berounky, se nachází tisíciletá ves, bývalé lovecké centrum Přemyslovců.
Nejprve se podívejte v podrobnostech na naše fotografie s popisky, uvidíte vše a stojí to za to, pak čtěte dále! Soukromý pozemek (louka nad řekou Berounkou s velkým ohništěm) včetně cca 2ha lesa ve stráni je v těsné blízkosti památného stromu Masarykova babyka a je součástí naší zalesněné stráně nad řekou. Dříve (2012) byl nepřístupný svah (jako horský) upraven a v roce 2019 opět v celém rozsahu z velké části ručně po řadu měsíců na rovné propojené terasy pro využití společností bezKempu.cz. Rovné plochy v prudkém svahu byly nově vytvořeny i pro možnost spaní v lese kde každý nový vodorovný metr získal užitnou hodnotu! Prvotní vytvoření nové cesty na pozemek s bagrem umožnilo před lety přístup na okraj lesa osobním i nákladním vozidlům. Nyní po dokončení řady investic a terénních úprav je na vyhlídce krásné místo pro stany, obytné vozy a karavany s možností připojení elektřiny, pitné vody, možnost použití suchého záchodu, krásného ohniště i s dřívím které si přinesete z našeho lesa atd.. Průsek v lese v prudkém svahu původně mnoho let bez vyhlídky byl proveden v roce 2012 osobně majitelem pozemků i s podporou CHKO Křivoklátsko, na památku prezidenta Masaryka, který z nedalekých Lán sem jezdil na koni v době, kdy ještě stráně nebyly zalesněny. Atraktivitu upraveného místa potvrdili i filmaři kteří vytvořenou rovnou louku na vyhlídce využili k natáčení filmu (fotografie z natáčení najdete na odkazech níže).
Navíc pod místem pro kempování bylo vytvořeno ve svahu ručně několik teras také s krásným výhledem, kde je možno posedět či poležet, popř. si přinést vlastní židle ( viz přiložené fotografie ). Masarykova vyhlídka má své webové stránky https://masarykova-vyhlidka-zbecno.webnode.cz a rovněž i naše krásná a zrekonstruovaná zastřešená studánka Rozárka v jeskyni ve skále. Studánka je k dispozici všem pod vyhlídkou u řeky Berounky viz: https://rozarka-studanka-zbecno.webnode.cz/ nebo druhý web: https://studanka-rozarka-zbecno.webnode.cz/ - odkazy si případně nakopírujte. Navíc vám půjčíme za symbolickou cenu laminátovou kanoe viz foto. (Suché dřevo na ohniště poskytujeme z našeho lesa ve stráni /od vyhlídky vlevo/ - pozor při sběru dřeva neshazujte kameny ze stráně pod vámi mohou být lidé přicházející ke studánce! Pohyb ve stráni jen na vlastní nebezpečí! Navíc pozor pod vyhlídkou je dole také chata sousedů trvale obývaná - co vám upadne to letí dolů!

UPOZORNĚNÍ /Zavírejte si vrata/
- na pozemek může být složitější vjet zejména s větším obytným vozem nebo karavanem . Prohlédněte si pečlivě přiložené fotografie. Na pozemek se dostaly i větší nákladní vozy filmařů, (ale i dosud všechny obytné vozy bezKempařů), záleží i na zručnosti řidiče. Při příjezdu z otočného místa couvnou níže k vyhlídce kde zaparkují. (Také nákladní vůz k odvozu dřeva najel i vyjel z pozemku bez couvání). Dlouhé vozy mohou ven couvat do mírného kopce, ale stojí to za to! Dosavadní obytné vozy na fotografiích vyjely od nás i bez couvání. Krajnice louky není zpevněná, ale místa je dostatek i k vyhnuti dvou vozidel při využití pozemku od úpatí. Umístění na vyhlídce ovlivňuje počet obytných vozidel, karavanů a jejich velikost. Případná kombinace více obytných vozů ovlivňuje počty stanů i jejich umístění. Proto je nejlépe si udělat rezervaci termínu s předstihem.

- místo s výhledem i bez něj je cca pro 3 stany a 2 obytné vozy + vozidla. ( stanovat lze i pár metrů vedle před i pod lesním porostem dle toho kdo je raději ve stínu ) Výhodou je, že při spánku není nutno, aby každý měl ze stanu výhled do údolí... Pokud chcete mít jistotu stání v místě vyhlídky, zarezervujte si celý pozemek pro sebe. Popř. vždy je možné sejít na rovné terasy a zde posedět a užít si výhled nebo tady si postavit stan o samotě. ( V ceně jsou zahrnuty rekreační poplatky obci)

- z výše položené a málo frekventované obecní silnice je občas částečně slyšet zvuk projíždějícího auta, je třeba s tím počítat (v noci je klid). Ze zkušenosti stanujících hostů bylo sděleno, že občasný provoz výše nad pozemky je neruší. Pro úplný klid přes den je možno sejít pár metrů , posedět na lavičce a užít si vyhlídku na terasách pod místem, kde se kempuje, viz přiložené fotografie.
Nasbírané ležící kmeny a větve v našem lese (vlevo od vyhlídky) jsou zdarma pro účely táboráku v našem ohništi. Vhodné je přivést si pilu.
Typ pozemku je: les se studánkou u řeky Berounky, louky, zahrada, parkovací místo.
Tipy na výlet jsou v podrobnostech u fotografií a rovněž na odkazu níže
masarykova-vyhlidka-zbecno.webnode.cz/tipy-na-vylet/
www.kudyznudy.cz/aktivity/masarykova-vyhlidka-zbecno-krivoklatsko
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 3 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesnou adresu, souřadnice a popis příjezdové cesty obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Nový suchý záchod výhradně pro hosty již funkční
pitná voda - Pitná voda je přímo na vyhlídce s možností připojení vozidel po dohodě s majitelem. Dále jsou v obci 2 - 3 restaurace podle období, také obchod s potravinami COOP.
elektřina - Nutná komunikace předem pro zapnutí přípojného místa (nejen při dešti je nutná opatrnost s prodlužovacími kabely)
sprcha / umývárna - Pitná voda je přímo na vyhlídce, sprcha jen v letních měsících. Nyní pro stanaře jen vlastní umyvadlo. O vodu ze studny se dělí majitel s vámi takže je nezbytná úspornost.
ohniště
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Vodu z mytí při využití ekologických prostředků na mytí lze vylít na určené místo do našeho lesa v zúžení cesty za otočným místem ze svahu do klestí a suchých větví .
Chemické WC - Možnost pro vylití chemického záchodu nemáme.
sjízdnost
V zimním období může být problém s příjezdem na pozemek
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Příjezdovou cestu na vyhlídku používám i já řadu let s vozidlem Sharan celoročně bez obtíží včetně místa na otočení vozidla, které je v polovině cesty. Já pak pokračuji dále svojí cestou k chatě na vedlejším pozemku. Místo na otáčení využívají i obytná vozidla s tím, že musí při otáčení na rovině několikrát couvnout a popojet. V mírném stoupání pak je nejlepší jet pomalu a plynule i do výjezdu do zatáčky k vratům a na silnici. Výjimkou jsou zimní časy, kdy je sníh či namrzlé náledí, což se v posledních letech téměř nestává. Obtížnější je dlouhodobé období deštů, kdy cesty jsou rozmoklejší. Přitom je vhodné pohodit štěrkem nebo šotolinou dané místo. Jak známo obecně je lepší nezastavovat pokud nejedete na rovině a to zejména v čase dešťů být rozjetý v mírném stoupání viz. fotografie.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Pokud by vám při výjezdu u vrat kde je částečně tráva. prokluzovala kola, tak na pozemku u místa k otočení vozidla je štěrk k dispozici. Případně vezměte sebou lopatku. Kombinace obytného vozu s přívěsem je nejobtížnější pro výjezd couváním.Lepší je tažným vozidlem přívěs ( nebo karavan) vytáhnout na otočnou plochu tam odepnout. Vozidlo i přívěs, tam otočit samostatně (přívěs otočit ručně) a vyjet popředu. Při příjezdu vozidla s přívěsem popředu na otočnou plochu řidič couvnul níže na louku. Nenajíždějte do obrubniků u cesty , nejsou zabetonovány.

aktivity
cyklistika

Mnoho cyklotras najdete v okolí Zbečna na Křivoklátsku, většina cyklistů kolem jedoucích se zastavuje na vyhlídce nad námi, aby si vyfotili panorama (nejen cyklistů, ale i motoristů a turistů, na kolemjdoucí vozovce vede turistická červená značka). V popiscích u fotografií jsou některé typy na výlet.

rybaření

V Berounce pod naším pozemkem v blízkosti naší studánky Rozárky.

lezení

Náš pozemek cca dva ha je převážně v příkré stráni nad řekou a pohyb v lese se více blíží lezení než chození. Podstatné jsou dobré boty a vlastní kondice jdeme-li na dříví. V nižších polohách jsou skály z velké části zvětralé. Při pohybu v lese je důležité neuvolnňovat kameny protože u řeky pod skalami chodí občas lidé. V lese leží spoustu dřeva, které poskytujeme za odnos k ohništi na vyhlídce.

vodní sporty

v Berounce pod naší strání případně u jezu Valentův mlýn cca 1 km (trasa od Sýkořice). Navíc vám za symbolický poplatek půjčíme loď kanoe laminátovou.

dětské aktivity

Dětské hřiště s vybavením v obci Zbečno.

pěší turistika

V okolí Masarykovy vyhlídky ve Zbečně je řada možností výletů a to buď pěších, na kole, sjíždění řeky Berounky, autem nebo kombinovaných. Blízká přehrada Klíčava, naučná stezka Brdatka do Křivoklátu a mnoho dalších. Přesnější popisy výletů jsou uvedeny na internetových stránkách Masarykovy vyhlídky Zbečno viz. https://masarykova-vyhlidka-zbecno.webnode.cz/tipy-na-vylet/
Na vratech u vyhlídky je červená turistická značka (řada turistů má za cíl naši vyhlídku). Ve fotografiích uvidíte řadu cílů a možností turistiky s komentářem.

bruslení

Lze s opatrnosti bruslit na přehledné málo frekventované polní asfaltové silnici v blízkosti 100m od nás směrem k Sýkořici k jejímu fotbalovému hřišti a zpět

koně

Na koni se dá určitě přijet, tak jako na vyhlídku jezdíval 1. prezident Československé republiky z Lán. V blízkém okolí jsou koně na dřívějším statku Luby (mezi obcemi Běleč a Sýkořice, nyní nádherně upraven) kde mají starší dostihové koně.

Další aktivity

Podporujeme naše hosty vodáky, zapůjčením laminátové kanoe za symbolickou cenu, viz fotografie.
Dále je možné houbaření v příhodné době nad Sýkořici směrem k Lánské oboře nebo směrem ke Křivoklátu (náš les je v příkrém svahu).

pravidla

Na pozemku se dokončily některé úpravy - elektřina pro více odběrných míst a možnost omezeného množství pitné vody s možností připojení obytných vozidel. Nový suchý záchod již funkční.
Navíc v obci je hydrant s pitnou vodou. Na dalším našem pozemku dole u řeky je naše studánka Rozárka veřejně přístupná.
Rozdělávání ohně dle dispozic hasičů pro dané místo, (v případě velkého sucha a zákazu oheň nerozdělávejte), ohniště je ve velké kovové míse jen z důvodu bezpečnosti. Je nezbytné po zapálení mít v blízkosti konev s vodou a ruční nářadí k manipulaci s ohněm. Zásadně udržujte oheň cca do výšky 1/2 metru, nebo nižší! Oheň neslouží k vyhřívání okolí, ale k opékání buřtů apod. V případě silnějšího větru oheň nerozdělávejte! Odstraňte hořlavé předměty v okolí ohniště. Neopouštějte ohniště pokud je ještě žhavé. Na vyhlídku se dívá z dálky část obce Zbečno včetně dobrovolných hasičů, takže kontrola je vysoká. Vlastní gril neumísťujte do blízkosti lesa, ale na plochu, kde je ohniště!
Jiné časy příjezdu a odjezdu jsou možné po dohodě s majitelem pozemku. Zejména v době, kdy nejsou jiné rezervace, lze přijet dopoledne. Psi musí být ovladatelní vzhledem k návaznosti pozemku s lesem, kde se pohybuje zvěř a níže pod námi je pozemek souseda, který má psa, proto psi hostů nemohou lovit v lese či samostatně odbíhat pod vyhlídkou k sousedovi. Kdo neovládá svého psa musí ho mít na vodítku.
Nezapomeňte vrátit kanoe a bedlivě uklidit kolem ohniště včetně ohniště.
Kouření v lese je zakázáno! Neodhazujte nedopalky. Děkuji.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
20.2 - 21.2. Radovan říká:
Masarykova vyhlídka je krásné místo. Dokonce i v zimě je zde dobře. Vyhlídka stojí za to, určitě velmi doporučuji.
3.1 - 4.1. Jan říká:
Opravdu nádherné, romantické místo v malebné krajině. Ohniště je umístěné s výhledem na řeku a vesničku, což při opékání buřtů ocení každá přírodní duše. Majitel je velmi ochotný a je s ním perfektní domluva. Na pozemku jsem byl sám, k čemuž tohle místo přímo vybízí. Vlci samotáři by se případně měli zamyslet nad rezervací tohoto místa jen pro sebe. Rozhodně jsem nebyl naposledy.
26.10 - 27.10. Jaroslav říká:
Krásné místo s úžasným výhledem. Suprový pan majitel, po studené noci nám donesl horký čaj. Moc děkujeme!
11.10 - 13.10. Libor říká:
Nádherný odpočinkový podzimní víkend s krásnou vyhlídkou. Vozidlo i s přívěsem jsme zaparkovali na rovné terase a nebylo potřeba vyrovnávat. Majitel je milý a vstřícný vřele doporučujeme.
12.10 - 13.10. Robert říká:
Nádherné místo, dokonalý výhled,dopručujeme! Velmi příjemný majitel který neustále pozemek zvelebuje!
27.9 - 29.9. Václav říká:
Vse super nebyl zadny problem. P
28.9 - 29.9. Adam říká:
Paradni vyhled
21.9 - 22.9. Martin říká:
Naprosto nádherný výhled z pozemku. Velmi příjemný majitel. Hluk ze silnice není skoro žádný. Včera nám majitel přivezl obrovské ohniště i přidal dřevo ze svého. Děti i my jsme si to tu maximálně užily. Pozemek je rovný vejde se sem určitě 5 stanů a 5 aut. Navíc je možné postavit malý stan na soukromé terase v kopci. Majitel stále pozemek upravuje a tuní. Určitě ještě někdy přijedeme.
31.8 - 1.9. ALEXANDER říká:
Příjemný pan majitel a úžasná vyhlídka.
24.8 - 25.8. Daria říká:
Byli jsme první kdo tady kempoval. Super místo s krásným výhledem. Na pozemku ješte se pracuje, bude voda, WC a elektřina. Pan majitel je moc hodný, stále se nás ptal jestli nic nepotřebujeme. Doporučujeme!
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky
více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem