Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Masarykova vyhlídka Zbečno - srdce CHKO Křivoklátsko
 Přidat mezi oblíbené


350 Kč

330 Kč

300 Kč

90 Kč

50 Kč
(Pozor malá objížďka v obci Sýkořice viz. odstavec sjízdnost!)
Z Masarykovy vyhlídky je nádherný výhled na zalesněné údolí řeky Berounky i obec Zbečno v srdci CHKO a celé panorama s Masarykovým mostem. V hlubokém údolí, přímo na břehu řeky Berounky, se nachází tisíciletá ves (v kraji Oty Pavla), bývalá lovecká bašta Přemyslovců s knížecím dvorcem starším než hrad Křivoklát.
Upravená louka přímo na vyhlídce je jen pro vás, poskytne vám soukromí, nemáte vedle sebe žádné chaty ani chalupy. Jste sami v přírodě nad řekou Berounkou s pěkným ohništěm i nadstandardním vybavením pozemku na okraji (2 ha) našeho lesa ve stráni. Zajistěte si rezervaci u nás za každého počasí, na našem pozemku s legálním tábořištěm i ohništěm s pravidly užívání, které jsou i ve vašem zájmu.
Také se podívejte na řadu našich fotografií v úvodu, které otevřete v podrobnostech s popisky, stojí to za to vidět, pak čtěte, zejména odstavce - Pravidla, Sjízdnost - hlavně pro vozidla s přívěsem a méně zkušené řidiče s půjčeným vozidlem i další informace.
Další informace najdete na našich původních stránkách včetně odstavce CENÍK se srovnáním: Co ovlivňuje ceny za pronájem našeho pozemku oproti normálnímu kempu? https://masarykova-vyhlidka-zbecno.webnode.cz

Tipy na výlet jsou v podrobnostech u fotografií a rovněž přímý kontakt na majitele najdete na následujících odkazech níže s nejlepším filmem o Křivoklátsku z produkce České televize.
Název má Krajinou domova 4.díl HD
masarykova-vyhlidka-zbecno.webnode.cz/tipy-na-vylet/
www.kudyznudy.cz/aktivity/masarykova-vyhlidka-zbecno-krivoklatsko
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 4 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
toaleta - Nový suchý záchod výhradně pro hosty funkční. Prosím uklízejte po sobě, nemáme uklízečku. Toalet. papír vezměte sebou. Děkujeme za pochopení.
pitná voda - Pitná voda je přímo na vyhlídce. Dále jsou v obci Zbečno a Sýkořice ( kde se denně vaří) 2 - 3 restaurace podle období, také obchody s potravinami COOP. Dále je v obci hydrant s kvalitní pitnou vodou u odbočky na Klíčavu. U hydrantu lze doplnit zásobník obytného vozu s vlastní hadicí. Na pozemku omezené množství pitné vody - sucho!
elektřina - Nutná komunikace předem pro zapnutí přípojného místa (nejen při dešti je nutná opatrnost s prodlužovacími kabely)
sprcha / umývárna - Omezení pitné vody - sucho! O pitnou vodu ze studny se dělí majitel s vámi takže je vhodná úspornost a opatrnost, aby nezůstala spuštěná voda bez dozoru, strhla by se studna. Jinak více řeší řeka.
ohniště
Wifi
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Vodu z mytí při využití ekologických prostředků na mytí lze vylít do našeho lesa pod otočnou plochu.
Chemické WC - Možnost pro vylití chemického záchodu nemáme. Vylití obsahu je proto na našich pozemcích zakázáno!
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

POZOR OBJÍŽĎKA V SÝKOŘICI. PŘÍJEZD ZE ZBEČNA UZAVŘEN. CESTA KOLEM FOTBALOVÉHO HŘIŠTĚ (ROVNĚ) PRŮJEZDNÁ AŽ NA HLAVNÍ SILNICI, DÁLE ZA ZNAČKOU STAVBY (od policie povoleno) JEĎTE DOLŮ POD ZATÁČKU AŽ K VYHLÍDCE! (Je to po levé straně, označeno cedulí vedle státního znaku České republiky za zelenými vraty.) DELŠÍ VOZY (7-8m) SE MUSÍ OTOČIT NAD VJEZDEM NA POZEMEK, COUVNOUT POD VJEZD, ABY SE VYTOČILI DO VRAT A NAJÍŽDĚLI POPŘEDU. DOJEDETE NA OTOČNÉ MÍSTO, Při příjezdu popředu z otočného místa se bez otáčení na parkovací plochu plynule a rovně couvne. Opačně při odjezdu se na otočném místě otočíte a opět vyjíždíte popředu - karavan a tažné vozidlo otáčíme samostatně. (NÁSLEDUJÍCÍ POPIS JE ZEJMÉNA PRO TY, KTEŘÍ SI PŮJČÍ VOZIDLO A NEMAJÍ S NÍM ZKUŠENOST.) Příjezdovou cestu na další vzdálený pozemek používám i já celoročně zcela bez obtíží (není vidět od vyhlídky) včetně místa na otočení vozidla s šířkou cca 8,5m, délka více jak 15 m a dále je průběžná cesta. Otočné místo je skoro rovné a je v polovině krátké cesty (dále je při odjezdu na cestě mírné stoupání). V mírném stoupání vždy je nejlepší jet pomalu a plynule i do výjezdu do zatáčky (držíme se vlevo) k vratům a na silnici. Opačně při vjezdu držíme se vpravo. Nenajíždějte do obrubníků u cesty, nejsou zabetonovány. Při umístění všech vozidel na parkovací ploše lze samostatný výjezd s kolegy snadno domluvit v případě, že se bezpečně nevyhnete. Doporučujeme, aby spolujezdec ukázal řidiči zejména při couvání. PŘÍJEZD: Při příjezdu z otočného místa vozidla couvnou níže k vyhlídce, kde zaparkují. Také při vjezdu s karavanem je snazší z otočné plochy couvnout na parkovací plochu v závěsu a sjíždět rovně a plynule až na místo. S využitím el. pohonu karavanu je možné na otočné ploše vypnout a samostatně sjíždět z mírného svahu. Vždy se držíme blízko úpatí kolem barevného kolíku. Na pozemek vjely a vyjely obytné vozy v délce až 9 m, výška 3,7 m, ale i dosud všechny karavany bezKempařů ! Kdo neumí couvat s karavanem musí mít elektrický pohon pro samostatné popojíždění. Doporučujeme i širší zpětná zrcátka nejen pro couvání. VÝJEZD: Místo na otáčení využívají všechna vozidla při odjezdu s tím, že musí při zatáčení na rovině párkrát couvnout a popojet, otočí se a vyjedou popředu. Pokud máte přívěs (karavan) je lepší při výjezdu jej vytáhnout tažným vozidlem na otočnou plochu tam odepnout. Vozidlo i přívěs, tam otočte samostatně. Těžší karavany s využitím el. pohonu. Otočený karavan pak zavěsíme a popředu v závěsu vyjedeme. Podívejte se na fotky vše tam uvidíte i s popisky. Dosud všichni hosté včetně širších obytných vozidel bez obtíží vjeli na pozemek a stejně tak vyjeli po otočení viz fotografie. Obytné vozy až 8 m délky na fotografiích vyjely všechny od nás bez couvání.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Pokud by vám při výjezdu (u vrat) prokluzovala kola, tak na pozemku u místa k otočení vozidla je štěrk k dispozici. U vrat jeďte blíže kolem obrubníků. Nejužší šířka cesty na zemi je 2,60 cm. Vrata jsou velmi široká. DOSUD NIKDO NEUVÁZNUL JIŽ DRUHOU SEZONU.

aktivity
cyklistika

Mnoho cyklotras najdete v okolí Zbečna na Křivoklátsku, většina cyklistů kolem jedoucích se zastavuje na naší vyhlídce nad námi, aby si vyfotili panorama (nejen cyklistů, ale i motoristů a turistů, na kolemjdoucí vozovce vede turistická červená značka). V popiscích u fotografií jsou některé typy na výlet. Přivezte si kola, stojí to za to.

rybaření

V Berounce pod naším pozemkem v blízkosti naší studánky Rozárky.

lezení

Náš pozemek cca 2 ha je převážně v příkré stráni nad řekou a pohyb v lese pod vyhlídkou se může blížit lezení než chození, pokud by jste šli mimo stezky. Podstatné jsou dobré boty a opatrnost jdeme-li ke studánce, k řece nebo na dříví. V nižších polohách jsou skály z části zvětralé. Při pohybu v lese je důležité neuvolňovat kameny protože u řeky pod skalami chodí lidé. Připravili jsme pro vás náročnější stezku dolu ke studánce a zpět - JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ !

vodní sporty

v Berounce pod naší strání případně u jezu Valentův mlýn cca 1 km (trasa od Sýkořice). Doporučujeme vzít si určitě boty do vody kvůli kamenitému dnu.

dětské aktivity

Dětské hřiště s vybavením v obci Zbečno viz foto.

pěší turistika

V okolí Masarykovy vyhlídky ve Zbečně je řada možností výletů a to buď pěších, na kole, sjíždění řeky Berounky, autem nebo kombinovaných. Blízká přehrada Klíčava, naučná stezka Brdatka do Křivoklátu, pamětní síň a přívoz Oty Pavla
Luh pod Branovem a mnoho dalších. Např. v okolí jsou zříceniny hradu Jenčov, Jivno i hradu Týřov. Dále krásný hrad Křivoklát, zámek Lány, Leontýn a Nižbor. Další jsou zámky Unhošť, Králův Dvůr, Kladno atd. Přesnější popisy místních výletů jsou uvedeny na internetových stránkách Masarykovy vyhlídky Zbečno viz. https://masarykova-vyhlidka-zbecno.webnode.cz/tipy-na-vylet/
Na vratech u vyhlídky je červená turistická značka (řada turistů má za cíl naši vyhlídku). Ve fotografiích uvidíte řadu cílů a možností turistiky s komentářem.

bruslení

Lze s opatrnosti bruslit na přehledné málo frekventované polní asfaltové silnici (pokud tudy nevede objížďka) v blízkosti 100m od nás směrem k Sýkořici k jejímu fotbalovému hřišti a zpět

koně

Na koni se dá určitě přijet, tak jako na vyhlídku jezdíval 1. prezident Československé republiky z Lán. V blízkém okolí jsou koně na dřívějším statku Luby (mezi obcemi Běleč a Sýkořice, nyní nádherně upraven) kde mají starší dostihové koně.

Další aktivity

Podporujeme naše hosty vodáky, možností zapůjčení laminátové kanoe za symbolickou cenu, viz fotografie.
Dále je možné houbaření v příhodné době nad Sýkořici směrem k Lánské oboře nebo směrem ke Křivoklátu (náš les je v příkrém svahu). Wifi po předchozí dohodě. Wifi není po celém pozemku, doporučujeme ethernetový kabel.

pravidla

Pokud se nově registrujete v rámci bezkempu.cz přečtěte si zejména etický kodex bezkempaře a pravidla pozemku i ostatní pokyny.
Za kovové ohniště na vyvýšenou plochu nenajíždějte vozidly ani motocykly. Tato plocha je výhradně pro stany nebo sezení. Neslouží k úpravě ani odkládání dřeva. Ohniště nikam nepřemísťujte!

V blízkosti hrany pozemku jsou bílé cihly jako plůtek pro větší bezpečnost přítomných. Nevytvářejte z těchto cihel a prken žádné lavičky k ohni! Všechno co si uzpůsobíte pro své použití než odjedete ukliďte. Pokud cokoli z vybavení pozemku poškodíte nahraďte tuto věc stejnou novou věcí.

Vysoké rozlehlé stany s několika ložnicemi, přístřešky apod. při návaznosti na vozidlo nejsou u nás povoleny bez předchozí dohody s majitelem pozemku kam se umístí nebo přemístí v zájmu možností příchozích hostů i jejich odjezdu. Dle kodexu bezKempu rezervujte vysoké rozlehlé stany jako 2x stan. Je to férové vůči ostatním, kteří platí i bez stanu cenu za jeden stan i když spí jen ve vozidle nebo pod širákem a přitom přijedou třeba vlakem. V případě vyšší obsazenosti (dle situace) se auta parkují samostatně co nejdále od vyhlídky na našem pozemku dle dispozic majitele.

Na parkovací ploše je možnost pitné vody (po předchozí dohodě s majitelem se zapíná). V době sucha jen pro nejnutnější užití. Vylévejte vodu jen do lesa. U zdroje udržujte sucho. Stanařům doporučujeme používat papírové nádobí, tácky apod. V blízké obci Zbečno je hydrant s pitnou vodou pro doplnění obytných vozidel.

Prosím udržujte čistotu WC, nemáme k dispozici uklízečku.

Na cestách i na všech užitných plochách uklízejte po svých mazlíčcích, stačí přemístit vše do přilehlého lesa.

Na dalším našem pozemku dole u řeky je naše studánka Rozárka veřejně přístupná.

Nově byla dokončena stezka v květenu 2020 přímo průsekem ke studánce. Doporučujeme přístup jen za světla a na vlastní nebezpečí. Prosíme nepoškozujte kraje cesty, které jsou v příkrém svahu.

Rozdělávání ohně je dle veřejných dispozic hasičů pro dané místo, (v případě velkého sucha, silnějšího větru a zákazu oheň nerozdělávejte!). Ohniště je ve velké olympijské kovové míse - nechte ji na svém místě. Je vhodné po zapálení mít v blízkosti nádobu s vodou a ruční nářadí k manipulaci s ohněm. Zásadně udržujte oheň cca max do výšky 1/2 metru. Odstraňte hořlavé předměty v okolí ohniště! Neopouštějte ohniště pokud je ještě žhavé. Ukončit oheň je nutno včas a s předstihem a pak odstraňte popel.
Vlastní gril neumísťujte do blízkosti lesa, ale jen na nižší plochu, kde je ohniště.
Než odjedete pečlivě vysbírejte větvičky i úlomky kolem i vlastní ohniště, stejně jako pro vás uklidili ti před vámi! Vyhaslý a studený popel dejte do kovové nádoby. Jen studený popel lze vysypat na určené místo na konci otočné plochy. (Negrilujte na odkládacím stole!)

Nespotřebované dřevo do ohniště nenechávejte u ohniště, sneste je pod 1. terasu níže ke špalku, kde se také uklízí než odjedete. Nasbírané dřevo vlevo pod vyhlídkou netahejte po zemi, odneste nahoru jen to co unesete. Sběr dřeva provádějte výhradně za světla, po setmění je vysoké nebezpečí úrazu. Neshazujte dřevem kameny, pod lesem i vyhlídkou je cesta .

Jiné časy příjezdu a odjezdu jen se souhlasem majitele pozemku.

Psi musí být ovladatelní vzhledem k návaznosti pozemku s lesem, kde se pohybuje zvěř a níže pod námi je pozemek souseda, který má psa, proto psi hostů nemohou lovit v lese či samostatně odbíhat pod vyhlídkou k sousedovi. Kdo neovládá svého psa musí ho mít na vodítku.

Opakovaně i průběžně uklízejte kolem ohniště včetně ohniště případně po dohodě s dalšími hosty. Nelze k pořádku přistupovat tak, že uklidím až odjedu... Na pozemek najíždí vícero posádek a každý chce přijet do čistého prostředí. Děkujeme.

Kouření v našem lesním pozemku je zakázáno ze zákona! Neodhazujte nikde nedopalky. Wifi po předch. dohodě. Přečtěte si kodex bezkempaře a pravidla pozemku dodržujte.
Děkujeme a přejeme hezké dny u nás.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
1.8 - 2.8.2020 Monika říká:
Pozemek je na úžasném místě s jedinečným výhledem
Pan majitel je velmi vstřícný ,nic není problém vše v klidu a v pohodě
21.7 - 22.7.2020 Tereza říká:
Z Masarykovy vyhlídky je neskutečně boží a uklidňující výhled. Pan majitel vás seznámí s pravidly, jak se na vyhlídce chovat. Je tam nádherně uklizeno a dá se spát pod širákem, kola máte kde opřít, pitná voda kousek od místa, kde můžete rozložit karimatku nebo spacák. My jsme si spolu se studenty celý pobyt na Masarykově vyhlídce užili na maximum. Děkujeme.
22.7 - 23.7.2020 Pavel říká:
Čekal jsem skvělý bezkemp a dostal jsem skvělý bezkemp :-) Na místě vše připravené, instrukce podrobné a vyhlídka nádherná. Díky, určitě jsem tu nebyl naposledy.
25.7 - 26.7.2020 Jakub říká:
Noc strávenou na Masarykově vyhlídce jsme si maximálně užili. Výhled na Berounku, noční obloha posetá hvězdami (Pražák na to kouká jak na zjevení), vybavení na místě ihned po ruce (toaleta, pitná voda... elektřinu jsme nevyužili, ale je taky)... Pan domácí rád poradil s výlety v okolí a byl ohromně milý a vstřícný.
Pevně věřím, že se ještě vrátíme.
18.7 - 19.7.2020 Hana říká:
Naše první kempování s karavanem i přes všechny nesnáze co nás po cestě a parkování potkaly to bylo super relaxační. Krásný výhled uklidňující.
3.7 - 4.7.2020 Semen říká:
Skvělé místo, které jsme si moc užili! Rozhodně doporučuji. Krásný výhled, soukromí, klid. Proste nádhera :)
11.7 - 12.7.2020 Kristyna říká:
Luxusní místo, překrasný výhled, božský klid.
10.7 - 11.7.2020 Barbora říká:
Krásné klidné místo s krásným výhledem a skvělým panem majitelem. Moc děkujeme za příjemně strávený čas, zase se rádi vrátíme.
2.7 - 3.7.2020 Viola říká:
Perfektní! Dokonalé místo a pan majitel neuvěřitelně starostlivý:)
4.7 - 5.7.2020 Tomáš říká:
Velmi dobré, místa jsou tu tak pro tři vozy, takže nic zase tak rušného, co možná plyne z fotek na stránce. A k dispozici je i záchod a voda, tedy vyloženě nadstandard.
3.7 - 5.7.2020 Jiří říká:
Pozemek krásný s krásným výhledem.První den jsme byli nadšeni ze soukromí a pocitu volnosti.Vzpruha přišla druhý den,když se dostavil pan majitel a vyjmenoval nám,co vše jsme porušili.Jeho nesmyslné trvání na drobnostech,které líčil jako ohromný problém nás probral z krásného snu.Mobilní ohniště posunuté cca o půl metru z původního místa,lavička udělaná z několika cihel ,které na pozemku byly a položené prkno na nich byl též ohromný problém(to jsme ani neudělali my) no a největší prohřešek byl zaparkované auto s předstanem na místě,které bylo určeno pouze pro stany. Nic jsme při tom nezničili,nic se nestalo,nikomu jsme místo nesebrali ani nikoho tímto neomezili.V regulích bylo sice něco o tomto kousku země zmíněno,že je pro stany.My jsme stan měli,ale bohužel spojený s autem.Ano,udělali jsme chybu a několikrát se i omluvili,ale do konce pobytu nám to bylo několikrát připomenuto . Třešničkou byl odjez,kdy pán radši odešel ke svému domu a ani neřekl "nashle".Proto,kdo hledáte krásu s vojenským režimem,mohu doporučit.Kdo hledáte svobodu a volnost,radši se vyhněte! Někde prostě přísloví "náš zákazník,náš pán"prostě neplatí!!!
Reakce majitele: Hosté si pletou požadovanou volnost a soukromí s nedodržováním pravidel. Níže uvedená pravidla NESTANOVUJE majitel, ale úřad Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko. kterou je pozemek prověřován. Povolení tábořiště z řady hledisek včetně stanovení podmínek, následně CHKO udělí nebo zamítne. CHKO není jak známo vojenským orgánem, ale chrání přírodu přesnými pravidly. Poprvé, když jsem povolení tábořiště od CHKO získal netrvalo dlouho a bylo mi odebráno nadřízeným orgánem CHKO, přitom důvodem údajně byli některé nepřesnosti v žádosti. Např. nepřesné vytýčení ohniště a dalších podmínek k jeho provozování. Musí být vyměřeno přesné místo, označené kolíkem a nesmí být umístění měněno proto nemůže být "mobilní "jak si mylně vykládají hosté. Navíc je záměrně natolik těžké, že nejde téměř zvednout, přesto bylo poprvé za dobu našeho provozu odtaženo! Je zakresleno v plánku pozemku, který je přílohou žádosti o povolení tábořiště. Stejně tak bylo CHKO stanoveno, aby vozidla byla umístěna na nižší parkovací ploše před ohništěm v bezpečné vzdálenosti, ale nesmí být umístěna na vyvýšené ploše pro stany (mimo jiné další podmínky)! Protože jsme na Masarykově vyhlídce nad obcí Zbečno, kde sídlí na dohled celé vedení CHKO a tak jako vidíme my co se děje v obci, tak zase vidí kdokoli z obce co se děje na vyhlídce (stačí udělat si fotku). Proto auto na vyvýšené ploše je snadno viditelné. Je "obdivuhodné" jak se hosté snaží pomluvit majitele a zásadní vlastní nekázeň označují jako drobnosti. Tvrzení, že vůbec nic a nikomu neudělali není pravdivé. Vozidlem s velkým stanem zabrali všem ostatním (dvěma dalším posádkám) celou plochu, která je ve vyhlídce pro všechny atraktivní. Ostatní hosté neměli šanci si dát ani židli na vyvýšenou plochu vyhlídky. To co je podstatné, že zásadně porušili rozhodnutí CHKO (a za to se přeci omluvili...), ale neprovedli potřebnou změnu umístění vozidla a byli v nesprávném umístění i druhý den, prý zítra odjedou... a už nepřijedou! Doufám, že to nebude jen jejich vůle, ale především já nemám zájem. Pokud bych zavolal strážce CHKO, dostali by pokutu, nevolám nikoho, ale předpokládám respektování podmínek táboření bez dohadování. Stejně tak se na některé naše pozemky (včetně průseku) vztahuje lesní zákon (mohl bych uvést řadu příkladů), který ukládá vícero povinností, které opět neurčuje majitel, bohužel nejsou v rovině "snu o volnosti a soukromí" jak bylo vyžadováno... Jestli hosté chápou zákony jako nesmyslné drobnosti, které vyžaduje za uvedené instituce bohužel jen majitel pozemku, protože je za vše odpovědný, tak jsou vedle jak ta jedle. Vedení společnosti bezkempu.cz nevyřizuje oprávnění k táboření a neodpovídá za stav pozemků a způsob jejich provozování, tato rozhodujíc způsobilost a největší práce je jen na majitelích pozemků. Zkušenost s úřady mám dostatečnou, bohužel není jen jeden úřad, je jich mnoho, což někdy komplikuje vyřízení žádostí. Nemám zájem pomlouvat hosty, ale hlavně nechci ztratit povolení, provozuji již druhou sezonu tábořiště v rámci bezKempu. cz zejména z důvodu, že hosté jsou nadšeni z krásné vyhlídky, kterou jsem pracně vytvořil a proto nechci aby jim tato možnost byla odebrána z důvodu nedodržování pravidel CHKO několika hosty. Vybudovávání a udržení přístupnosti vyhlídky je v zájmu všech co stále více přijíždějí. Mě by moje rodina ráda tento rozsah práce odebrala, s tím, že bych měl čas na jiné radosti života.
Ještě k vytváření cihlových laviček u ohniště. Jen po dohodě se mnou je možné se domluvit (což se od předchůdce hostů nestalo), ale není možné odjet a nechat je na místě! Pokud jsem přítomen, půjčuji židle, když je o ně zájem. Protože obytné vozy a karavany si přiváží vlastní židle i stoly nemůže být proto blokován prostor u jediného ohniště provizorními lavičkami! Neuklizení laviček nezpůsobili tito hosté, ale má to být jejich příklad, jak hrozný despota je majitel pozemku na kohokoliv. Místo u stabilního ohniště je omezené tak musí být dalším hostům uvedeno do původního stavu. Pokud bych náhodou nepřijel a neuklidil po předchůdcích tak by nepořádek přetrvával. Mám na pozemku velkou řad jiných náročných prací a nemohu ještě uklízet za nepořádné hosty a navíc se dohadovat. Dodržování pravidel je nutnou podmínkou udržení vyhlídky. Příroda má také své pravidla, les si chce vzít jeho prostor zpět, nálety a odnože vedlejších stromů v průseku i stále rostoucí tráva, keře a plevel jsou nekonečnou činností. K vyhlídce mám ještě další velký pozemek s loukou a zahradou se stejnou náročností v prudkém svahu a to hned vedle (celkem cca 2 ha). Každý kdo má svoji jednu zahrádku ví co to dá práce. Některé práce musím vykonávat i při pobytu hostů s tím, že je neruším pokud to jde. Dosud se všemi byla dohoda. Nemohu odhadnout kdy hosté odjedou a tak většinou mi sami řeknou již odjíždíme a nashle, ale já bych těmto stejně sdělil, že nemám zájem se s nimi znovu na mém pozemku setkat, pokud nebudou dodržovat pravidla! Svoboda i volnost souvisí s odpovědností, ale to jak patrno někdo nechce pochopit, mají svůj sen, ale realita je jiná. Pán na pozemku není majitel, ale je to CHKO a další instituce, které mají pravomoci ze zákona. Označení zákona jako "nesmyslné drobnosti" těmito hosty s tím, že majitel je navíc vyžaduje zřejmě nepotřebuje komentář. Jak náročné je udržení vyhlídky je patrno u nyní zrušené a oplocené atraktivní Smetanovy vyhlídky pro návštěvníky na Vltavě (nedávno v TV). Opravdu si nestěžuji, ale jen vysvětluji situaci. V přírodě opravdu není pánem zákazník ani majitel, nejsme hotel, s tím se nemůžeme srovnávat, ale to etický kodex bezKempu.cz vysvětluje.
30.6 - 1.7.2020 Barbora říká:
Krásný pozemek s nádherným výhledem. Výborná komunikace s majitelem. Vřele doporučuji:))
22.6 - 23.6.2020 Jan říká:
Pozemek je nádherný s dechberoucí vyhlídkou. Pěkně vybudované cestičky a je zde také spousta místa pro hodně stanů. Krásné místo na přespání. Majitel je velmi příjemný a ochotný.
27.6 - 28.6.2020 Václav říká:
Krivoklatsko, z lesu valici se para po desti, Berounka jak ji jinde neuvidis, vyhled, kde budes jen sedet, divat se a vic nepotrebujes. K tomu ohnisne, voda, kadibudka a majitel co ti zavola a mas pocit, ze se vlastne znate uz davno. Je kde chodit, jezdit na kole, jist, koupat se... se synem pod stanem, mise splnena. Za nas super!
20.6 - 22.6.2020 Ladislav říká:
S panem majitelem perfektní domluva. Je dobře, že se o toto místo stará a tak mají bezkempaři krásnej zážitek. Moc díky, určitě se chceme vrátit.
19.6 - 21.6.2020 Michaela říká:
Krasny vyhled, voda, elektrina, wc....
5.6 - 7.6.2020 Jiří říká:
Na toto jedinečné místo budeme rádi vzpomínat,stejně tak na velice vstřícného a milého majitele. Třeba se nám někdy v budoucnu poštěstí zavítat znovu.
29.5 - 30.5.2020 Petr říká:
Krásný výhled a soukromí.
2.6 - 5.6.2020 Bohumír říká:
Skvělé, nevšední místo, nádherný výhled a v neposlední řadě vstřícný majitel. Ve vybavení nechybí voda a k dispozici je nové suché WC. Pokud je pěkné počasí a jste na vyhlídce sami - nemá to chybu! Trochu složitější je opouštění pozemku v dešti, ale i to se dá zvládnout :-)
Reakce majitele: Zdravím a ještě jednou moc děkuji za příjemnou společnost u nás a krásné hodnocení.
K měkčímu povrchu pojízdných ploch při větších deštích, mohu jen sdělit, že každoročně zpevňujeme cesty štěrkem, čímž se situace zlepšuje pro vozidla, ale zase na úkor zatravněných ploch, které jsou vzhledově žádanější hosty. Také z důvodu velkého zaneprázdnění při současném dokončení nové náročné stezky (mojí osobou) z vyhlídky průsekem ke studánce a k řece bude stále větší potřeba udržovat všechmy cesty, nyní i dlouhou a náročnou stezku v prudkém svahu pro pěší ke studánce i k řece, včetně cest a otočné plochy pro vozidla. Proto pořadí prací je ztíženo, ale jistě zpevnění zátěžových míst bude provedeno.
Děkuji a těším se opět na Vás.
Čížek
21.5 - 22.5.2020 Tomas říká:
Naprosto v pořádku, krásná vyhlídka a super domluva s majitelem. Určitě ještě někdy zajedu na takhle super místo.
23.5 - 24.5.2020 Miroslav říká:
Moc hezké a sympatické místo. Docela v pohodě jsme se tam dostali s karavanem.
18.5 - 19.5.2020 Jiri říká:
Nádherné místo, vstřícný a pohodový majitel.
15.5 - 17.5.2020 Josef říká:
Parádní místo, úžasný a ochotný majitel!😃
8.5 - 10.5.2020 Vera říká:
Trávili jsme zde prodloužený víkend v květnu. Komunikace s majitelem pozemku byla vynikající. Po příjezdu nás přišel pozdravit, doporučil nám i nějaké tipy na výlety. Pozemek hezky upraven. K dispozici jsou místa na sluníčku přímo s výhledem, kde jsme si užívali večerní grilování, nebo místa ve stínu stromů. Jediné na co bych upozornila, že místo není moc vhodné pro menší děti. Je zde velký sráz a v zápalu hry může hrozit pád, pokud nejsou pod neustálým dohledem rodičů. Jako výlet na kole bych určitě doporučila výlet na hrad Křivoklát a poté podél Rakovnického potoka po cyklostezce do Rakovníka. Podle fyzických možností zpět na kole nebo vlakem z Rakovníka do Zbečna.
Reakce majitele: Zdravím a moc děkuji za krásné hodnocení. Jen si dovolím vysvětlit vhodnost pozemku pro děti. Právě protože již jich u nás byla řada bez obtíží. Je to podobné jako když jdete s dětmi na Sněžku, tak na ně musíte dávat pozor, aby chodili po vyznačených cestách a přitom je však velmi rozdílné jak velké děti to jsou a jak jsou zvládnutelné. Také je velmi rozdílné jakou hru děti hrají. Některé jsou nadšeny, že se proběhnou po cestičkách ve svahu, které tam máme, jiné by byli raději připojeni na wifi (které připravujeme). Dále je možné dojít do středu obce, kde je vybavené dětské hřiště na rovném pozemku, ale i zde obvykle rodiče dozorují své děti, aby zvládli vše bez úrazu. viz foto v galerii obrázků. Jasné je, že děti nejsou stejné nátury a rodiče je musí ohlídat s přesnou znalostí co v podobné situaci je nezbytné. Obdobnou připomínku jsem vysvětloval hostovi, který byl nadšen z výhledu, ale nebyl zcela spokojen s velikostí pozemku. Opět srovnáme-li to s výstupem na nějakou horu, kde je krásný výhled, tak na vrcholu nebývá a nemůže být rozlehlá louka a naopak. Dovolím si přidat ještě jeden příklad potřeby rozdílných přístupů a to při pobytu psích miláčků. Dosud všichni hosté měli své psy zvládnuté natolik, že je nepřivazovali. Pokud má někdo neposlušného psa lovce musí ho mít na vodítku, protože máme cca 2 ha převážně lesních pozemků kde se pohybuje zvěř.
Děkujeme za příklad výletu, je to jeden z řady možných. Některé doporučujeme v popiscích u řady fotografií na úvodní stránce, jiné jsou popsány na našich stránkách https://masarykova-vyhlidka-zbecno.webnode.cz/tipy-na-vylet/ . Těšíme se na vaši další návštěvu a přejeme krásné jarní dny. R.A. Čížek
8.5 - 10.5.2020 Miroslav říká:
Mensi pozemek s krasnou vyhlidkou.
1.5 - 2.5.2020 Petr říká:
naprosto perfektní pobyt s krásným výhledem a velmi milým majitelem
2.5 - 3.5.2020 Martin říká:
Perfektní a jedinečné místo, musí se vidět, težko popsat :-)
30.4 - 1.5.2020 Karel říká:
Nádherné místo! Díky za něj :)
25.4 - 26.4.2020 Petr říká:
Nádherné místo se skvělým majitelem, který vás nasměruje na ty správná místa po okolí a ještě doplní příběhy z historie!
17.4 - 19.4.2020 Hana říká:
Dokonalé, SKVĚLÍ majitel, veškeré zázemí, krásné okolí a výhledy
13.3 - 15.3.2020 Kateřina říká:
Jedná se o nádherné místo s dechberoucím výhledem a úžasnou atmosférou. V dnešním uspěchaném světě doslova oáza pro duši. Výjezd z pozemku pro větší obytná auta je sice trochu oříšek, ale po pár minutách manévrování se nám to úspěšně povedlo i se sedmimetrovým obytňákem. Tohle místo rozhodně doporučuji všem, kteří si potřebují odpočinout od civilizace a načerpat energii. A pan majitel je naprosto úžasný chlap. Ochotný a milý člověk, se kterým je radost komunikovat.
20.2 - 21.2.2020 Radovan říká:
Masarykova vyhlídka je krásné místo. Dokonce i v zimě je zde dobře. Vyhlídka stojí za to, určitě velmi doporučuji.
3.1 - 4.1.2020 Jan říká:
Opravdu nádherné, romantické místo v malebné krajině. Ohniště je umístěné s výhledem na řeku a vesničku, což při opékání buřtů ocení každá přírodní duše. Majitel je velmi ochotný a je s ním perfektní domluva. Na pozemku jsem byl sám, k čemuž tohle místo přímo vybízí. Vlci samotáři by se případně měli zamyslet nad rezervací tohoto místa jen pro sebe. Rozhodně jsem nebyl naposledy.
26.10 - 27.10.2019 Jaroslav říká:
Krásné místo s úžasným výhledem. Suprový pan majitel, po studené noci nám donesl horký čaj. Moc děkujeme!
11.10 - 13.10.2019 Libor říká:
Nádherný odpočinkový podzimní víkend s krásnou vyhlídkou. Vozidlo i s přívěsem jsme zaparkovali na rovné terase a nebylo potřeba vyrovnávat. Majitel je milý a vstřícný vřele doporučujeme.
12.10 - 13.10.2019 Robert říká:
Nádherné místo, dokonalý výhled,dopručujeme! Velmi příjemný majitel který neustále pozemek zvelebuje!
27.9 - 29.9.2019 Václav říká:
Vse super nebyl zadny problem. P
28.9 - 29.9.2019 Adam říká:
Paradni vyhled
21.9 - 22.9.2019 Martin říká:
Naprosto nádherný výhled z pozemku. Velmi příjemný majitel. Hluk ze silnice není skoro žádný. Včera nám majitel přivezl obrovské ohniště i přidal dřevo ze svého. Děti i my jsme si to tu maximálně užily. Pozemek je rovný vejde se sem určitě 5 stanů a 5 aut. Navíc je možné postavit malý stan na soukromé terase v kopci. Majitel stále pozemek upravuje a tuní. Určitě ještě někdy přijedeme.
31.8 - 1.9.2019 ALEXANDER říká:
Příjemný pan majitel a úžasná vyhlídka.
24.8 - 25.8.2019 Daria říká:
Byli jsme první kdo tady kempoval. Super místo s krásným výhledem. Na pozemku ješte se pracuje, bude voda, WC a elektřina. Pan majitel je moc hodný, stále se nás ptal jestli nic nepotřebujeme. Doporučujeme!
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem