Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Oplocená zahrada u lesa na okraji obce


75 Kč

75 Kč

35 Kč

30 Kč

15 Kč
Menší, zcela obyčejná oplocená zahrada s malou tůňkou a protékajícím potůčkem na absolutním okraji malé klidné vísky, jen kousek od lesa a louky, kde se pasou během sezóny ovečky. Usínání zpestřují kvákající žáby, v noci uslyšíte srnčí námluvy a k rannímu vstávání si poslechnete budíček kohoutího kokrhání i ptačího zpěvu, během dne pak poslech nefalšovaného slepičího kvokání, štěbetání kachen a hus, občas i mečení kozího stáda či bečení oveček i kravek z blízkého okolí. Máte-li rádi koně, projděte se do vsi.

Oplocená zahrada v rozloze cca 1400 m je určená i pro vaše psí přátele a ochrání vás před nečekanou návštěvou divoké zvěře, která zde v okolí pobývá.
Stáda srn i daňků se často pasou hned u lesa za zahradou ( zážitek umocňuje období říje), za plotem sem tam hopsá nějaký ten polňák ( až sem tam i vhopsá do zahrady) , liška chodí dávat dobrou noc a v nočních hodinách můžete sledovat divoké čuníky. O dravce kroužící nad poli okolo, stejně jako o drobné zpěváčky v korunách stromů zde také není nouze. Někdy potěší i milá návštěva veverek jak černých tak rezavých. Jen berte ohled na jejich klid a neplašte je. Stejně tak prosím berte ohled na všechna hospodářská zvířata, která jsou zde nedaleko chována v ohradách a nekrmte je, hlady netrpí a jakékoliv ,,přilepšení,, je může stát život a přinést bolestivou smrt. Nedovolte svým mazlíčkům vstup do ohrady ovcí nebo jejich plašení či nahánění.

Na zahradě prosím nevykonávejte potřebu, psí exkrementy prosím sbírejte a nenechte pejsky očůrávat ovocné stromy a keře. Využijte malé ohniště k táboráčku nebo vlastního grilu, opečte si večer buřtíky nebo si uvařte kotlíkový guláš a užijte pohody. Při odchodu po sobě ukliďte, nenechávejte na místě žádné odpadky a vždy dobře zavřete obě brány do zahrady.

Prosíme nevstupujte na místa kde je ponechána nepokosená vysoká tráva.
Ta patří hmyzu, semenění původním rostlinám a poté je kosena na seno a krmení pro zvířata, děkujeme.


Upozornění:
*/ Rozdělávání ohně
Při rozdělávání táboráčku využívejte pouze ohniště.
Dodržujte bezpečnostní opatření proti šíření ohně a po skončení opékání buřtíků oheň dokonale uhaste.

*/ Mazlíček s vámi
Svého mazlíčka udržujte stále na očích a v zahradě. Mimo zahradu - na louce, poli, v lese i ve vsi jej mějte vždy na vodítku. Pejsek může za dne vesele poštěkávat, v noci by však neměl výt či jinak hlasitě rušit.

*/ Potraviny a točené pivečko
Každou sobotu od 9-10 h je v obci otevřen obchod.
Každý den v podvečerních hodinách ( 17-22h ) si můžete zaběhnout na lahodné točené pivečko do hospůdky u rybníka.

Pitnou vodu ( kohoutkovou ) Vám v případě potřeby odtočíme do vaší láhve či kanystru.

Potřebujete-li teplou vodu k večerní očistě, připravíme Vám ji na vyžádání do 10l kbelíku s víkem.
( * Teplá kohoutková voda pro osobní hygienu, např. k omytí dětí apod... )

základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 3 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesnou adresu, souřadnice a popis příjezdové cesty obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
na pozemku není záchod. Co s tím?
pitná voda - Na vyžádání bude stočena kohoutková voda nejlépe do vlastních nádob - PET láhví či kanystru. Potřebujete-li teplou vodu k večerní očistě, připravíme Vám ji na vyžádání do 10l kbelíku s víkem. ( * Teplá kohoutková voda pro osobní hygienu, např. k omytí dětí apod... ).
ohniště
aktivity
cyklistika

Krásné okolí přímo láká k výletu do města Poličky, rodiště známého skladatele Bohuslava Martinů kde současně naleznete i zachovalé části hradeb gotického opevnění města, k návštěvě hradu Svojanova opředeného starými pověstmi, který je také mj. nazýván ,,vilou českých královen,, , výletem k poutnímu místu Majdalenky - kaple sv. Maří Magdaleny. Můžete vyrazit za koupáním k místním rybníkům nebo na koupaliště v Poličce či si vyrazit například s dětmi na rodinnou mini farmu Falbgery v Borové u Poličky, kde si zvířátka za poslechu výkladu o nich můžete hladit a některé i samy nakrmit či si zkusit práci kolem chovu. Přímo ve Stašově naleznete jak rybníky, malé dětské hřiště tak i malou hospůdku s občerstvením.

Více info - http://www.obec-stasov.cz/?page_id=51

rybaření

Obec disponuje kaskádou 13.ti rybníků.
Rybaření je možné v rybníku Velký stašovský – 5ha, zarybněno kaprem, línem, štikou, sumcem, okounem, pstruhem duhovým, bílou rybou.
Rybolov je povolen na hostovací nebo celoroční povolenky.

Lov je povolen od 16.4. – pstruhový režim.

http://www.obec-stasov.cz/?page_id=51

vodní sporty

Poličské koupaliště, pro romantiky a vyznavače přírodního koupání doporučujeme rybníky v obci i okolí

pěší turistika

Krásné okolí přímo láká k výletu do města Poličky, rodiště známého skladatele Bohuslava Martinů kde současně naleznete i zachovalé části hradeb gotického opevnění města, k návštěvě hradu Svojanova opředeného starými pověstmi, který je také mj. nazýván ,,vilou českých královen,, , výletem k poutnímu místu Majdalenky - kaple sv. Maří Magdaleny. Můžete vyrazit za koupáním k místním rybníkům nebo na koupaliště v Poličce či si vyrazit například s dětmi na rodinnou mini farmu Falbgery v Borové u Poličky, kde si zvířátka za poslechu výkladu o nich můžete hladit a některé i samy nakrmit či si zkusit práci kolem chovu. Přímo ve Stašově naleznete jak rybníky, malé dětské hřiště tak i malou hospůdku s občerstvením. Můžete si vyjít na Drašarův vrch nebo se projít na Baldu - Zlatá studna, dřívější lázně kam jezdíval na léčebné pobyty i třeba Jaroslav Vrchlický...

Více info http://www.obec-stasov.cz/?page_id=51

pravidla

Chovejte se slušně a ekologicky, dodržujte noční klid ( 22-06 h), nepoškozujte ovocné keře, dřeviny a další rostliny v zahradě, nevstupujte do vysoké nepokosené trávy.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 11:30
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
14.9 - 15.9. Martina říká:
Vše odpovídá popisu, zahrada pěkná, jako milé překvapení připravené ohniště včetně dřeva. Příjezd super. Silnice vedoucí kolem bude ve všední den poměrně rušná, o víkendu byl klid. Děkujeme, určitě ještě zavítáme.
23.8 - 24.8. Jitka říká:
Vše super.
21.8 - 22.8. Pavel říká:
Pozemek je pěkný na postavení stanu ideální. Přijel jsem pozdě večer a ráno brzo odjížděl. Líbilo se mě tady a bez problému doporučuji. Ale jelikož jsem tam byl ze středy na čtvrtek (všední den), tak auta začala jezdit docela brzo. Všichni jeli na Poličku :-D, ale vstával jsem brzo takže mě to vůbec nevadilo.
4.8 - 5.8. Luboš říká:
Oplocený není pozemek úplně. Měli jsme s sebou psa a mohl by se klidně dostat k sousedům na zahradu, protože z této strany byl plot rozpadlý. Silnice vypadá na mapách jako malá komunikace, ale jezdí tam hodně aut a je celkem rušná. Ohniště bylo super, využili jsme ho k udělání večeře. Malý rybníček jsme použili k vychlazení piva, ale není průtokový a tím pádem trochu smrdí. Za uváděnou cenu je ale pozemek vhodným místem k rozdělání stanu a přespání.
10.8 - 11.8. Jakub říká:
Dobře připravený pozemek, přesto, že je to kraj obce, je to klidné místo.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky
více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem