Vyhledávání pozemku

Žádný pozemek nenalezen. Prohlédnout celou nabídku
Zavřít
Prohlédnout celou nabídku
Zavřít

Oplocená zahrada u lesa na okraji obce
 Přidat mezi oblíbené


150 Kč

150 Kč

70 Kč

40 Kč

20 Kč
Menší, zcela obyčejná oplocená zahrada s malou tůňkou a protékajícím potůčkem, situovaná na absolutním okraji malé klidné vísky jen kousek od lesa a nedaleké louky, kde se pasou během letní sezóny ovečky. Usínání zpestřují kvákající žáby, v noci můžete slyšet srnčí námluvy a k rannímu vstávání si poslechnete budíček kohoutího kokrhání i ptačího zpěvu, během dne pak poslech nefalšovaného slepičího kvokání či kohoutího kokrhání, štěbetání kachen a hus, občas i mečení kozího stáda či bečení oveček i kravek z blízkého okolí. Máte-li rádi koně, projděte se do vsi.

Oplocená zahrada v rozloze cca 1400 m je určená i pro vaše psí přátele a ochrání vás před nečekanou návštěvou divoké zvěře, která zde v okolí pobývá.

Stáda srn i daňků se často pasou hned u lesa na kopci za zahradou ( zážitek umocňuje období říje), za plotem sem tam hopsá nějaký ten polňák ( až sem tam i vhopsá do zahrady) , liška zde velmi často chodí dávat dobrou noc a v nočních hodinách můžete sledovat divoké čuníky. O dravce kroužící nad poli okolo, hrdličky vítající nový den, stejně jako o drobné zpěváčky v korunách stromů zde také není nouze. Někdy potěší i milá návštěva veverek jak černých tak rezavých. Jen berte ohled na jejich klid a neplašte je. Stejně tak prosím berte ohled na všechna hospodářská zvířata, která jsou nedaleko chována v ohradách ( či dále ve vsi) a nekrmte je, hlady netrpí a jakékoliv ,,přilepšení,, je může stát život a přinést bolestivou smrt. Nedovolte svým mazlíčkům vstup do ohrady ovcí nebo jejich plašení či nahánění.
Zahrada je ze tří stran ( z větší části ) oplocena vysokým pletivovým plotem s velkou vjezdovou bránou i menší brankou a zbývající menší část je oplocena dřevěným plaňkovým plotem sousedícího pozemku.

Na zahradě prosím nevykonávejte potřebu ( les je kousek - nezanechávejte však ani tam za sebou nerozkladný materiál - např. dámské hyg. potřeby... ). Psí exkrementy prosím sbírejte a nenechte pejsky očůrávat zeleninové a ovocné záhony, ovocné stromy ani keře.
Využijte malého ohniště k táboráčku nebo vlastního grilu, opečte si večer buřtíky nebo si uvařte kotlíkový guláš a užijte pohody. Při odchodu po sobě ukliďte, nenechávejte na místě odpadky a vždy dobře zavřete obě brány do zahrady.
Případné kompostovatelné či krmné zbytky jako jsou zbytky zeleniny, ovoce, pečiva a ostatních potravin můžete ponechat na hromádce vedle ohniště - ty po vašem odjezdu odneseme a uklidíme.


Naše prosba k Vám
Prosíme nevstupujte prosím bezdůvodně na místa kde je ponechána nepokosená nad 30 cm vysoká tráva.
Ta patří hmyzu, vysemenění se původním rostlinám a poté je kosena na seno a krmení pro zvířata, děkujeme.


Upozornění:
*/ Rozdělávání ohně
Při rozdělávání táboráčku využívejte pouze ohniště.
Dodržujte bezpečnostní opatření proti šíření ohně a po skončení opékání buřtíků oheň dokonale uhaste.
Z důvodů opatření COVID-19 není v roce 2020 instalováno posezení. Prosíme, můžete-li využijte vlastní kempovací sedátka nebo si trampsky složte pod zadek třeba svetr.

*/ Mazlíček s vámi
Svého mazlíčka udržujte stále na očích a v zahradě. Mimo zahradu - na louce, poli, v lese i ve vsi jej mějte vždy na vodítku. Pejsek může za dne vesele poštěkávat, v noci by však neměl výt či jinak hlasitě rušit. Mazlíčci jsou vítání stejně jako jsou vítání páníčci :)

Pitnou vodu ( kohoutkovou ) Vám v případě potřeby odtočíme do vaší láhve či kanystru.

Potřebujete-li teplou vodu k večerní očistě, připravíme Vám ji na vyžádání do 10l kbelíku s víkem.
( * Teplá kohoutková voda pro osobní hygienu, např. k omytí dětí apod... )

základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 2 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
vybavení
na pozemku není záchod. Co s tím?
pitná voda - Na vyžádání bude stočena kohoutková voda nejlépe do vlastních nádob - PET láhví či vlastního kanystru. Potřebujete-li teplou vodu k večerní očistě, připravíme Vám ji na vyžádání do 10l kbelíku s víkem. ( * Teplá kohoutková voda pro osobní hygienu, např. k omytí dětí apod... ) Samostatný zdroj pitné vody na pozemku není, je ale možné o ni požádat a rádi Vám ji nachystáme.
ohniště
aktivity
cyklistika

Krásné okolí přímo láká k výletu do města Poličky, rodiště známého skladatele Bohuslava Martinů kde současně naleznete i zachovalé části hradeb gotického opevnění města, k návštěvě hradu Svojanova opředeného starými pověstmi, který je také mj. nazýván ,,vilou českých královen,, , výletem k poutnímu místu Majdalenky - kaple sv. Maří Magdaleny. Můžete vyrazit za koupáním k místním rybníkům nebo na koupaliště v Poličce či si vyrazit například s dětmi na rodinnou mini farmu Falbgery v Borové u Poličky, kde si zvířátka za poslechu výkladu o nich můžete hladit a některé i samy nakrmit či si zkusit práci kolem chovu. Přímo ve Stašově naleznete jak rybníky, malé dětské hřiště tak i malou hospůdku s občerstvením.

Více info - http://www.obec-stasov.cz/?page_id=51

rybaření

Obec disponuje kaskádou 13.ti rybníků.
Rybaření je možné v rybníku Velký stašovský – 5ha, zarybněno kaprem, línem, štikou, sumcem, okounem, pstruhem duhovým, bílou rybou.
Rybolov je povolen na hostovací nebo celoroční povolenky.

Lov je povolen od 16.4. – pstruhový režim.

http://www.obec-stasov.cz/?page_id=51

vodní sporty

Poličské koupaliště, pro romantiky a vyznavače přírodního koupání doporučujeme rybníky v obci i okolí

pěší turistika

Krásné okolí přímo láká k výletu do města Poličky, rodiště známého skladatele Bohuslava Martinů kde současně naleznete i zachovalé části hradeb gotického opevnění města, k návštěvě hradu Svojanova opředeného starými pověstmi, který je také mj. nazýván ,,vilou českých královen,, , výletem k poutnímu místu Majdalenky - kaple sv. Maří Magdaleny. Můžete vyrazit za koupáním k místním rybníkům nebo na koupaliště v Poličce či si vyrazit například s dětmi na rodinnou mini farmu Falbgery v Borové u Poličky, kde si zvířátka za poslechu výkladu o nich můžete hladit a některé i samy nakrmit či si zkusit práci kolem chovu. Přímo ve Stašově naleznete jak rybníky, malé dětské hřiště tak i malou hospůdku s občerstvením. Můžete si vyjít na Drašarův vrch nebo se projít na Baldu - Zlatá studna, dřívější lázně kam jezdíval na léčebné pobyty i třeba Jaroslav Vrchlický...

Více info http://www.obec-stasov.cz/?page_id=51

pravidla

Chovejte se slušně a ekologicky, dodržujte noční klid ( 22-06 h), nepoškozujte záhony, ovocné keře, dřeviny a další rostliny v zahradě, nevstupujte do vysoké nepokosené trávy vyšší 30 cm.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 11:30
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
4.7 - 5.7.2020 Lucie říká:
Náš první "bezkemp", takže to byla velká neznámá. Vše super, jen silnice u pozemku byla trochu víc frekventovaná než jsem čekala. Oplocení zase hodnotím kladně skrz našeho pesana.
Děkujeme.
4.7 - 6.7.2020 Alexandra říká:
Krásná oplocená zahrada, u ohniště bylo připravené dřevo. Hned vedle zahrady je silnice, ale přes víkend žádný velký provoz nebyl.
25.6 - 28.6.2020 Hana říká:
Pozemek odpovídal popisu, čistý, prostor pro stanování vysekaný. Krásné místo, veliké plus je protékající potůček s tůňkou. Jediné malé mínus je, že pozemek je situovaný vedle silnice. Ta ale o víkendu nebyla příliš frekventovaná. Majitelem avizovanou zvěř jsme opravdu potkávali a večer mohli pozorovat - moc hezké ; )
18.6 - 20.6.2020 Jan říká:
Děkujeme za pobyt pozemek a okolí pěkné, vše bylo tak jak bylo v popisu doporučujeme
13.6 - 14.6.2020 Marek říká:
Pěkné oplocené místo s tůňkou a žábami, majitelem udržované. Jenom pozor při odjezdu s obytným autem a mokré trávě po dešti. Může to podkluzovat (lehce svažité směrem od vjezdu). Možnost příjemných cyklovýletů po okolí. Rádi přijedeme zase. Děkujeme.
2.5 - 3.5.2020 Martina říká:
Posekaná část pozemku byla malá. Do vysoké trávy se nemá vstupovat, takže z velké zahrady se stal poměrně malý kus pozemku, který je možné využít. Silnice je i o víkendu relativně rušná, ale jinak je okolí klidné. Ohniště i dřevo na oheň bylo nachystané, ale hodilo by se něco na sednutí k ohni.
14.9 - 15.9.2019 Martina říká:
Vše odpovídá popisu, zahrada pěkná, jako milé překvapení připravené ohniště včetně dřeva. Příjezd super. Silnice vedoucí kolem bude ve všední den poměrně rušná, o víkendu byl klid. Děkujeme, určitě ještě zavítáme.
23.8 - 24.8.2019 Jitka říká:
Vše super.
21.8 - 22.8.2019 Pavel říká:
Pozemek je pěkný na postavení stanu ideální. Přijel jsem pozdě večer a ráno brzo odjížděl. Líbilo se mě tady a bez problému doporučuji. Ale jelikož jsem tam byl ze středy na čtvrtek (všední den), tak auta začala jezdit docela brzo. Všichni jeli na Poličku :-D, ale vstával jsem brzo takže mě to vůbec nevadilo.
4.8 - 5.8.2019 Luboš říká:
Oplocený není pozemek úplně. Měli jsme s sebou psa a mohl by se klidně dostat k sousedům na zahradu, protože z této strany byl plot rozpadlý. Silnice vypadá na mapách jako malá komunikace, ale jezdí tam hodně aut a je celkem rušná. Ohniště bylo super, využili jsme ho k udělání večeře. Malý rybníček jsme použili k vychlazení piva, ale není průtokový a tím pádem trochu smrdí. Za uváděnou cenu je ale pozemek vhodným místem k rozdělání stanu a přespání.
10.8 - 11.8.2019 Jakub říká:
Dobře připravený pozemek, přesto, že je to kraj obce, je to klidné místo.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem