Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Lovecká chata v Českém ráji pod hradem Valečov
Přidat mezi oblíbené

Stanoviště 1 | Stanoviště 2

450 Kč

250 Kč

100 Kč
Chatu U Pěti kačen obklopují lesy a skály Českého ráje. Stojí na úplné samotě mimo civilizaci a turistické trasy, a přesto je vzdálená jen necelých 200 metrů od skalního hradu Valečov. Přímo nad chatou jsou tesané skalní byty Valečovské světničky s východiskem turistického značení včetně Zlaté stezky Českého ráje.

Zahradu kolem chaty obklopuje ze tří stran les, z jedné strany je za vzrostlými stromy pole. Nejbližší domy jsou vzdálené cca 250 metrů přes kopec Tábor. Zahrada je oplocená, částečně užitková (bylinkový záhon, ovocné keře a stromy) a částečně okrasná (skalka, okrasné dřeviny).

Chata je plně vybavená. Uvnitř najdete talíře, příbory, hrnce, pánev, hrníčky, struhadlo, škrabku na brambory, sůl, olej i věci na podpal ohně. Za chatou jsou v přístěnku k dispozici tři jízdní kola. V chatě jsou kamna na dřevo nebo na uhlí – vytápění chaty nebo příprava jídla.

Kapacita chaty je 6 osob (manželská postel, patrová postel pro tři a přistýlka). Šestá osoba na přistýlce je zdarma, rezervujte maximálně 5 osob. Na rovné zahradě je dostatek volné plochy pro velký stan i pro parkování. V chatě jsou k dispozici peřiny a polštáře. Vezměte si své povlečení, nebo spací pytle. Na manželské posteli jsou dvě matrace 200 x 80 cm.

Pokud je 6 osob málo, přiobjednejte si stan, obytný vůz nebo karavan přes stanoviště 2.

Elektřina je řešená přes 12 V fotovoltaický okruh se třemi světly - jedním vnitřním a dvěma venkovními - nad krytým posezením a v umývárně se sprchou. Možno dobít mobilní telefon ze dvou USB-A zásuvek, nebo dvou kulatých auto zásuvek 12 V. Kdo si vezme měnič napětí do 12 V auto zásuvky, může nabíjet třeba i notebook.

Na pozemku je suché WC, kůlna na dřevo a cihlová kamna pro přípravu teplého jídla nebo vody a krb s grilem. Na venkovním ohništi s posezením si můžete opéct vuřty. K dispozici je dešťová voda, kterou sbíráme do plastových sudů. Vodu ošetřujeme chlorem. Ve venkovní koupelně je sprcha se solárním ohřevem. Pitná voda je zdarma v dosahu krátké jízdy autem.

Potraviny je možné uskladnit v podzemním sklípku.

Pro děti je připravený dřevěný domeček, tři houpačky a outdoorové hry. Jedna hra je vniková přímo na pozemku (cílem je vyřešit rébusy a otevřít velkou dřevěnou truhlu s nabídkou outdoorových aktivit) a dvě hry mimo zahradu v okolní přírodě Českého ráje – výletní křížovka a hra ve stylu geocachingu s krabičkami s úkoly. Hra s krabičkami je k dispozici od začátku června do konce září.

Kousek od pozemku v areálu pod hradem Valečov probíhají od května do září koncerty. Můžete sedět u ohýnku a poslouchat kulturu. Přehled zde: https://bosen-obec.cz/23-rocnik-valecovske-kulturni-leto-2022/. Nad rámec kulturního léta se konají další tři akce: 20. 8. 2022 - Festival Rock na Valečově, 3. 9. 2022 – Taneční zábava hasičů Zásadka a 24. 9. 2022 – Reskul Fest.

Večer před pobytem zasíláme na e-mail instrukce, jak otevřít chatu a odkaz na web ke stažení detailní foto navigace cesty k pozemku, outdoorových her a tipy na návštěvu zajímavých lokalit v okolí, které mapy i turistické trasy opomíjejí.

Doporučujeme vzít si přezůvky, ušetříte čas při úklidu.

Můžete také navštívit naši Rybářskou chatu U Ledňáčky mezi Holanskými rybníky u Zahrádek na Českolipsku: https://www.bezkempu.cz/detail/2747

A proč chata U Pěti kačen? A proč lovecká? A kde se vzala křesadlová puška z Prusko-Rakouské války pověšená na čelní stěně chaty? Kdo má rád příběhy, zde je více: https://www.kadeckovi.cz/chata-u-peti-kacen/
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 1 rezervaci. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

5 - 9 nocí: 10%

10 a více nocí: 15%

vybavení
toaleta - Suchý záchod s obrazárnou pro umělecký požitek při konání potřeby (malé nebo velké - jak je libo).
pitná voda - Na zahradě je k dispozici užitková dešťová voda v sudech (cca 800 litrů). Pro pitnou vodu je možné dojet ke studánce (3,5 km od zahrady). V chatce jsou připravené barely. Vodu je též možné načepovat u čerpací stanice KM Prona u dálnice, nebo u benzínky v Kněžmostu (v době, kdy nehrozí zamrznutí).
elektřina - 12 V okruh ze solárních panelů - možno nabít až dva mobilní telefony naráz z USB-A zásuvek + dvě kulaté auto zásuvky 12 V. Kdo si vezme měnič napětí do auto zásuvky, může dobíjet notebook. Vezměte si kabely z nabíječek.
sprcha / umývárna - Venkovní koupelna se sprchou na dešťovou vodu se solárním ohřevem, dřevěným umyvadlem a zrcadlem. Pro náročné: za 50 Kč dostanete klíček a žeton od sprch na benzínce KM Prona u dálnice D10 v Mnichově Hradišti (3,5 km od chatky, Exit 57). Mají otevřeno non-stop. Jeden žeton = cca 8 minut sprchování, sprchu je možné pozastavit. Před koncem sprchování se desetkrát přeruší proud - upozornění, že sprcha končí.
piknikový stůl
gril
ohniště
oplocení
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Asfaltová silnice až na okraj obce Boseň. Posledních cca 400 metrů k pozemku polní a lesní cesta. Příjezd bez problémů i s nízkým podvozkem, obytným vozem nebo karavanem (vyzkoušeno).

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Nejužší místo je brána na pozemku - 3,1 metru šíře.

aktivity
cyklistika

Pozemek je ideální pro cyklovýlety do okolí. V kůlně jsou připravená dvě jízdní kola pro vaše potřeby. Možno vyrazit do terénů - skal Českého ráje, nebo po klidných silničkách na Branžež a Kost, pod Drábské světničky nebo směr Máchův kraj za Mnichovo Hradiště.

rybaření

Suhrovické rybníky (sportovní rybolov), kaskáda rybníků na říčce Kněžmostka (Patřín, aj.) pstruhový revír Jizera.

lezení

Přímo nad pozemkem se tyčí skalní věž Čarodějka. Doporučujeme Příhrazské skalní město.

zimní sporty

Lyžařský areál Obří sud nebo Ještěd na sjezdové lyžování, upravené běžecké stopy v Bedřichově v Jizerských horách.

vodní sporty

Branžež - Komárovský rybník, rybníky v Kněžmostu a Drhlenech, koupaliště v Mladé Boleslavi, Jizera v Mnichově Hradišti/v Mladé Boleslavi, co komu vyhovuje.

dětské aktivity

Na pozemku jsou připravené 4 oudoorové hry, domeček pro děti a tři houpačky. Kdo vyřeší rébusy a otevře truhlu, může si zahrát třeba badminton.

pěší turistika

Pozemek je necelých 200 metrů od hradu Valečov, výlety do Českého ráje - Drábské světničky, Mužský, Branžež, ... Kousek od pozemku je rozcestí s křížením tří turistických značek. Tipy na výlety zasíláme na e-mail.

bruslení

Silnice z Kněžmostu na Branžež, cesta k ČOV v Mnichově Hradišti, letiště Mnichovo Hradiště, In-line dráha - Vrchbělá, In-line stezka Benátky - Zdětín, In-line dráha Městský stadion Mladá Boleslav, Klopená dráha Benátky nad Jizerou, sportovně rekreační areál Vrchbělá s několika kilometry in-line venkovní dráhy

koně

Ranch Srbsko, farma Ptýrov, dvůr Borčice. Od vodárny pod pozemkem rovně nahoru a pak doprava po cestě je třešňový sad s koňmi.

sauna/wellness

Sauny v Mladé Boleslavi: https://www.mbsauny.com nebo Relaxační centrum U Souseda: http://www.usouseda.cz/sauna

Další aktivity

Pěší výlety do okolních skal, vodáci - možnost splutí Jizery, golf Mladá Boleslav, letecké sporty letiště Mladá Boleslav, Area 52 Milovice

pravidla

V chatě platí přísný zákaz kouření. Do WC nepatří vlhčené ubrousky! Neberte psy do postele. Chlupy se dostanou skrz povlečení až do matrací.

Příjezd nejdříve: 14:00
Odjezd nejpozději: 11:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
Při rozdělávání ohně dbejte zvýšené opatrnosti, z důvodu velkého sucha hrozí požáry! Využívejte pouze míst k tomu určených a odstraňte z dosahu ohně všechny hořlavé materiály. Také nerozdělávejte oheň ve větrném počasí. Informujte se prosím u majitele, zda není v této oblasti rozdělávání ohně dočasně zakázáno.
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Hosté říkají o pozemku:
Pro rodiny
Odlehlé
4.8 - 7.8.2022 Jana říká:
Krásná nová chata umístěna v nádherné přírodě Českého ráje, kousek od hradu, zároveň blízko do vesnice, kde je obchod, restaurace i hospoda. Pár minut autem super koupání. Součástí je solární sprcha, která ve vedrech opravdu bodla. Sklípek na potraviny, suchý záchod, ohniště, gril i domeček pro děti. Prostě na co si vzpomenete. Jako bonus únikové hry, které bavily nejen děti. :) Pan majitel sympaťák, je vidět že ho to všechno baví. Rozhodně stojí za to navštívit. Moc rádi se vrátíme.
26.7 - 30.7.2022 Jan říká:
Byli jsme zde jiz podruhe v kombinaci jedna rodina do chaticky a druha do obytnaku. Chatka byla skvela uz pred rekonstrukci a nyni je to naprosta pecka. Solary, vyuziti destovky, vse na jednicku. Samotne misto je hned na okraji nekolika atraktivnich turistickych tras. Hrad Valecov, Drabske svetnicky, Krasna vyhlidka, Stare Hrady u Prihraz, hrad Kost, rozhledna Čížovka, to vse jsme zvladli pesky ci na kole . Jeden den jsme si zajeli 25 min. autem do Prachovskych skal. Zkratka v okoli je toho dost a dost. S majitelem jasna domluva, je ochotny, pres mail jsme poresili vse, co bylo potreba. Je videt, ze se o pozemek stara a je sikovny. Dekujeme za pobyt.
17.7 - 24.7.2022 Jan říká:
Naprosta oaza klidu, super moc dekujeme
15.7 - 17.7.2022 Klára říká:
Parádní místo o samotě. S dětmi skvělý zážitek. Vracíme se každý rok. Jsme rádi, že jsme to objevili! Doporučuji.
25.6 - 6.7.2022 Kateřina říká:
Určitě tento pozemek všem doporučujeme.Lepší bezkempu jsme ještě nenavštívili,je tu klid,samota,nádherná příroda, prostě vše super. Chatička vybavena vším co je třeba, určitě se řadí vrátíme. Děkujeme
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem