Vyhledávání pozemku

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Masarykova vyhlídka Zbečno – srdce CHKO Křivoklátsko
Přidat mezi oblíbené


420 Kč

390 Kč

90 Kč

50 Kč
Z Masarykovy vyhlídky je nádherný výhled na zalesněné údolí řeky Berounky i obec Zbečno v srdci CHKO a celé panorama s Masarykovým mostem. (Autem cca 30 min. od Prahy!) V hlubokém údolí, přímo na břehu řeky Berounky, se nachází tisíciletá ves (v kraji Oty Pavla), bývalá lovecká bašta Přemyslovců s knížecím dvorcem starším než hrad Křivoklát (v noci vidíme část obce Křivoklát).
Upravená louka včetně cest (kompletně vytvořená z prudkého svahu!) i s naším lesem (VLEVO od vyhlídky) je přímo jen pro vás, (poskytne vám soukromí za vraty, aby na pozemek nevjížděli jiní zájemci o vyhlídku). Jak se dostanete za vrata vám sdělí majitel včas na telefonu. POČET MÍST JE MOŽNÉ ZEJMÉNA S NORMÁLNÍMI STANY NAVÝŠIT (cca 20-30 osob - škola bez aut) - volejte majitele 602391330. Menší a střední stany jsou v klidu lesa hlavně na nižší terase, větší nahoře vedle ohniště. Máte zde soukromí, nemáte vedle sebe žádné chaty ani chalupy! Jste sami v přírodě nad řekou Berounkou s pěkným ohništěm i vybavením pozemku - tlaková pitná voda, letní sprcha, WC níže vlevo pod vysokou třešní, elektřina, (zdarma Wifi s heslem) na okraji našeho 2 ha lesa s upraveným přístupem. Pozemek je níže pod obecní silnicí v našem lese, a tak hosté se stanem, pokud nejsou na nižší terase mohou zaslechnout dopoledne slabý provoz. Zajistěte si včas rezervaci, na našem pozemku s legálním tábořištěm i ohništěm s pravidly užívání, které jsou i ve vašem zájmu.
Také se podívejte na řadu našich fotografií v úvodu, které otevřete v podrobnostech s popisky, stojí to za to vidět, pak čtěte, zejména odstavce – Pravidla, Sjízdnost – hlavně pro vozidla s přívěsem a méně zkušené řidiče s půjčeným vozidlem i bližší informace. Karavan nyní jen po předchozí dohodě s majitelem! Dlouhé obytné vozy 5tun se třemi nápravami nedoporučujeme pro náš pozemek!
Dole u řeky je naše studánka Rozárka veřejně přístupná.
ŽÁDÁME O DODRŽOVÁNÍ PRAVIDEL, KTERÉ JSOU STANOVENY! Je to zejména z důvodu přenechání pozemku v bezvadném uklizeném stavu pro vás i další hosty a pro vaši bezpečnost. Nelze přijet a případný nepořádek zejména kolem ohniště tolerovat s tím, že my jsme to neudělali, tak až budeme odjíždět to taky neuklidíme...! (úlomky dřeva, listí atd.) Každopádně mi ihned sdělte případný nepořádek od vašeho předchůdce. PROSÍM PŘIPRAVUJTE SI DŘEVO NÍŽE U ŠPALKU! Nemohu přebírat prostory po každém hostu a uklízet jak na hotelu.
Do zprávy při rezervaci, uveďte prosím rovnou vaši adresu a datum narození... Pro zapsání do knihy hostů. Děkujeme.

Další informace najdete na našich původních stránkách: https://masarykova-vyhlidka-zbecno.webnode.cz

Tipy na výlet jsou v podrobnostech u fotografií najdete na následujících odkazech níže s nejlepším filmem o Křivoklátsku z produkce České televize.
Název má Krajinou domova 4.díl HD
masarykova-vyhlidka-zbecno.webnode.cz/tipy-na-vylet/
www.kudyznudy.cz/aktivity/masarykova-vyhlidka-zbecno-krivoklatsko
základní parametry
Na pozemek je volný přístup. Co to znamená?
Rezervace je potvrzena okamžitě po zaplacení. Co to znamená?
Na pozemku je prostor pro 3 samostatné rezervace. Co to znamená?
Přesné umístění obdržíte po rezervaci termínu, orientační mapa je níže na stránce. Proč?
Kontakt na majitele obdržíte po rezervaci termínu. Proč?
Slevy

Slevy na vícedenní pobyt:

3 - 4 noci: 10%

5 - 9 nocí: 20%

10 a více nocí: 30%

vybavení
toaleta - Suchý záchod výhradně pro hosty. Prosím uklízejte po sobě, nemáme uklízečku. Toalet. papír i baterku vezměte s sebou. Děkujeme za pochopení.
pitná voda - Pitná voda (mimo zimní období, obvykle do října) je přímo na vyhlídce. Dále jsou v obci Zbečno a Sýkořice (kde se denně vaří) 2–3 restaurace podle období, také obchody s potravinami COOP. Dále je v obci hydrant s kvalitní pitnou vodou u odbočky na Klíčavu. U hydrantu lze bezplatně doplnit zásobník obytného vozu s vlastní hadicí. Na pozemku jen nezbytné množství tlakové pitné vody včetně sprchy.
elektřina - Nejen při dešti je nutná opatrnost s prodlužovacími kabely - Vzdálenost ke dvěma přípojným místům 3 - 25 m. POZOR – NENÍ POVOLENO VYUŽÍVAT K VYTÁPĚNÍ VČETNĚ VOZIDEL! Bez uhrazení poplatku se nepřipojujte! Kontrola připojení je stálá.
sprcha / umývárna - Sprchu máme s tlakovou vodou bez ohřevu. Také někdo si vozí vlastní malou solární sprchu z Decathlonu, případně malé umyvadélko. O vodu ze studny se dělí majitel s vámi, takže je nutná úspornost a HLAVNĚ opatrnost, aby nezůstala spuštěná voda bez dozoru, strhla by se studna. Solární sprchu připravujeme - JIŽ MÁME PRO NI DALŠÍ TERÁSKU...
ohniště
Wifi
oplocení
Vylévání odpadu
Šedá voda (sprcha, umývání) - Vodu z mytí při využití ekologických prostředků na mytí lze vylít do našeho lesa pod otočnou plochou. V horní části máme vrata jako oplocení ze silnice pro zamezení přístupu nezvaných hostů. Je nutné vrata zavírat a zabezpečit domluveným způsobem.
Chemické WC - Možnost pro vylití chemického záchodu nemáme. Vylití obsahu je proto na našich pozemcích zakázáno!
sjízdnost
Pozemek je sjízdný i v zimě / v období sněhu
Na pozemek je bezproblémový příjezd i za špatného počasí

Karavan nyní jen po předchozí dohodě s majitelem! PŘÍJEZD ZE SÝKOŘICE SMĚR ZBEČNO DOLŮ POD NEJVĚTŠÍ ZATÁČKOU (100 metrů vlevo) AŽ K VYHLÍDCE! (Je to po levé straně, označeno cedulí MASARYKOVA VYHLÍDKA vedle státního znaku České republiky před zelenými vraty pozemku.) VOZIDLA ZATOČÍ S KOPCE ZE SILNICE VLEVO DO VRAT POPŘEDU (JSME MEZI SÝKOŘICÍ A ZBEČNEM). TAKÉ LZE PŘIJET ZE ZBEČNA – PRO DLOUHÉ OBYTNÉ VOZY JE TO SNAŽŠÍ NAJET DO LEVÉ ZATÁČKY ZA VRATY. PŘÍPADNĚ SE PŘEDEM OTOČÍTE POD VYHLÍDKOU NA SILNICI VE ZBEČNĚ (nebo na nádraží za mostem, kde se otáčí autobus), ABY JSTE NAJÍŽDĚLI DO VRAT ROVNĚ POPŘEDU VE SMĚRU DO KOPCE. (je vhodné, aby spolujezdec ukázal také případným vozidlům na silnici, nebo je zastavil). Při vjezdu i výjezdu držíme se u obrubníků za vraty. DOJEDETE NA NAŠE OTOČNÉ MÍSTO na krátké cestě do tvaru písmena V. Při příjezdu popředu z otočného místa se bez otáčení na parkovací plochu plynule a rovně couvne! Jiné najetí popředu z otočné plochy na parkovací není povoleno! Opačně při odjezdu se na otočném místě otočíte a opět vyjíždíte popředu. Příjezdová cesta – má šířku 2,60 cm; otoč. místa cca 8,5m s délkou více jak 15 m. Otočné místo je skoro rovné a je v polovině krátké cesty na vyhlídku ve tvaru písmena V (při příjezdu od vrat jedete v mírním klesání a při odjezdu opačně). Při odjezdu v mírném stoupání vždy je nejlepší jet plynule i do výjezdu do zatáčky k vratům a na silnici (držíme se vlevo). Nenajíždějte do obrubníků u cesty, nejsou zabetonovány. Pozor nevjíždějte na krajnici parkovacího místa, není zpevněná, viz cedule. Doporučujeme, aby spolujezdec ukázal řidiči zejména při couvání. PŘÍJEZD: Při příjezdu z našeho otočného místa VŠECHNA vozidla couvnou níže k vyhlídce, kde Vždy se držíme blízko úpatí kolem barevného kolíku. Na pozemek vjely a vyjely obytné vozy v délce cca 8,5 m, výška 3,7 m. Při sněhu a náledí použijte případně řetězy. VÝJEZD: Místo na otáčení využívají všechna vozidla při odjezdu s tím, že musí na rovině otočného místa při zatáčení párkrát couvnout a popojet, otočí se a vyjedou popředu. Podívejte se na fotky vše tam uvidíte i s popisky. Dosud všichni hosté včetně širších obytných vozidel bez obtíží vjeli na pozemek a stejně tak vyjeli po otočení viz fotografie. Obytné vozy cca 8 m délky na fotografiích vyjely všechny od nás bez couvání. COUVÁ SE JEN PŘÍ PŘÍJEZDU z otočného místa k zaparkování.

Omezení průjezdnosti přístupové cesty

Vozidla a obyt. vozy by měli v případě sněhu či náledí mít s sebou řetězy na pneumatiky nebo pasy pod kola, lopatu, koště... Při dešti u vrat případně použijte štěrk, lopata je k dispozici. V zimním období při namrznutém dešti nebo sněhu použijte případně řetězy na kola. Řazení vozidel je zpravidla za sebou u svahu od ohniště počínaje s tím, že DO TÉTO POZICE SE COUVÁ Z OTOČNÉ PLOCHY, na kterou přijedete popředu viz foto. Pokud necouváte z otoč. plochy při příjezdu, (což je snadné a doporučené) tak při otočení do protisměru nevyužijete delší vzdálenost od zadní nápravy k zadní části vozidla, která přesahuje nad obrubníkem pří výjezdu z park. plochy. Proto je stanoveno najíždění JEN COUVÁNÍM z otočné plochy na spodní terasu! Nejužší šířka cesty na zemi je 2,60 cm. Vrata jsou velmi široká. Pro rozměry otočné plochy NEDOPORUČUJEME REZERVACE OBYTNÝM VOZŮM vyšší tonáže 3,5 t se třemi nápravami a délky 841 cm jako je Bürstner 840 s 5 tunami. DOSUD NIKDO NEUVÁZNUL JIŽ TŘETÍ SEZONU. Parkování na otočné ploše je vyloučeno, ostatní by nemohli projíždět! Dodržujte pravidla, děkujeme.

aktivity
cyklistika

Mnoho cyklotras najdete v okolí Zbečna na Křivoklátsku, většina cyklistů kolem jedoucích se zastavuje na naší vyhlídce nad námi, aby si vyfotili panorama (nejen cyklistů, ale i motoristů a turistů, na kolemjdoucí vozovce vede turistická červená značka). V popiscích u fotografií jsou některé typy na výlet. Přivezte si kola, stojí to za to.

rybaření

V Berounce pod naším pozemkem v blízkosti naší studánky Rozárky.

lezení

Náš pozemek cca 2 ha je převážně v příkré stráni nad řekou a pohyb v lese pod vyhlídkou se může blížit lezení než chození, pokud by jste šli mimo stezky. Podstatné jsou dobré boty a opatrnost jdeme-li ke studánce, k řece nebo na dříví. Při pohybu v lese je důležité neuvolňovat kameny, protože u řeky pod skalami chodí lidé. Připravili jsme pro vás náročnější stezku dolu ke studánce a zpět – JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ A BEZ VELKÝCH PSŮ!

vodní sporty

v Berounce bez lidí pod naší strání případně u jezu Valentův mlýn cca 1 km (trasa od Sýkořice). Doporučujeme vzít si určitě boty do vody kvůli kamenitému dnu. Pozor na vyšší vodu a proud po deštích, kdy nedoporučujeme koupání, bez znalosti místa.
Aquaparky – Rakovník, Kladno

dětské aktivity

Wifi po telefonickém sdělení hesla - volejte 602391330. Dětské hřiště s vybavením v obci Zbečno viz foto. Rozsáhlejší dětská hřiště jsou za hradem Křivoklát.

pěší turistika

V okolí Masarykovy vyhlídky ve Zbečně a okolí je řada možností výletů, a to buď pěších – (od nás viditelná nejbližší vyhlídka Pěnčina), mnoho tras na kole, sjíždění řeky Berounky, autem nebo kombinovaných. Blízká přehrada Klíčava, na obzoru naučná stezka Brdatka do Křivoklátu, pamětní síň a přívoz Oty Pavla
Luh pod Branovem a mnoho dalších. Např. v okolí jsou zříceniny hradu Jenčov, Jivno i hradu Týřov. Dále krásný hrad Křivoklát (v noci jsou vlevo viditelná světla z obce Křivoklát), zámek Lány, Leontýn a Nižbor. Další jsou zámky Unhošť, Králův Dvůr, Kladno atd. Přesnější popisy místních výletů jsou uvedeny na internetových stránkách Masarykovy vyhlídky Zbečno viz. https://masarykova-vyhlidka-zbecno.webnode.cz/tipy-na-vylet/
Na našich vratech u vyhlídky je červená turistická značka (řada turistů má za cíl naši vyhlídku). Ve fotografiích uvidíte řadu cílů a možností turistiky s komentářem.

bruslení

Lze z opatrnosti bruslit na přehledné málo frekventované polní asfaltové silnici v blízkosti 100m od nás směrem k Sýkořici k jejímu fotbalovému hřišti a zpět

koně

NA KONI NEBO SE SMEČKOU BERNARDÝNŮ (apod. zvířat) K NÁM NEJEZDĚTE.
1. prezident Československé republiky na vyhlídku sice jezdíval na koni z Lán, ale nepřespával zde s ostatními hosty. Krásný statek nyní jen pro dostihové koně je na Lubech/Sýkořice. DĚKUJEME.

Další aktivity

Doporučujeme naši hostům vodákům, možnost zapůjčení lodí či raftů od společností A.S.K., nebo jiných půjčoven lodí, které vám ji přivezou na stanovené místo a opět odvezou za poplatek) Případně se svojí nafukovací lodí, s kterou z nádraží Zbečno vyjedete do Roztok nebo busem až do Nezabudic.
Dále je možné houbaření. Wifi po telefonickém sdělení hesla -
volejte 602391330.

pravidla

Pokud se nově registrujete v rámci bezkempu.cz přečtěte si zejména etický kodex bezkempaře a pravidla pozemku i ostatní pokyny. Žádáme zejména stanaře bez auta, aby si své odpadky také odnesly tak jako to činí všichni s vozidly, kteří je odvážejí. Rozhodně je neházejte do lesa vpravo od vyhlídky. Stejně tak tam nechoďte je to soukromý pozemek, nyní označen zeleným lanem. Naopak les cca 2 ha vlevo (kde je i WC) je náš s možností vstupu na vlastní nebezpečí při sběru dřeva. Odpadky lze dát do koše na nádraží nebo i v obci Zbečno či Sýkořice.
Pozemek pod vyhlídkou je ve svahu, proto není vhodný pro mohutná či bojová plemena, narušují šikmé plochy nechodí po stezkách, jinak jsou mazlíčci vítáni. Navíc ostatním hostům neposlušní psi narušují soukromí. Případně je nutno předem se domluvit s majitelem pozemku, nebo zvolit exklusivní rezervací celého pozemku.
Za kovové ohniště na vyvýšenou plochu nenajíždějte vozidly ani motocykly. Tato plocha je výhradně pro stany nebo sezení. Neslouží k úpravě ani odkládání dřeva. Ohniště nikam nepřemísťujte! Stejně tak nepřenášejte lavičku, slouží všem!

Všechno, co si uzpůsobíte pro své použití, než odjedete ukliďte. Pokud cokoli z vybavení pozemku poškodíte nahraďte tuto věc stejnou novou věcí.

Vysoké rozlehlé stany s několika ložnicemi a přístřešky apod. při návaznosti na vozidlo jsou povoleny jen s předchozí dohodou s majitelem pozemku kam se umístí, Pro jistotu si rezervujte celý pozemek. Dle pravidel bezKempu rezervujte vysoké rozlehlé stany jako 2x stan. Je to férové vůči ostatním, kteří platí i bez stanu cenu za jeden stan i když spí jen ve vozidle nebo pod širákem a přitom přijedou třeba vlakem. V případě vyšší obsazenosti (dle situace) se auta parkují samostatně co nejdále od vyhlídky na našem pozemku dle dispozic majitele i vzájemné dohody, pokud není majitel přítomen.

Na parkovací ploše (je mimo zimu) možnost pitné vody (po předchozí dohodě s majitelem se zapíná). V době sucha jen pro nezbytné užití. Vylévejte vodu jen do lesa. U zdroje udržujte sucho. Stanařům doporučujeme používat papírové nádobí, tácky apod. V blízké obci Zbečno je hydrant s pitnou vodou pro doplnění obytných vozidel.

Prosím udržujte čistotu WC, nemáme k dispozici uklízečku. Z hygienických důvodů použijte vlastní toalet. papír.

Na cestách i na všech užitných plochách UKLÍZEJTE PO SVÝCH MAZLÍČCÍCH, stačí přemístit vše do přilehlého lesa. Psi musí být ovladatelní vzhledem k návaznosti pozemku s lesem, kde se pohybuje zvěř a níže pod námi je pozemek souseda, který má psa, proto psi hostů nemohou lovit v lese či samostatně odbíhat pod vyhlídku k sousedovi. Kdo neovládá svého psa, NEBERTE HO SEBOU MUSÍ BÝT PAK STÁLE NA VODÍTKU i s ohledem na ostatní hosty! Odpadky si odvezte sebou.

Nově byla dokončena stezka v květenu 2020 přímo průsekem k naší studánce Rozárce a k řece /NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ/. Doporučujeme přístup jen za světla. Moc prosíme nepoškozujte kraje úzké cesty, které jsou v příkrém svahu a nepoužívejte ji s neposlušnými psy, které musíte mít na vodítku, nevejdou se vedle vás. Navíc v prudké stráni nemohou aportovat či běhat mimo stezku!

Rozdělávání ohně je dle veřejných dispozic hasičů pro dané místo, (v případě velkého sucha, silnějšího větru a zákazu oheň nerozdělávejte!). Ohniště je ve velké olympijské kovové míse – nechte ji na svém místě. UDRŽOVÁNÍ TRVALÉHO OHNIŠTĚ PO DOBU VAŠEHO POBYTU JE ZAKÁZÁNO BEZ DOHODY S MAJITELEM POZEMKU! Ohniště není náhrada topení v chladných dnech v létě, ale ještě více v zimních měsících. Je vhodné po zapálení mít v blízkosti nádobu s vodou a ruční nářadí k manipulaci s ohněm. Zásadně udržujte oheň cca max do výšky 1/2 metru. Odstraňte hořlavé předměty v okolí ohniště! Neopouštějte ohniště, pokud je ještě žhavé. Ukončit oheň je nutno včas a s předstihem a pak odstraňte popel.
Vlastní gril neumísťujte do blízkosti lesa, ale jen na plochu, kde je ohniště.
Než odjedete pečlivě vysbírejte větvičky i úlomky kolem i vlastní ohniště, stejně jako pro vás uklidili ti před vámi! Vyhaslý a studený popel dejte do kovové nádoby a vysypte PŘED ODJEZDEM na určené místo na konci otočné plochy. (Negrilujte na odkládacím stole!)
Dřevo na oheň je možné si přivést (ušetříte čas na přípravu) nebo nasbírat.
Nespotřebované dřevo do ohniště nenechávejte u ohniště, sneste je pod 1. terasu níže ke špalku, kde se také uklízí, než odjedete. Nasbírané dřevo vlevo pod vyhlídkou netahejte po zemi, odneste nahoru jen to, co unesete. Sběr dřeva (kterého je dostatek v lese vlevo od vyhlídky) provádějte výhradně za světla, po setmění je nebezpečí úrazu. Neshazujte dřevem kameny, pod lesem i vyhlídkou je cesta. Kácení dřeva je zakázáno! Pokud je deštivo je nutné si dřevo přivézt suché. Kolem ohniště vyhrabte úlomky dřeva a vyhoďte je níže do lesa u otočné plochy.

Jiné časy příjezdu a odjezdu jen se souhlasem majitele pozemku.

Opakovaně i průběžně uklízejte kolem ohniště včetně ohniště případně po dohodě s dalšími hosty. Nelze k pořádku přistupovat tak, že uklidím až odjedu... Na pozemek někdy najíždí vícero posádek a každý chce přijet do čistého prostředí. Navíc nemohu být vždy přítomen a vaše samostatnost je i odpovědnost. Děkujeme.

Kouření v našem lesním pozemku je zakázáno ze zákona! Neodhazujte nikde nedopalky. Wifi po předch. dohodě. Přečtěte si kodex bezkempaře a pravidla pozemku dodržujte. V zájmu zachování vašeho soukromí před nezvanými hosty máme částečné oplocení, vrata a také jsou v provozu dvě kamery se záběrem na vrata a otočnou plochu. To se osvědčuje hlavně v době, kdy hosté jsou na výletech. Přesto nenechávejte bez dozoru cenné věci! Omluvte rozsah pravidel, vytvořili ho zkušenosti, a proto jsou rozsáhlejší, aby pro nové hosty bylo vše OK. Nestačí bohužel pro některé hosty jen jedna věta: "Udržuj pořádek! "
Děkujeme a přejeme hezké dny u nás.

Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?

mazlíčci povoleni pravidla pobytu s pejsky
rozdělávání ohně povoleno
vlastní gril povolen
oslavy a hlučné projevy zakázány, dodržuj klid i během dne více info
platba v hotovosti a mimo rezervační systém Bezkempu není možná více info
lokalita
fotky
Hodnocení od návštěvníků
Hosté říkají o pozemku:
S výhledem
Kouzelné stanování
28.10 - 30.10.2022 Zuzana říká:
Krásné místo a skvělý pan majitel. Určitě jsme nebyli naposledy.
22.10 - 23.10.2022 Patrik říká:
Krásný pozemek s ještě krásnějším výhledem. K pozemku se dá sjet i po dešti, i s větším obytným vozem. Majitel pozemku je vstřícný, se vším rád poradí. Ač podzimní termín i tak moc vydařený,děkujeme.
16.9 - 17.9.2022 Lukáš říká:
Masarykova vyhlídka bolo naše prvé miesto zo stránky Bezkempu.cz a bolo to nadherné. Super miesto na stanovačku s výhľadom, večerné posedenie pri ohni.. Jedným slovo ideálne miesto na odpočinok.
3.9 - 4.9.2022 Lucie říká:
Nádherné místo, pro stanování ideál. Vše fungovalo dle popisu a dohody s majitelem.
2.9 - 4.9.2022 Adam říká:
Super místo s krásným výhledem.
Moje cesta
Přespím v: (Co mám vybrat v mém případě?)
-
+
0
-
+
0
-
+
0


Počet osob:
-
+
1
nad 12 let
-
+
0
4–12 let
-
+
0
0–3 roky


(+ 100 Kč/noc) pravidla pobytu s pejsky

více info

Termín:
Příjezd - Odjezd


Vyberte termín a typ přenocování
Přenocování
Servisní poplatek
Celkem